Jump to content

Kuvanje Boila


dzordz

Recommended Posts

neznam tacno, ja stavljam u vodu kad totalno kljuca voda, odredjenu kolicinu ne puno da neohladi jako vodu i kuvam dok se podignu sve boile, sacekam jos koju sekundu i vadim ih neznam vremenski jer ako stavis vise odjednom on prestane da kljuca pa dok ponovo provri voda i skuvaju se boile moze da potraje i 2 minurta, zato gledam da uvek kljuca voda i onda stavljam( ovako ja radim neznam drugi) mada ove godine iskljucivo na pari cu pariti boile :)
Link to comment
Share on other sites

Da stavis manju kolicinu u mrezicu za pomfrit iz fritrze i kuvas dok ne isplivaju na povrsinu , zatim ih prospes u krpu da upije visak vode pa na susenje . Susenje najbolje na lesama ali da nebudu natrpane jedna na drugu .Dok se kuvaju boile ti :a035:
Link to comment
Share on other sites

znas koja boila je najbolja?gotova boila kupovna!nema zajebavanja a lovna.E sad ce neko reci nije isto kad uhvatis na svoju boilu i na kupovnu,kako je sveza boila ubica i moze se do sutra polemisati .nijedna boila iz domace radinosti nemoze da stoji na dlaci toliko dugo kao kupovna.
Link to comment
Share on other sites

Korustio sam kupovne otvoris kesu i udri ali cena o hoho! Eventualno kada se nesto nadje na snizenju a kada radis boilu i od kupovnog miksa barem za trecinu jeftinije,da ne pricamo kada je i miks domaci.
Link to comment
Share on other sites

kad pocnes da pravis pa ovo pa jos samo ovo na kraju tu nema ustede e sad jedino ako pravis neku kolicinu ako mnogo pecas to je opet druga prica mada se i tu u medju vremenu zaludis hemijom i pumpanjem i nema nista od ustede.pravim boile od 2004-2011, od ove godine definitivno samo kupujem
Link to comment
Share on other sites

Kad si u debeloj lovi:D Ako vam se boila raspada,kruni itd. Dodati na kilu miksa 2 supene kasike Egg Albumina,doza vazi za Nutrabaitsov,druge neznam....koristim ponekad 50/50 Nutrabaits i to se isto desava,valjda mora tako ali ova specija spasava stvar!
Link to comment
Share on other sites

znas koja boila je najbolja? gotova boila kupovna! nema zajebavanja a lovna.

 

nijedna boila iz domace radinosti nemoze da stoji na dlaci toliko dugo kao kupovna.

ja se apsolutno ne slazem sa tobom... retko koja kupovna moze da bude tako lovna kao home made boila...

a to sto ti boila ne stoji na dlaci je verovatno zato sto pravis neku gresku... ja resenje ne bih trazio iskljucivo u egg albuminu

 

sto si tice cverglana i pijenja vode ajde ti napravi boilu koja moze da izdrzi ono sto izdrzava vanden ende boila recimo!

jel poenta samo da stoji na dlaci ili i da peca ribu?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...