Jump to content

Pelagicevo


exyucarp

Recommended Posts

Po ko zna koji put - PELAGIC JE PELAGIC . (TACKA)

 

Jednostavno ne mogu da se otmem utisku da je ta voda reper za sve vode koje sam do sada video. Taksativno

nabrajanje mozda i nije pravi nacin opisa tog jezera i ambijenta, ali moram.

 

- Pre svega - Prijateljski odnos ljudi (drushtva) namerno necu nikoga posebno da izdvojim, kao i meshtana

Pelagica

- Fascinantna konfiguracija , oblik jezera

- Shuma i rastinje koje okruzuju ovu vodu i mesta sa kojih se peca

- Prilaz i uredsjenost mesta (meni od sada najdraze 25-ice) za pecanje

- Ribljeg fonda

- ...

 

U stvari mogao bih da detaljishem mnogo vishe , ali dovoljno je i ovoliko.

Proshlog vikenda smo odlucili - Nesha Verka ja da idemo na pecanje pred kraj nedelje. Ishlo nam je na ruku

i vremenska prognoza koja je retkost za Novembar.Prevagnulo je Neshino insistiranje na Pelagicu. Kao da je

predosecao, jednostavno nije bilo moguce , cak ni kao predlog za razmatranje neka druge destinacije sem

Pelagica. I bio je u pravu. Rezervishuci mesto, vodila me je misao o vetru u ledja, a onda i cinjenica

da za sve ove godine koje sam pecao na Pelagicu, a tamo sam gost od samog pocetka komercijalizacije vode,

nikada nisam cak ni na takmicenjima seo da otpecam 25-icu. Nakon kashnjenja, stigli smo u cetvrtak popodne

i nakon nameshtanja kampa i markiranja sektora pecanja (hehe) Nesha kobrira svoju stranu sa jagodom a ja

moj stari dobri 3D forsiram na levoj strani. Kolicina prihrane prilagodjena dobu godine. Shone kombinije

jagodu sa skvidom kao udicni mamac a ja 3D sa ...(necu da kazem ). Shone ne bi bio Nesha kad ne bi

eksperimentisao pa se za noc opredeljuje za plumshelfish dok ja i dalje 3D. Naravno - prvi je poceo

da dobija lepe komade (od 21 ukupno uz dve izgubljene), a ja sam se tvrdoglavo drzao mog izbora (jer tacno

znam kako i kada ce boila da odradi :rofl: :rofl: :rofl: ). Petak oblacno uz izmaglicu a noc ldna uz maglu kao

testo. E a onda Novembarska subota! Suncano bez vetra uz majce sa kratkim rukavom u sredini dana. Drugim

recima - PECANJE SNOVA. U medjuvremenu Shone se potpuno orijentishe na plum i prihranjuje njim, ja i dalje

isto. A ONDA subota noc - za Taurunum se racuna u istorisku ! - Shone dobija run na levom shtapu

od dva minuta neprekidnog drila dok se iskoprco iz vrece , pidzame, shatora, patika... Vrishtanje Delkima

sigurno nikada necemo zaboraviti. Neposredno nakon podizanja shtapa mesecina nam dozvoljava da vidimo

fascinantno iskakanje upecanog sharana iz vode u blizini druge obale. E to je bio prizor !!! Greys se

pretvorio u perecu u Neshinim rukama trudeci se da ga izvede iz mog sektora pecanja, pa opet kaci moj

srednji shtap. Naravno gundja svo vreme shto mrsi moj zabaceni shtap. Da ne davim dalje, nakon pedesetak

minuta borbe i dva pokushaja da grdosija stane u meredov u celom boksu se culo gromoglasno UH ! Dve

razlicite vage, tri merenja i komentar "Mnogo je veliki, necemo ga drzati u saku do jutra, slikamo i

vracamo u vodu pa kako god fotke ispale". A onda smirivanje adrenalina , cime drugim nego rakijicom

iz pljoske. Ojhaaaaaa. Nedelja jutro uz dorucak sa komshijom Simom iz susednog boxa- zacin!

Josh jedno paljenje Delkima. Josh jedna grdosija . E to se zove pecanje iz snova.

 

ps: Recept za PECANJE IZ SNOVA

-mesto

-Predvezi Sufix Black Silt i 25lb i Strategy intense 15 lb

-Sistemi - Blow back rig velicine 4 i 6 , jedan kratak jedan oko 15 cm predvezi

-Mamci - Plumshlefish sa podizacem i 3D sa popap ananasom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ps: Recept za PECANJE IZ SNOVA

-mesto

-Predvezi Sufix Black Silt i 25lb i Strategy intense 15 lb

-Sistemi - Blow back rig velicine 4 i 6 , jedan kratak jedan oko 15 cm predvezi

-Mamci - Plumshlefish sa podizacem i 3D sa popap ananasom

 

Nesebicno i zaista sportski! jos jednom ponavljam svaka vam cast zasluzeno!

Link to comment
Share on other sites

Ima prelepih jezera u nasem okruzenju ali Pelagic je carolija zaista.Jane u shali kaze'' malisani od 10 ,12 kg''i mi se ismejasmo slatko a to je na ovom jezeru realnost.Racunali smo da je prosek bio 16,7kg!!!!!!!Neverovatno ali mi smo doziveli ovo.Veliki pozdrav za sve ljude koji su ulozili truda da ovako nesto zazivi i opstane,a poseban za Stanka koji je nasao vremena da nas obidje na kratko.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 4 years later...

Naš djelatnik Darko je odlučio dio godišnjeg odmora provesti u ribolovu na jezeru Pelagićevo.

Poslao nam je ove slike s ovim krasnim šaranom golaćem težine 30.470 kg.

Još jednom se odlučujuće pokazala kombinacija Seductiona liquida Finkelde i AAbaits komponenti za boile.

14971932_10207477560953326_850864782_n.j14996370_10207477560993327_1831800607_n.15032596_10207477561073329_254290805_n.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
U pokusaju uredjenja one druge teme Pelagicevo preko telefona i brisanja nekih postova ja sam slucajno obrisao celu temu. Da znate da nije nikakva teorija zavere, neki lobi, iluminati, svevidece oko niti Angela Merkel uticao na to. Bice tema vracena sto pre ne brinite!
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dok se ne vrati tema.....

 

Pelagicevo drugi pokusaj....USPESAN....jedan saran 20+ i jedan otisao....

 

Opet 5-dnevna kampanja odlicno pecanje obzirom na veliku vrucinu.....9 amura (jedan 23kg) ostali standardno 12-15....jedan amur bas veliki otvorio udicu i spao...

 

Sarani su 13-14kg 2 komada i ovaj 20+....svi sarani uhvaceni isto jutro posle 3-casovne kise.....

 

Mislim da cu cesce posecivati ovo jezero koje mi nije puno daleko, prijatni domacini i lep ambijent....treca sreca ce nadam se dati ribu koju svi cekaju pola zivota...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na poziciji 25. Bilo je jos ekipa na 15/16/17 nisam mogao da ih vidim, ali su dolazili do prostorija kluba....bila je ekipa na 29 iz Cuprije i jedna na 5...

 

Prvih 2 dana nije bilo nkoga a posle su pristigle pomenute ekipe. Dosao je cak momak iz Poljske koji je pecao dva dana posto smo otisli na nasem mestu. Ocekivano je imao vise sarana jer je temp pala za nekih 10 mozda i koji stepen vise...

 

I mi smo uhvatili sarane jedno jutro posle par sati dobre kise...vrucina nista, samo amur....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...