Jump to content

Boila Za Prolece


igorcarp88

Recommended Posts

meni neizbezna aroma jagode i banane a kukuruz med i kombinujem i ananas, to je aroma a mix sto ti jako bitnije nego aroma , bolje da je pitanje bilo mixa pa aroma po meni. moj prolecni mix je 50-50 za divlju vodu ne napadnutu a malo jace vode top banana

Link to comment
Share on other sites

Za prolece ti je najbolje koristiti arome Jagoda,Ananas i Bananu koju seces sa Estrerblend 12. Jagoda ti je na vrhu lestvice kiselih boila a u prolece su pretezno sve vode bazne tako da daje jako dobre rezultate,Ananas je takodje dobar za pocetak sezone kada su vode jos hladne zbog N-buturic acid-a. Enzim (kiselina) koju saran prepoznaje i instiktivno se hrani njime. Banana isto tako je dobar mamac za prolece,ali ne cista ili cream banana vec secena sa Solarovim Esterblend 12 koji je veoma jakog i prodornog mirisa. Takodje vodi racuna o PH vrednosti vode,moj savet je da dipove pravis na samoj vodi u zavisnosti od PH vrednosti vode,a isto tako spod koji si pripremio prelivaj,aromatizuj,atraktuj na samoj vodi. Veoma veliku ulogu ti igra PH vrednost vode....

Link to comment
Share on other sites

da li je PH vrednost vode ista na pola metra od obale i na 30 ili 50 metara od obale na "otvorenoj vodi" ? 

da li je PH vrednost vode ista na pola metra dubine i na 3 metra dubine?

da li je PH vrednost vode ista u celom jezru ili reci ako je na jednom delu mulj,na drugom sljunak,na trecem potopljeni panjevi sa skoljkama,na cetvrtom je lisce koje pada sa drveca na dnu.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da li je PH vrednost vode ista na pola metra od obale i na 30 ili 50 metara od obale na "otvorenoj vodi" ? 

da li je PH vrednost vode ista na pola metra dubine i na 3 metra dubine?

da li je PH vrednost vode ista u celom jezru ili reci ako je na jednom delu mulj,na drugom sljunak,na trecem potopljeni panjevi sa skoljkama,na cetvrtom je lisce koje pada sa drveca na dnu.....

 

Jeste,ista je ili su zanemarljiva odstupanja,vetar prevrce vodu,vodene struje mesju vodu i td t td.To je nauka kojom se ne treba baviti,nema potrebe,temperatura vode je mnogo bitnija stvar od koje zavisi mnogo toga u izboru komponenti za izradu boila.Burazeru moj.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da li je PH vrednost vode ista na pola metra od obale i na 30 ili 50 metara od obale na "otvorenoj vodi" ? 

da li je PH vrednost vode ista na pola metra dubine i na 3 metra dubine?

da li je PH vrednost vode ista u celom jezru ili reci ako je na jednom delu mulj,na drugom sljunak,na trecem potopljeni panjevi sa skoljkama,na cetvrtom je lisce koje pada sa drveca na dnu.....

O ovome je vec pisano,koga interesuje moze da procita ovde https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=1110

Link to comment
Share on other sites

boila 1. 20% Jajcanog biskvita

10% Sojinog brasna

10% Kazeina ili protein koncentrata (CC more ili Imperial baits)

20% Kukuruznog brasna

20% Psenicnog griza

10% Mljevene hrane za kanarince (ili birdfood)

10% Robin red (Nutrabaits) ili Spirulina (CC moore)

2 kasike secera i 1 kasika soli.

8-9 jaja po 1 kg. praskaste smjese i 3g Betaine HC1 po ohladjenim (mlakim)
boilama nakoh kuhanja.

Takodje po mlakim boilama (izvana) 2 kasike vocnog secera (Fruktoze).

Od arome mogu da preporucim Nutrabits-ove Ethyl Alcohol Flavour:

-Caramell Cream

-Pineapple - ananas

-Strawberry (jagoda)  

 

 

 

 


 

boila 2.    0,5kg    50/50 mix



200gr
ribljeg brasna



100gr mesnog
brasna



100gr brasna
od dzigerice



100gr hrane
za kanarince(sitne)



Dve supine
kasike Pro oil



Jedna
kasicica betaina(5-7gr)



Jedna supena
kasicica soli



2-4ml
arome(voce-meso)



5gr belog
luka u prahu(jedna supena kasicica)



 

                                                                                
                                                                                                                                   

Link to comment
Share on other sites

bozo,

mislim da je mnogo 40% pticije hrane (mix1) iako je u pitanju prolecni mix...

takodje mislim da ovih 40% mesnih brasna (mix2) suvise za prolecnu boilu....

 

kombinacija voce-meso-zacin deluje malo haoticno, posebno za prolecnu boilu...

mislim da nema smisla navoditi kolicine zasladjivaca i aroma u receptima ukoliko se ne navede o kom proizvodjacu se radi... 

Link to comment
Share on other sites

Na ovu kombinaciju sam prošle godine u dva navrata imao dosta ulova na "Slezenu" u Moroviću čini mi se ako se nevaram u martu i aprilu.

 

100g crvena ptičija hrana

200g sojino brašno

150g kukuruznog griza

150g pšeničnog griza

100g mleka u prahu

70g mlevene konoplje

100g LT94 "CC moore"

Betain

Stimulator jagoda "VDE"

Concentrat jagoda "VDE"

Zaslađivač

Aroma EA jagoda "nutrafruit"

15 kapi eteričnog ulja bergamota

Link to comment
Share on other sites

Na ovu kombinaciju sam prošle godine u dva navrata imao dosta ulova na "Slezenu" u Moroviću čini mi se ako se nevaram u martu i aprilu.

 

100g crvena ptičija hrana

200g sojino brašno

150g kukuruznog griza

150g pšeničnog griza

100g mleka u prahu

70g mlevene konoplje

100g LT94 "CC moore"

Betain

Stimulator jagoda "VDE"

Concentrat jagoda "VDE"

Zaslađivač

Aroma EA jagoda "nutrafruit"

15 kapi eteričnog ulja bergamota

Pretera ga sine sa bergamom, max 6 kapi na kg ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Aroma EA jagoda "nutrafruit"

 

jel EA ili nutrafruit? ... ili si mesao?

 

...zasto si za odredjene komponente naveo doze i proizvodjaca a za neke nisi?

 

ЕА je etil alkohol od nutrabaitsa. Na betainu (SBS) i na svim dodacima posle njega navedenim postoji doza koja se stavlja pa iz tog razloga ih nisam pisao.Izvini zaslađivač je takođe Van Den Eynde (VDE). Pozz.

 

Quote

Pretera ga sine sa bergamom, max 6 kapi na kg ...

 

Jbg TATA etericno ulje bergamota je kupljeno u apoteci sto znaci nije ciljano pravljeno za dodatke za mamce ali se njegovo prisustvo osetilo sasvim dovoljno.  

Link to comment
Share on other sites

Quote

Quote

ЕА je etil alkohol od nutrabaitsa

 

Znam to, ali si napisao EA nutrafruit, a to su dve razlicite arome pa me to zbunilo...

 

Quote

Quote

Na betainu (SBS) i na svim dodacima posle njega navedenim postoji doza koja se stavlja pa iz tog razloga ih nisam pisao.Izvini zaslađivač je takođe Van Den Eynde (VDE).

 

 

doza zasladjivaca u mnogome od miksa i ostalih dodataka, tako da to sto pise na kutiji nije uvek produktivno

Link to comment
Share on other sites

boila 1. 20% Jajcanog biskvita

 

10% Sojinog brasna

 

10% Kazeina ili protein koncentrata (CC more ili Imperial baits)

 

20% Kukuruznog brasna

 

20% Psenicnog griza

 

10% Mljevene hrane za kanarince (ili birdfood)

 

10% Robin red (Nutrabaits) ili Spirulina (CC moore)

 

2 kasike secera i 1 kasika soli.

 

8-9 jaja po 1 kg. praskaste smjese i 3g Betaine HC1 po ohladjenim (mlakim)

boilama nakoh kuhanja.

 

Takodje po mlakim boilama (izvana) 2 kasike vocnog secera (Fruktoze).

 

Od arome mogu da preporucim Nutrabits-ove Ethyl Alcohol Flavour:

 

-Caramell Cream

 

-Pineapple - ananas

 

-Strawberry (jagoda)  

 

 

 

 

 

 

boila 2.    0,5kg    50/50 mix

 

200gr

ribljeg brasna

 

100gr mesnog

brasna

 

100gr brasna

od dzigerice

 

100gr hrane

za kanarince(sitne)

 

Dve supine

kasike Pro oil

 

Jedna

kasicica betaina(5-7gr)

 

Jedna supena

kasicica soli

 

2-4ml

arome(voce-meso)

 

5gr belog

luka u prahu(jedna supena kasicica)

 

 

 

                                                                                

                                                                                                                                   

Ovaj mix je proveren jos pre par godina na divljim vodama a i na komercijali(moj stric je testirao) ne bih pisao nesto a da nije provereno :) pozzz

Link to comment
Share on other sites

ЕА je etil alkohol od nutrabaitsa. Na betainu (SBS) i na svim dodacima posle njega navedenim postoji doza koja se stavlja pa iz tog razloga ih nisam pisao.Izvini zaslađivač je takođe Van Den Eynde (VDE). Pozz.

 

 

Jbg TATA etericno ulje bergamota je kupljeno u apoteci sto znaci nije ciljano pravljeno za dodatke za mamce ali se njegovo prisustvo osetilo sasvim dovoljno.  

 

Ja sam se malo salio sa onim "sine".. ali ajd.. jeste pomesao sam mislio sam da je nutrina ona je mnogo jaka...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...