Jump to content

Video Klipovi, Slike...


smrki

Recommended Posts

http://s5.postimage.org/tbb662jav/Zebra_plus.jpg

 

BEOGRAD - U Beogradu će od 1. marta 2012. u funkciji biti validatori - elektronski uređaji za poništavanje i evidentiranje elektronskih "Zebra plus" kartica na svakom semaforu u gradu.

U toku je postavljanje uređaja u stubove semafora koji se nalaze u centru grada a do kraja godine biće postavljeni u celom Beogradu. Očekuje se da posao postavljanja validatora bude završen do kaja ovog meseca.

Novi način plaćanja prelaska raskrsnice "Zebra plus" karticama biće jedinstven na celoj teritoriji grada odnosno na području gde se primenjuje Integrisani tarifni sistem' date=' na taj način što će svako, ko želi da pređe raskrsnicu prvo overiti svoju "Zebra plus" karticu sa koje će se skinuti 5 dinara za prelazak, a zatim će se, kad se sakupi deset pešaka sa istom željom upaliti zeleno svetlo.

Kontrolori će moći da, bez najave, na sred raskrsnice zaustave saobraćaj i uključe trepćuće svetlo posle kojeg neće moći da se overi kartica za prelaz raskrsnice. Svako ko ima Zebra plus kartu, a nije je prineo elektronskom čitaču na semaforu pri prelasku, jeste osoba bez karte.

Razmatra se ideja o prinudnom zadržeavanju lica bez karte u specijalnim za to dizajniranim kavezima na sred raskrsnice.[/quote']

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sedi Piroćanac u vozu, raširio na krilu maramicu sa čvarci, a preko

puta njega devojče u mini suknji.

Piroćanac: Devojče, ne me se tiče, ali vidi ti se piče!

Devojče: Ne te se tiče moje piče!

Piroćanac: Ne me se tiče, al' na kitu mi utiče, čvarke mi razmiče...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...