Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Ja sam bio sa zenom na poziciji br. 29 od 02. do 08. avgusta.

Upecali smo ukupno 37 riba, od kojih su dvije preko 20kg, amur od 20,10kg i saran 24,00kg.

Sto su mi ujedno licni rekordi za obe vrste.

Od ukupnog broja riba procentualno je bilo vise amura nego sarana, kao i nekoliko somova.

Sva riba je bila skoncentrisana u zalivu kod pozicije br.1 i ono sto se tamo desavalo je nesto strasno.

Covjek je pecao sa sinom cetiri dana i upecao je po mojoj procjeni preko 80 riba!!!

I to sve danju, nocu uopste nije pecao.

Bukvalno svakih 20-30 minuta je imao run.

Pa double run, pa triple run.

Izmedju ostalog upecao je i sarana od 31,86 kg!!!!

Predivnog tamnog ljuskara, nevidjeno.

Vodostaj je za pola metra nizi nego proljetos, voda dosta topla i gro ribe je u dubljem dijelu jezera.

Pored mene na 28 je bio momak iz Austrije, za jednu noc u roku od sat vremena je imao tri ribe.

18, 20,00 i 20,50 kg, gospodo moja draga nadjite mi jos neko jezero gdje je tako nesto moguce?!

Bas zato cu uvijek voljeti ovo jezero vise od svih drugih, jer je posebno u svakom smislu i uvijek ce nagraditi trud i rad.

Nigde nije moguce,potpono si u pravu!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vidisssss dao si mi ideju???? :-)

Cucemo se jos oko toga.

Ako mi se neki drugi planovi poklope mogao bih i pecati, ili bar kampovati sa vama i druziti se tri dana.

Link to comment
Share on other sites

Moja omiljan pozicija, bar je bila dok sam imao vremena da idem na Pelagicevo.Tu sam 2008 uhvatio sarana od 20,5 kg, sto je u to vreme bila retkost i za Pelagicevo.

Nisam pecao na 8 vise od 4 godine, ali sve jedno pozicije za ribolov idu ovako - levo izmedju 7 i 8 na 15-20 m od obale prva pozicija. Dalje imas sprud na oko 100 m pravo - pecas prema zbunju sa leve i desne strane pozicije preko puta.

Link to comment
Share on other sites

Ako možeš da dobaciš, onda je ovo što kaže DavorMK-jako dobro.

Inače imaš dve opcije.

Prva je da ti marker bude u pravcu oko 3 metra desno od tvoje desne linije mesta-boksa. To je otprilike u pravcu špica suprotne obale (25-ca). Daljina je oko 95m. Štapove raspoređuješ u pravcu sredine 25-ce pa sve do sredine prema 26-ci. U tom pravcu ima i bliže mesto na oko 60-ak metara, ali nekad zna da zataji...

Druga opcija je levo, na daljini oko 90m. Marker je u pravcu leve ivice tvog mesta i onda rasporediš štapove desno po širini do oko 6 m.

Bistro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako možeš da dobaciš, onda je ovo što kaže DavorMK-jako dobro.

Inače imaš dve opcije.

Prva je da ti marker bude u pravcu oko 3 metra desno od tvoje desne linije mesta-boksa. To je otprilike u pravcu špica suprotne obale (25-ca). Daljina je oko 95m. Štapove raspoređuješ u pravcu sredine 25-ce pa sve do sredine prema 26-ci. U tom pravcu ima i bliže mesto na oko 60-ak metara, ali nekad zna da zataji...

Druga opcija je levo, na daljini oko 90m. Marker je u pravcu leve ivice tvog mesta i onda rasporediš štapove desno po širini do oko 6 m.

Bistro

da li postoji neki sprud, kanal ili je sljunak na ovim mjestima?  koliko znam taj dio jezera odnosno dno je prilicno ravno, nema nekih velikih razlika u dubini.

Link to comment
Share on other sites

Ti uslovno reci sprudovi su nastali ustvari od rada bagera koji je vadio sljunak.

Kada je voda one godine pala, onda sam hodao i otprilike shvatio.

Kanali se krecu otprilike paralelno sa vodom od negde srediine 6ci sve do poz.10. Ali je dubina kanala i visina sprudova razlicita, ali ne preterano.

Poz.8 recimo na daljini od 60 metara udesno ima veoma uske sprudove, to se oseti kad se markira, bas dobro zapinje, pa onda naglo sklizne. Dosta ljudi izgleda pogrese. Postave marker na vrh spruda a zabace u njegovoj ravni, pa kada malo povuku ka sebi sistem, on ustvari sklizne u mulj sa liscem, onda bojla smrdiiiiiiii uzas. Treba paziti!

Razlika u tim mestima za pecanje se zasniva na tome koliko su ti sprudovi siroki, odnosno dali je go sljunak ili ima i zemlje. Sarana vec odavno neinteresuje mnogo nasa prezentacija na tom golom sljunku-kamenu, jer tu nema nista osim nase hrane, koja je svakojaka.

 

Cesto drugarima kazem, nemojte tamo markerom traziti kamen ni neko jako zapinjanje, nego trazite zaravan, pri cemu olovo bukvalno skakuce po terenu, a da ima ravninu bar jedno 3 metra.

Predlazem svakom da kad se raspakuje maksimalnompaznje posveti markiranju, polako, odmor cigara, pivo, pa opet markiranje. Zabacite stapove negde, nemojte hraniti. Kad izmarkirate i nadjete ovo sto sam napisao, onda prebacite stapove, hranite i cekajte.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U cetvrtak sam na jezeru, bas na poz br 8. zadnj put sam pecao na ovoj poz  2009.  Poslusat cu Biserov savjet, o mjestima za pecanje.  Nemam bas puno iskustva sa markiranjem ali potruditi cu se da nadjem ravan plato, sljunak ili tvrda zemlja. Nadao sam se kisi ali kako prognoziraju  bice pakleno vruce. Ako neko jos bude na vodi,...dobrodosli,  pivo,kafa,, 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...