Jump to content

Squidovi I Octopusi


Recommended Posts

Squid&octopus predstavlja jednu od sigurno najrasprostarnjenijih i najvise koriscenih aroma za lov sarana vec godinama, pa cak i decenijama. Ne bitno da li se koristi sama ili u kombinaciji sa nekom drugom sigurno je vecina ljudi koja pravi boile barem nekada koristila ovu aromu. Neke poznate kombinacije su S&O/jagoda, S&O/cranberry, S&O/peach, S&O/esterblend 12, S&O/cokolada, S&O/banana, S&O/shellfish, S&O/monster crab... Mnoge firme koje se bave proizvodnjom aroma za ribolov imaju u svojoj ponudi ovu aromu. Dve najkoriscenije na nasim prostorima su Solar i DT. i jedna i druga imaju svoje prednosti i mane i menjale su svoj sastav i jacinu kroz vreme. Solar je davno bio neprikosnoveni kralj, posle ga je DT prestigao svojom velikom koncentracijom i povoljnijom cenom, kasnije su se neki ipak ponovo vratili na Solar i tako dalje. Pored ove dve firme takodje postoje jos mnoge kao sto su SBS, AA baits, Rod Hutchinson, Keen carp, S Carp... koje prozvode vrhunsku S&O aromu ali su one slabije zastupljene kod nas jer ih nema u prodaji vec se mogu nabaviti iz inostranstva ili su se pokazale slabije od navedenih. 

Koji je vas favorit kad je u pitanju ova aroma i koja vam je omiljena kombinacija?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Godinama sam S&O pravio sa Solar aromom i jako lepo mi je pecao kako na komercijali, tako i na divljoj vodi. Prosle godina je bila izuzetak i nisam se bas proslavio na tu istu boilu. Bilo je ulova (narocito na startu sezone), ali nije to bilo ni blizu nivoa u odnosu na predjasnje sezone. Da li je do same arome, drugih komponenti ili do neceg sasvim treceg nisam uspeo da provalim, mada se nesto nisam ni trudio da saznam posto su mi ostale boile lepo pecale. Sa druge strane mi je zao, jer kao sto sam pomenuo, proteklih godina sam imao stvarno lepe ulove na S&O, pa se nesto razmisljam da napravim mali test ove godine kada budem imao viska slobodnog vremena. Prvo bih napravio uporedni test sa Solar aromom i DT aromom (prvi izbor jer vidim da svi hvale DT),pritom na aromu najvise sumnjam, jer vecinu ostalih komponenti koristim i u drugima boilima,a ako nije do arome, onda bih krenuo dalje od samog mixa, pojedinih komponenti itd...

Da li je jos neko imao slicnog iskustva?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni solar s&o od pre 13-15....god i ovaj sad nisu iste

Osnova arome tj mirisa je ista ali je je aroma slabija. Intenzitet mirisa nije isti

Zadnjih par godina koristim dt i po meni je dt onaj miris sto je bio s&o pre,jak i oštar miris,ne vetri

ja je stavljam 2ml na kilo ali mix je s&o i plus s&o brasno

Meni obavezan dodatak Squidu je BP Oil i salt&bp engancer dok ga je bilo

Salt i BP engancer skroz menja notu toj boili i jedna od retkih stvari koja sigurno pravi razliku

 

U dobrom i kvalitetnom mixu s&o verovatno najlovnija i najbolja aroma ikada napravljena

Ali u dobrom mixu,jer mix hvata ribu ne aroma,aroma samo pripomaze

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni solar s&o od pre 13-15....god i ovaj sad nisu iste

Osnova arome tj mirisa je ista ali je je aroma slabija. Intenzitet mirisa nije isti

Zadnjih par godina koristim dt i po meni je dt onaj miris sto je bio s&o pre,jak i oštar miris,ne vetri

ja je stavljam 2ml na kilo ali mix je s&o i plus s&o brasno

Meni obavezan dodatak Squidu je BP Oil i salt&bp engancer dok ga je bilo

Salt i BP engancer skroz menja notu toj boili i jedna od retkih stvari koja sigurno pravi razliku

 

U dobrom i kvalitetnom mixu s&o verovatno najlovnija i najbolja aroma ikada napravljena

Ali u dobrom mixu,jer mix hvata ribu ne aroma,aroma samo pripomaze

 

potpuno se slazem,ranije Solar sada DT 

Link to comment
Share on other sites

Mozda sam ja jedini koji u karijeri nije pravio s&o boilu,ali sam cvrsto resio da ga probam ove sezone ,aromu bi uzeo od DT.Koliko aroma ide na kg mixa ako se radi sa kombinacijom sa E12?

Link to comment
Share on other sites

po meni Solarova aroma neprikosnovena,pecalo i peca lepo,u kombinaciji sa pot shotovima oktopusa ubitacna boila.....mada vidim ove godine se pojavio jedan brend sa ubitacnom aromom koja ce nas raspametiti vec na prvom pecanju,razmisljam da uzmem da probam mada znam da to nije traktor ali ajd...........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

po meni Solarova aroma neprikosnovena,pecalo i peca lepo,u kombinaciji sa pot shotovima oktopusa ubitacna boila.....mada vidim ove godine se pojavio jedan brend sa ubitacnom aromom koja ce nas raspametiti vec na prvom pecanju,razmisljam da uzmem da probam mada znam da to nije traktor ali ajd...........

Jos nabavis haubu dobru i eto ti dobitne kombinacije :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Definitivno necu odustati od S&O, sto Vlada rece to je jedna od najboljih aroma ikad napravljenih. Dodao bih samo jos to da je i mozda najuniverzalnija, tj da peca gotovo na svim vodama. Gde god sam pecao imao sam ulova na S&O boilu. Malo me iznenadila prosla sezona, al sta je tu je.

I odakle vam ljudi te silne stare zalihe, svaka vama cast, ja ne mogu da sacuvam nista ni od prethodne sezone, a kamoli nesto od pre vise godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kupovalo se nezasito ali nece potrajati jos dugo eventualno do naredne sezone. Ali sto se tice najboljih aroma jeste s&o ali i neizostaviti monster od rh.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A da li je ko probao MG aromu S&O, izuzetno je jaka i pravi smrad :)? Prodavac kod Mesarosa mi tvrdi da je to stari SBS i da oni samo prepakuju a dobijaju iz Engleske, ja sam uzeo pa cemo da probamo uskoro....ja nikako ne bi izostavio official secret S&O, po meni obavezan dodatak u boilu!!!!

Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme se sve vise hvali S&O od firme AAbaits. Da li ima neko od kolega da napise poredjenje sa na primer trenutnim DT?

imam nameru isprobati ga ove sezone jer su mi neki potvrdili da je isti s&o poput dt a monster sam probao dobar je ali nije kao rh nema ostrinu.
Link to comment
Share on other sites

U poslednje vreme se sve vise hvali S&O od firme AAbaits. Da li ima neko od kolega da napise poredjenje sa na primer trenutnim DT?

Meni ni sličan  miris ,a ni boja nisu iste.(jbg to sam ja)

Od Aabaitsa ti je više kao stari Solarov dok je još valjao.

S tim da novi DT nisam probao samo stari u staklenim bočicama 

Link to comment
Share on other sites

A u kakvim je sad bocicama Torp?

Okruglim ali ne znam jel su staklene ili plasticne .

Ja sam imao plosnate i da vam budem iskren meni je Hot Dog bio njihova najbolja aroma.

Squid mi je bio prežestok imam ga jos tog starog

Link to comment
Share on other sites

Pecao na gotove boile black squid, lovna boila. Ono sto mogu da kazem o njoj da mi je dosta bolje pecala na divljoj vodi nego na komercijali. 

Pravim je , imam jos neke zalihe te arome pa se pitam sta cu kad je potrosim :) Jeste lovna . Odlicna je aroma sa konkretnim mirisom squida 

Link to comment
Share on other sites

slusam na sajmu u Novome Sadu predavanje Gorana Radovica Gice inace plovkarosa izuzetnog kvaliteta.ali ono kad covek proklet pa oce sve pare sveta okrene se saranima i kaze kako je testirano duzi niz vremena dipovi i dosli su do sledeceg .javoda mora biti crvena banana zuta a skvid ljubicast.to je saran naj cesce uzimao neznamo zasto .valjda sto recimo oktoous ispusti mastilo kad bega onda ga saran vija.i zato je skvid naj bolji da bude ljubicast .KADA SU SE SKVID I SARAN VIDELE AJ MI NEKO OBJASNI .ETO JA DO SAD NI JEDNOG SKVIDA NISAM UPECO .
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...