Jump to content

Prologic Xlnt


Recommended Posts

  • 4 months later...

Hvala smrki  :good:

Ajmo ponovo pitanje...Jeli neko korisito ovaj najlon http://www.carpologija.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1037&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=2

 

 

Za ovaj http://www.carpologija.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=184&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=2  procito dosta i znam da je super za ta cena ali ne dopada mi se boja pa zato me zanima dali ima neka razlika od onaj prvi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
običan nisam koristio. Kupio XP camou 0,35, za Debeljaču. Otpecao takmičenje sa njim i veoma sam zadovoljan. Ne uvrće se, za sada, a gamakatsu A1 udica je 3 puta pukla pre njega. Drugar uzeo 0,33. Prvo pecanje, upreda se. Nisu isti.. A meni se ovaj 0,35 baš dopao. Edited by baba_vanga
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam pre 20ak dana uzeo xlnt xp i na prvu loptu mi izgleda fantastican. Bio sam skeptican oko njega ali za sada sam zadovoljan. Videcu kako ce se ponasati kad budem cesce izlazio na vodu. Do sada nisam nesto stizao da boravim na vodi...

Link to comment
Share on other sites

Koristim ovaj najlon vise od godinu dana,divlja voda,cesti izlasci .... brutalan,.jos nisam naisao na bolji.

probaj xzogu pa da vidis sta je brutalno, a sto se tice xelenta sranje pecao jedno takmicenje prosle god i odma ga skinuo sa masina.

:unknw:  :unknw:  :unknw:  :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Proletos sam uzeo novi XLNT Camo 0.33mm mogu reci da je dobar najlon daleko od toga da je vrhunski ali isto tako i daleko od loseg neko bi rekao zlatna sredina (koliko platis toliko i dobijes).

Link to comment
Share on other sites

Ok,moze li obrazlozenje zasto je sranje? Zanima me vase iskustvo,ne zelim uopste da se upustam u diskusiju,nego me zanima koji su parametri po kojima je xlnt los najlon? Jer kao sto rekoh, ja nisam imao bolji (a jesam skuplji). Pri tom zaista ne favorizujem opremu po brendu,vec po upotrebljivosti.
Link to comment
Share on other sites

ja sam ga dugo koristio,mislim 4-5 godina i imam dve zamerke. Prvo sto je jako istegljiv i posle par izvadjenih riba dolazi do frckanja,i to se bas frcka tak oda se cesto veze cvor a hoce i pri zabacaju da se zamrsi za sprovodnik. A druga zamerka je da se posle nekog vremena 20-25dana pecanja najlon pocinje da bude hrapav i da se froncla...  mislio sam da je to zbog vode da je nesto to vode ali nije,do najlona je. E sad  ja koji menjam najlone 3puta za sezonu stavljam xln zato sto mi se najvise isplati za te pare je odlican za 1000dinara je super. Niti je cudo nevidjeno kao tele sa dve glave ili covek zmija ali nije ni sranje ok je skroz. 
sad sam za ovu sezonu npr uzeo isto prolodzik river specijal,nije rastegljiv ko xlnt,malo je skuplji i za sad jos nije krenuo da se froncla sto ne mora da znaci da nece posle sledeceg kampa... ali za sad je po meni bolji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma najlon je super tu nema price :) evo ja ga koristim (0.28mm) vec 2 sezonu za redom niti sam ga okrecao ni nista....niti se uvija ni frcka kao prvog dana kad sam ga kupio...nije najbolji daleko od toga ali u tom cenovnom rangu mozda jedino moze da mu parira Sufix tritanium al to je vec druga tema :)

Link to comment
Share on other sites

xlnt.. mrsi se oko sprovodnika, tegli se ko zvaka i jako lako puca,e sad dal sam ja naleteo na neki los koji je stojao u izlogu neznam.ali nemoguce da su sve tri spulne bile u izlogu :unknw:  :unknw:  :unknw:  :unknw:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam i ja XLNT 0.28mm i sam prezadovoljan.Prosao sam jedno takmicenje od 3dana na vrlo losu vodu puno sa trava i vadio sam ribe 2-3 kg bukvalno niz tu travu i ni je popustio niti se ostetio ni malo.Pucao je sa 85gr. pri jaki zabacaj ali to sam resio sa sok lider,onako sa olovo od 70gr. na sredne distance 60-70m nema nikakav problem.Za te pare ekstra najlon.

Link to comment
Share on other sites

 XLNT....0.30 i 0,33  koristim 3 sezone naravno svake sezone menjam posle par otpecanih kampanja odsecem prvih 10-15 m i nemam navedenih problema sad da je vrh nije ali za te pare moja preporuka iz sve snage .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja ovaj najlon koristim već par godina isključivo 0.25mm sa 2.5lb štapovima. Najlon je mekan, srednje izdržljiv, rastegljiv, ISTINITOG prečnika. Sa 0.30mm bacam raketu. Ja sam prezadovoljan! Da nemam velike zalihe Berkley 0.30 imao bih XLNT i na drugim špulnama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...