Jump to content

Jezero Okno - Fazanerija Ub


Gomatami

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Odlicno pitanje! Mislim da je odgovor - nasa losa procena, tj. losa procena ekipe koja "kontrolise" jezero. U prethodnom periodu je Carplider bio glavni organizator takmicenja kod nas. Takmicenja su bila izuzetno posecena, nagrade uglavnom robne ili pehari i medalje. Po meni, to su bila jako fina takmicenja, na kojima je svako mogao da ucestvuje jer nisu bila finansijski previse zahtevna. I onda kako to bude, narodu dosadilo, pa su odjednom svi hteli da pecaju za "velike pare" i silna neka cuda ...

 

E, tu nastupamo mi sa Fazanerije. Moram da priznam da smo tu ispali alavi i mnogo naivni. Sa ljudima je tesko raditi, pogotovu kada u igru udju pare, ovog puta ozbiljne. Organizovali smo par takmicenja, i onda su ekipe pocele da se osipaju. Mislim da je u pitanju iskljucivo finansijski aspekt, jer za takmicenja kakva smo organizovali, mislim da je minimalno bilo potrebno 400 - 500 eur, ako ne i vise. Ljudi to nisu mogli da plate i poslednje takmicenje koje smo odrzali se bukvalno na misice organizovalo.

 

Dobra stvar je sto se na ovaj nacin oslobodilo dosta mesta za rekreativni ribolov. Malo strpljenja do sledece sezone, ako sve bude po planu, nastavljamo pricu od ranije ... :)

Link to comment
Share on other sites

Sta radite po pitanju vodostaja jer nije to mozda razlog sto samo na pocetku sezone organizujete takmicenja a posle ne? Generalno  ne navijam za odrzavanje takmicenja i nisam za to... Nego  pitam jer bi vise dolazio do kraja sezone tamo da je vodostaj normalan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vodostaj je pod kontrolom - koliko je to moguce. Ubacujemo vodu, ali ona samo usporava oticanje. Da podsetim, problem nasteje kada se nivo podzemnih voda naglo smanji (susni meseci). Onda sva voda koja je u bazenu pocne da otice kroz iste one bunare kojima se na prolece puni jezero. Isti problem ima i Pelagicevo.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno pitanje! Mislim da je odgovor - nasa losa procena, tj. losa procena ekipe koja "kontrolise" jezero. U prethodnom periodu je Carplider bio glavni organizator takmicenja kod nas. Takmicenja su bila izuzetno posecena, nagrade uglavnom robne ili pehari i medalje. Po meni, to su bila jako fina takmicenja, na kojima je svako mogao da ucestvuje jer nisu bila finansijski previse zahtevna. I onda kako to bude, narodu dosadilo, pa su odjednom svi hteli da pecaju za "velike pare" i silna neka cuda ...

 

E, tu nastupamo mi sa Fazanerije. Moram da priznam da smo tu ispali alavi i mnogo naivni. Sa ljudima je tesko raditi, pogotovu kada u igru udju pare, ovog puta ozbiljne. Organizovali smo par takmicenja, i onda su ekipe pocele da se osipaju. Mislim da je u pitanju iskljucivo finansijski aspekt, jer za takmicenja kakva smo organizovali, mislim da je minimalno bilo potrebno 400 - 500 eur, ako ne i vise. Ljudi to nisu mogli da plate i poslednje takmicenje koje smo odrzali se bukvalno na misice organizovalo.

 

Dobra stvar je sto se na ovaj nacin oslobodilo dosta mesta za rekreativni ribolov. Malo strpljenja do sledece sezone, ako sve bude po planu, nastavljamo pricu od ranije ... :)

Tu smo Gorane da ispravimo svaku grešku ili nesporazum kad smo ljudi  :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ipak najbolje da izgladite nesporazum sa carpliderom.Moje misljenje je da on jedini moze organizovati takmicenja na fazaneriji u nekom kontinuitetu.Dragan ima iskustva sa takvim pricama,ima dobru organizaciju.Ipak ovo je samo moje misljenje,na vama je kako i sta treba uraditi.Jos nesto,neslazem se sa tim da se stvorio prostor za rekreativni ribolov i mislim da vam to neide bas u prilog.Bio sam na jezeru pre dva vikenda,samo pet mesta je pecalo.Prihvatite ovo kao pozitivnu kritiku jer revir Okno zasluzuje da bude cetvrti peti revir po kvalitetu kod nas. :good:  :good:  :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nemam ja problem da priznam da smo pogresili, tj. precenili sebe. Licno, bio sam protiv nase organizacije ali posto kod nas na Ubu vlada demokratija, prostim preglasavanjem sam ostao u manjini.

 

Sto se tice slobodnog pecanja, tu je matematika neumoljiva: prihodi su bili takvi kao da su se odrzavala 2.5 "velika" takmicenja. Za ovu godinu ce biti malo teze, jer su generalno finansije slabe, ali sta je - tu je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citam sad sta sam pisao sinoc, i gledam sta uradi san od coveka: sustina je da se ispostavilo da imamo vecu zaradu na mesecnom nivou od slobodnog pecanja nego od takmicenja. Obrni okreni, tako ispadne :) 

Link to comment
Share on other sites

Fazanerija kao ..revir ima perspektivu ..naravno uz  ljude koji mogu io znaju i naravno zele da to urade na nacin koji se to radi...Ova godina je nadam se za Vas bila godina skolovanja i nauka da sve sto se leti da se nejede sto bi nas narod rekao ..ali izuzetno je pozitivno  i za svaku pohvalu nivo svesti i samokriticnosti od strane Gomatamija ..i to je samo znak da stvari mogu krenuti nabolje ...

 

Drzim palceve i nadam se skorom susretu na Oknu ponovo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fazanerija kao ..revir ima perspektivu ..naravno uz  ljude koji mogu io znaju i naravno zele da to urade na nacin koji se to radi...Ova godina je nadam se za Vas bila godina skolovanja i nauka da sve sto se leti da se nejede sto bi nas narod rekao ..ali izuzetno je pozitivno  i za svaku pohvalu nivo svesti i samokriticnosti od strane Gomatamija ..i to je samo znak da stvari mogu krenuti nabolje ...

 

Drzim palceve i nadam se skorom susretu na Oknu ponovo...

 

Fazanerija kao ..revir ima perspektivu ..naravno uz  ljude koji mogu io znaju i naravno zele da to urade na nacin koji se to radi...Ova godina je nadam se za Vas bila godina skolovanja i nauka da sve sto se leti da se nejede sto bi nas narod rekao ..ali izuzetno je pozitivno  i za svaku pohvalu nivo svesti i samokriticnosti od strane Gomatamija ..i to je samo znak da stvari mogu krenuti nabolje ...

 

Drzim palceve i nadam se skorom susretu na Oknu ponovo...

 

Fazanerija kao ..revir ima perspektivu ..naravno uz  ljude koji mogu io znaju i naravno zele da to urade na nacin koji se to radi...Ova godina je nadam se za Vas bila godina skolovanja i nauka da sve sto se leti da se nejede sto bi nas narod rekao ..ali izuzetno je pozitivno  i za svaku pohvalu nivo svesti i samokriticnosti od strane Gomatamija ..i to je samo znak da stvari mogu krenuti nabolje ...

 

Drzim palceve i nadam se skorom susretu na Oknu ponovo...

Carp Lider radi taj posao najbolje,zato traje toliko godina i trajace....

Link to comment
Share on other sites

Neznam da li je izvodljivo zbog vodostaja...ali mislim da treba pokusati sa organizacijom bar jos nekog takmicenja u ovoj godini.Moj predlog je da kotezacija nebude veca od 100e.Ovo kazem iz razloga sto postoje ekipe sa manjim i vecim budzetom.Treba pruziti sansu i ekipama koje su finansijski tanje.Postoji mnogo ekipa koje nemogu doci do izrazaja od onih "jacih"koji bacaju ogroman novac na takmicenja.To nikako neznaci da finansijski slabije ekipe neznaju da pecaju.Na ovakav nacin bi se spojilo, zadovoljstvo i ljubav prema ovom sportu sa takmicarskim duhom.........MOZDA GRESIM,ALI VREDI POKUSATI.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam juce na jezeru ali na kafi.Slika je po meni losa,vodostaj je dosta nizak.Malo sam gledao rekreativce kako pecaju.Mislim da uprava treba da malo vise obrati paznju na ljude koji pecaju.Ono sto oni rade sa ulovljenom ribom je ravno uzasu....ulovljenu ribu ostavljaju na zemlji po par minuta.Kada je vracaju u vodu bacaju je uvis.Svaka cast pojedincima ali nekima netreba dozvoliti da uzmu stap a kamoli ribu u ruke.Shvatite ovo moje izlaganje kao dobronamerno.Pozzzzzzzzzzzzzzzzz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravu si  Mojke na to smo mali milion puta ukazivali ljudima sa tog revira koji vode brigu o tome ili bar to trebali da rade ..jer nije novac sve mnogo je vaznije sacuvati ribu od takvih ribolovaca...nego im uzeti 500 dinara.....

Link to comment
Share on other sites

I u tom pogledu je kod nas  "demokratija" - moji predlozi su proglaseni hitlerovskim i zato se vise ne potresam oko toga, vezem konja gde mi gazda kaze. A ako cemo objektivno, kada bi cekali da samo prave sarandzije posecuju revir, mesecno bi prodali max 30 dozvola ... Tako da ..... Jbg, trzisna ekonomija na delu. :)

Link to comment
Share on other sites

mozda bi malo vise zalaganja tj same edukacije kad se neko uoci to da radi da se dodje do njega lepo se zamoli da to ne radi i objasni mu se zasto to nije ok. kod vecine bi trebalo da urodi plodom. a manjini nema pomoci.

 

ali samo kulturno i fino...

 

i druge revire muce iste boljke. ja sam se toga na adi safari dosta nagledao...

Link to comment
Share on other sites

Bez lazne skromnosti, mislim da je Boban (nas ribocuvar) jedan od najboljih ribocuvara na komercijalnim jezerima. Miran i stalozen, strpljiv i kao takav mislim da je sigurno 2 klase iznad trenutnog renomea jezera. E sad, zamislite situacije u kojima se takav covek iznervira toliko da ne moze da kontrolise bes, uzrokovan bahatim ophodjenjem ribolovaca. Nemali broj puta je umeo da vrati novac za kupljenu kartu, i "pecarose"jednostavno istera i neko vreme im ne dozvoljava ulaz na revir.

 

Ipak, ponovo ekonomija - bez ribolovaca nema ni prodatih dozvola, a sarandzije takmicari su prisutni svega 40 - 50% u slobodnom ribolovu. Zato primenjujemo tezu tehniku, ali ispravnu na duze staze: bodrimo ribolovacki podmladak, ucimo ih da vracaju svu ribu koju ulove, ne naplacujemo im dozvole i nadamo se da cemo za nekoliko godina imati prave ribolovce i ljubitelje prirode.

 

A sa drugom bagrom ratujemo kako znamo i umemo :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko neosporava Bobanov rad (poznajem ga licno).Covek radi sve sto je u njegovoj moci.Nije on kriv sto se pojedini tako negativno ophode prema vodi a i prema ribi prvenstveno.Ona moja kritika se nije odnosila na ribocuvara,vec na bahate i bezosecajne ribolovce....koji misle da im je sva bahatost odobrena cinom da su platili 600din dozvolu.Mozda nemam prava da sudim i da osudjujem necije postupke....ali sebe smatram prijateljem revira Okno,pa zbog toga imam ovakav stav.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...