Jump to content

Favorit Sistem - Prezentacija


Recommended Posts

  • 4 months later...

Imam jedno pitanje,cesto gledam onaj madjarski program o pecanju i ovi iz sbs tima najcesce koriste ovakav sistem http://www.haldorado.hu//foto/articles/00026009.jpg

I normalno imaju uspeha,sad mene to cudi da ne koriste nikakve buzire,line aligner niti bilo sta drugo...sta mislite o ovakvoj jednostavnoj prezentaciji...

Link to comment
Share on other sites

Kada bi leglo na dno ovako kako izgleda na slici, sve bi bilo odlicno.

Medjutim, pri zabacaju ovakvog sistema bi se dlaka cesto mrsila u predvez tj uvrtala iznad ushice. Uz dodatak malog buzira(silikon creva0.5mm) koji bi dlaku drzao priljubljen uz vrat udice, sve bi to bilo dobro.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi leglo na dno ovako kako izgleda na slici, sve bi bilo odlicno.

Medjutim, pri zabacaju ovakvog sistema bi se dlaka cesto mrsila u predvez tj uvrtala iznad ushice. Uz dodatak malog buzira(silikon creva0.5mm) koji bi dlaku drzao priljubljen uz vrat udice, sve bi to bilo dobro.

a moze i mala pva sa jednom ili dve zdrobljene boile

ili bilo cim i problem mrsenja resen,a moze i pva smoki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

99.9 posto slucajeva razvlace likovi iz sbsa , al stvarno tako prave sistem gledam i ja, sumnja da na takmicenjima koriste isti sistem gde treba zabacivati, no doduse u HU je malo takvih takmicenja gde se zabacuje
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Hm... kako sa strunom ili koncem? i ja ponekad plovkarim, koristim olova caura isecena do pola i to sa nekom kljestom stisnes na najlon. Tesko da se moze na primer Korda debele udice da se namontira ta caura barem ja tako mislim, nisam jos probao.
Link to comment
Share on other sites

uzmi ti i vezi normalno udicu bez buzira olova i ostalih proseravanja...

to je samo reklama jer mora da se prodaju razno razne budalastine. Provuci konac kroz usi udice namotaj skroz do dole do krivine vrati na gore 2-3mputa i nazad kroz usi. Tzv bez cvorni cvor i ne umaraj mozak sa budalastinama

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Na zadnjem pecanju sam izgubio dosta riba, pa zbog toga sam mislio da isprobam ovaj sistem.

Koristim inline klizno olovo(65gr) fixirano da klizi 10-15cm i udicu gamakatsu 4 model neznam sad napamet.

Udicu vezem kako je vladaBG napisao u prethodnom postu ponekad stavljam silikonski buzir da podesim daljinu mamca.

Mozda mi je uslo jato amura na spot :) a imam tanak 2.75lb stap a i daljima bila velika cca 80m i nisam mogao dati kontru, nekoliko njih sam uspeo capiti najveci je bilo 15kg,hehe....

Narucio sam malo jace stapove, zadnja tri pl. t-carp 12ft 3.25lb :yahoo: najzad skupio pare 8)

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na Vladu samo uguraj virblu u gumicu odozdo kao na slici , i to ti je polu fiksni sistem

nikako nemoj da ga fiksiras jer u slucaju kidanja da nebi ostalo sa udicom u ustima i doslo do uginuca ribe .

Nadam se da sam ti barem malo pomogohttp://imageshack.us/a/img96/9379/p90756621.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pojacaj olovo!

Upravo tako kao sto Vladan kaze sam i ja istog mislenja da bi trebao teze olovo koristiti,a ovaj od 65 grama koristi kad pecas nad produktivnom mulju tamo ti i netreba teze olovo.
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako kao sto Vladan kaze sam i ja istog mislenja da bi trebao teze olovo koristiti,a ovaj od 65 grama koristi kad pecas nad produktivnom mulju tamo ti i netreba teze olovo.

Sta znaci to kad pecas na produktivnom mulju?

Link to comment
Share on other sites

Stap koji koristim je samo 2.75lb is sa 65gr olovom bacam najbolje i najpreciznije, probao sam i manje i vece ali to nije to.

Sutra mi stizu novi stapovi 3.25lb tamo cu malo da pojacam olovo, isprobacu koja gramaza olova je najoptimalniji za taj stap.

Link to comment
Share on other sites

Sta znaci to kad pecas na produktivnom mulju?

To znaci kad lovis nad muljem olovo tone u mulj i sa time jaci efekat kacenja sarana.Znaci pre nego sto pokrene olovo izvlaciga iz mulja i zato tije dovoljno 65 grama nad produktivnom muljem u kome se nalaze krvni crvici,skoljke,rakcici itd. :hi:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...