Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Tarik,u potragu za ribom mozes da ides i na Modrac.Ili na Savu itd.Htio ili ne htio priznati,Pelagicevo je komercijala/akvarijum od 16-17 hektara vode a ne tamo neka divlja voda.Cakstavise,nama Balkancima i nije toliko stalo do "guzice" kao Austrijancima i inim.Kad vec hoce i kad mozes da zaradis na njima(a podrazumijeva se da ces zaradu uloziti u jezero) zasto to da ne uradis?

Link to comment
Share on other sites

Tarik,u potragu za ribom mozes da ides i na Modrac.Ili na Savu itd.Htio ili ne htio priznati,Pelagicevo je komercijala/akvarijum od 16-17 hektara vode a ne tamo neka divlja voda.Cakstavise,nama Balkancima i nije toliko stalo do "guzice" kao Austrijancima i inim.Kad vec hoce i kad mozes da zaradis na njima(a podrazumijeva se da ces zaradu uloziti u jezero) zasto to da ne uradis?

Mozemo Neso moj dobri ja i Ti o tome do zore, ali je generalno ribolov otisao u kitu. Jeste, Pelagicevo je komercijala, al' da li je se treba pretvoriti u nesto izvjestaceno samo da bi se uzela lova ljudima?

Ja sam protivnik toga. I ovako ljudi dolaze. Po meni samo treba ulozit jos u ribu i par sitnica, ali ovdje kako vidim neki misle da je ribolov nesto sasvim drugo.

Plus na to sve, simptomaticno je da samo balkancima je toboze prije potreban sav komfor, dok recimo ja na fejsu gledam ljude koji pecaju na jezerima sirom Evrope u blatu ne do koljena, nego do vrata, o komforu ne mozemo ni pricati. I osmijeh im od uha do uha, ko u Hanke Paldum.

Ja ne vidjeh pri tome da ovdje na temi Austrijanci pisu kako tuguju za klupama i komforom. Naprotiv, samo balkanci. Dok Austrijanci prave KUP pa dodju i uzivaju u onome sto vec ima na vodi.

 

 

I sad mi neko dodje i na onakvoj ljepoti kaze, ej, pa ti uzimas lovu, daj mi bre kucicu na poziciju, daj mi bre janje da okrenem, daj mi da mi kurva pusi ako treba.

Mi smo izopacen narod.

Pa de ovi sto im toliko fali taj sav komfor na vodi neka se malo raspitaju kakav je komfor na vodama sirom Evrope, pa onda neka dodju ovamo i pitaju bilo sta.

 

Ono sto je nekad bilo uzivanje u prirodi, sad je drkanje nad prirodom, zarad nekog komfora.

 

Izopacenost do zla Boga.

 

 

Sto se Modraca tice, da to na moju veliku zalost, nije unistena voda od strane jebenih mrezarosa, vjeruj da mene ni jedna komercijala ne bi vidjela nikad pored Modraca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svako od nas ima pravo na svoje misljenje. Neko bi volio da Pelagicevo opet bude top destinacija a neko bi volio da se tamo prave apartmani, restorani ako sto su pojedinci htijeli prije 4-5 god. da li vazi ili ne republicka dozvola ne znam, ali znam jedno da sa tom dozvolom kad odes pecati na Savu, Drinu, Modrac, ili bilo koju drugu vodu trava sigurno nije pokosena, sve puno smeca i lova od te dozvole sigurno nije ulozena u tu vodu vec je zavrslila ko zna gdje. Na tim vodama nema ekipa iz Austrije, Srbije, Hrvatske vec lokalci koji gledaju da odnesu kuci sve zivo. 

Zabari i Pelagicevo nisu za poredjenje, jedno je kad nesto uredjujes sa neogranicenim sredstvima a drugo je kad nemas. Otvaranje Zabara je bolje po nas sarandzije, dobili smo jos jednu lijepu i bogatu vodu. Na Pelag pecam od 2008 i nikada nisam imao neprijatnosti ili nesto slicno. Pelagicevo mozemo nazivati kako zelimo, Neko Komercijala, Neko Ribnjak, Akvarijum ali jedno je jasno da je velika vecina nas na tom jezeru uhvatila ribu zivota. Koliko ribe pliva jezerom niko ne zna ali vidim da nas vecina isto misli, malo svjeze ribe bi puno znacilo.

Sta ce biti sa jezerom i ko ce dobiti koncesiju vidjecemo, pred nama je

Znam samo jedno, da je sezona pred nama i da je treba iskoristiti, iskoristiti pecajuci, uzivajuci a ne pisati o necemu sto ne znamo, o nekim desavanjima i nagadjanjima a ustvari niko ne zna sta ce biti. 

Veliki pozdrav i BISTRO

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pelagicevo je top destinacija i dalje,kada sam prvi put pecao tamo osetio sam magiju koju nisam osetio nigde do tada,Osecam je i dan danas kad god pecam tamo a proslo je podosta godina i mnogo dana provedenih tamo.Pecanje je za mene potera za velikim saranom a ne za gomilom uhvacene ribe,sator ne moze da mi zameni ni jedan bungalov na svetu kakav god bio.Postujem  ljude koji de trude da od Zabara naprave top mesto ali to nije ono sto volim,ako odem tamo da pecam trazicu mesto na kome nema bungalova.podsisana travica,klupice i stolovi-kakve to veze ima sa prirodom?Previranja na lokalnom nivou me ne interesuju,bitno je da se jezero sacuva ako ima pameti jer grdosije koje plivaju u njemu to zasluzuju.Takmicarski gledano treba ubaciti sitnije sarane da pokrenu starosedeoce da bolje grizu-sto?Da ih vise izbodu i izubijaju?Sto se mene tice ne treba nista dirati,samo ocuvati postojece,Pelagicevo je bilo i ostace svetiliste za svakog pravog sarandziju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kakve pare ti uzima naprimjer Pelagicevo?

 

Samo za dozvolu koliko ja znam, a voda puna riba 20+.

Ako ti je puno, uzmi fino pa idi tamo gdje mozes da potrosis 1000 eura po izlasku. Sto bi uopste isao na Pelagicevo, Zabar itd. Idi na Ebro, idi na Sarulesti.

 

I da naravno, pecanje, ribolov (uzmi kako hoces) jest odlazak na jezero u potrazi za ribom, a to sto su balkanci pecanje pretvorili u tovljenje guzica na istom pa im fali svaki komfor, to je drugi par cipela.

 

Pecanje je pecanje i ono se zna kakvo je. Sator, stapovi, primama, trazis ti ribu, ona te jebe jer nece da jede tvoju primamu,a ti na obali kontas kako da je natjeras da uzme ponudjeno.

 

Mani me okretanja janjetine za vrijeme pecanja i ocekivanja da ti cuvar gladi jaja dok si na jezeru. To nije ribolova vidjelo. To se moze radit i na obliznjoj livadi kod kuce bez da pecas, samo umjesto cuvara nadjes budalu da ti gladi jaja dok ti okreces janje i pijes pivkana.

Vidi ovako:nabijanja na *** i te neke proste reci koje koristis ostavi za neki drugi forum ili kad vidis nekog oci u oci a ti mu onda kazes nabijem te na isti.Malo da ti pojasnim posto stvari gledas onako kako se tebi svidjaju a to bas i nema nikakvog smisla.Na Pelagicevo idem od 2005 godine i od tada do danas godisnje bar tri cetri puta odem.Nisam propustio ni jedno takmicenje i druzenje koje je jezero organizovalo i bio sam redovan kad im je prosek ribe bio sedam osam kila.Znaci nisam isao zbog velicine ribe nego zbog ambijenta i naravno zbog ljudi,drugara koji su dolazili tamo.Da li mi treba koliba ,klupa,sto? Meni licno ne ali da ti opet pojasnim ako vec uzimas odredjenu svotu novca za dozvole onda si duzan da jezero odrzavas i da bude u stanju kakvom su ga ostavile prosle garniture vlasti.
Link to comment
Share on other sites

Nesa je lijepo rekao sve o jezeru.

Mnogi odu na jezero u zadnje dvije godine i ne upecaju nista i odma krenu price o manjku ribe.

Ponasanje ribe tamo se drasticno promjenilo i to iz dva razloga.

Ogromni pritisak ribolovaca i oscilacije sa vodom tj. problemi sa istom 2012 i 2013e godine.

Ja se iskreno nadam i ne zelim vjerovati da je neko vadio ribu otuda, jer Pelagicevo je svetiliste i to u pravom smislu te rijeci.

Obisao sam vecinu voda kod nas i u HR ali nigdje, bas nigdje nemam taj "osjecaj" kao kad idem na Pelagu.

Mjesec dana prije ja treperim kao sijalica i nocima sanjam kako dolazim na jezero.

Kao klinac od 15god. kad se prvi put zaljubi i pogubi se nacisto.

Ako bi neko svjesno unistavao jedno da bi gradio drugo jezero onda mu ja zelim sve najgore u zivotu.

Toliko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pokosena trava i ispraznjene kante za smece su higijenski uslovi a ne komformizam.U zemlji gdje godinama nije radjeno plansko unistavanje glodara to bi trebalo da je jasno kao dan.

E sad ga pretera,pa ja sam bio poslednje dve tri godine i trava je bila posecena i kante bile prazne!!a shto se tice glodara oni su neizbezni na jesen!!

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovako:nabijanja na *** i te neke proste reci koje koristis ostavi za neki drugi forum ili kad vidis nekog oci u oci a ti mu onda kazes nabijem te na isti.Malo da ti pojasnim posto stvari gledas onako kako se tebi svidjaju a to bas i nema nikakvog smisla.Na Pelagicevo idem od 2005 godine i od tada do danas godisnje bar tri cetri puta odem.Nisam propustio ni jedno takmicenje i druzenje koje je jezero organizovalo i bio sam redovan kad im je prosek ribe bio sedam osam kila.Znaci nisam isao zbog velicine ribe nego zbog ambijenta i naravno zbog ljudi,drugara koji su dolazili tamo.Da li mi treba koliba ,klupa,sto? Meni licno ne ali da ti opet pojasnim ako vec uzimas odredjenu svotu novca za dozvole onda si duzan da jezero odrzavas i da bude u stanju kakvom su ga ostavile prosle garniture vlasti.

 

Vidi ovako, da ti objasnim posto vidim da se slabo snalazis u forumskoj konverzaciji.

 

Ja sam fino boldirao i izdvojio slova i na to sam dao svoje misljenje koje itekako smijem da kazem i u lice, to mi je najmanji problem. ;)

 

Nisam se bio obratio tebi u tom postu niti ikome odavde. Ne znam sto si se pronasao u tome? Ni ne zanima me.

Obratio sam se onima koji podrzavaju takvo unistavanje i drsko sortiranje ribolovaca na tamo neki srednji stalez i na elitu.

To je i vise nego bezobrazno.

Ja takvim zelim sve najgore! Izrazio bih se kako treba prema takvima, ali sam obecao ljudima iz moderacije da se tako izrazavat vise necu. A socno bih ga pocastio sa par recenica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

E sad ga pretera,pa ja sam bio poslednje dve tri godine i trava je bila posecena i kante bile prazne!!a shto se tice glodara oni su neizbezni na jesen!!

Iako je bilo samo 5 ekipa na otvaranju sezone i jedna Jovina,da li je bio red da kante budu ispraznjene ili je sasvim ok da budu pune do vrha kao sto su i bile?

Ja govorim o higijeni i elementarnoj kulturi,a ako se ne razumijemo...Boze moj...

Link to comment
Share on other sites

Iako je bilo samo 5 ekipa na otvaranju sezone i jedna Jovina,da li je bio red da kante budu ispraznjene ili je sasvim ok da budu pune do vrha kao sto su i bile?

Ja govorim o higijeni i elementarnoj kulturi,a ako se ne razumijemo...Boze moj...

Neso pa Ti si zapeo toliko za kante kao da su one pune non stop.

 

Ja u decembru kad sam bio sam na vodi kante su bile prazne. (sad ce neko reci: e pa tad ne peca niko  :D  ) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NIsam bio na Pelagicevu i Zabaru a planiram da idem ali svaku vrstu modernizacije bas ne odobravam.Konkretno mislim na bungalove,struja i cist urbanizam.Ako malo pogledamo bilo koju obalu reke sa svim tim kucicama bas i nije lepo.bar meni.

Koliko sam cuo za Pelagic jedina zamerka od ljudih je ona glasna muzika iz kafane,

Sto se tice higijene,pa to su ribolovci doneli,nije palo sa neba,a to govori o nasoj kulturi.Ako ribolovci malo pomognu oko toga bice svima lepo.

Slazem se ako postoje klupe,neka su u funkciji ili da ih nema onako polomljene.

Kante za smece treba da budu na  vodi i da se redovno prazne.

Sve drugo je suvisno da ima neko jezero.

Ribe kao ribe da li ce biti na jednom pecanju 100 kom ili 1 kom to selektuje ribolovce,pa neka biraju na koju ce pecati 600 kg za dan ili uhvatiti jednu od 20+.Ja sam za tim da upecam  ribu preko 20 kg i samim tim sam zadovoljan!

Koliko sam procitao niko se ne zali na gostoprimstvo sto je vrlo bitna stvar sto na kraju daje upecatljiv utisak posete tom jezeru.

Mislim da ne postoji idealno,samo je fantazija u nasim glavama!!!

Ovo sam napisao kao moje razmisljanje!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni,licno,odgovaraju oba koncepta jezera.Zasto?

Kad idem sam,idem na Pelagicevo,a kad idem sa zenom i dvoje dece idem na Zabare. U bungalovu spavaju njih 3,a ja pecam i tamo i ovamo. Meni super,kako god. Poz

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno,, neko ide sam, neko sa porodicom, zasto ne iskoristiti oba jezera i njihove cari. Svako je lijepo na svoj nacin, ali mislim da sa ovom modernizacijom jezera ( internet, struja, bungalovi ) ribolov pomalo gubi smisao.Mislim prvenstveno na odmor i opustanje, neko zeli da je stalno online a neko jedva ceka da se rijesi mobitela i da uziva u ribolovu. Razumijem kad se dodje na vise dana sa porodicom, voda, higijena , spavanje...

Treba iskoristiti oba jezera, uzivati ...

Pelagicevo je imalo i ima neku svoju car, voda, priroda ribe.. da ima i muzika iz kafane, problem koji nikad nece biti rijesen, sreca po nas sto je to samo mjesec ili dva a ne cijelu saransku sezonu.

Iskreno bilo mi bi veoma zao da jezero propadne da neko povadi ribu ili na bilo koji nacin unisti jezero. Svaka vlada ima minusa pa ih ima i uprava na jezeru, imala ih je i ona prije ali izgleda nismo toliko obracali paznju jer se pecalo i nije bilo Zabara. Na njima je da se potrude, rijese neke stvari..

Nadam se samo da neko od njih cita forum i sve sta pisemo, ipak mi smo njihove musterije..

Ne znam mozda mi previse ocekujemo od jezera, ali znam da svi ovi problemi nestanu kad signalizator zasvira...

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovako, da ti objasnim posto vidim da se slabo snalazis u forumskoj konverzaciji.

 

Ja sam fino boldirao i izdvojio slova i na to sam dao svoje misljenje koje itekako smijem da kazem i u lice, to mi je najmanji problem. ;)

 

Nisam se bio obratio tebi u tom postu niti ikome odavde. Ne znam sto si se pronasao u tome? Ni ne zanima me.

Obratio sam se onima koji podrzavaju takvo unistavanje i drsko sortiranje ribolovaca na tamo neki srednji stalez i na elitu.

To je i vise nego bezobrazno.

Ja takvim zelim sve najgore! Izrazio bih se kako treba prema takvima, ali sam obecao ljudima iz moderacije da se tako izrazavat vise necu. A socno bih ga pocastio sa par recenica.

 

 

Ne snalazis se u forumskoj konverzaciji hahahahahah idemooooo.Ako treba nekog da nabijam na onu stvar u pisanoj formi onda si u pravu konverzacija mi slabo ide.I jos nesto,molim te da mi pojasnis sta to znaci srednji stalez i elita u saranskom ribolovu?

Link to comment
Share on other sites

Ne snalazis se u forumskoj konverzaciji hahahahahah idemooooo.Ako treba nekog da nabijam na onu stvar u pisanoj formi onda si u pravu konverzacija mi slabo ide.I jos nesto,molim te da mi pojasnis sta to znaci srednji stalez i elita u saranskom ribolovu?

Joj neka si mi dosao malo da te ispreskacem, ja bas volim takve. :lol:

 

Jel kolega goran-m napisao ovo:

 

 

Moje licno misljenje sto se tice uprave pelagiceva, da se ta uprava trenutno zove Jova!!  a konzesija izlazi ove god. ako se ne varam, A to sto im netreba vise reklama za to je naj vise zasluzan Misa!! lik koji trenutno upravlja Zabar barom a kako upravlja vidimo iz dana u dan i sve pohvale sta je sve uradio za ovo kratko vreme, Da je ostao na Pelagi izgledale bi obala, klupe, kante za smece itd. itd. mnogo mnogo bolje nego sada, u to sam ubedjen.  A po nekim nezvanicnim informacijama konkurisace ove godine za koncesiju Pelagiceva, ako je to stvarno tacno i ako uspe da dobije koncesiju verujem da ce Pelaga dobiti opet svoj sjaj koje i zasluzuje kao jedna od najboljih saranskih voda na balkanu. E sada ima dosta ljudi koji spekulisu ako bi dobio koncesiju uzlovio bi krupnu ribu i ubacio u zabar ( a znamo posto se krecu sarani preko 20kg i kako ih je tesko nabaviti)  tako da bi Zabar bio za strance i elitu sa jakom vecim cenama dozvola a Pelaga ostao za neki srednji stalez sa saranima do ca. 15kg.  Za mene licno su to sve samo spekulacije i price!!  Ali mozda ima tu i neke istine!!?

 

 

Jesam li ja napisao sta mislim o tome?

 

 

To bi bilo svjesno unistavanje jedne vode. Ko to pozdravlja, ja ga nabijem na k....

 

Umjesto da pravimo sto vise voda oko nas, mi ih unistavamo. Treba nas atomskom zatrpat.

Dakle, jesam.

 

Sto si se ti nasao u tome svemu, ja pojma nemam.

 

Eh sad, da se vratim na ovo podebljano u bojama.

 

Jel vidis sta je napisano i o cemu se spekulise? Fino sam boldirao (podebljao ako vec ne znas sta to znaci) i stavio u odvojene boje kako bi to istaknuo.

E pa kad vidis, znas dakle citat, a ti fino u ruke telefon i nazovi tog koji to zeli da uradi i da pravi podijele pa neka ti on objasni odakle mu to da ljude dijeli na elitu i na srednji stalez i neka ti on objasni sta je to elita, a sta srednji stalez u saranskom ribolovu, naravno pod uslovom da je tacno ovo sto je kolega goran-m napisao.

 

Ja sam napisao vec sta mislim o tome i ne kanim se ponavljat kao papagaj, a ti uzmi pa malo bolje citaj pa onda dodji nekome pa trpaj u dzep ono sto nije napisao.

 

Ako imas jos nekih nejasnoca, tu sam. Objasnit cu, a ako treba mogu i da nacrtam.  

 

:a058:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Joj neka si mi dosao malo da te ispreskacem, ja bas volim takve. :lol:

 

Jel kolega goran-m napisao ovo:

 

 

 

Jesam li ja napisao sta mislim o tome?

 

 

Dakle, jesam.

 

Sto si se ti nasao u tome svemu, ja pojma nemam.

 

Eh sad, da se vratim na ovo podebljano u bojama.

 

Jel vidis sta je napisano i o cemu se spekulise? Fino sam boldirao (podebljao ako vec ne znas sta to znaci) i stavio u odvojene boje kako bi to istaknuo.

E pa kad vidis, znas dakle citat, a ti fino u ruke telefon i nazovi tog koji to zeli da uradi i da pravi podijele pa neka ti on objasni odakle mu to da ljude dijeli na elitu i na srednji stalez i neka ti on objasni sta je to elita, a sta srednji stalez u saranskom ribolovu, naravno pod uslovom da je tacno ovo sto je kolega goran-m napisao.

 

Ja sam napisao vec sta mislim o tome i ne kanim se ponavljat kao papagaj, a ti uzmi pa malo bolje citaj pa onda dodji nekome pa trpaj u dzep ono sto nije napisao.

 

Ako imas jos nekih nejasnoca, tu sam. Objasnit cu, a ako treba mogu i da nacrtam.  

 

:a058:

 

 

                                           Elokventnost zahteva i dozu kulture,sto tebi prijatelju manjka.Da me ispreskaces?Cime BOLDIRANJEM?                                                           Pa jos i da mi nacrtas na kraju tvog ispreskakajuceg posta.Sad se vise ne smejem sad placem od tvoje ispreskakajuce elokventnosti                       Kada kopiras pa komentarises moje postove,naravno da ces da dobijes odgovor.Da mi odredjujes gde cu ja da pecam i koliko dozvolu trebam da platimi da li trebam da idem na Sarulesti ili Ebro,mislim da te se ne tice.A gospodina,kolegu Gorana da pozovem da  da pitam sto je nesto napisao,ne zanima me .I na kraju, svako ima svoje misljenje a ti nabijanjem na onu stvar neces  to necijne misljenje da promenis.                 

Link to comment
Share on other sites

                                           Elokventnost zahteva i dozu kulture,sto tebi prijatelju manjka.Da me ispreskaces?Cime BOLDIRANJEM?                                                           Pa jos i da mi nacrtas na kraju tvog ispreskakajuceg posta.Sad se vise ne smejem sad placem od tvoje ispreskakajuce elokventnosti                       Kada kopiras pa komentarises moje postove,naravno da ces da dobijes odgovor.Da mi odredjujes gde cu ja da pecam i koliko dozvolu trebam da platimi da li trebam da idem na Sarulesti ili Ebro,mislim da te se ne tice.A gospodina,kolegu Gorana da pozovem da  da pitam sto je nesto napisao,ne zanima me .I na kraju, svako ima svoje misljenje a ti nabijanjem na onu stvar neces  to necijne misljenje da promenis.                 

 

Upravo tvoj je problem to da preskaces pa odgovaras nekome uz dozu preskakanja. Uzmi minut, dva ispred sebe pa procitaj ko ovdje preskace i nadodaje tudje postove drugima u konverzaciji. Upravo si ti ta osoba, a ne ja.

Ja nemam problem sto cu da dobijem odgovor od nekog ako ga citiram, medjutim ti vidim imas opasan problem kada ti neko na tvoju konstataciju dadne i odgovor, pa valjda posljedica tog bude zbunjivanje i onda tako zbunjen odgovaras i pises.

 

Kad te vec ne zanima ono sto je napisao kolega goran-m, a sto sam ja prokomentarisao, onda nemoj ni od mene da trazis odgovor na to jer stvarno nema smisla, malo je reci da je smijesno. 

Tim prije posto niti sam ja taj koji je to napisao, a niti sam ta osoba za koju se vezu te spekulacije i price. Ja sam samo dao svoje misljenje na ponasanje te osobe u slucaju da su te spekulacije tacne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

svake godine ista pjesma sto se tice Pelagica.Pa nakon sto pocne sezona onda je sve ok.Neznam zasto se napadaju obe vode kad svi mi bi zeleli da imamo takve dve vode u svojoj zemlji???

Dokle bre komsii da umre koza???

 

Prave oaze za uzivanje sa velikim ribama.Pelagic prvi a Zabar je na putu da ga sustigne i presisa.Al ima josh dosta da dodje do te kilaze.

Sto se mene tice Pelagic je voda koje redko ima,nadam se da cu zabar da posjetim-po recima Janeta izgleda mi i ta voda odlicna.

 

Jedno mora da se zna a i zato volim Pelagic-nije to kada da svako moze da upeca ribu.Treba malo mucnuti glavom da se dobije riba,drugi put puno i znaci ko peca do tobe il si sam levo i desno.

Josh jedna recenica koja mi ostala u uspomenu od prvog master kupa-g.in Tuzlancic"Jebote prvi put u zivotu upeco 350 kg na Pelagic a nisam ni treci"

Link to comment
Share on other sites

Koliko komentara i "proverenih znalaca" prilika u Pelagicevu. Pelagicevo ima skupstinu, predsednika skupstine (vrlo postovan covek), upravni odbor i predsednika upravnog odbora. Na jezeru je cuvar Jovo, koji se pominje. Ne bih komentarisao ko je tamo "bos" i slicne stvari. Forum sluzi za svasta pa ocigledno za svakakva "pljuvanja". Licno, volim kada se neko pominje u negativnom kontekstu, da mu se to kaze licno, bez skrivanja iza pseudonima.

Ako se prica uopsteno o jezeru i slicno, onda je svakako normalno da se iznosi svaka kritika, ali, postoje moderatori, koji valjda to sve prate i koriguju. Inace svako ima pravo na sve, pa i na razne interesne lagarije i izmisljanja.

 

Da dodam, kada se proseta po forumu, uocice se da Pelagicevu unazad 3 godine svake godine istice koncesija......pa eto i ove godine. Nikako da istekne......valjda ce jednom i ta koncesija isteci, ko zna?, a mozda i nece?

Jedno znam sigurno, ove godine nazalost nekima, ona nece isteci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Citam tekstove pa malo da prokomentarisem.

Oni koji idu na vodu vide da se kante prazne dva puta nedeljno ponedeljkom i cetvrtkom, a van udarne sezone samo ponedeljkom. Udruzenje je sklopilo Ugovor sa gradskom cistocom.

Cesto se vidim pise o dozvolama, utajama, prevarama, gde ide novac i sl., sto je narmalno jer ljudi vole da to znaju, ali se to po nasem starom obicaju pise sa velikom dozom neistine.

Sad kada sam bio na Pelagicevu, predsednik novog saziva Skupstine se svojskimpitrudio da mi neke stvari pokaze, valjda bas zbog svih tih naklapanja. Mogu samo da kazem da jezero u zadnje dve godine prijavljuje Savezu veliki trocifreni broj dozvola, a savez i resorno ministarstvo su veoma sretni zbog toga.

Sto se tice cesto pominjanog cuvara Jove......

Sve stoji u overenim knjigama sa sastanaka UO, sve je overeno, a mnogi bi voleli da nije. Postoje i cuvaju se brojni zapisnici. Postoje zapisnici sa formiranih komisija radi utvrdjivanja materijalnih nepravilnosti. Nezelim o tome da pisem, ali ce ovi iz novog UO to mozda objaviti. Sve se znaci zna, nema nekih nepoznanica. Zapisnici su overavani sa 7 ili 8 potpisa, pa i potpisa onih ili onog, koji nije znao da objasni gde su pare.

A cuvar.....navescu samo jedan detalj. Kada je covek morao zbog bolesti da se leci, naisao je na iznenadjenje, nije mogao preko socijalnog, jer osoba koja je trebala da uplacuje doprinos, nije to ucinila unazad 18 meseci. Medjutim ista ta osoba je prikazala da je redovno sve uplacivala, pa je komisija morala da ide kod knjigovodje i socijalno po listing-dokaz da nije uplaceno.

Znaci.....covek je lagao sve do momenta dok nije donesen listing, onda ono.....jbg.

 

Ima toga dosta, ali nebih detalje, jer nije korektno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...