Jump to content

75% Birdfood Bojla


martinMK

Recommended Posts

Zdravo svima..

 

Interesuje me sta mislite za ovaj mix..

 

20% cede/zuta

50% hrana za kanarinci

25% mleko punomasno slatkarsko

5% konop

 

Imam mlin kamenjaca koji moze da uradi bukvalno prashinicu od birdfood-a.. probao sam da rolam i rola se perfektno..

 

Namerno sam izostavio soja, kukuruzno itd..

 

Koji sum vam impresije za ovakav mix..

 

Mislim da je vrlo porozan i da je vrlo brz mix..

 

Dali je neko testirao slican mix..  koji su bili rezultati?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeli.. pa niko li nije probao da uradi BF mix koji ima veci procenat na BF u mix??

Znam da nije kampanjski al znam da je turbo i da je ubitacan.. Jede i odma izbaci.. nema sta da se zadrzi dugo da vari..

Link to comment
Share on other sites

Imam mlin kamenjaca koji moze da uradi bukvalno prashinicu od birdfood-a.. probao sam da rolam i rola se perfektno..

dali je mislio da sve samelje pa da rola ili nedaj boze da proba da rola zrnasti mix sa srecom .......

mislim da nema smisla rolati ovako nesto .........

probao sam svasta ali ovo mi izgleda previse mozda gresim pozzz za sve koji probaju ali zaista probaju a ne smisle nesto pa da vidimo komentare

voleo bi da vidim sliku te boile nije da neverujem ali sam radoznao bez da se neko ljuti ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Epa ovako.. znaci vise preko 2 godine rolam i lovim na ovakve mixovi.. 

Kad usmesh birdfood lepo ga propeces i samlevish na kamenjacu.. ne u mlin za kava.. mlin za kava samo rasparcuje semenke.. to sto ja dobijam je brasno iz birdfood-a..

 

Ko ne veruje evo vam slike pa vidite..
 

 
Sami birdfood ima vezivno svojstvo ako je brashno..
Mleko je tu za lakse otapanje..
A vezivo je jaje..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Epa ovako.. znaci vise preko 2 godine rolam i lovim na ovakve mixovi.. 

Kad usmesh birdfood lepo ga propeces i samlevish na kamenjacu.. ne u mlin za kava.. mlin za kava samo rasparcuje semenke.. to sto ja dobijam je brasno iz birdfood-a..

 

Ko ne veruje evo vam slike pa vidite..

 

 
Sami birdfood ima vezivno svojstvo ako je brashno..
Mleko je tu za lakse otapanje..
A vezivo je jaje..

 

Ovo moze da prodje na vodama gde nema cverglana, ali i pored toga mislim da je suvise stavljati 75% jednog sastojka u miks pa bio on i pticija hrana! Saran ce to jesti to stoji....ali u odredjenom periodu godine....kvalitetan miks mora da sadrzi vise komponenti koje ce saran uzimati zato sto mu daju energiju i zato sto su kaloricniji od pticije hrane , koja samo protrci kroz njega. Mislim da je 30% pticije hrane gornja granica!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da gornja granica od 30% pticije hrane je takva zato sto je preko 30% zrna u miksu tesko rolati i sto je procenat veci teze je ili nemoguce...a sto se tice hranljive vrednosti to je posebna tema ali svakako da je pticija hrana kao takva sastavljena od razlicitog semenja koje ima razlicit hranljivi sastav a da li je vrednije od mleka u prahu ili sojinog brasna ne znam, znam samo da se golubovi visokoletaci ne hrane mlekom u prahu ni sojom.....

 

Meni se licno ovakva boila svidja, cak kryston bugey je napravljen da zalepi zrnca pticije hrane u kuglicu koju bi prezentovali ribi na dlaci uz udicu....

 

http://www.kryston.com/products-redone/bogey/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam rolao mix koji ima zutu pticiju i crvenu 20% I 15% znevlje. Veoma tesko ide i dugo mora da stoji umesano dok ne krene rolanje da bi se lepse rolalo. Inace biskvitna zuta i crvena imaju nesto malo keksa jaja i to ima malo vezivnog ali vise od tog procenta nemoze da se rola sa takvim komponentama da se ne mrve pa cak zrnastu samo malo polomim a ako sve napravis u prahu pa i kamen cu srolati ali ne vidim zasto to raditi jer onda boila nije tako porozna ako nema krupnih komponenti . Pa ta zrna je lakse razgradjuju u vodi. Moze sve sto se napravi u prah da se veze jajima i to je po meni zatvorena boila i mislim da nema potrebe za to.
Link to comment
Share on other sites

a da li ima neke veze ka dse pticija hrana i zrnevlje samelje na ovako sitno,tj.hocu da pitam da li neko zna da li ovako sitno mleveno zrnevlje gubi neke svoje vrednosti???

gubi vrednosti i to dosta ako ko sto je napisao da ga ispece malo pa melje i opet termicki obradjuje kuvanjem. Onda od pravih vrednosti tu nema nista a pogotovo sto sve sto je sitnije se lakse gube vrednosti kao i u nasoj ishrani ako je krupnije naseceno i skuvano ili dinstani ima ukus i vrednosti a ako ga skroz usitnimo dobijemo ????
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Kao sto zito i kukuruz kada se samelju imaju vezivno svojstvo tako i semenke iz pticije hrane kada se samelju i pretvore u brasno isto imaju vezivno svojstvo.Kao sto je Martin napisao moraju se mleti na vodenickom kamenu ili kako on kaze-kamenjaca da bi se dobilo brasno. Sto se tice pecenja semenki, kada se malo propeku budu samo atraktivnije jer prilikom pecenja pocnu da ispustaju razna ulja i lep miris tako da samo jos dobijaju a ne gube nikakvu vrednost. Izuzetno atraktivna boila , lagana za varenje i lepo ispusta sve sto stavite u nju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To sto ima ulje u sebi ima ga i kad je proprzeno i kad nije proprzeno a ako ce mo o tome dali je bolje veliko znak pitanje jer su uvek kvslitetnija i hranljivija hladno cedjena ulja od termicki obradjenih i to govorim sto posto da su kvalitetnija. A o mixu nemogu da kazem kakav je nisam probao i necu najverovatnije.a dali se rola pa sigurno jer kao sto sam napisao sve sto je praskasto i smleveno skoro kao brasno vezace se milion posto jajima
Link to comment
Share on other sites

Mix je veoma interesantan  a mi mozemo samo da nagadjamo jer nismo probali ovako nesto ni da pravimo niti da rolamo(cas izuzecima).Ja bih ipak zamolio nase komercijalne firme ovde koje mogu da kazu nesto bas o ovom mixu jer nije ujednacen nimalo sa nekim standardom koji kruzi po nasim knjigama ili sveskama.Konkretno me interesuje misljenje od Duce,naravno i svako ko moze konstruktivno da kaze nesto o ovoj kombinaciji.

Moze da se nekom ne svidja ovo ili ono ali sama struktura mixa od komponenti koje ga cine je vrlo,vrlo direktan signal ribi.Jedino sto ne mogu da izracunam koliko ima UH,belancevina,masti,vlakana jer sve je to razlicito od vrsta pticije hrane koja se melje tj njenih komponenti ali balans ima kad je lovan.

Pitanje,gde nabaviti onaj mlin koji je na slici?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni je mix prejak pogotov sto se semenje przi, samim tim ispusta svoja etericna ulja i dobija mnogo jak smek....to mu dodje kao da jedes przeni kikiriki u bioskopu....ukusan je i sve je to super, ali u 100g!!! A ne da pojedes 2kg....isto to je i sa ovim miksom....prejak je, mozda ga riba jede instant, ali na duze staze po meni je prejak

Link to comment
Share on other sites

sta su kukuruzno i psenicno brasno nego birdfood? nema razloga da se ne rola ukoliko ima nacin da dovoljno fino usitni, sto nije ni malo lako... 

 

Dukas... 

Koji se odnos uh, proteina, masti, vlakana smatra balansiranim i zasto?

Aha.....dobro pitanje profesore....da vidimo sta smo naucili u skoli Dukas....aj sad.....hem hem ....:)))))))

Link to comment
Share on other sites

jedan mali savet posto mi se cini da si relativno nov u savremenom saranskom ribolovu 
nikad nemoj da uporedjujes ljude i sarana,posto covek i riba nemaju ni iste organe,imaju mozak i jedan i drugi ali riba ne razmislja,covek ima zeludac saran nema.... i jos hiljadu stvari 
ono sto nama mirise lepo ili odvratno,jako ili slabo ne znaci da i riba to tako oseca...
ako tako bude razmisljao samo ces biti u vecoj nedoumici

Link to comment
Share on other sites

jedan mali savet posto mi se cini da si relativno nov u savremenom saranskom ribolovu 

nikad nemoj da uporedjujes ljude i sarana,posto covek i riba nemaju ni iste organe,imaju mozak i jedan i drugi ali riba ne razmislja,covek ima zeludac saran nema.... i jos hiljadu stvari 

ono sto nama mirise lepo ili odvratno,jako ili slabo ne znaci da i riba to tako oseca...

ako tako bude razmisljao samo ces biti u vecoj nedoumici

Jesma nov i od skoro pecam sarana, do sada sam pecao samo cverglane i kedere...

Spreman sam da ucim....i svaki savet prihvatam.....

Koliko sam razumeo tvoja slova treba da razmisljam kao saran? Pokusacu....

I bicu u nedoumici ako jos nekada pobedim na takmicenju, da li sam covek ili saran....nemam pojma...ali jede boile :))))

Link to comment
Share on other sites

Pogresno sam se izrazio za pecenje birdfooda.. znaci to shto radim je ugrejes rernu na 250 celzijusa.. postavis birdfood u plitkoj tavi i ostavis ga 3-5 min. da se ugreje.. i ondak takav butnesh u mashinu..

 

Protein ima oko 20% masti oko 20% i UH oko 55% vlakna oko 5%

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni je mix prejak pogotov sto se semenje przi, samim tim ispusta svoja etericna ulja i dobija mnogo jak smek....to mu dodje kao da jedes przeni kikiriki u bioskopu....ukusan je i sve je to super, ali u 100g!!! A ne da pojedes 2kg....isto to je i sa ovim miksom....prejak je, mozda ga riba jede instant, ali na duze staze po meni je prejak

 Pa to i treba za brze instant ribolove.. ne da hranim sa skupom boilom vec sa atraktivnu i lesnu..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...