Jump to content

Mika Alas


ivan bk

Recommended Posts

Ja tamo pecam na klasican spod i hranim sa bojlom i lepo mi radi riba. Na tajger ni bip nisam imao pored bojle. Ranije riba nije imala gde da bezi kad krene tovarenje hranom i zbog preterane hemije bila je iziritirana da se masovno hrani. Sad je prica drugacija, ima prostora gde da se skloni kad joj se ne jede. I jos jedno zapazanje licno moje je da bukvalno bezi od jake hemije.

Sto se tice sajli bolje da ih vrate gde su i bile jer jako se iznerviram kad odem tamo posle nekog takmicenja i prvo kidam svoje sisteme na tudje najlone. Pre vecina nije mogla da prebaci sajlu a sad je svi gadjaju pa kidaju. Izgleda da ljudi misle da se tamo saran drzi za sajlu ko u tramvaju za sipku ????.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da li je po tebi normalno da u ±6 ha ima 15-16 tona ribe?

Da li je po tebi normalno da na "dosta jednostavniji spod"i bilo sta na udici izvadis 30+ komada?

Po meni nije...

Zbog svega toga je Mika i dobila epitete tipa "kada", "lavor", "bara", "ribnjak"...

Bez obzira sto je komercijala, treba se malo pomuciti, treba po malo i znati!

 

Da se ne bi pogresno razumeli!

I ja sam voleo da odem na Miku da se "napecam" i da me "mine zelja", ali je bas bilo preterano!

Bolje upecati i 30kom nego jedan dva nijednog.Ako riba 'ludacki' grize ima 100 nacina da smanjish gas i napravish pauzu.Obican spod je kuvani kuk i sitno zrnevlje moze i shecerac naravno i nista od tog saranu ne shkodi bar se nadam,a najvazhnija stavka u svemu tome je jeftinije za nash dzep od tajgera(verov i manje stetno).Licno posle 7-10 ulovljenih riba postaje smor.Tako da eto tako i malo mog skromnog mishljenja.BISTRO
Link to comment
Share on other sites

Bolje upecati i 30kom nego jedan dva nijednog.Ako riba 'ludacki' grize ima 100 nacina da smanjish gas i napravish pauzu.Obican spod je kuvani kuk i sitno zrnevlje moze i shecerac naravno i nista od tog saranu ne shkodi bar se nadam,a najvazhnija stavka u svemu tome je jeftinije za nash dzep od tajgera(verov i manje stetno).Licno posle 7-10 ulovljenih riba postaje smor.Tako da eto tako i malo mog skromnog mishljenja.BISTRO

Pa kg tajgera ne prelazi 300din, jeftinije od boile.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
cuo sa nestoo a i sam ne verujem u to.da je uprava u pregovorima da od velikig jezera napravi komercijalu za fiderase.da hoce da proodaju veliku ribu i ubace malu od dve tri kile.e sad o cemu se tu radi nemam poima.pitam da nije u pitanju mali jezero kai jok bas veliko.konsultovani su neki fiderasi o izgledu mesta i pozicija .navodno 50 tak mesta ce biti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cuo sa nestoo a i sam ne verujem u to.da je uprava u pregovorima da od velikig jezera napravi komercijalu za fiderase.da hoce da proodaju veliku ribu i ubace malu od dve tri kile.e sad o cemu se tu radi nemam poima.pitam da nije u pitanju mali jezero kai jok bas veliko.konsultovani su neki fiderasi o izgledu mesta i pozicija .navodno 50 tak mesta ce biti.

 

Dobro si cuo...

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da verujem u to ali mozda im je ideja vodilja to sto u velikom jezeru ima ogromna kolicina sitnog sarana ,do kilo ipo, od proslogodisnjeg mresta. Prodajom krupnih komada bi bila lepa zarada a zadrzavanjem sitnog za pecanje fiderom cist car, znaci jednim udarcem dve muve. Neznam samo sta ce sa ljudima koji su vec zakupili termine za takmicenja,

Link to comment
Share on other sites

Sa finansiske strane mislim da je fider logicnija investicija. Ima i gomila fider takmicenja,druzenja,okupljanja..itd.. A ulaganje smesno (sitan saran,babuska,deverika) i udri. Nek baca ko sta oce i ako crkne neki saran,mali je pa i nije neka finansiska steta..po meni definitivno iz aspekta vlasnika isto para za mnogo manje muzike..

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Sa finansiske strane mislim da je fider logicnija investicija. Ima i gomila fider takmicenja,druzenja,okupljanja..itd.. A ulaganje smesno (sitan saran,babuska,deverika) i udri. Nek baca ko sta oce i ako crkne neki saran,mali je pa i nije neka finansiska steta..po meni definitivno iz aspekta vlasnika isto para za mnogo manje muzike..

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

ok je to sto pricas...ali ja ne znam ko je lud ko peca fider da da 1000din za dnevnu dozvolu...jeste da bi to za vlasnika kao sto kazes bilo isplativije ali bi onda morao i da napravi resenje za ubadaljke posto tesko ko bi zabadao u drvo ubadaljku...al ajde da se nadamo da nece to uraditi :)

Link to comment
Share on other sites

ok je to sto pricas...ali ja ne znam ko je lud ko peca fider da da 1000din za dnevnu dozvolu...jeste da bi to za vlasnika kao sto kazes bilo isplativije ali bi onda morao i da napravi resenje za ubadaljke posto tesko ko bi zabadao u drvo ubadaljku...al ajde da se nadamo da nece to uraditi :)

Ne boj se za ubadaljke....pa ludi englezi srafe sa srafilicom one male ''smesne'' solarove drzace....mozda se nadje neki pametni fideras pa im uradi patent pa zaradi neku lovu  ;)

Mi imamo rod podove,a braca fiderasi ''arm'' drzace(valjda sam ubo naziv) koji se montiraju na stolice,pa neke stolice sa platformama.....ma ne zna se ko je gori -da li mi ili oni po pitanju opreme !? :unknw:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Logiku oni znaju. Ja nebo tako ali KK sam ja da se pitam . Moja logika je da su sarandzije za 7-8 GOD nagodili šarane za toliko sa boilama i tekmama sto fiderasi neće moći za 3 puta vise vremena a oni su pola te ribe dobro prodali ali opet kažem oni znaju možda bolje jbg čiji je dućan on je gazda i on diktira....
Link to comment
Share on other sites

Nije mi samo jasan deo sto se tice finansijskog dela . Pa zar jedno takvo jezero nezaradjuje lepo na sarandzijama i takmicenjima ? Neverujem da bi iko dao jezero za takmicenje a da neuzme kintu za to ? Pritom drugari mi pricaju da u sezoni bukvalno nemozes rezervisati od navale ? Jel to istina ?

 

P.S : heh meni mika na 500m od kuce a pojma nemam nista :)

Link to comment
Share on other sites

Uvek neke peripetije sa "Mikom" u pocetku godine ... Setite se,prosle godine,kad su odmuljavali jezero,bilo je reci da rasprodaju ribu,zatvaraju jezero,itd... Goran (menadzer jezera) je u decembru napisao status na fb da je jezero poribljeno sa 200 komada sarana ,a pre neki dan vidim obavestenje o takmicenjima za 2017. sve krcato. Osim novine da ce sajle biti vracene kao sto su i bile do 2016. ,nema nikakvih novina,feeder nije pomenut. Ja cisto sumnjam u pricu o feederu.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi samo jasan deo sto se tice finansijskog dela . Pa zar jedno takvo jezero nezaradjuje lepo na sarandzijama i takmicenjima ? Neverujem da bi iko dao jezero za takmicenje a da neuzme kintu za to ? Pritom drugari mi pricaju da u sezoni bukvalno nemozes rezervisati od navale ? Jel to istina ?

 

P.S : heh meni mika na 500m od kuce a pojma nemam nista :)

Sad je na jezeru 13 pozicija,a sad vidim da se za fider pominje 50-tak pozicija.....Verovatno su stavili na papir 13/50 pozicija i nekom njihovom logikom dosli do zakljucka da bolje da se preorijentisu na fider a prave ribe prodaju a zadrze trkace u jezeru.....Ja isto ne verujem sta vidim i cujem ali sto kazu svi GAZDA JE TU DA DONESE ODLUKU.......mada videcemo na prolece sta ce biti od cele ove price ISTINA!!!

 

Isto mi je malo sumljivo da ce jezero bice toliko opsednuto fiderasima koliko je bilo sarandzija...i ne verujem da ce biti ista cena dnevne dozvole za fider i sadasnja cena?!!

 

Dosta tu faktora i polemika je u IGRI...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...