Jump to content

Pitanje Za Žaca


IlijaCTS

Recommended Posts

pokusavam da razumem , ali neznam osnovne parametre . koja ph vrednost vode je naj idealnija za ribu a koja ph vrednos mamca je onda u tom momentu pozeljna ?

 

Evo jane ti je napisao, to se radi o ukupnoj vodi. Ja sam ti pokušao dokučiti što se dešava kad se neka microlokacija promijeni zbog nekih utjecaja, recimo ugine neka riba, počne raspadanje, i tu se dešavaju promjene koje šaran primiječuje u vidu promjene ph toga područja. Isto je tako sa našim uplivom u situaciju gdje na bacamo određenu količinu hrane, znači lokacija više nije u onim parametrima, plus toga recimo okupamo peletu u betainu, pa uletimo malo sa n.butricom, i slično. Ako do šarana ne stigne signal aminokiselina počinje dolaziti naznake promjene ph na nekoj lokaciji i on kreće pogledati uzroke toga.

Isto je sa utjecajem vremena i ulaskom nove vode, kiša, pljusak, pa onda količinom biljne komponenten u vodi i njezinim utjecajem itd.

Tiu da se upustiš u to bi morao imati seriju točno određenih mamaca sa vrijednostima ph, izmjeriti vodu, određenu vodu, isprobati u realnim okolnostima kad riba radi na kojem je to ph, i onda donjeti neki zaključak.

Dali je to uvijek za tu vodu, nije, jer situacija u vodi se mijenja i što se tiče životinjskog svijeta, i što se tiče biljnog. Sve to ima za razlog da za dvije tri godine tvoji izmjereni parametri više ne drže vodu, razumiješ. Zato nemožeš dobiti konkretan odgovor od onoga da ti mamac ako ideš na tu opciju mora biti različit od vode i mickrolokacije ako loviš u hranilištu po ph vrijednostima. To ti je sva mudrolija, i u ovome slučaju ispravna logika.

Link to comment
Share on other sites

u vecini slucajeva PH vode na jezeru je blizu ph 7...

 

ajde recimo maksimalno u vecini slucajeva moze da ide u 6 ili 8

ako neko misli da je ph bitno za mamac, onda u teoriji sve sto ti treba je mamac sa ph od 5.5 da bi rpavio razliku od ph vode.

prirodni mamci kao krvni crvi ili crvi koji se koriste za pecanje su alkali, kao sto je i solarov Squid and Octopus i beli luk.

 

na drugu stvari kao paprika, ljuta paprika, butyric acid i vecina "slatkih" vocnih aroma su acidicni..

 

kao sto znamo sve ove stvari se koriste u mamcima i posteno sve daju dobre rezultate...

 

za kraj mogu da kazem, da bez obzira koja je ph vode na koju pecate, sanse da pravis mamac sa identicnim PH vrednost su veroma veoma veoma male, gotovo nemoguce!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

u vecini slucajeva PH vode na jezeru je blizu ph 7...

 

ajde recimo maksimalno u vecini slucajeva moze da ide u 6 ili 8

ako neko misli da je ph bitno za mamac, onda u teoriji sve sto ti treba je mamac sa ph od 5.5 da bi rpavio razliku od ph vode.

prirodni mamci kao krvni crvi ili crvi koji se koriste za pecanje su alkali, kao sto je i solarov Squid and Octopus i beli luk.

 

na drugu stvari kao paprika, ljuta paprika, butyric acid i vecina "slatkih" vocnih aroma su acidicni..

 

kao sto znamo sve ove stvari se koriste u mamcima i posteno sve daju dobre rezultate...

 

za kraj mogu da kazem, da bez obzira koja je ph vode na koju pecate, sanse da pravis mamac sa identicnim PH vrednost su veroma veoma veoma male, gotovo nemoguce!

 

Pitanje je bilo : Koliki je poželjan ph mamca u odnosu na ph vode , a ne da bude identičan.

Link to comment
Share on other sites

pa bas to sam hteo da kazem...

 

ne treba ti identican PH, nego ph sto je drugaciji od Ph vode na koju pecas, bude li to alkali i acidinci, riba moze da primeti oboje, i oboje razlike u teoriji su bolje nego neutralan ph ili ph identican sa ph na vodi u kojoj pecas ...

 

a sto se tice "pozeljnog ph" mislim da tako nesto ne ekzistira, dali zelis acidican ili alkali mamac zavisi od tebe i vode na kojoj pecas, recimo na vodi koja ima ph od 7.2 nije obavenzo praviti mamac sa ph 6 ili manje, mozes koristiti mamac sa ph 8 i ipak ce saran to primetiti, da bi se interesirao u tvoje "hraniliste"...

 

ne verujem da je jedna direkcija PH "atraktivnija" od druge, bas zato sto se puno ribe hvata na mamcima na obe strane ph...kao sto sam rekao, Squid & Octopus=alkali - butyric acid=acidican, hiljade sarana uhvaceni na mamcima koji imaju jednu ili drugu komponentu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moje je mišljenje da i nebi baš trebalo to sve shvatiti kao nešto spektakularno. Barem ne na ovoj temi. Neki su se ljudi puno tome posvetili i tomu vjeruju maksimalno. Samo ih treba poslušati, ja jesam i nisam baš nešto previše uspio u toj tematici, na ph konkretno mislim. Zato i nisam preduboko inzistirao ovdje u raspravi na konkretnim mjerilima i skalama iz puno navedenih razloga.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Koji razmer treba koristiti u spravljanju DUP-a 

ako imam propilen glikol, betain, rayne arome i amoni kiseline

Da li imas neki predlog ili savet odakle bih mogao da krenem

Hvala puno u napred

Link to comment
Share on other sites

Moje je mišljenje da i nebi baš trebalo to sve shvatiti kao nešto spektakularno. Barem ne na ovoj temi. Neki su se ljudi puno tome posvetili i tomu vjeruju maksimalno. Samo ih treba poslušati, ja jesam i nisam baš nešto previše uspio u toj tematici, na ph konkretno mislim. Zato i nisam preduboko inzistirao ovdje u raspravi na konkretnim mjerilima i skalama iz puno navedenih razloga.

PITANJE

Da li po boji vode mozemo zakljuciti koja je PH vrednost ( govorim o stojecim vodama, jezerima )

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...