Jump to content

Prologic Xlnt


Recommended Posts

Guest mr. carpersharper

meni puca i 0.35 bez soka kada sa fmj hocu da zabacim preko 100m + pva.naravno da moze da se zabaci i sa 0.25 bez skoa ali do koje daljine,sa kojim olovom,koliki pva .....ali svaki pokusaj da se zabaci na neku daljinu sa malo vecim pva ce zavrsiti pucanjem najlona

slazem se sa tobom....sve zavisi sta i kako! i koliko ko pravi pva! a i sto Diablo kaze mnogo zavisi i od samog stapa!
Link to comment
Share on other sites

A Siki reci mi sad nebitno za xlnt ne mislim na njega! jer stvarno misliš da ce da puca 0.28. sa pva ako nemaš sok ?

Pecam sa FS HIS-Ive i imam najlon 0,28.Sa olovom kojim moram da opteretim stap da bi stap radio,puca najlon svaki put,bez PVA.A imam najlon od 36 evra za kalem od 1200m.Na drugom kompletu(CC30,12ft,2.75lb),sa olovom 70gr i malim pva ne puca,ali ne bacam preko 50-60m.Ako zatezem,ko bik puci ce,ne vezano kojim motkama bacam.Poz

Link to comment
Share on other sites

Primetio sam da na ovaj forum postoi lobi grupa koija hfali odredjene proizvode a druga grupa koja kudi iste.I sad dodje treci covek ko zeli da dozna nesto i kome treba da veruje.........NIKOME ides pogledas kupis i probas tako da na kraju dana neces da plujes ili hvalis nikoga za tvoj licni izbor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem kolika polemika... svako ko je bacao 100+ m je video da ce najlon bez soka puci, mozda ne na prvi zabacaj ali malo po malo i posle 10-15og zatezanja puca svaki najlon koji nema sok a debljine je do 0.28mm Neka momci stave sok pa otpecaju i neka prenesu utiske onda! :pivopija1:
Link to comment
Share on other sites

Guest mr. carpersharper

 

Pecam sa FS HIS-Ive i imam najlon 0,28.Sa olovom kojim moram da opteretim stap da bi stap radio,puca najlon svaki put,bez PVA.A imam najlon od 36 evra za kalem od 1200m.Na drugom kompletu(CC30,12ft,2.75lb),sa olovom 70gr i malim pva ne puca,ali ne bacam preko 50-60m.Ako zatezem,ko bik puci ce,ne vezano kojim motkama bacam.Poz

naravno, nego znas li u cemu je fora sto je ovde počela polemika "da puca 0.28 bez soka sa pva" a niko ne pita na kojoj razdaljini! u ovom slučaju bilo je neko bacanje od nekih 70metara maksimalno, mada mislim da JE manje! naravno da ce da puca i od 100€ za veće razdaljine! mislim da ne bi trebalo vise polemisati o ovome.... :-)
Link to comment
Share on other sites

naravno, nego znas li u cemu je fora sto je ovde počela polemika "da puca 0.28 bez soka sa pva" a niko ne pita na kojoj razdaljini! u ovom slučaju bilo je neko bacanje od nekih 70metara maksimalno, mada mislim da JE manje! naravno da ce da puca i od 100€ za veće razdaljine! mislim da ne bi trebalo vise polemisati o ovome.... :-)

Slazem se.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem kolika polemika... svako ko je bacao 100+ m je video da ce najlon bez soka puci, mozda ne na prvi zabacaj ali malo po malo i posle 10-15og zatezanja puca svaki najlon koji nema sok a debljine je do 0.28mm Neka momci stave sok pa otpecaju i neka prenesu utiske onda! :pivopija1:

Potpuno netacno.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se.

I ja se slazem donekle jer se to i nadovezuje opet ista prica o stapu, retko koji stap moze da zabaci sa pva preko te daljine i da hoce od max 90m drugo je bez pva , ide dalje....ja vam opet tvrdim da pecam sa 0,28 i pecam bez soka i zabacujem gomilu puta i ne puca najlon tj sa vremena na vreme skinem par metara ali to je posle par pecanja!

Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem kolika polemika... svako ko je bacao 100+ m je video da ce najlon bez soka puci, mozda ne na prvi zabacaj ali malo po malo i posle 10-15og zatezanja puca svaki najlon koji nema sok a debljine je do 0.28mm Neka momci stave sok pa otpecaju i neka prenesu utiske onda! :pivopija1:

Nikola koje ti je libraze stap?

Link to comment
Share on other sites

 

I ja se slazem donekle jer se to i nadovezuje opet ista prica o stapu, retko koji stap moze da zabaci sa pva preko te daljine i da hoce od max 90m drugo je bez pva , ide dalje....ja vam opet tvrdim da pecam sa 0,28 i pecam bez soka i zabacujem gomilu puta i ne puca najlon tj sa vremena na vreme skinem par metara ali to je posle par pecanja!

Da ne koristis mozda Adrena Line najlon?

Uzeo sam sad taj najlon a dugo sam se neckao sve dok nisam video kako drugar iz BiH vitla,0.28 bez shoka zateze kao sivonja,bez pucanja,bez ikakvih problema daljine 100+...

Link to comment
Share on other sites

Da ne koristis mozda Adrena Line najlon?

Uzeo sam sad taj najlon a dugo sam se neckao sve dok nisam video kako drugar iz BiH vitla,0.28 bez shoka zateze kao sivonja,bez pucanja,bez ikakvih problema daljine 100+...

Ne koristim adrena line ali sam planirao da ga uzmem, koristim fox soft stell a drugar koji peca samnom ima isto stapove 2,75lb peca na shimano tehnium crni i on nema takvih problema i ne koristi shock...nije ovde problem da se koristi shock ali ja vam stvarno kazem da nema potrebe sa ovakvim stapovima stavljati shock bez potrebe.....u tome je sustina ove price!

Link to comment
Share on other sites

Imam prologic cc30 3,5 lb sa olovo 90gr + pva puca mi svaki najlon od 0,28mm bez soka, donesi mi bilo kojji najlon da ga zabacim i ako ne pukne ja cu ga pojesti. a imam i daiwe 2,75lb koji su mekani stapovi traba mi koji zabacaj vise, ali ce isto tako puci najlon. Ne znam mozda treba da olaksam sa teretanom... :rofl:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam prologic cc30 3,5 lb sa olovo 90gr + pva puca mi svaki najlon od 0,28mm bez soka, donesi mi bilo kojji najlon da ga zabacim i ako ne pukne ja cu ga pojesti. a imam i daiwe 2,75lb koji su mekani stapovi traba mi koji zabacaj vise, ali ce isto tako puci najlon. Ne znam mozda treba da olaksam sa teretanom... :rofl:

e pa to je to, ne zabacuje se isto sa stapom od 3,5 i od 2,75 lb ....nece puci najlon sa stapom 2,75 ali moras drugacije da zabacujes, da pustis da vise stap odradi....

Link to comment
Share on other sites

Sve ja razumem sta ti govoris drugar, smo na pocetku nisu bile odredjene neke stvari, daljina izbacaja, libraza stapa, duzina stapa, tezina olova i velicina pva :good:

Upravo tako, otisli smo u totalni off.....

Link to comment
Share on other sites

Ove godine sam uzeo xlnt 0.30, bacao sam sve od 80 do 110g olova, bez shoka.

Stapovi 3.90m 3.5 lb i nikad mi nije pukao! Prezadovoljan sam silkom!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ma najlon je odlican! Jedina zamerka je sto ga nevidim kada padne mrak, ranije sam koristio losije najlone od ovog, kao sto je carp expert zamo zato sto je drecavo narandzaste boje pa ga lako vidim kada vadim ribu, a isto tako volim posle zabacaja da gledam pravac najlona da li sam lepo zabacio prema orijentiru :) Imate neki savet za najlon koji je u rangu kvaliteta kao xlint a da se vidi nocu?
Link to comment
Share on other sites

Imate neki savet za najlon koji je u rangu kvaliteta kao xlint a da se vidi nocu?

 

MUSTAD "Ayaka Centurion" ! Takodje prva liga a narandzasto-crven pa se odlicno vidi. Moj zet koristi vec dve godine bez kiksa. Kupio ga negde na N.BGD valjda Pet Shop ili tako nekako...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...