Jump to content

Triga Vs Club Mix


idiot

Recommended Posts

ove godine potrosio sam oko 5 kila cluba i 2 kese trige po 1,5 kila

trigu sam pravio na 3-4 nacina na kilo mixa:

1.    50 ml triga likvid

2.    20 ml multimino

3.    20 ml nutramino

4.    5g betaina

 

 

ondak sam stavljao 80 ml triga likvida po kili pa sam probao 30 ml po kili i ribu za celu sezonu nisam upecao

 

a club kilo mixa:

1.       20 ml triga likvid

2.       5 ml tuti fruti

3.       multimino i nutramino po 20 ml

4.       csl 40 ml

5.       complete food oil 30 ml

6.       sta god

 

i club je radio gde god da sam pecao (komercijale), bez arome, sa bilo kojom aromom, vocnom, mesnom, krem ......3d......... a trigu sa cim god i kako god da sam je napravio nisam dobijao ribu

upecam 15 komada po pecanju znaci riba je tu dosla je na spot jede vatam je na 2 stapa na club ali na trigu neki jadni pip a od ribe ni traga :( a kad odem nekog da pitam na sta pecaju ovde svi kazu triga samo napravi trigu sa triga likvid i nebrini

 

moze li neko da mi kaze neki provereni recept ili da kaze neku manu u mojim receptima trige jednostavno mi ni je jasno kako je moguce da riba ne ce da uzima moju trigu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trigga je zaista vrhunski mix i izuzetno lovan! Ali iskreno na ovaj način pripremljena, nije ni čudo što nije davala ribu. Količina tečne hemije koju stavljaš u svoje recepte je abnormalna. Nije ni čudo što ništa živo nisi upecao.

 

1. savet je da ne radiš recepte koji pišu na kesama mixeva, jer su predviđeni za vode koje nisu ni nalik na naše (razlikuju se po pH vrednosti, kiseoniku, čistoći...)

 

2. savet je da ne bacaš ovako pare na svakojake stvari i da ne kupuješ šta god ti neko kaže. (ne kažem da su loše, nego jednostavno ne idu jedno sa drugim) npr. Šta će 20ml nutramina i 20ml multimina???

 

3. savet je SVE SMANjI!!! OVO JE PRETERIVANjE!!!

 

4. savet je nemoj da se ustručavaš da kombinuješ ova dva mixa i recepte, jako su kompatibilni i lepo se slažu!!!

 

5. savet je pre nego što kreneš da praviš boile definiši šta hoćeš da dobiješ od svoje boile, kakva je njena namena. Onda kreni sa analizom svih sastojaka koji će napraviti tu formu mamca. Kada sve to budeš stavio na papir, proveri da li ti se to sviđa na oko i onda ga naparavi, a garantujem ti da će ti to doneti puno uspeha.

 

Nemoj da se ljutiš, ali najiskrenije i prijateljski ti kažem ovi tvoji recepti su bacanje para. Ali radi na njima i biće to super boila.

 

Pozdrav druže!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Моја искуства са ова два додатка су та да се нутрамино додаје у "месне" миксеве а мултимино у "воћне". Можда је Јоца на то мислио а можда и грешим али има овде већ оних који имају више искуства па ће мо прочитати!?

Link to comment
Share on other sites

Triga fenomenalan mamac ALI ga treba znati napraviti...na pocetku sam i ja pravio slican recept kao i Idiot i jedino sam ribu vatao na Pelagicevu,ostalo ni kvek sve dao nisam dobio pravi recept,od tad najvise ribe sam upecao na Trigu a s druge strane,najvece na Club mix u aromi S&O tako da Idiot nemoj odustajati od Trige nego samo koriguj te "doze" sto kaze Janac.....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo i mene interesuje,a ZASTO?

 

Ne bih rekao da NIKADA ne idu zajedno, jer sam kombinovao ova dva kompleksa amino-kiselina i imao sam odlične rezultate. Ali da na 10 jaja stavimo i 20ml nutramina i 20ml multimina, smatram da je nepotrebno. Plastično bih to objasnio, kao da na parče hleba stavimo prvo puter, a onda namažemo kajmak.:)

Link to comment
Share on other sites

Моја искуства са ова два додатка су та да се нутрамино додаје у "месне" миксеве а мултимино у "воћне". Можда је Јоца на то мислио а можда и грешим али има овде већ оних који имају више искуства па ће мо прочитати!?

 Dejane, mislim da grešiš, jer sam ja uvek mnogo prolazio na potpuno drugoj kombinaciji, nutramino sam stavljao u voće i kremove, a multimino u mesne boile. Tako sam imao mnogo više uspeha. Ne kažem da je ova moja kombinacija JEDINO ispravna, sigurno ima i drugih iskustava i uspeha na tvoju varijantu.

Link to comment
Share on other sites

Prvo u trigu liquid imash i nutramina i multimina pomeshano.Tako da plus ono shto si napisao je atomska bomba.Onoliko csl opet neide.Neznam gde si naso te recepte al to je previshe osim arome.

 

aktivatori u ovom slucaju nutrini liquid su veoma jaki i ako pishe 30-40 ml ti sipaj pola,za divlje vode trecinu do cetvrt.

Link to comment
Share on other sites

 Dejane, mislim da grešiš, jer sam ja uvek mnogo prolazio na potpuno drugoj kombinaciji, nutramino sam stavljao u voće i kremove, a multimino u mesne boile. Tako sam imao mnogo više uspeha. Ne kažem da je ova moja kombinacija JEDINO ispravna, sigurno ima i drugih iskustava i uspeha na tvoju varijantu.

Pa naravno svako ima neka svoja iskustva i drzi se neceg svog i sto je najbitnije da veruje u to sto radi!! Inace sto se tice same Trigge mislim da u par recepata koje imam a predpostavljam i vecina ne ide ni multimino ni nutramino. Mislim da je Idiot sastojke koje je dodavao u triga mix pomesao sa Trigga Bait Soak Compleks koji je u stvari mesavina svega onoga sto je on spomenuo (multimino,nutramino, betaina, csl)!! Pozz.

 
Link to comment
Share on other sites

sve je ovo lepo sto pisete kako treba dozirati ali nemoj pogresno da me razumes dejane ali ovo sam procitao vise puta pa sad kod tebe .da veruje u to sto radi ili u svoj mamac . pa lepo je napisao verovao je on ali nista ni bip celu godinu sto znaci moz da verujes ti kolko oces ali ako nije dobra ne pomaze ni pop. bez ljutnje .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ganicu koliko mozes da primetis ja sam odgovorio Dusanu Duci na njegov post gde Idiot moze i iz jednog i drugog da izvuce neke zakljucke. A to sto kazes cuo si vise puta od mnogih pa sada i od mene valda ti nesto znaci i nije samo onako receno. Da bi u nesto verovao sto radi mora da se stekne iskustvo a samim tim i znanje (nekazem da ga ja imam na pretek). Svakim mojim postom sam samo pokusao da pomognem Idiotu kao i svi pre mene predpostavljam da vidi u cemu gresi.Naravno bez ljutnje! :)

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno svako ima neka svoja iskustva i drzi se neceg svog i sto je najbitnije da veruje u to sto radi!! Inace sto se tice same Trigge mislim da u par recepata koje imam a predpostavljam i vecina ne ide ni multimino ni nutramino. Mislim da je Idiot sastojke koje je dodavao u triga mix pomesao sa Trigga Bait Soak Compleks koji je u stvari mesavina svega onoga sto je on spomenuo (multimino,nutramino, betaina, csl)!! Pozz.

 

Naravno, u potpunosti se slažem sa tobom! Prava trigga se i pravi tako što se stavi samo trigga mix i trigga liquid koji sadrži sve potrebno. Onda se dobiju svetlo-braon boili koji kada stoje u vodi posive. Ali Idiot je hteo da mu pomognemo oko njegovog recepta i da ga usmerimo gde greši. (barem sam ja tako shvatio) NIje hteo da napravi običnu triggu, nego je hteo neku svoju ideju sa triggom da pretoči u lovan mamac.

 

A citiraću tvoj deo 1. rečenice "...i što je najbitnije da veruje u to što radi!!!" to je preduslov da se napravi dobar mamac!!!

Link to comment
Share on other sites

meni i daljenije nije jasno zašto multimino i nutramino ne idu zajedno :unknw:  :unknw: :unknw:  :unknw:  

ajde razmisli malo zasto stavljati dve amino kiseline zajedno mesati ih onda nijedna ne moze doci do izrazaja

Link to comment
Share on other sites

ajde razmisli malo zasto stavljati dve amino kiseline zajedno mesati ih onda nijedna ne moze doci do izrazaja

A koje su to dve amino kiseline ?

I meni nije jasno, zasto se ne mogu mesati, nutramino i multimino ?

Verovatno sto su ''dve'' aminokiseline, ili je nesto drugo u pitanju ?

Link to comment
Share on other sites

Multimino-PPC


Ovo je u stvari hranljivi lek koji je medicinski namenjen za ljudsku upotrebu i formulisan je da podpomaže digestiju i hranjenje kod onih pacijenata koji pate od poremećaja u ishrani ili od lošeg varenja pojedene hrane. Čisto je po BP standardima i bazirano je na dobro poznatom stimulatoru digestije Fosforilkolaminu. To je crvena tečnost jakog mirisa koja sadrži ekstrakte sveže džigerice , slezine , amino kiseline i vitamine i minerale.

Ovo je kompleksna hrana koja će neverovatno poboljšati hranljivi signal i svarljivost vašeg mamca. Pošto je pre-digestovana ona se veoma lako asimilira u šaranu i kao takva ona je vitalni deo svakog dugoročnog mamca za hranjenje. Za razliku od drugih tečnih hrana , Multimino-PPC ne sadrži ugrađene zaslađivače koji ga čine jedinstvenim u svojoj kategoriji. Mi ne verujemo da postoje neki limiti u nivoima dozvoljene inkluzije , osim onih finansijskih , ali nivoi od između 15-25ml na 16oz/500g izgleda da su veoma efikasni.

 

Nutramino


Još jedna pre-digestovana hrana. Rečeno je da 25ml kvalitetne tečnosti je ekvivalent 3oz čistog digestovanog proteina. Nije ni čudo što ga šaran voli! Mi nećemo tvrditi da je najbolji na svetu, bar što se nas u Nutrabaits-u tiče. On je prisutan već duži niz godina u jednom ili drugom obliku i to je taj crveni i ljuti proizvod na koga se odnoslilo upoznavanje sa ovom sekcijom proizvoda.

On je veoma jak , delimično slatkog ukusa i totalno individualnog mirisa koji prosto zove šarana na hranjenje. Kao i Multimino i ovaj je baziran na amino kiselinama sa dodatkom ekstrakta slezine i gastrične mukoze da bi potpomogli varenje. On takođe sadrži džigericu tako da imajte ovo na umu kada razmatrate primenu našeg praškastog ekstrakta jetre.
20-25ml je nivo koji najveći broj vrhunskih pecaroša koristi i ovaj opseg nivoa je odgovoran za hvatanje više šarana nego bilo koji drugi atraktor koga možete da se setite.

 

Evo sa njihovog sajta pa studirajte kog interesuje!

Link to comment
Share on other sites

Zasto nesme pa zasto nesme... pa ko kaze da nesme ako ces da ih stavis zajedno stavljaj niko ti nebrani. Ovi iz "NUTRE" napravili dva razlicita liqvida i razlicito se doziraju, a ti ako hoces jedan  pa mesaj ih. Uostalom dali si procitao neki nutrin preporuceni recept u kojem su zajedno Nutramino i Multimino, ja nisam!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...