Jump to content

Kuvanje Boila


dzordz

Recommended Posts

Kad ti svoje boile napravis kako treba i susis ih dovoljno da one budu kao kamencici nema tih cverglana koji brzo mogu da ih skinu sa dlake, na takvoj vodi i ovako i onako svaka 2-3 sata brezabacujes sistem tako da i ako ih malo nacnu nije problem, naprotiv jos bolje lakse se otvori boila, a da nece spasti sa dlake to je sigurno pre ce biti od loptice kockica :)
Link to comment
Share on other sites

Nikola ,pa sto pravis bojlu ,nego da lovis sa njom a ne da je gledas kako ti lepo stoji na dlaci.a sto se ti tog egg .... polako sa tim jer zna da bude mnogo cupavo ako neradis brzo .brzo vezuje mix na to sam mislio ,pa da onda nebude u kantu za smece.
Link to comment
Share on other sites

50g pirincanog brasna moze da resi problem,

ali opet sve zavisi od miksa,ja pravim osamdeset posto bird i sid mixeve sa malom kolicinom ribljeg brasna

i nikad nisam imao problema sa spadanjem boile.A i u fish mixevima pirincano brasno resava problem.gallery_1946_222_501480.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad ti svoje boile napravis kako treba i susis ih dovoljno da one budu kao kamencici nema tih cverglana koji brzo mogu da ih skinu sa dlake, na takvoj vodi i ovako i onako svaka 2-3 sata brezabacujes sistem tako da i ako ih malo nacnu nije problem, naprotiv jos bolje lakse se otvori boila, a da nece spasti sa dlake to je sigurno pre ce biti od loptice kockica :)

Nisi ti druze onda pecao na vodi gde stvarno ima dosta cverglana! Na Conoplji ove jeseni ( Octobar ) boila 24mm susena vise od 20 dana,sat vremena po zabacivanju izvadis stap bez icega na dlaci! Ovu pricu moze da potvri Bacid i Vojkan ako meni ne verujes. Sto se tice kupovnih boila VS domace radinosti, moja iskustva su da mi je domaca boila dala brze i vise ribe od kupovne! Nisam probao sve vrste kupovnih boila ( jer je to ne moguce) ali ovo sto jesam ( A jesam) jedino mi je Demon davao dobre rezultate.

Sto se tice kuvanja boila najbolja stvarcica je friteza,za 15 min skuvas 1kg boila i sto je vrlo bitno voda konstanto kljuca!

Link to comment
Share on other sites

Pecao sam i te kako na Conoplji, i ni jedna boila mi nije spala sa dlake , vadio sam polutke i kockice zbog malih gamadi al skroz nijedna nije bila pojedena, zato kazem da prebacujes sistem cesto sad sam reko na 2-3 sata al to moze biti i svaki sat ili pola sata znas i sam kako je na Conoplji.
Link to comment
Share on other sites

Lovnost je na drugom mestu , na prvom mestu je daljina izbačaja i stajanje boile na dlaci, mnogo me deprimira kad izvadim sistem bez boile ili kad nemogu da dobacim gde hoću.A boila svaka je lovna neka manje neka više 8)

Stavi tigrov orah bacices dalje a na dlaci ostaje 100% dok se nesto ne upeca

Link to comment
Share on other sites

Ali to vec nije pecanje sarana nego izbegavanje Cverglana! To je jednom prilikom rekao Ivan sa Conoplje i covek je 100% upravu. Znaci kad je Cverko aktivan sto veca i sto trdja boila sa sto manje mirisa.Mala, mekana(sveza),ne daj Boze nadipovana boila,secerac sve to mozes da zaboravis na vodama sa puno Cverglana poput Conoplje a to vec nije pecanje sarana nego izbegavanje cverglana. Slozicete se da takav mamac ce i sarko da zaobidje u vecini slucajeva. Ja nekako nemam poverenja u te velike boile ( sve boile preko 18mm ) i koristim ih u krajnjoj nuzdi, nekako imam osecaj da sam mnogo vise uspeha imao na boile manjeg precnika.
Link to comment
Share on other sites

Nutrabaitsov 50/50 miks ako necega dodas nesrazmerno mora da se kruni boila,2 kasike istoimenog Egg Albumina resava problem,malo je problem cena od 2400rsd al vredi spasiti zivce i na pravi problem kod rolanja,ceo postupak standardan s tim sto mozes pecati tim boilama 20 minuta nakon kuvanja a skuvaju se 3 puta brze nego bez Albumina...provereno u praksi vec dugi niz godina..
Link to comment
Share on other sites

znas koja boila je najbolja?gotova boila kupovna!nema zajebavanja a lovna.E sad ce neko reci nije isto kad uhvatis na svoju boilu i na kupovnu,kako je sveza boila ubica i moze se do sutra polemisati .nijedna boila iz domace radinosti nemoze da stoji na dlaci toliko dugo kao kupovna.

Link to comment
Share on other sites

znas koja boila je najbolja?gotova boila kupovna!nema zajebavanja a lovna.E sad ce neko reci nije isto kad uhvatis na svoju boilu i na kupovnu,kako je sveza boila ubica i moze se do sutra polemisati .nijedna boila iz domace radinosti nemoze da stoji na dlaci toliko dugo kao kupovna.

koje boile gotove da uzmem za divlju vodu meso je u pitanju posto do sada sam radio iz domace radinosti mix 50:50 sa aromom sbs sqvid oktopusi i jednu slatku jagoda
Link to comment
Share on other sites

malo sam pogledao sta nase kolege misle o kuvanju boila na pari.

Moram prvo reci da covek koristi gotove smese mainline , po njemu, kuvanje na pari je to koje zbog velike temperature unisti vecinu kvalitetnih sastojaka u samom mamcu, takodje sama struktura boile se razlikuje

http://www.mainline-...Steaming-8.html

 

Zanime me sta mislite da li je ista stvar i kod nasih homemade boila?

Link to comment
Share on other sites

Lovnost je na drugom mestu , na prvom mestu je daljina izbačaja i stajanje boile na dlaci, mnogo me deprimira kad izvadim sistem bez boile ili kad nemogu da dobacim gde hoću.A boila svaka je lovna neka manje neka više 8)

nikola slusam kako lupas lovnost je na drugom mestu izbacaj je na prvom pa sto onda pecas zabacuj negde na nekoj poljani toga imas u pazovi koliko hoces ustedeces na kotizaciji a ne moras ni dozvolu da kupujes mozes zabacivati do mile volje a sto se tice boili koje spadaju zakaci gumenu i resio si problem jer tebi nije vazno da upecas nego da sto dalje zabacis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kuhanje boili i u tehničkom a posebno nutritivnom smislu je optimalnije od parenja. Jedino dolazi do ispiranja nekih komponenti što se popravi manjim doziranjem istih koje možemo vratiti nakon kuhanja dipanjem izvana ako je baš potrebno.

Kuhanje pospješuje želatinizaciju škroba koje veže naše boile ali i iskoristivost toga nutrijenta koji je u nativnom stanju skoro pa neiskoristiv. Zašto je to tako. Razlog je taj , što i govore problemi kad je kuhanje kraće, ili pak parene boile, da se ne dogodi optimalna želatinizacija škroba bez dovoljne količine vode povezane sa temperaturom. U slučaju dovoljnog kuhanja ona je dovoljna i ti procesi idu svojim putem.

Obično zato boile kuham na način da isplivaju, a nakon toga da ih pokrije još jedan val pa idu van.

Nekoliko minuta iza toga pravo je vrijeme za dodatno tretiranje boila izvana ako za to imamo neki valjani razlog jer je opna boile još dovoljno propusna i nije koalgulirala do tvrdog stanja.

Ako se radi o pravilno koncipiranom mixu, par sati sušenja je dovoljno da boila izdrži sve zahtjeve ribolova od kobranja do stajanja kao lovna boila u vodi preko zimske noći.

Zato netrebaju biti pola pola mixevi, sve se dade napraviti i sa domačim mixevima, jer i samo miješanje mixa donosi puno, a i odmaranje tijesta prije izrade i rolanja boila. U pekarstvu kažu, i najlošija brašna dadu se popraviti postupkom izrade gdje odmaranje ima važnu ulogu.

Termička obrada ovdje je točka na i i ima ogromnu pomoć koja se zove JAJA.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...