Jump to content

Ulja U Boili,vrste?


Bata Rale

Recommended Posts

ja koristim laneno (ubedljivo najkorisnije ulje za ljude po prici nutricioniste ima sve potrebne omege zbog kojih se ljudi loze na riblja ulja)

                 sojino

                 kikiriki

                 salmon

                 susam

                 maslinovo

sva koja sam do sad koristio su hladno cedjena, jedino compete food oil-nutra nzm dal su sva hladno cedjena ove sezone cu koristiti to malo mi dosadilo da otvaram 5 bocica ako mogu jednu a ne izadje nesto mnogo skupo ......... jedino ako je lose onda izadje skupo ali sve koje sam pitao rekli su da slobodno to koristim

 

i nije mi jasno, mi se trudimo da stavljamo hladno cedjena ulja jer su u njima sacuvane sve termolabilne zdrave supstance a onda mi boile skuvamo na 100 stepeni? ne znam kolko toga unistimo prilikom kuvanja

 

i da kad stavis 20-30 ml ulja mnogo se lepse i lakse rola i mesi takodje, obicno stavljam oko 25 ml pa do 30 za hladnu vodu i stavljao sam i biljna u mesne mixeve i salmon oil u birdmixeve-nmz da preuzme miris jer je miris mnogo slabiji u odnosu na sam mix i aromu i druge atraktante

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moj post je ozbiljan i dobronameran... no ako to smatras nekakvom minom prestacu da ti dajem savete.

da ni meni nije jasno zasto je on to protumacio kao sarkazam :unknw:

Link to comment
Share on other sites

He he trebalo je stonoga mesto pauka al to je stara fora pa sam zaboravio,nema veze malo sale.Hodor lepe informacije, :good: ,ja sam hteo da neko napise nesto o uljima poznatih proizvodjaca-koje bi gde pasovalo?Evo nekih ulja:Cod Liver oil (ccmoore),Red Salmon oil (solar),Hemp oil (sbs),Pure Salmon oil (nutra),Essential oil (nutra), ima jos da ne nabrajam! Hodor gde se kupuje to laneno ulje? :pardon:Dobro milance uredu je,aj napisi mi gde na ovom celom forumu postoji bar jedan recept za boile gde pise 30 ili 20.ml ulje dijamant?Stalno se pravis pametan i ako hoces iskreno i netrebaju mi takvi decacki saveti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

He he trebalo je stonoga mesto pauka al to je stara fora pa sam zaboravio,nema veze malo sale.Hodor lepe informacije, :good: ,ja sam hteo da neko napise nesto o uljima poznatih proizvodjaca-koje bi gde pasovalo?Evo nekih ulja:Cod Liver oil (ccmoore),Red Salmon oil (solar),Hemp oil (sbs),Pure Salmon oil (nutra),Essential oil (nutra), ima jos da ne nabrajam! Hodor gde se kupuje to laneno ulje? :pardon:Dobro milance uredu je,aj napisi mi gde na ovom celom forumu postoji bar jedan recept za boile gde pise 30 ili 20.ml ulje dijamant?Stalno se pravis pametan i ako hoces iskreno i netrebaju mi takvi decacki saveti!

 

u pravu si, ako na forumu ne pise onda to nije to... nastavi da pecas na forumu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Milance ne pecam ja na forumu a na komercijali sam pecao pet puta.Dvadeset godina pecam na divljoj vodi,pojavile se boile i tako poceo da kupujem i krene to da radi.Zimus zevao po internetu i citao sve ovo pa reko da napravim neku boilu domacu da probam i ja.Sastavio sam nekoliko mixeva pa reko da zamenim suncokretovo ullje ili maslinovo ovim uljima sto se nude po riboradnjama-mislim nije toliko skupo ako je mozda bolje??? :unknw: Ovo je pravi razlog postavljanja mojih pitanja.Inace nisam pristalica ribolova na komercijalama sem ako to nisu opustena druzenja.I naravno ne pada mi na pamet da procitam recept od neke firme pa da kupim sve to i odem na ribnjak(komercijalu),upecam deset riba,najvecu metnem na forum i onda se dignem u visine kao ja sam vrh i pecam velike ribe ,svi me znaju,lajkuju mi i bas sam srecan i odjednom sve znam a kad odem na divlju vodu ja neznam ni gde ni sta da zabacim! 8)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

baš za ta divlja pecanja o kojima toliko pričaš ti ništa drugo ne treba osim suncokretovog i maslinovog ulja. Mnogo je bitniji mix kojim hraniš i to da bacaš obilno. A to da li je ulje Nutra ili CC Moore to je divljim šaranima manje bitno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kupiti 500ml salmon ulja i nije neka stavka oko koje bi se trebalo ustezati,jer kad se pogleda da od tih pola litre imas za  dvadesetak kilograma boila onda to definitivno nije skupo.Naravno da mooze i suncokretovo i maslinovo ulje sto da ne,nigde nepise da nesto mora pa tako i za ovo.

Pogotovo ako se radi o divljoj vodi tu netreba puno komplikovanja.

I na kraju nije ulje jedina stavka koja ce odrediti da li je nesto dobro ili ne za dobar ribolov!

Link to comment
Share on other sites

Quote

Nisam ni ocekivao nikog drugog do vas dvojice minera! 8P  8P  8P dabogda vam zene rodile po pauka pa ceo zivot radili za patike!  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

 

pa ja ti lepo kazem a ti kazes da miniram. Ako nisi cuo za ulje od tajgera (tger nut oil) da se ono stavlja u boile onda kazi da ne znas,da nisi cuo itd... pa mozda nesto i naucis

Link to comment
Share on other sites

 Vlado neradi se o tajgeru(uostalom nisi napisao ni o njemu nista da bi ja sto neznam naucio) nego sam pitao za razliku izmedju red salmona,pure salmona i cod liver oila,mozda ni ti neznas sta je sta pa ubacujes tajger. Ima jedna poslovica-Cutanje je zlato a druga kada bi ljudi cutali o onome sto neznaju kakva bi tisina nastala!A nije sramota ni pitati ako neznas nesto kao ja sto se tice ovih ulja!

Link to comment
Share on other sites

baš za ta divlja pecanja o kojima toliko pričaš ti ništa drugo ne treba osim suncokretovog i maslinovog ulja. Mnogo je bitniji mix kojim hraniš i to da bacaš obilno. A to da li je ulje Nutra ili CC Moore to je divljim šaranima manje bitno.

Sve prihvatam,ako nema potrebe nema, al ako ga vec imam bolje da pitam u sta da ga mesam?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

He he trebalo je stonoga mesto pauka al to je stara fora pa sam zaboravio,nema veze malo sale.Hodor lepe informacije, :good: ,ja sam hteo da neko napise nesto o uljima poznatih proizvodjaca-koje bi gde pasovalo?Evo nekih ulja:Cod Liver oil (ccmoore),Red Salmon oil (solar),Hemp oil (sbs),Pure Salmon oil (nutra),Essential oil (nutra), ima jos da ne nabrajam! Hodor gde se kupuje to laneno ulje? :pardon:Dobro milance uredu je,aj napisi mi gde na ovom celom forumu postoji bar jedan recept za boile gde pise 30 ili 20.ml ulje dijamant?Stalno se pravis pametan i ako hoces iskreno i netrebaju mi takvi decacki saveti!

ja sam ga kupio u zdravoj hrani ali je to "velika" radnja nadomak novog sada i tamo su cene mnogo jeftinije mogu ti poslati na pp ako ti znaci -nzm odakle si

Link to comment
Share on other sites

Suncokretovo ulje iz frizidera stavljam godinama u boile.

Ako bas zelis da imas ulje sa mirisom na 500ml sipaj 5ml arome na bazi ulja i promuckaj i bice ti lakse.

Sto je Kristijan rekao druze moj ako ti mix ne valja ma mozes staviti ulje od neprcane foke dzaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio bas sa napisanim da je nebitno koje ulje koristimo. Sad ispade da je suncokretovo ulje bogotac za mamac, a znamo da i nije bas tako...Mislim da je bitnije kada ga korisimo, u koje doba godine, u kom miksu  i na kojim vodama.

Probajte Cod Liver Oil (ulje dzigerice bakalara Nutra), probajte jeguljino ulje (DD Bait pravio), probajte Nutrin Complete Food Oil, a ako je sve to skupo pravac apoteka pa riblje ulje za decu sa aromom banane npr...Razlika je nebo i zemlja bilo da pecamo na divljoj vodi, bilo na komercijali.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mix koji sam ispisao je namenjem za vocne boile bez ribljeg brasna i u hemiji se nalazi i CLS ,sad posto imam red salmon ulje od sbs-a ako njega stavim da li ce se odraziti na tu moju vocnu boilu ili da stavim neko drugo ulje! :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Nece se sigurno odraziti na vocni mix bilo koje ulje da stavis, I 10% ribljeg brasna da stavis u vocni mix neces nista izgubiti, mozes samo da dobijes a ako bas neces riblje brasno u vocni mix nebi bilo lose ako mozes da nadjes brasno bundevnog semena i da stavis u mix 10-15%. Jako se dobro pokazalo u duzim kampanjama ili duzim hranjenim mestima 

Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da su sva cod liver oil - ulje ajkuline jetre jer je jetra kod ajkule normalno mnogo veca nego kod drugih zivotinja npr kod velike bele oko 20kg je samo u jetri (podatke lupam ali pokusavam da docaram) ovo nisam izmislio siguran sam da sam negde procitao u nekoj knjizi. :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Quote

ja sam mislio da su sva cod liver oil - ulje ajkuline jetre jer je jetra kod ajkule normalno mnogo veca nego kod drugih zivotinja npr kod velike bele oko 20kg je samo u jetri (podatke lupam ali pokusavam da docaram) ovo nisam izmislio siguran sam da sam negde procitao u nekoj knjizi. :unknw:

 

Cod je bakalar, a velika bela kad bi se izlovljavala samo za ovo sto nama treba nebi je ni bilo

Link to comment
Share on other sites

Cod je bakalar, a velika bela kad bi se izlovljavala samo za ovo sto nama treba nebi je ni bilo

razmisljaj u drugom pravcu ulove ajkulu od tone i jetra je 70 kila--------------- :yahoo: i sta sad ko jede ajkulinu jetru ? i tada je iskoriste sto vise mogu i iscede ulje bakalar je delikates? ja bar tako mislim

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...