Jump to content

Stapovi Za Camac Pomoc


Recommended Posts

pozz kolege ,planiram sledece godine da malo vise pecam iz camca na savi pa bi uzeo stapove za tu namenu do 10 ft,da li neko ima ovakva iskustva sa takvim  skracenim stapovima,gledao sam  malo po netu i zapao mi sa oko fox warrior s 10ft 3.5 lb a to je i neki maksimum cenovni sto bi izdvojio tj 70-80e po komadu ima i prologic fast water mada je njemu jaca cena,e sad svaki savet dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

Postoje parabolici od 10" bili su u prvom uvozu Carpologije zovu se t-carp ili turnament znaci ubedljivo najbolji stapovi u Carpologiji probaj to da nadjes ali tesko

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

germine ne prevazidjene bar po meni ne da je najbolji po prefomansama vec u camcu mi je manjak prostora i volim da kad sam na malom prostoru ne vodim racuna mnogo i da pazim na svaki milimetar kad se okrecem nego germine pa nemas da ih pazis i kad se pakujes briga te ne vodis racuna . a sto se duzine tice sto kraci to bolje iz camca jer kraci je laksi za vadjenje iz camca, a i ne treba neka dobra motka jer nema zabacivanja pod sajlu nego pridjes do sajle :)

Link to comment
Share on other sites

germine ne prevazidjene bar po meni ne da je najbolji po prefomansama vec u camcu mi je manjak prostora i volim da kad sam na malom prostoru ne vodim racuna mnogo i da pazim na svaki milimetar kad se okrecem nego germine pa nemas da ih pazis i kad se pakujes briga te ne vodis racuna . a sto se duzine tice sto kraci to bolje iz camca jer kraci je laksi za vadjenje iz camca, a i ne treba neka dobra motka jer nema zabacivanja pod sajlu nego pridjes do sajle :)

Ja se sa ovim stavom apsolutno ne slazem,zato  stoooo kraci stap ti nedaje kontrolu vadjenja ribe!!sa duzim je druga prica sve je pod tvojom kontrolom!!

Link to comment
Share on other sites

Ja se sa ovim stavom apsolutno ne slazem,zato  stoooo kraci stap ti nedaje kontrolu vadjenja ribe!!sa duzim je druga prica sve je pod tvojom kontrolom!!

to je tvoje misljenje i postujem svacije misljenje a iz mog iskustva je drugacije da brze i lakse izvadim ribu iz camca kracim stapom.
Link to comment
Share on other sites

vidim da se polemika svodi na prologic ,  da li je najbolji ili ne to ne znam,ali to meni ima i mnogo drugih renominarijih brendova od fast water serije ali niko ne nudi tezinu bacanja adekvatku za veliku divlju vodu u mom slucaju sava a to po meni mora biti 3.5 lb,tako kad se suzi izbor izbor izgleda da je prologic medju prvim favoritita,da li je neko pecao sa fox warrioma  10 ft 3.5lb ili sa vecim duzinama bas me zanima kakav je stap,i sto kaze jedan od kolega i to i ja mislim ne mora da je prologic uvek najbolji,molio bih misljenje i za druge stapove 

Link to comment
Share on other sites

Zasto na ovaj forum mora uvek prologic da bude najbolji stap,najlon,udica........

Marketing je cudo.

 

A ko tebi brani da TI napises koji je tebi stap dobar ?!

Pusti ljude da pisu svoja iskustva i misljenja.

Prologic ima dobar odnos CENE i KVALITETA ,zbog toga dosta ljudi koristi njihove  stapove,najlone,udice itd... i verovatno se zato cesto pise o njima.

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada covek peca sa obale sa stapovima 3,9m i zakaci veliku ribu ne retko ulazi u gumeni camac i vadi ribu iz njega.....kako to sada...mislim da ima dosta do znanja.....kraci stap, manja kontrola a na camcu kraci stap tolerise situacije u kojima bi klasican saranski stap bio slomljen....

 

Ja bi sa camca lovio sa stapom 3,6m....najopustenije....

Link to comment
Share on other sites

3.6m je skroz ok za camac jedino se treba onds odluciti za modele sa sto kracim rastojanjem od dna stapa do haltera. Zbog kontre a i lakseg rukovanja. Jer ako riba krene da vozi u krug oko camca i treba se premestati sa jedne strane na drugu dugacka drska moze i te kako da smeta. A da ne pricam o ekstremnim situacijama kad riba prodje ispod kanapa od sidra ili ispod drveta za koje je vezan camac... tu je kraci stap u velikoj prednosti. Idealno bi bilo otprilike stap od 11" to bi dalo najbolje od oba sveta. A onaj ko je skeptican prema kratkim stapovima neka pogleda na koje stapove peca jedan od najvecih sarandzija svih vremena Steve Brigs na svojim cestim ekspedicijama na Rainbow lake, koje vazi za jednu od najekstremnijih i najtezih ribolovnih destinacija. Ima filmova na youtube koliko hoces. I kakve ribe covek vadi na stap od 10" Nash Scope. Samo u Srbiji se svi loze na 13" 3.5lb, nigde drugde. Takav stap u camcu je cist problem, nikakvu prednost nema apsolutno.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3.6m je skroz ok za camac jedino se treba onds odluciti za modele sa sto kracim rastojanjem od dna stapa do haltera. Zbog kontre a i lakseg rukovanja. Jer ako riba krene da vozi u krug oko camca i treba se premestati sa jedne strane na drugu dugacka drska moze i te kako da smeta. A da ne pricam o ekstremnim situacijama kad riba prodje ispod kanapa od sidra ili ispod drveta za koje je vezan camac... tu je kraci stap u velikoj prednosti. A onaj ko je skeptican prema kratkim stapovima neka pogleda na koje stapove peca jedan od najvecih sarandzija svih vremena Steve Brigs na svojim cestim ekspedicijama na Rainbow lake, koje vazi za jednu od najekstremnijih i najtezih ribolovnih destinacija. Ima filmova na youtube koliko hoces. I kakve ribe covek vadi na stap od 10" Nash Scope.

za ovo si 100% u pravu i moje iskustvo tako kaze
Link to comment
Share on other sites

Kristijane,generalizovao si situaciju.....a i taj Brigs,pa moj drugar Misa je za njega alfa i omega za pecanje iz camca,Dunav i sve reke,ne Rainbov :-D

Ja licno ne volim da pecam na camcu,on sluzi za neke druge stvari al kad pecam onda kratki stapovi nemaju sta da traze,mora 3.90 jer od mesta gde su naslonjeni do vode ima sigurno 180cm .

A setih se,ima na netu i Maks Nolert koji na reci iz camca peca na 13ke,rod pod,signalizatore i SATOR :-D ....tako da moje neko misljenje je: nema pravila,samo ko koliko ima love..mada je definitivno Germina mama,ona Standard 270 :-D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dosta vas pominje germine...pa danas ima stapova...ne ne da preformulisem...danas 95% stapova su po svim karakteristikama bolji od germine....ne kapiram zasto su tako pominjani da li zbog cene koja je mozda 10 evra po stapu ili sta...stvarno ne kapiram....

 

Ima teleskopskih stapova, dvodelnih trodelnih, od 2,7 do 3,9m, od 2 do 4lb...za svaciji ukus u dzep a ond a pored svega toga se pominje germina koja je ekvivalent starom tristacu kada se uporedi sa danasnjim automobilima...mislim tristac jeste bio dobar....ali...

Link to comment
Share on other sites

u pravu si Limarevicu, ima raznih situacija na vodi, a isto tako i raznih camaca :) Nolertov stil pecanja je nesto sasvim drugo, oni pecaju sa ogromnih camaca na koje staje kao sto si rekao i sator i krevet i milion drugih stvari, njemu camac dodje kao platforma. A na vecini njegovih videa ces videti da ribu uglavnom vadi iz malog gumenog camca koji je potpuno prazan, samo on stap i meredov, To je opet drugacija situacija. Ja pricam iz svog iskustva, ranije sam dosta pecao iz camca, prvo na neke teleskope, to je bilo OK, posle toga na Chub Outcast od 12", to je bilo milina jer oni imaju malo kracu drsku od standardne. Nakon toga na Shimano BeastMaster i Prologic C3, oba od 13", to je bila smrt. pun camac drske od stapova, ne znas gde ces, ne mozes da se okrenes... uzas. Takodje sam probao jos neke modele. Sada trenutno zbog prirode posla nemam bas puno vremena da pecam iz camca ali ako jednog dana se situacija promeni sigurno komplet koji cu koristiti za camac ce biti Fast Water od 10" i Shimano Baitrunner 4500B. Meni je to idealna kombinacija za camac i zadovoljice sve moje potrebe, a  verujem i svakog drugog.

Posto ce mi se sada vecina ribolova svoditi na to da pecam sa obale a sistem razvlacim camcem i ribu vadim iz camca(praznog) ja sam na mojim stapovima od 12" jos dodatno skratio drsku(halter pomerio na dole) bas iz prakticnih razloga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...