Jump to content

Favorit Sistem - Prezentacija


Recommended Posts

Sto mi idu na zivce ovi sto kupe FS i odmah sve znaju!

Nije to u pitanju,od kad se ozenio promenio se,cudo kako zena promeni coveka,naopako .....A kakva je likcina bioooo :crazy:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neko je rekao - Sve genijalne stvari su izuzetno jednostavne. Svaku udicu tj. sistem mozemo naterati da

radi raznoraznim dodacima otezanjima prepravkama shrinkovanjima ... shto oduzima vreme a ponekad je i

nemoguce takve sisteme vezati - napraviti na vodi. Svoj, dugo brusheni i ispitivan sitem 'kandza'

sam postavio u nadi da cu cuti i vashe komentare o efikasnosti kako tog tako i vashih sistema u nadi da

zajedno iznadjemo najednostavniji sistem - udica cvor predvez, lak i brz za vezivanje shto zbog velicine

boile tj. duzine dlake shto potrebe da se prilagodjavamo svakoj vodi posebno. "Kandza" koju upotrebljavam

mi je udvostrucila efikasnost tj realizaciju udaraca a poprilicno je jednostavna. Satoji se od LS Korde 4

mikro ringa i Sufix predveza Black silt od 25 lb. Tri komponente za moj "savrsheni" jednostavni sistem.

Ubodi udice su skoro u 90% donja usna po sred srede. Pretpostavljam da ima i jednostavnije i efikasnije.

a kolki su ti sarani koje vadis najcesce na ovakvu "prezentaciju" , zanima me jer razmisljam da ovo koristim na dunavu a tamo je vise onih do 5 kila pa mi je vazno da se upecaju i oni ali i ako dodje neki dasa od 10-15 kg da i on ostane na udici jer zbog njega i idem na dunav ali nebi ni ove do 5 kila da propustim

Link to comment
Share on other sites

O predvezima tj sistemima i prezentacijama nikad kraja. Dosta dugo sam experimentisao tj tragao za sistemom u koji IMAM POVERENJA u svakoj situaciji. KANDZA tj "claw rig" je moj favorit vec jako dugo. U stvari, kad nemam montiranu kandzu na spotu, ko i da nisam zabacio. Bilo da montiram sneshka, popap, singl mamac, ... ili nisku od desetak kukuruza na dlaku uvek me iznova odushevi efikasnost kandze. Zakljucak jednostavan - KANDZA i . (tacka)

 

http://i159.photobucket.com/albums/t139/welsh-80/combi-1.jpg

ako je ovo claw rig a sta je onda onaj blowback rig ? ili je to mozda isto samo ima 2 naziva? :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Velicina udice nije presudna za velicinu sharana vec za velicinu boile tj. mamca. Cetvorku obicno koristim za mamac velicine od 12 do 18mm, zavisno od duzine dlake a Kordinu desetku LS - X za  manje mamce . "10" -ka  mi je bez problema izlazila na kraj sa zverkama od 10 - 15 kg . U specificnim uslovima (na pr zimi) koristim lakshe sisteme, tj manje i tanje udice , ali i tokom godine se desi da nece da se peca na "4" -ku  vec na lagane sisteme. Drugim recima Pravilo je - da nema pravila :smile: .

Naziv sistema vezivanja je u stvari "varijacija na temu" . Meni moj sistem peca na svim vodama u svim uslovima a kako ga ko zove na kraju i nije mnogo bitno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

https://www.exyucarp.com/forum/uploads/imgs/pre_1549490154__408b3061-540b-4023-9f55-714cd5bd4b6a.jpeg

https://www.exyucarp.com/forum/uploads/imgs/pre_1549490185__8767d5ee-16bb-46f5-bdfb-46a9e4d50491.jpeg

Pozdrav svima.nije dugo pisano na ovu temu,ali evo na predstavim moj neki sistem sa kojim sam do sada uglavnom pecao...i imao sto je najbitnije uspeha u realizaciji ugriza.Bez nekih laznih bip-ova,uvek u donju usnu...Da napomenem da sam bukvalno svaki predvez vezao na istu duzinu,dlake,buzir,duzina strune sa skinom,goli deo od putty-ja do buzira...tako da je proveravan nekoliko sezona i sigurno nije slucajnost sto sam imao veliki procenat uspesne realizacije...bar u mom slucaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pecam isključivo na jednu tonuću bojlu, i to ne menjam, na kojoj god sam vodi.Udica Fox 2SX, ili Kuro, stare zalihe 4.

Sistem, inline olovo. Predvez Kombi rig, ručno pravljen od fluorocarbona i Corda natural konca. Konac je oko 1,5cm od udice. Čvor konca i fluorocarbona je obložen mekanim olovom-formirajućim.

Na namotaje konca na vratu udice navlačim posebnu silikonski gumeni bulžir koji se koristi u el.industriji. navlačim tako da jedno 5mm ide preko ušice, a drugi kraj paralelno sa vrhom udice.

Jako sam zadovoljan. Fluorocarbon od 0.45-0.50 pravi takvu oprugu pri usisavanju, da je retkost da se pri ispljuvavanju ne zakači udica u usnu.

Eto....bez ikakvih tajni

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...