Jump to content

Nutrabaits Natural Emulsifier


Recommended Posts

Evo malo da odam jednu zanimljivu varijantu u kojoj ga ja koristim: sve tecne komponente i praskaste sjedinim sa mix-om i dodam onda emulsifier i ostavim malo to tako da odstoji,da se sve lepo sjedini pa tek onda dodajem jaja :)))
Link to comment
Share on other sites

Evo malo da odam jednu zanimljivu varijantu u kojoj ga ja koristim: sve tecne komponente i praskaste sjedinim sa mix-om i dodam onda emulsifier i ostavim malo to tako da odstoji,da se sve lepo sjedini pa tek onda dodajem jaja :)))

bez ljutnje ali to nije tajna,samim koristenjem toga ti si vec dao deo neke tajne. Ali opet nepeca on nego mix i sve zajedno!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj pomenuti Nutrin je vestacki emulgator koji razbija ulje na kapljice,stvarajuci tako stabilnije emulzije,a na taj nacin postize se bolja disperzija ulja iz mamaca  u vodi.Prirodni emulgator je lecitin kojeg ima u soji,zumancetu jaja....

Tako da je u nekim situacijama kada je hladna voda pozeljno da se stavi u mamac

Link to comment
Share on other sites

Bravo Drazo.....bas o tome sam pricao,tako pise i na pakovanju

A prirodni emulsifier sluzi za povezivanje odnosno sjedinjavanje komponenti....a moguce je da i ovaj nutrin isto u neku ruku sjedinjava,ne mogu reci ni ovo ni ono nisam proveravao:D

Link to comment
Share on other sites

Odvojis zumanca od bijelanjka i stavis svu hemiju sa zumanjcima. Umutis sa mikserom nesto duze ta zumanjca i hemiju i ostavis nekih 15ak minuta da izadju mjehurici koji su se napravili. Sjedinis zajedno sa bjelanjcima i opet malo samo umutis tek toliko da bi umutio i sjedinio zumanjce i hemiju sa bjelanjcem. 

Moje licno misljenje je da je ovaj proizvod nepotreban i da se nece napraviti neka prevelika razlika ako ga koristis i ako ga ne koristis. 

Limar je dobro objasnio zasto sluzi. Bas slikovito.  :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ima primenu itekako ali sto kazes milance u dipovima kad hoces da sjedinis dve nesjedinjujuce komponente itekako ima primenu. Neki proizvodi u ishrani nebi mogli biti napravljeni bez tog emulgatora. Jer nemozes vezati masnocu sa vodom .....primera radi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milance bre,ja se malo zezam :-D ....stvarno ga kupujem i to samo zato sto je jeftino a da ima neke vajde nisam primetio,po meni ne vidim razlog zasto bi se nesto sjedinjavalo ako ce to zavrsiti u testu a ta jedna kuglica u vodi,ako je vec u vodi to nesto ce isparavati kako god okrenes......
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...