Jump to content

Top 3 Best Buy Mašinica


Recommended Posts

Dodje covjek malo do nekih para pa mu zine odma bulja ,koja bi po vam rola bila best bay od ova tri  shimana

cijena im je od 100 do 150 evrica trenutno koristim okumine LB 65

ultegra       14000 XSC

Speedcast  14000 XTB

Aerlax         10000 XTB

Link to comment
Share on other sites

Joj. Sad ce da krene ludnica. Masine nisu ista klasa. To i cena pojedinacno govori. Naravno da je najbolja Ultegra. XSC ili XTC. Speedcast je klasa ispod, nema neke velike razlike i speedcast nema rezervnu spulnu. Aerlex je isto ok skroz, sve zavisi za sta ti treba. Ali svakako je ultegra najjaca od tih modela
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem da neces pogresiti ni sa jednom od navedenih, jer su sve tri dobre masine, svaka u svojoj klasi vazi za pouzdanu, ali posto si to naveo kao cenovni rang u svakom slucaju je XSC najbolja , cak i XTD zadovoljava kriterijume, zasto da ne.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav. U koju klasu da uvrstimo ultegru XSD. I ako može neko iskustvo u vezi istih.

Brate pisano je o njoj (XTD ali nema razlike osim u boji) koliko hoces. Nemoj opet da se zarati leba ti :-D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam ja i polovne ultegre i bb lc xt al jbg ljudi prodju role stare 2 - 3 koje su koristene isto kao da su nove lik trazi 450e za tri polovne a nove  jedna 159e  i uvjek ona prica znas to novo je sranje samo ove  stare role ,novo sve plastika ma to je krs samo stari modeli pa nije to golf dvojka kod nas je dvojka zakon kakva trojka , cetvorka  ili pola foruma hvali rolu od 650e a dva lika su je vidjela uzivo vauuuuuu mozda ce je neko cak do godine drzati u rukama ehhehehhehehh.(mislim na forum u mojoj nazovimo to drzavom BiH)

   
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jbt. cemu to hljeba ti  pa po svim forumima pola ljudi baca  =@  konkretno sam mislio na bistro bih , a nista bolji nije ni bh ribolov  kao i forumi koji nemaju veze sa ribolovom   zalosno je to ali istina je :pivopija1:

Pa nemoj da se ljutis, ali na tim forumima uz duzno postovanje nema ozbiljnog sarandzije vec godinama. Bih-ribolov forum je bio prije fin forum, bistrobih, e to je tek smijurija...

 

Odavno ni na jednom tom forumu nema nekog relevantnog za diskusiju niti za ozbiljan razgovor u saranolovu. Ima tome i 6 godina kad je se mogao tamo naci dobar savjet i dobar sugovornik za razmjenu iskustava.

 

Zato sam ti tako napisao.

 

To vise nisu forumi, to su obdanista!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Koja bi bila Best Buy masinica do 10 000 din. Planiram da kupim 3 masine za sarana, nov sam u ovom modernom saranskom pecanju. Ja bi izdvojio Okuma Dci, Dam Sls 570 Fd i Robi Naxo. Stavi mislite oovim masinicama i imate li kakav drugi predlog do 10 000 din po kom. Edited by Daka88
Link to comment
Share on other sites

Ja bih ipak uzeo shimano ima da se nadju na netu aerlex oko 80 tak evra mozda cak i jeftinije, to je moj predlog a uzmi ako nekomima i pogoedaj malo provrti zabaci i videces da je shimano u ogromnoj prdnosti u odnosu na okumu i ryobi.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se na direktno pitanje ne odgovori nego uvek sve ode u nekom drugom pravcu. Sad jos neko da mu kaze da jos malo pristedi pa kupi polovne bblc .... ili neku daiwu..

Imam dva drugara jedan ima Okumu a drugi Dam sls. Okuma je lepa, crna, lezi-izgleda lepo na stapovima i vrlo jaka masina. On sa njima nije imao problema 3 godine. Dam je jak i ima sporu oscilaciju pa bolje slaze najlon. Meni je ruzna boja masinice i njemu je jos i sva izgrebana, ali on ne cuva pribor pa je verovatno do njega. Meni licno je ova okuma lepsa od dam-a! Ryobi nisam video. Pozz

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala baxter. U tom cenovnom rangu uvek bih se pre odlucio za neku od navedenih masinica (npr. Okuma DCI) nego za najjeftiniju Daiwu ili Shimano. Moj budzet nije bas toliko velik da mogu da priustim neku kvalitetniju Daiwu ili Shimano i da dam 150-200e i vise para po komadu. I onda u takvoj situaciji naravno da cu da biram kvalitet a ne ime. Pozz
Link to comment
Share on other sites

Daka88

Od one tri sto si nabrojao, ja bih kupio Ryobi Naxo.

Prvi razlog je sto su i rotor i telo metalni (kod druge dve nisu)

Drugi razlog je prenos 3,9:1 sto znaci da ima snagu...

 

KOristio je nisam, ali sam je dosta zagledao i poredio sa drugim masinicama istog tipa i cenovnog ranga, za cenu od 10-11000din. je najbolja...

Link to comment
Share on other sites

OKuma dci ce ti zavrsiti posao za te pare . I veruj mi odlicna je masina i radi kao sat . Ja ih imam dugo i za sada nemam nikakvu zamerku . Lepo slaze najlon , dril joj je odlican , nesusti posle duzeg koriscenja . Ja stvarno zadovoljan , mislim za te pare je stvarno dobra . Ja sa mojima bas dosta pecam i izvadile su tone ribe idalje su kao nove , naravno uz moju paznju prema njima . Eventualno cu im dodati malo grafitne masti pre pocetka sezone i to je to , cisto zbog sebe . 

Imas ti recimo i spro super long cast ta masina je nesto vise od 50e po komadu i ima ih drugar otprilike su stare kao i moje i kad ih uporedimo ipak okuma , po meni ima prednost , jer njegove su vec pocele da suste , preklopnik nekad zeza , nekad  neslozi lepo najlon , nekad se i cuje jako krcanje na drilu i tako te neke stvari , u sutini mozda to nekom nesmeta , ali eto preneo sam ti neke utiske o ova dva modela posle duzeg koriscenja . Ipak treba imati u vidu sta kupujemo , kvalitet toga i naravno cena i na osnovu toga traziti mane ili dobre strane .  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daka88

Od one tri sto si nabrojao, ja bih kupio Ryobi Naxo.

Prvi razlog je sto su i rotor i telo metalni (kod druge dve nisu)

Drugi razlog je prenos 3,9:1 sto znaci da ima snagu...

 

KOristio je nisam, ali sam je dosta zagledao i poredio sa drugim masinicama istog tipa i cenovnog ranga, za cenu od 10-11000din. je najbolja...

Sto bi znacilo da emblem spod sa prenosom od 5.1-1 spada u najslabije masinice po snazi...ili mozda ima tu jos nesto?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...