Jump to content

IZVESTAJI SA VODA (jezera,reke)


Recommended Posts

Postavio je vršku i za nedelju dana sa svog mesta je izvadio preko 700 komada rakova :shock:

 

Koliko mi je poznato, Rak je trajno zaštićena vrsta

 

 

Možda je upitanju migracija? ali ako rak napušta stanište, onda voda nije više zdrava.

 

Nadam se da nije to upitanju.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Đape rak je zaštićen!

Došlo je do nekog zagađenja na nekih 10-15 km. uzvodno, bilo je pomora ribe ponajviše štuke (manji primerci). Uginule ribe su ribočuvari poslali nadležnima u "Vode-Vojvodine" čekamo izveštaj. Naveo sam primer svog prijatelja inače je tako celom dužinom kanalu (uzvodno) od nekih 10 km. Bez obzira ko kakvim partiklama i u kojoj meri hrani mesto. Tako da postoji logika da je u pitanju migracija u čiste vode. A opet neki lokalni ribolovci imaju teoriju da u vodi nema u dovoljnoj meri soma,koji se navodno njim hrani. E sad neznam ko je u pravu ali znam da je pecanje gotovo nemoguće!!

Link to comment
Share on other sites

Dunav-Male vode kod Bgd-a cim je voda pala i on poceo da radi,danas jedan 9kg :!:

 

To je ono sto se ceka.

 

Nedelja popodne do ponedeljka pred vece Deliblato .... sa nikakvom pripremom - nikakvi rezultati .

Cilj mi je bio vise da malo obidjem jezero i sa jezerom upoznam malog komsiju koji je ozbiljno "zagrizao" .

Par krupnih babuski to je sve .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Malo se preuvelicava kao po obicaju,a ovde ne bih pecao pa da su sarani po 100 kila,iako mi je ispred nosa,jer tamo ljudi godinama ispustaju kanalizaciju,a nije ni neobicno da se naleti na mrtvu zivotinju u vodi i to bas tamo gde pecaju.Eto toliko o kanalu kod nase crkve u Borci.

Inace sramota je bre sat se radi sa ribom.Sve se ubija i nosi,pa cak i oni od 300 grama.Samo da ima brkove,nije bitno koliki je.Uzas jedan.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pa ne bi ti preporucio da ides tamo, sitan saran, kad ne radi, mozes da bacis samo bombu pecaju ga u trski na plovak i nose, koliko znam da imaju problema sa novcem pa je i riba povadjena, ja bio jednom i vise nikad.
Link to comment
Share on other sites

U Boljevcima juce pusten kanal "Zivaca" USR Zivaca. Na pocetku tj. na ulazu je kanal prosiren na nekih 30-35 m,duzina tog prosirenog dela je oko 130m. Cena jednodnevne dozvole 500 din u tu cenu je uracunato 5kg babuske ili 1 saranko u meri - 1kg do 5kg preko 5 kg 300din po kg-u... Radi saran do 2kg najcesci su od 800gr... Uzima tuti fruti cuk u komb. sa glijom,na oko 3m od druge obale... pribor prilagoditi u suprotnom bolje ne ici sa ovim nasim motkama...feeder-asi izvolite. Pozdrav.
Link to comment
Share on other sites

Jeste ! Kapitalna BABUSHKA . Kako kaze Nesa - AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a ko je upecao ......... e pa morace sam da se javi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...