Jump to content

DIVLJE VODE


smrki

Recommended Posts

Ja sam probao sa izvikanim i nista ulovio nisam... hot demon zali boze bacenih para... zato sam oprezan sa boilama

Hot Demon ti je dobar za singl pecanje uz minimalnu prihranu nije za hranjenje u vecim kolicinama,moze da napravi kontra efekat

Link to comment
Share on other sites

da je lovan mamac jeste 100%,ali nije bas cudotvoran...imas dana kada riba slabije uzima i vrlo je probirljiva a opet imas tako dana da sta god plasiras mozes nesto upecati,ne postoji nijedan mamac koji bi ti bilo ko preporucio da je garantovano lovan u svim situacijama i u svako doba godine...moras malo experimentisati sam i docices sigurno do dobitne kombinacije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja imam jednu cudnu pricu prosle godine od polovine marta hranim 3 mesta , na jednoj divljoj vodi , i lociram ribu nadjem ga kupa se rije kao lud , cese se od lokvanje iskace , u jednom trenutku recimo oko podne negde na povrsinu je izaslo jedno 7-8 podmornica nezna se koji je od kojeg veci po mojoj proceni ispod 10 kg nisu . I vidim da mi je u hrani ali na udicu nece . Preko 50 izlazaka i nije hteo . e sad vreme prosle godine je bilo uzas malo je varirao i vodostaj preko dana toplo , noci hladne ... sad gde traziti krivca tj u cemu ... Bacim koju saku pre pecanja posle pecanja opet hranjenje za sutrasnje pecanje medjutim nista ... Na sva tri mesta , bas sam oybiljno pristupio kampanji medjutim bez rezultata ... Ove godine cu da hranim tajgerom i boilom pa cu videti sta se desava ... Mozda treba i malo srece

Link to comment
Share on other sites

ja imam jednu cudnu pricu prosle godine od polovine marta hranim 3 mesta , na jednoj divljoj vodi , i lociram ribu nadjem ga kupa se rije kao lud , cese se od lokvanje iskace , u jednom trenutku recimo oko podne negde na povrsinu je izaslo jedno 7-8 podmornica nezna se koji je od kojeg veci po mojoj proceni ispod 10 kg nisu . I vidim da mi je u hrani ali na udicu nece . Preko 50 izlazaka i nije hteo . e sad vreme prosle godine je bilo uzas malo je varirao i vodostaj preko dana toplo , noci hladne ... sad gde traziti krivca tj u cemu ... Bacim koju saku pre pecanja posle pecanja opet hranjenje za sutrasnje pecanje medjutim nista ... Na sva tri mesta , bas sam oybiljno pristupio kampanji medjutim bez rezultata ... Ove godine cu da hranim tajgerom i boilom pa cu videti sta se desava ... Mozda treba i malo srece

Malo si nabaco pricu a sad mogu da napisem nesto sto i radis.

Prvo sto bi promenio je nacin hranjenja,ne posle pecanja vec kad necu ici sutradan da pecam,tada bih nahranio.

Drugo boila ko zna koja je ili sta vec???

Ako si uvek isto radio a nije dalo rezultat znaci da je negde greska.Nisi probao nista drugacije?

Jos jedna od opcija moze biti koliko si dobro dno skenirao.mulj,tvrdo,kamen.gllina,trava itd.

Prezentacija mamca je vrlo bitna,da li je blizu obale ima tu sto cuda.

Link to comment
Share on other sites

ja imam jednu cudnu pricu prosle godine od polovine marta hranim 3 mesta , na jednoj divljoj vodi , i lociram ribu nadjem ga kupa se rije kao lud , cese se od lokvanje iskace , u jednom trenutku recimo oko podne negde na povrsinu je izaslo jedno 7-8 podmornica nezna se koji je od kojeg veci po mojoj proceni ispod 10 kg nisu . I vidim da mi je u hrani ali na udicu nece . Preko 50 izlazaka i nije hteo . e sad vreme prosle godine je bilo uzas malo je varirao i vodostaj preko dana toplo , noci hladne ... sad gde traziti krivca tj u cemu ... Bacim koju saku pre pecanja posle pecanja opet hranjenje za sutrasnje pecanje medjutim nista ... Na sva tri mesta , bas sam oybiljno pristupio kampanji medjutim bez rezultata ... Ove godine cu da hranim tajgerom i boilom pa cu videti sta se desava ... Mozda treba i malo srece

Neka moja iskustva su da kad vec redovno hranis pozicije,gledaj da ta hranjenja budu priblizno u isto vreme.Na primer ja sam kod mene na vodi uvek hranio negde izmedju sest i sedam uvece,riba je uzimala ali uvek negde od 21h pa do malo posle ponoci i to je to. Preko dana sam ostajo par puta ali su udarci bili jako retki pa cak i bez poteza. Znaci odredis sebi deo dana kada bi uvek mogao otici nahraniti mesto i nikako hranjenje posle pecanja.

Ja kad spremam mesto na Begeju izbacam za prvo hranjenje jupolku kukuruza i par kg boila.Prekosutra u isto vreme hranim ali smanjujem kukuruz i bacam istu kolicinu boila i opet dva dana kasnije hranim ali ovaj put samo boilom i tek nakon dva dana idem da pecam.

To mi se pokazalo kao najbolja varijanta ali naravno ima uvek dana kada nece nista da uzme ma sta god radio!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa vidi ja sam hranio spodom dakle kukuruz koji je dobro skuvan da popucaju zrna i partikle , pelet konoplje zito itd... Tu mulja nema kao ni podvodnih trava i uvek hranim ispred lokvanja , oko panjeva ili ako imam sljivu iznad vode tu obavezno hranim i uvek riba dodje na svakom hranilistu sam imao ribe ... I pecam u hrani ili nekad ispred hrane nekad sa podizacem nekad ne probao sam razno razne sisteme i nije hteo ... Boile uopste nisam bacao ... Moj kolega , stariji covek , ga peca na plovak i stavi dva zrna kukuruza na udicu i bum amur preko 10 kg , a imao je jos mnogo ulova doduse proslih godina . Ali i on kaze da nesto nije u redu jer tu posle 2 hranjenja moras imati ribu  ... a kod mene nece a gledam svojim ocima kupa se u hrani prolazi kroz lokvanje u jednom trenutku mi je u lokvanj uslo jato amura recimo 3-4 kg ... dosad se nije desilo tim starosedeocima te vode da hrane 2-3 puta a da nemaju ribu ... 

Link to comment
Share on other sites

pa vidi ja sam hranio spodom dakle kukuruz koji je dobro skuvan da popucaju zrna i partikle , pelet konoplje zito itd... Tu mulja nema kao ni podvodnih trava i uvek hranim ispred lokvanja , oko panjeva ili ako imam sljivu iznad vode tu obavezno hranim i uvek riba dodje na svakom hranilistu sam imao ribe ... I pecam u hrani ili nekad ispred hrane nekad sa podizacem nekad ne probao sam razno razne sisteme i nije hteo ... Boile uopste nisam bacao ... Moj kolega , stariji covek , ga peca na plovak i stavi dva zrna kukuruza na udicu i bum amur preko 10 kg , a imao je jos mnogo ulova doduse proslih godina . Ali i on kaze da nesto nije u redu jer tu posle 2 hranjenja moras imati ribu  ... a kod mene nece a gledam svojim ocima kupa se u hrani prolazi kroz lokvanje u jednom trenutku mi je u lokvanj uslo jato amura recimo 3-4 kg ... dosad se nije desilo tim starosedeocima te vode da hrane 2-3 puta a da nemaju ribu ... 

 

pozz jeydee citam ove vase postove i pokusavam da razumem sta se desava sa tim  mestom ili gde gresis 

rekao si da nema mulja

da su blizu panjevi

dno cisto

e  sad na cega treba da obratis paznju jos posto kazes imas dosta lokvanja a on je biljka koja  raste iz dna na gore  riba ima svoje staze koima se krece tako da me zanima kojim putem ti riba prilazi i dali  tim putem moze da pridje hranilistu .

drugo dali je tu nekad neko upecao soma ...

dali ti sa hranilista izlaze klobuci ili ne mozda si primetijo

dali  je voda mirna ili tece posto ima lokvanja najverovatnije stoji ali pitam.

koja je dubina i dali ima prelaza

dali si pecao bar dva dana za redom to jest 24h bez prekida

koliko daleko od obale pecas

u koje doba dana se riba najcesce kupa na hranilistu .i dali se kupa kad su stapovi zabaceni ili je vidis samo kad hranis

dali pecas preko lokvanja ili imas neke proseke ,ili ti pak bacas na drugu stranu pod lokvanj....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Voda je stajaca . lokvanj je 2-3 metra ispred mene pa ide cistina i onda uz drugu obalu isto tako 2-3 metra sirok pojas lokvanja . Ali lokvanj nije toliko gust . Jedan stap je uvek u mojoj obali ispred lokvanja gde i hranim jedan stap ispre lokvanja na drugoj obali takodje gde hranim i sa jednim stapom ispitujem tj izvidjac ... dno je tvrdo riba nema nikakve prepreke da pridje hranilistu a kupa se ujutru rano , vrlo cesto i u podne , i naravno predvece ... Kupa se dok pecam i to dosta dodje mi pod noge bukvalno i izlaze onako male perlice i zadrzavaju se na povrsini to mi zargonski zovemo saranska riska  ;) sto i jeste . dubina je kod mene u obali oko 1.5 m i onda ide skarpa i prelazi u dubinu od 3-4 metra na sredini . dubina u drugoj obali gde pecam je nekih 2 do 2,5 m . Panjevi su u mojoj obali takodje ispred lokvanja ... Pa evo jedna zanimljiva situacija imam sljivu iznad vode u mojoj obali i kad padaju sljive padaju mi direktno u hraniliste ispred lokvanja , i ja uzmem par sljiva i bacim jednu po jednu tu gde inace padaju i posle par sekundi jedan za drugim 3-4 komada iskoce doduse manji su ali bili su tu ... E sad jedna jako glupa stvar jedne veceri sam hranio a nisam video dvojicu likova koji me gledaju dok tovarim spod . i vec prekosutra kad sam dosao da pecam nasao sam sticne u vodi a kolega sarandzija mi kaze da je video dvojicu sa mrezom tu gde pecam i da se svadjao sa njima ali kako je stariji od njih nije mogao nista jer su bukvalno vadili noz na coveka uzas .... Mozda je odgovor u tome . a da desava se cesto da se ogroman som uvuce u hraniliste i tu je kraj price . Ja sam tu svojim ocima video soma aj da neispadne da lazem ali preko 50 kg video sam mu rep dok se prevrtao oko 2 m bi rekao da je imala mrcina.... Teska je voda za pecanje skroz ali ja necu odustati ove godine cu jos vise ici tamo da pecam necu odustati 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jesam naravno pecao sam na sljive ali nije hteo ... Jednostavno nije hteo da jede neznam zasto . Ima nas 6-7 koji pecamo tamo i za celu sezonu je uhvaceno 3-4 komada i to manjih ... Bas nikome nije hteo da jede . Jos ove kolegu su matorci stare sarandzije koji znaju sta rade i usput su i meni dali par saveta koje sam koristio ali bezuspesno ... Nadam se da ce ove godine da bude drugacije ... Hranicu boilom i tajgerom i naravno jedno mesto cu drzati sa kukuruzom pa cu videti sta ce se desavati . Bice mi dovljono jednog da capim da nesilazim odande ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesi li probao da pecas drugacije od kolega recimo na prihrani spod miksom da zabacis tonucu ili pop up boilu,kontra aromu? Kada sam pocinjao da pecam sarana na Savi i ja sam kopirao starije kolege (kazu sa cime hranis na to i pecaj) sarana sam video samo u njihovim rukama dok nisam poceo da "kontriram" oni na kuk skoljku ja na belu cokoladu,oni jagodu ja fr.kobaju. Puko kopiranje retko donosi rezultat posebno ako ni kolege nista ne love,eksperimentisi.

Link to comment
Share on other sites

nisam ga pecao na boilu ni jednom ... Samo kukuruz i cukovi skoljka i med ... e da i tajger sam probao ali singl nisam hranio tajgerom ... Ma tu je celo prolece i leto ... Bitno mi je da sam ja nasao gde je riba u prolece idem u plici deo a na leto u malo dublji i tako probavacu sve i svasta dok ga nedobijem ... ima 3 mesta koja cu hraniti pa polako ... Ove godine cu boilu forsirati pa nadam se da cu moci da otvorim novi topic sa mojim mestom i ulovima  ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...