Jump to content

Recept Za Bananu


Recommended Posts

Mnogo su zahtevne te komercijale kada traze ovako komplikovane bojle. 

 

U cemu je razlika izmedju miksa za bojlu bananu, jagodu, tuti-f i sve ostale vocne arome?

Mislim prijatelju da je razlika u samom  miksu i komponetam koje ih sačinajvaju  Jer evo jedan primer   tuti fruti i jagoda iamju skroz različite komponeteu koje idu u miks i hemije se razlikuju  tj količina  hemije koja ide u oba miksa .Vidiš ja naprimer jagodu kada rolam rolam je za prolece mada nisam toliko vičan  tom savreneom metodu  .Ja Jagodu pravim sa  bird fod miksevima i jako malom količinom  ribijeg brašna  ali jako malom tek da nebude solo bird fod  .I  obično u jagodu za proleće peglam krupniju  granulaciju u miksu i alkoholne arome  .

Link to comment
Share on other sites

moje zapazanje sto se tice banane

dugo sam pravio bananu od solarovog top banana mixa cackao,experimentisao....
e onda sam jednog dana u radnji kupio dve kese mixa top banana,stajalo na rafu jedna do druge... dosao kuci i otvorio da rolam prvo jednu kesu pa drugu... radio sam sa egg albuminom pa sam rolao po manje da se ne stegne ali da ne davim sad sa tim... 
uglavnom kad sam izrolao prvu turu ona limun zute boje jarka zuta boja mix kao i uvek,rasteze se,zilav,kompaktan... kao ido tad
a onda sam uzeo drugu kesu mix neka bledunjava zuta ko isprana zuta,ali ajde boja manje vise,nego mix ko mix drugaciji,nije bio zilav,nije ni kompaktan... jednom recju mix drugaciji
Kristjan je video i ziv svedok toga...
ne ulazim u to da li je jedan bolji ili losiji,da li je davao vise ribe ili manje.. .sdam okazem da je drugaciji i manje mi se svideo
stari mix sam koristio 2007,8,ovo se desilo 2009 jos malo sam ga koristio i batalio.... 
onda sam uzeo taj mix prosejaovao,vadio semenke,merio kolicinu semenki,razmeru.. i na kraju zakljucio da je to isti mix koji ja npr koristim za jagodu ili ananas.... tako da sam i za bananu presao na domaci mix sa istim dodacima koje sam stavljao u solarov top bananu i rezultati su isti....

da ne ulazimo u pricu koju sam ja sam sa sobom vec proucio vise puta, da taj mix u maloprodaji kosta 10e pa oduzmi zaradu prodavca,porez,carinu,transport,spediciju,zaradu fabrike,marketing... i dodje se do neke cene sastojaka.... e kad se dodje do te cene onda se vidi koliko to moze da bude kvalitetnije u odnosu na domaci mix

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem ne kupujem te mixeve ali sam cuo od aroma,mixeva i drugih hemija da se ljudi zale da je sve osiromaseno,da li zarad cene da bude jeftinije ili su namerno smanjili kvalitet jer ribama ne treba toliko kvalitetnikh komponenata!?Ko ce ih znati.

Vlada je u pravu sto kaze kad se sve to preracuna koliko je uopste 1kg mixa??Po racunici izadje da je jako jeftin ali kad se sve nakalemi,eto nam vise cene od EU cene.

 

Posle se pitamo zasto je sve kod nas skuplje a kod nasih komsija sve jeftinije.

 

E sad ako idemo malo dublje u problematiku,ljudi koji imaju lovni mix(svoj domaci),cuvaju ga i nikom ne daju ili polovican ili pogresan daju.Drugi ljudi nemaju vremena da se bakcu oko isprobavanja a vole da prave mix kupe gotov i veruju da je to ok,i oni treci koji kupuju gotove boile.Svi pecaju,neko vise zadovoljni neko manje,neko nimalo ali svi se trudimo da bude najbolje!

 

TOP BANANA ja to ovako resim,odem kod Melega i kupim gotovu boilu,ne moram ja svaku boilu da pravim! :unknw:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem ne kupujem te mixeve ali sam cuo od aroma,mixeva i drugih hemija da se ljudi zale da je sve osiromaseno,da li zarad cene da bude jeftinije ili su namerno smanjili kvalitet jer ribama ne treba toliko kvalitetnikh komponenata!?Ko ce ih znati.

Vlada je u pravu sto kaze kad se sve to preracuna koliko je uopste 1kg mixa??Po racunici izadje da je jako jeftin ali kad se sve nakalemi,eto nam vise cene od EU cene.

 

Posle se pitamo zasto je sve kod nas skuplje a kod nasih komsija sve jeftinije.

 

E sad ako idemo malo dublje u problematiku,ljudi koji imaju lovni mix(svoj domaci),cuvaju ga i nikom ne daju ili polovican ili pogresan daju.Drugi ljudi nemaju vremena da se bakcu oko isprobavanja a vole da prave mix kupe gotov i veruju da je to ok,i oni treci koji kupuju gotove boile.Svi pecaju,neki vise zadovoljni neki manje,neki nimalo ali svi se trudimo da bude najbolje!

 

TOP BANANA ja to ovako resim,odem kod Melega i kupim gotovu boilu,ne moram ja svaku boilu da pravim! :unknw:

Slazem se sa ovim poslednjim i za mix. Mix sami mozete napraviti za mnogo manje para i da bude extra lovan...

TopBanana Meleg Bait odlican mamac - malo dipa i gas.. :) Mozes i tako Bozo.. ako neces da se prljas sa onim gore napisanim receptom :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TasinCarp sto pre shvatis da ovde svi samo gledaju kako kome da uteraju bice ti lakse....zato nemoj da se mnogo nerviras i trosis prste na tastaturu....postavi post, zavali se u udobnu fotelju i uzivaj u prepucavanju strucnjaka....mi cemo to sami da odradimo najbolje :pivopija:

Druze a sta ces ti na ovom forumu ako se ovde gleda kako kome da se utera?Zasto TROSIS PRSTE NA TASTATURU?

Koliko se secam ti si taj koji se stalno prepucava i ulazi u svadje sa ostalima. Ako je covek napisao recept za Top Bananu i normalno je da ostali komentarisu,a tebi ako smeta niko te ne primorava da citas i posecujes forum.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Druze a sta ces ti na ovom forumu ako se ovde gleda kako kome da se utera?Zasto TROSIS PRSTE NA TASTATURU?

Koliko se secam ti si taj koji se stalno prepucava i ulazi u svadje sa ostalima. Ako je covek napisao recept za Top Bananu i normalno je da ostali komentarisu,a tebi ako smeta niko te ne primorava da citas i posecujes forum.

Kako sta cu? Pa da se svadjam sa tobom DRUZE... dugo je trebalo da se javi prvi za svadju...obidji me DRUZE molim te!

Link to comment
Share on other sites

Kako sta cu? Pa da se svadjam sa tobom DRUZE... dugo je trebalo da se javi prvi za svadju...obidji me DRUZE molim te!

Samnom se neces svadjati,jer je za svadju potrebno dvojica. Gupo je pljuvati sve na forumu kako su STRUCNJACI i kako je svrha foruma svadja i pametovanje.

Link to comment
Share on other sites

Cekajte tema je "recept za bananu" i to treba coveku za komercijalu.

Moje misljenje je da je banana u receptu samo aroma, ne idu prave banane u njega.

Ja imam jedan miks koji koristim za vocne arome, jedan za mesne i jedan za zacinske. Svi daju po meni prosecne rezultate.

Miksevi su domace radinosti i svima je osnova ista.

Ima u prodaji gotovih bojla koje su lovne , kada ih razbijete vidite da u njima nema niceg osim belog i zutog brasna.

Tako da po meni ne treba trositi toliki novac za sve i svasta.

Link to comment
Share on other sites

Konkretan primer Boza Rus na Basijani :-D ....ponukan savetima sa foruma pravi bananu od 'pi..ke i krompira',ovog toliko,onog toliko,nemoj to je skupo i bespotrebno i sl. .....taj dan je samo gledao kako nas drug LOVI sarane na bananu pravljenu iz miksa Top banana,voleo bi da Boza prokomentarise ovo moje,istina ili ne?

isti taj drugar peca i usi zavrce na mamce pravljene od Top banana miksa,komercijale su u pitanju.....jos jedan izuzetan Solarov meni drag miks je i Quench mix u kome isto moze da se dobije jedna izuzetno lovna boila za sve vode u aromi banana :)

Link to comment
Share on other sites

 

Samo miks kao miks ako sam dobro razumeo pitanje i par stavki hemije isto od Solara,negde peca pun gas,negde laganica,zavisi od koncentracije ribe...

ljudi previse komplikuju i upropaste miks i onda drvlje i kamenje na to,momak koji je izvrnuo Basijanu na tu Bananu gde god je seo pecao je,ima ljudi ovde koji citaju ovo pa bi mogli reci koju kako su pecali kada uzmu po saku-dve :-D

Link to comment
Share on other sites

Cekajte tema je "recept za bananu" i to treba coveku za komercijalu.

Moje misljenje je da je banana u receptu samo aroma, ne idu prave banane u njega.

Ja imam jedan miks koji koristim za vocne arome, jedan za mesne i jedan za zacinske. Svi daju po meni prosecne rezultate.

Miksevi su domace radinosti i svima je osnova ista.

Ima u prodaji gotovih bojla koje su lovne , kada ih razbijete vidite da u njima nema niceg osim belog i zutog brasna.

Tako da po meni ne treba trositi toliki novac za sve i svasta.

Napisi nasem Bozi makar priblizno pa neka istrazuje sam dalje taj tvoj vocni mix.

Link to comment
Share on other sites

u top banana mixu vec ima ofical secret banana,ali moze da se doda. Ili ajde da kazem drugacije ja sam dodavao,neki su govorili da nema potrebe ali da u principu minimalna doza ne moze da skodi. 
betain moze,stimulin amino obavezno.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jedan od retkih mixeva koji peca skoro sve divlje vode al da nehemijate,kao i na komercijale.josh uvjek ga koristim i vlado malo si greska,evo uzimam i sada top bananu al iz Bugarske i josh uvjek je ista
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa ovim poslednjim i za mix. Mix sami mozete napraviti za mnogo manje para i da bude extra lovan...

TopBanana Meleg Bait odlican mamac - malo dipa i gas.. :) Mozes i tako Bozo.. ako neces da se prljas sa onim gore napisanim receptom :)

Mani me melega :D kupio je stric prosle godine 5kg te njegove banane ....otisli na jarak sedeli tamo ko budale neke....covek pored nas na baku i m1 razbio ribu :D

Link to comment
Share on other sites

Mani me melega :D kupio je stric prosle godine 5kg te njegove banane ....otisli na jarak sedeli tamo ko budale neke....covek pored nas na baku i m1 razbio ribu :D

E ovake komentare kad cujem pomislim kakvi smo mi ljudi?

Sta ako taj dan nije hteo bananu ili ti bilo koju drugu boilu i sam ti sad doneses odluku kako to ne valja?Mislis da ako kupis 5kg ili ti koliko i ako ne peca jedno pecanje da boila nema veze.Koliko puta si bio sa nekom boilom na pecanju pa da nisi imao potez a i dalje mozda pecas na istu boilu.Razmisli malo koliko stete napravimo sa nasim hemijama preteranim izivljavanjima nad kombinacijama istih.

Ovo pisem ne samo za Melega vec za sve druge proizvodjace boila koje se kupuju ili prave u home made varijanti.Koliko znam o boilama,postoje 1000 razloga kad nekad nece bas izabranu boilu a kombinacijom polutki dve uzimao kao lud.

 

Toliko stvari ima koje mi samo nagadjamo,jer mi samo vidimo gde olovo padne u vodu a sve drugo je nasa masta!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E ovake komentare kad cujem pomislim kakvi smo mi ljudi?

Sta ako taj dan nije hteo bananu ili ti bilo koju drugu boilu i sam ti sad doneses odluku kako to ne valja?Mislis da ako kupis 5kg ili ti koliko i ako ne peca jedno pecanje da boila nema veze.Koliko puta si bio sa nekom boilom na pecanju pa da nisi imao potez a i dalje mozda pecas na istu boilu.Razmisli malo koliko stete napravimo sa nasim hemijama preteranim izivljavanjima nad kombinacijama istih.

Ovo pisem ne samo za Melega vec za sve druge proizvodjace boila koje se kupuju ili prave u home made varijanti.Koliko znam o boilama,postoje 1000 razloga kad nekad nece bas izabranu boilu a kombinacijom polutki dve uzimao kao lud.

 

Toliko stvari ima koje mi samo nagadjamo,jer mi samo vidimo gde olovo padne u vodu a sve drugo je nasa masta!

Kako nije hteo da radi kad je covek pored nas imao preko 30 komada...a ovi ovi drugi nisu lose prosli...ahhaha probali smo se varijante i dve polutke, jedna cela jedna polutka, sa podizacem sa pop up bananom :D ali nece tu boilu...kad sam na basijani od te "nn" osobe uzeo koju saku banane i otisao na jarak...malo na pva i evo ga i tako u krug dok mi nije nestalo boila... :D

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro si rekao da nece tu boilu u B.Jarku ali da si npr probao u Crnom Viru drugacije bi pricao.Ne postoji jedinstvena boila koja peca na svim vodama.pa ni hot demon nije svugde lovan!Pricamo da se ne moze suditi o jednoj vodi ili jednom probana pa da ne valja boila.

 

Pamtnije bi bilo reci,ta boile ne peca na B.Jarku a ne mani me Melega.Pere,Paje..

.

Pitaj ljude koliko su se razvlaili na plum shellfish od istog proizvodjaca,a raspitaj se malo ciji je M1.

Link to comment
Share on other sites

ahhahah nisi me dobro razumeo nisam ni napisao sta sam sve mislio...mi u vecini idemo na backi jarak....bili smo i na crnom viru u junu tad i nikad vise...ribe mozes da izbrojis na prste koliko ih ima...podigle se skroz gore na povrsinu.a ni taj plumshell fish se nije nesto proslavio par riba smo imali na to (2-3) i to kad smo bili sami na jezeru.. :D .m1 domace radinosti .... nek drugi pecaju na meleg boile ja ne mogu da im branim mi znamo da vise necemo...prvo solar pa sve ostalo... pozz :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...