Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Ti sprudovi idu skroz do petnaestice i završavaje  negdje desetak metara od suženja između poz.15i ipoz.16

A ulaz između tih sprudova je negdje 4-5metara od poluotoka sa suprotne obale.

Ja bih opisao kretanje tih riba ovako .

Pretpostavljam da te ribe borave negdje u onoj uvali kod poz. 23 zatim skroz uz suprotnu stranu obale plivaju do tog suženja i onda umjesto da nastave kretanje uz balu one ulaze tu između tih sprudova.

To zključujem po grizevima koje sam imao na pozicijama 19,17, 15,14.

Tu cijelu stranu sam obišao i pješke provlačeći se kroz šikaru 

Jesi ti siguran u ovo?

 

Ja sam po onoj niskoj vodi vidio pocetak i kraj ovih sprudova...jedino da nisu malo nizi pa se ne vide sa 24ke.

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti siguran u ovo?

 

Ja sam po onoj niskoj vodi vidio pocetak i kraj ovih sprudova...jedino da nisu malo nizi pa se ne vide sa 24ke.

Ja pecao na poz.15 kup kad je vodostaj bio jedno metar nad tim sprudovima.

Jedna zanimljiva situacija 

Sjedim pored štapova i gledam im vrh negdje u tom trenutku vrh štapa  se savija i signalizator "propjeva" tada se šaran koji je bio na udici do pola "izbacio" (pretpostavljam iznenađen ubodom) .Mislim da se "izbacio"zbog niskog vodostaja. 

Dižem štap 3,90 cm(na tom jezeru ne dajem kontre ) i dižem ruku (pretpostavljam da je visinska razlika između vrha štapa i ribe bila negdje 7-8 metara).

Kako je šaran bio između sprudova (izmarkirano) kreče u bijeg prema poz.14 ,ali najlon  mi ne prati stvarnu poziciju šarana nego konstantno zapinje za taj bliži sprudi i otkaćuje se negdje između poz.14 i poz.15.

Link to comment
Share on other sites

Ja pecao na poz.15 kup kad je vodostaj bio jedno metar nad tim sprudovima.

Jedna zanimljiva situacija 

Sjedim pored štapova i gledam im vrh negdje u tom trenutku vrh štapa  se savija i signalizator "propjeva" tada se šaran koji je bio na udici do pola "izbacio" (pretpostavljam iznenađen ubodom) .Mislim da se "izbacio"zbog niskog vodostaja. 

Dižem štap 3,90 cm(na tom jezeru ne dajem kontre ) i dižem ruku (pretpostavljam da je visinska razlika između vrha štapa i ribe bila negdje 7-8 metara).

Kako je šaran bio između sprudova (izmarkirano) kreče u bijeg prema poz.14 ,ali najlon  mi ne prati stvarnu poziciju šarana nego konstantno zapinje za taj bliži sprudi i otkaćuje se negdje između poz.14 i poz.15.

 

E bas o ovoj situaciji sam pricao juce sa Tarikom(carp yo yo) i toga se i bojim kad budem tu pecao.

Ako riba krene u bijeg kroz kanal male su sanse da se izvuce napolje, puca silk 100 posto.( ili spada riba)

Link to comment
Share on other sites

E bas o ovoj situaciji sam pricao juce sa Tarikom(carp yo yo) i toga se i bojim kad budem tu pecao.

Ako riba krene u bijeg kroz kanal male su sanse da se izvuce napolje, puca silk 100 posto.( ili spada riba)

Ovako da se malo ukljucim, ja sam ribu dobio na maksimalno 40m u smjeru panja na 24ci..prije bi rekao i 30m..sigurno bar 6-7 puta je riba bjezala prema 15 u prolaz, kolega koji je bio sa mnom je pola sata proveo na desnom spicu na 14ici savijajuci grane preko koji je najlon prelazio..jako zajebana situacija za tu lokaciju, i da, na toj lokaciji sam vecer prije dobio jos jednu debelu ribu..ocito je da je ta mikrolokacija stavrno top, pva bag i 10 boili po zabacu i to je to..a glede ovog kaliranja i nabijanja kila kod sarana..ja sam ribu dobio sa 28,700, znam da je nakon mene jedna ekipa iz HR dobila istu ribu sa 25 i stino i onda je nakon nekog vremena slovenac dobio opet tu ribu sa 30+...kod mog vaganja je bilo 6-7 ljudi, 3 vage i na kraju sa Jovinom jos jednom, sve je variralo oko 100g gore dole..kod slovenca je navodno i Jovo bio nazocan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

6 ekipa peca

Do sad 2 ribe upecane

Nekad je bilo prestiz pecati na Pelagicu,sto vi vise ne pecate takmicenja tamo?Ja tamo vise nikog sem Jove ne poznajem ,a i generalno ekipe koje su redovno dolazile tamo (ozbiljne ekipe) vise ne dolaze.Pozdrav!
Link to comment
Share on other sites

Vodostaj je maksimalno visok,bukvalno je do samih balvana na ivici boksa.

Vreme je bilo ocajno,jak vetar i kisa bez prestanka od petka popodne do subote uvece.

Ljudi su zurili da se raspakuju jer smo znali da krece kisa i nevreme.

Riba je losije uzimala sto zbog naglog skoka vodostaja,sto zbog naglog pogorsanja vremena i zahladjenja,sto zbog neadekvatnog hranjenja.

Sa 21 stepen je temperatura pala na 10 stepeni i to u toku dana.Nocu je bilo uzasno hladno,a uz neprestani vetar i kisu osecaj jos gori.

Mislim da su mnogi preterano hranili ribu jer se riba najbolje javljala na precizno plasiran mamac uz 1-2 manje rakete prihrane i cekanje od minimum 1,5-2h.

Mi smo za 48 sati na poziciji 20 promenili bar 10 razlicitih tacaka na kojima smo skinuli po par riba i to najvise u kanalima i dubini.

Imali smo vise kom od 17-20 kg i dva lepa od 25,85 i 25,18 kg. 

 

Nazalost pojavilo se samo 6 ekipa na otvaranju sezone.

Imate par slika na njihovoj "f" stranici (Dsr Saran).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da je Pelagicevo postalo zahtevnije za pecanje iz razloga sto su ribe dosta stare i u proseku dosta velike pa ih je sve teze "navuci" na hranu(pogotovo na konstantno buckanje i hranjenje).

Generalno ekipe koje su bile na jezeru su se slozile da bi trebalo malo "sveze krvi" ubaciti.Jedno 200 sitnijih sarana od recimo 3-6 kg koji bi pokrenuli staru ribu. 

 

Sto se broja tice imali smo 30 udaraca,od toga 25 izvadjenih,4 spale i jedna usla u granje i pokidala predvez.

Za 48 sati i vise nego zadovoljavajuce,pogotovo po onako losem vremenu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo i naseg izvestaja sa pelagicevog jezera od 6 do 11 aprila na poz 19.

Nismo upecali ni jednu ribu.

Vreme i voda su ucinili svoje da su svi pecarosi slabo pecali. Pa da pocnemo :

Poz. 1 iz hrvatske da ne spominjem imena i hvala im na druzenju i dobroj rakiji od 7do 9 aprila su imali prve noci 2 ribe a drugi dan jos 3 ribe izvinjavam se ako nesto pogresim :)

Poz 4 iz austrije odlican rostilj :) koja je dosla 8 aprila imala je 1 ribu i 1 otpadanje dok smo mi bili.

Poz 5 prva ekipa koja je bila bez ribe koliko znam, druga ekipa koja je dosla dok smo bili bez ribe .

Poz 6 velika ekipa :) koliko znamo dok smo bili tamo bez ribe.

Poz 11 iz Berlina kojima se zahvaljujemo na pozajmljenom olovu od 120gr bez kojeg smo ostali usled loseg vremena i vetra koji je nenormalno duvao u nas,kacenja granja itd... 10 dana bez ribe noc pred polazak 1 riba preko 22 kg ako ne gresim.

Poz 14 iz hrvatske zahvaljujemo se ovim putem takodje na tacnoj prognozi pecanja,na konkretnim informacijama i savetima, na druzenju i u buduce cemo te uvek poslusati :) tezak pocetak usled nevremena 1 riba preko 23 kg nekoliko dana bez ribe pa prema 15 kasno u noc 6 riba izmedju 1 i pola 4 ujutro. Izvinjavam se ako sam nesto pogresio :)

Poz 17 iz rumunije bez ribe nekoliko dana pa se prebacili na poziciju 8 do kraja bez ribe ..

Poz 18 iz rumunije 6-7 riba dok mi nismo dosli posle 2-3 ribe ...

bpteam iz Srbije 19 bez ribe.

Poz 20 iz rumunije dok nismo dosli 3 ribe otisli dan pre nas imali jos 2 ribe.

Poz 22 dok nismo dosli 2 ribe posle do kraja bez ribe...

Poz 25 koliko znamo dok smo mi bili bez ribe.

Poz 26 kolko znamo bez ribe.

Poz 27 dosli dan pred nas polazak bez ribe .

Poz 28 2-3 ribe dok smo bili tamo nastavili su jos posle nas...

Poz 29 10-tog imaju dve ribe i do 11-tog do 9 ujutro imaju jos nekoliko pecanja.

 A evo malo i o vremenu od 6 do 11 aprila kad je temperatura vode bila 6 stepeni docekao nas je jak hladan vetar sa kisom oblacno ma katastrofa (ekipi sa 14 poz je bacalo plasticne stolove i izvrtalo sve koji dan pre nego sto cemo mi doci), koji je neprestano duvao u nas a onda nas je iznenadio sneg, zatim kisa opet jak hladan vetar (koji je pravio prave lepe talase na vodi) konacno oslabio uz pomalo kisice, pa nam je konacno izaslo malo sunce i pred kraj suncano i toplo mirno kao u bajci u majicama kratkih rukava svi nabacili lepu boju :)

Sta reci jos jedno iskustvo. A svim ribolovcima koji su pecali dok smo mi bili tamo se izvinjavam ako sam neki podatak pogrsio znam da nisam puno pogresio :)

 Ovim putem se zahvaljujem ribocuvaru Jovi na korektnosti i ispravljanja prigovora kojem smo imali zbog ekipe PV TV koja nije smela pecati u poz 23 radi snimanja filma.

Veliki pozdrav ekipama sa pozicije 1,11, 14 hvala na svemu .

Bistro !

Edited by bpteam
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...