Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

jel bio neko skoro,ima li kakvih vesti?

Odrzana liga Bih tamo, od 11 ekipa upisale se 4.

Uhvaceno ukupno oko 250kg ribe, uglavnom amura.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio prosli vikend na Pelagicevu, bio sam na poziciji 10 i lose sam prosao slabo je riba radila....Ali sam licno vidjeo da je sva riba usla u plazu i povukla se prema pozicijama 19, 20. U plazi se riba kupala bukvalno svake sekunde i sve se crnilo koliko je ribe tamo bilo u tom trenutku, to mogu svi da potvrde koji su bili na 3. kolu :)  ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo par reci sa jezera Pelagicevo.

Bili smo 4 ipo dana,.vreme prvi dan kiša, posle oko26 stepeni.Pecali smo na poziciji br 5 dva ipo dana, pa smo prešli na poz 7 zbog aktivnosti ribe.Na poziciji br5 dva soma od 15kg i jedno lomljenje udice.Riba nije bila aktivna,sve živo smo probali ali nije htela.Pa smo prešli na poziciji 7 zbog većeg aktivnosti ribe.Tu smo uhvatili jednog šarana od 12kg i imali dva spadanja,ali čim smo seli na mesto riba se povukla na pozicije 9,10,11.Sve u svemu jezero je kao iz snova, ambijent prelep.Moje mišljenje je da se u jezeru nalazi 2-3jata velikih šaran a kad naiđu na mesto onda se oeca.Sad trenutno na jezeru riba nikako neradi već 25 dana.i mislim da bi trebali sveže krvi ribe ubaciti da bi pokrenuli velike na intenzivnije hranjenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Manje-više ko god je bio slična priča. Dva tri soma, dva tri amura I jedan ili nijedan šaran. I svi kažu da riba baš tada i zadnjih dana nije radila, a priče kreću od marta. Dakle riba ne radi već 4 mjeseca, otkako su krenule priče sa Pelagiceva. Mislim ja sumiram samo ono što su drugi pričali i pisali, nije moje iskustvo.

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Jeste Dexterlab sve je tačno,ja sam bio prvi put na jezeru.Jezero je fenomenalno,ali riba slabo radi.Za tako veliko i lepo jezero trebali bi se više potruditi oko ulaganja.Moje mišljenje je da bi mogli somove izloviti i prodati pa uzeti Satane.Ali to je opet moje misljenje.
Link to comment
Share on other sites

Verujem da uprava udruženja koje koristi jezero to zna, i isto razmišlja. Međutim, to udruženje nije dobijalo tu vodu prethodne 2 godine. Korišćenje su dobili samo za ovu godinu, jedva. Znači, ugovor im je do kraja ove godine. Po tome, ko bi poribljavao i ulagao u vodu, sa neizvesnošću za dalje...

Znači, resorno ministarstvo i ribolovački savez ne razmišljaju o toj vodi, o poribljavanju itd...a lepe pare uzimaju od svake dozvole. Da udruženje dobije vodu na korišćenje bar na 10 godina, sve bi bilo mnogo drugačije, to je barem jasno. Ne može udruženje odlučiti da izlovi soma i ubaci šarana i slično. Oni su samo korisnici vode na 1 godinu. Izdavanje dozvola Ribolovačkog saveza i čuvanje. To im je nadležnost po ugovoru.

Eto da malo objasnim okolnosti.

Inače, tamo i ovako ima dosta šarana, ali je on već dugo u jezeru, kreće se po uvala a, i ne zanima ga mnogo naša hrana, jer od nje bude maltletiran i vađen kad se upeca. A nije to glupa životinja, pamti.

Drugo, ove godine na mnogo jezera riba slabo radi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tri dana ribolova samo dva amura ni jedan saran.
Ekipe iz Austrije samo amur, doduse dosta vise nego ja ali interesantno ni jedan saran.

Nesto jako cudno se dogadja sa vodom, pod uslovom da sam ranijih godina u toku letnje sezone uvek polovinu ribe imao sarane a polovinu amure.
Ne bih da budem pretenciozan ali kao da fali ona druga polovina.

Link to comment
Share on other sites

Ja sigurno više neću jedno vreme odlaziti na Pelagićevo, to je i moja preporuka svima koji planiraju da idu,jedino ako vole da pecaju soma.Bio sam 5 dana i imali smo samo somove i amure, šarana niko nije uprecao duze vreme. Mogao bi da razumem da šaran ne uzima nedelju dve tri ... ali dva meseca da da niko ne upeca šarana ili da se sporadično javi po koji i to retko,to je jako čudno za ovu vodu. Desavalo se da odem pa da nista ne upecam i to vise puta, ali je uvek negde na nekoj poziciji neko upecao po kojeg. Ovo sada ko voli da peca soma nek ide. Moje mišljenje je da fali mnooooogo šarana!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio posle visegodisnje pauze 4 dana na Pelagicevu,mesto br. 5

Sve kao sto je i uvek bilo,cetvrtkom gruva muzika iz kafica cuje se do Banja Luke

Prva dva dana probao da ne hranim mnogo,nista...

Dve babuske od 2,5kg.

Treci dan sasuo svu hranu na marker,2 soma i to je to.

Slovenac pecao na 1 dok ja nisam dosao,imao oko 30 kom. amura

29 (Austrijanci)imala 3-4 amura dok sam ja bio

25 (Nemci) puno hranili,imali somove i par Amura

19 (Austrijanci) imali 5-6 Amura i somove.

14 (Englez) prvu noc navodno 3 ribe ali ne znam sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozicija 20 od 21-28.09, tri šarana dva izvađena jedan izgubljen u travi plus jedan amur. Šarani 16 i 21kg amur 16kg

Komsije na pozicijama 19,18 i 17 dva ili tri šarana i 4 amura. Pozicija 25 Rumuni lepo pecali imali 4-5 šarana koliko sam čuo, ostali slabo ili nikako. Grci na 22 tri sarana 15, 17 i 29kg. Inače bilo je jedno 10-ak Rumunskih ekipa. Jezero puno.

 

Nas zakljucak - riba oprezna, krenuo sa promenom vremena i stao. Sve ulovljene ribe u uvalama na singl stap, sa PVA i 10ak boila kobrom-prackom preko. Na hraniliste-gomilu nije hteo. Nismo imali nijednog soma.

 

Evo slika

486c20f28574a7cf1697f7e9f0bcad05.jpg200846afe87dd2db071e25fc30c0119a.jpgc0b34ed6953b63b3fac42c301dc5a52c.jpg683a44f60c3ecd33b84d58e843d1bdd5.jpge20199974f7a2c2d2c80b128efbc9d49.jpg90288dc06af3d50de7a0e36f7aa1ac4e.jpgf4c65927d4ae2665ac60492e4e72bf2f.jpg

 

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

54d83ff2d89453ecb0f67ac9b4a3c644.jpg75bba2181ebbac751b0fb49439bf293e.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koju staru ribu :) ? Ona je na privremenom radu u okolnim jezerima :) .Na žalost to prelepo jezero je upropašćeno.

Privremenom, ne bih baš rekao :) Prije da je na stalnom i da je dobila azil :)

 

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Obnavljanje ribljeg fonda ribama 10+ bi bio pravi boom za jezero. Ni stare ribe nisu bile odmah 25+. Kada bi se poribilo zdravom ribom, koja ima dobar potencijal i vratili ribolovci na jezero koji bi kvalitetno hranili, ne bi prošlo puno vremena do momenta kad bi opet dvadesetka bila normalna pojava. Daće bog da dođe taj dan što pre
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...