Jump to content

Prologic Xlnt


Recommended Posts

Ma najlon je odlican! Jedina zamerka je sto ga nevidim kada padne mrak, ranije sam koristio losije najlone od ovog, kao sto je carp expert zamo zato sto je drecavo narandzaste boje pa ga lako vidim kada vadim ribu, a isto tako volim posle zabacaja da gledam pravac najlona da li sam lepo zabacio prema orijentiru :) Imate neki savet za najlon koji je u rangu kvaliteta kao xlint a da se vidi nocu?

Ima gamakatsu g-line fluo ( drecavo zuta boja) po kvalitetu su slicni.mada ja pecam na xlnt.
Link to comment
Share on other sites

Ajd` jos samo ovo, i da ne kvarimo temu vise!

 

I ja sam ga cekao skoro 6 meseci da mi stigne od preko, jer nesto nemam poverenja u ove sto se prodaju po nasim radnjama. Inace, ja sam na njega pecao pre 10-ak godina na otvorenoj vodi, u krsu i granju, i od tada je pocela ljubav velika, ali ga nisam mogao naci... Al`zato sada, mojoj sreci nema kraja!!! :yahoo:

 

Takodje, pre Sufixa, sam pecao na XLNT, i samo reci hvale imam za njega! Doduse, pecao na 0.30...

Link to comment
Share on other sites

Pecam prvi put ove godine sa XLNT o,30 i mogu vam rechi da odnos kvaliteta i cene je veoma pozitivan za ovaj najlon.Kupljen je u Carpologiji,proverenog distributera i dokazano svezh.svidja mi se shto je u kamo verziji,a daljine 100 i preko postizhem bez problema u kombinaciji sa shokom.Naravno,da napomenem,pecam sa shtapovima 3,60 na 3,5lb.I nemam nameru da ga menjam,jer mi se ne frchka kao kod predhodnih najlona.Istegljivost pri zamaranju ribe je po meni odlichna,a za ostale-obratite pazhnju i na tonuchost najlona,shto meni eto kao znachi.
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam brate koliko bi to trebalo zapeti da tiXLNT 0,35 puca u zabacaju??? Dve godine koristim XLNT 0,30 , nikada ne koristim shock predveze bilo kakve vrste, koristim 70 ili 80gr olova (retko cak i 100gr) uvek i mala PVA mrezica uz udicu... meni brate nikad nije otkazao u zabacivanju a bilo je i kad sam sivonjski zapinjao!

Ili ste mnogo ojacali, ili ste naleteli na los kotur ili je vreme da smanjite opterecenje ispod 0,5kg!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa ne znam brate koliko bi to trebalo zapeti da tiXLNT 0,35 puca u zabacaju??? Dve godine koristim XLNT 0,30 , nikada ne koristim shock predveze bilo kakve vrste, koristim 70 ili 80gr olova (retko cak i 100gr) uvek i mala PVA mrezica uz udicu... meni brate nikad nije otkazao u zabacivanju a bilo je i kad sam sivonjski zapinjao!

Ili ste mnogo ojacali, ili ste naleteli na los kotur ili je vreme da smanjite opterecenje ispod 0,5kg!

 

Doco vidim da si u svakoj čorbi mirodjija, koristili smo olova od 105g+pva.A to što si ti sivonjski zapinjao!i i bacao dvadeset metara u vis i još toliko u dalj to je tvoja stvar.

Link to comment
Share on other sites

Doco vidim da si u svakoj čorbi mirodjija, koristili smo olova od 105g+pva.A to što si ti sivonjski zapinjao!i i bacao dvadeset metara u vis i još toliko u dalj to je tvoja stvar.

 

Nema razloga da me startujes djonom jer ovo je forum i podrazumeva se da ljudi iznesu svoje misljenje i iskustvo cak i ako se to ne slaze ili ne svidja nekom drugom, tako da nisam bas u svakoj corbi ali to je onda manjkavost tih corbi, jer dzaba ti corba bez mirodjije! ;)

Istina, kod nas je sasvim nedopustivo i neoprostivo da mislis i kazes drugacije i odmah si neprijatelj i omrazen... predugo nam se (makar i figurativno) zadrzala parola "...ubicemo, zaklacemo ko sa nama nece!".

O zapinjanju i letu olova sto u vis sto u dalj mozes vise saznati iz elementarne fizike - oblast "kosi hitac" - odnosi se i na nasa olova i zabacivanja uz dodatnu korekciju zbog prisutnog najlona.

Link to comment
Share on other sites

Nema razloga da me startujes djonom jer ovo je forum i podrazumeva se da ljudi iznesu svoje misljenje i iskustvo cak i ako se to ne slaze ili ne svidja nekom drugom, tako da nisam bas u svakoj corbi ali to je onda manjkavost tih corbi, jer dzaba ti corba bez mirodjije! ;)

Istina, kod nas je sasvim nedopustivo i neoprostivo da mislis i kazes drugacije i odmah si neprijatelj i omrazen... predugo nam se (makar i figurativno) zadrzala parola "...ubicemo, zaklacemo ko sa nama nece!".

O zapinjanju i letu olova sto u vis sto u dalj mozes vise saznati iz elementarne fizike - oblast "kosi hitac" - odnosi se i na nasa olova i zabacivanja uz dodatnu korekciju zbog prisutnog najlona.

 

Ako si ti mirodjija, koliki li je onda kazan u kojem se kuva ta corba? :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...