Jump to content

Jezero Okno - Fazanerija Ub


Gomatami

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

A zašto ovakav zaključak?

Zato sto kad pocnu lige i razno razna takmicenja na nekom jezeru koje je bilo ok,,,,,to jezero brzo zavrsi svoju karijeru,,,ili ti kako vec...nevredi da ti pisem ionako ne bi ti to razumeo,,, ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zato sto kad pocnu lige i razno razna takmicenja na nekom jezeru koje je bilo ok,,,,,to jezero brzo zavrsi svoju karijeru,,,ili ti kako vec...nevredi da ti pisem ionako ne bi ti to razumeo,,, ;)

E onda OK ako ne bih razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Zasto se stice utisak da je ovaj revir(koji je imao veliku perspektivu da bude u prvih pet revira u Srbiji)zapostavljen i gurnut u drugi plan,od strane ljudi koji upravljaju ovim kompleksom?Koliko god da je materijalna situacija teska,NEMOGUCE je da nepostoji neko resenje za odrzavanje koliko toliko nivoa vode u jezeru.Druga zamerka je kolicina krupne ribe,koja nije na zavidnom nivou.Navescu vam jos jedno zapazanje:Kada je revir pustan u rad,sve oko njega je radjeno sa velikom euforijom,i velikim etuzijazmom.Medjutim,sva ta infrastruktura oko samog jezera,koja je na pocetku uradjena,ostala je ista do danasnjeg dana.Navescu vam primer:Suncobrani oko jezera kao i platforme koje su na pocetku uradjene,do dana danasnjeg ostale su iste.Sve to deluje kao da je u fazi raspadanja,platforme kroz koje mozes da propadnes,suncobrani koji nemaju nikakvu svrhu.Da se nevracam na najveci problem sa kolicinom vode u jezeru.Znam,verovatno ce neko reci kako su uradjeni bazeni, lovacka kuca,sredjeno malo jezero,ali ja kao prijatelj i korisnik ovog jezera,mislim da su to veliki promasaji.TREBALO JE BACITI AKCENAT NA VELIKO JEZERO..Nezelim da se ova moja mala kritika shvati zlonamerno.Ja nisam neprijatelj ovog revira vec naprotiv.Volim da provodim vreme na ovoj vodi,bilo da se radi o rekreativnom ili takmicarskom pecanju. .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto se stice utisak da je ovaj revir(koji je imao veliku perspektivu da bude u prvih pet revira u Srbiji)zapostavljen i gurnut u drugi plan,od strane ljudi koji upravljaju ovim kompleksom?Koliko god da je materijalna situacija teska,NEMOGUCE je da nepostoji neko resenje za odrzavanje koliko toliko nivoa vode u jezeru.Druga zamerka je kolicina krupne ribe,koja nije na zavidnom nivou.Navescu vam jos jedno zapazanje:Kada je revir pustan u rad,sve oko njega je radjeno sa velikom euforijom,i velikim etuzijazmom.Medjutim,sva ta infrastruktura oko samog jezera,koja je na pocetku uradjena,ostala je ista do danasnjeg dana.Navescu vam primer:Suncobrani oko jezera kao i platforme koje su na pocetku uradjene,do dana danasnjeg ostale su iste.Sve to deluje kao da je u fazi raspadanja,platforme kroz koje mozes da propadnes,suncobrani koji nemaju nikakvu svrhu.Da se nevracam na najveci problem sa kolicinom vode u jezeru.Znam,verovatno ce neko reci kako su uradjeni bazeni, lovacka kuca,sredjeno malo jezero,ali ja kao prijatelj i korisnik ovog jezera,mislim da su to veliki promasaji.TREBALO JE BACITI AKCENAT NA VELIKO JEZERO..Nezelim da se ova moja mala kritika shvati zlonamerno.Ja nisam neprijatelj ovog revira vec naprotiv.Volim da provodim vreme na ovoj vodi,bilo da se radi o rekreativnom ili takmicarskom pecanju. . 

Steta sto je tako ali velika istina. Sve drugo se radi oko jezera,nicu zgrade bazeni itd. a oko jezera nista,ceka se kisa,sneg svake godine... Jednom reciju steta za ovo jezero i nas koji smo bili stalni posetioci ovog revira........ da li slobodnog,takmicarskog pecanja bilo je lepo otici i na kafu i biti pored vode! A sada,sada je strasno za videti. Pitam se sta ce se desiti u narednom periodu kada tempreature budu 30+... Nista zlonamerno sa moje strane takodje. Zato pokusajte,resite problem ovog revira,da ponovo mozemo da uzivamo svi mi koji volimo ovu vodu. :help:  :help:  :help:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pazi sad racunica pecali smo pre dve nedelje voda haos platforme haos suncobrani haos ali smo bili ceo dan platili dozvole nas trojica a bilo je jos ljudi koji su pecali.Doslo par drugara pile se rakijice espreso mislim bilo lepo valjda mi koji dodjemo da pecamo i potrosimo neki dinar a zbog nas dodje jos ljudi da se vidimo ispricamo zasluzujemo i lepsi ambijent.Ako moze naravno mada Cefta ceto da sredi znam ja mangup je on .pozdrav !!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Citam vec neko vreme komentare u vezi jezera, i trudim se da se ne ukljucijem u raspravu jer ne zelim da se nerviram. Morate da budete svesni cinjenice da je ribolov jednostavno u drugom planu u kompleksu fazanerije. Osnovna delatnost je uzgajanje divljaci i lovni turizam. Jezero je napravljeno iskljucivo zborg restorana, a ne obratno.

 

Druga stvar, u celoj "fazanerijskoj"prici se desila opasna stvar, u ekonomiji poznata kao preinvestiranje. U kratkom roku previse stvari zapoceto. 

 

I konacno, ne ide se protiv prirode. Nema tog bunara, cak nema tih bunara,  koji bi mogli da srede stvar preko noci. Mozda bi to moglo sa nekim izuzetno jakim busotinama, ali ako bi bilo potrebno investirati 10k eur u nesto, mislim da bi prvi pik bio lov, a za ribolov sta ostane. Dok je bilo vise novca, i ostatak je bio veci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citam vec neko vreme komentare u vezi jezera, i trudim se da se ne ukljucijem u raspravu jer ne zelim da se nerviram. Morate da budete svesni cinjenice da je ribolov jednostavno u drugom planu u kompleksu fazanerije. Osnovna delatnost je uzgajanje divljaci i lovni turizam. Jezero je napravljeno iskljucivo zborg restorana, a ne obratno.

 

Druga stvar, u celoj "fazanerijskoj"prici se desila opasna stvar, u ekonomiji poznata kao preinvestiranje. U kratkom roku previse stvari zapoceto. 

 

I konacno, ne ide se protiv prirode. Nema tog bunara, cak nema tih bunara,  koji bi mogli da srede stvar preko noci. Mozda bi to moglo sa nekim izuzetno jakim busotinama, ali ako bi bilo potrebno investirati 10k eur u nesto, mislim da bi prvi pik bio lov, a za ribolov sta ostane. Dok je bilo vise novca, i ostatak je bio veci.

Gorane,nema razloga za nerviranjem.Ja nisam postavio komentar o jezeru da bi sa namerom nekoga provocirao ili nervirao.Mislim da imam pravo da iznesem svoje misljenje,kao i da ukazem na neke nedostatke,jer sam i ja kao i mnogi drugi,korisnik ovog revira.Pojam knjige UTISAKA je izgleda za nekoga tabu tema.Mislim da smo svi mi koji tu dolazimo,na neki nacin ipak vasa dobra reklama.Zato i kritike nekada treba prihvatiti.Ja cu i dalje dolaziti na vodu ali vise necu komentarisati desavanja sa i oko jezera,da nebi bio pogresno shvacen.P.S.Dugujes mi reklamnu majcu jos od prosle godine. :good:

Link to comment
Share on other sites

Nisam bio dovoljno precizan, a prethodni posta sam napisao "u dahu". Nije problem sto ti i drugi ribolovci iznosite svoja misljenja o reviru. To je normalno i ocekivano, na kraju, da nije tako, niko ne bi ni znao sta ribolovci misle o nekoj vodi. Problem je sto (licno) ne mogu da doprinesem da se nesto od evidentnih problema resi. Jednostavno, previse faktora sada utice na celu pricu, i nemoguce je sve uskladiti. 

 

Imao sam ideju da oborimo obale, odnosno ukopamo pozicije (kao u Debeljaci) jer je trenutni nivo vode negde oko 1,5 - 2m u proseku, a na mestima i dublje. Ideja nije prosla ali i dalje mislim da je to trenutno jedino moguce resenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...