Jump to content

IZVESTAJI SA VODA (jezera,reke)


Recommended Posts

Bilo bi lepo da u ovom delu ljudi mogu da izvestavaju o desavanjima sa voda,pritom mislim na aktuelna desavanja

a samim tim bi to bio odlican vodic za saradzije gde mogu otici na pecanje.Dao bog pa nas ima iz svih ex krajeva i mislim da bi to bila strasno dobra stvar.Pozdrav GRUJA CT DUNAV

Link to comment
Share on other sites

Evo mini doprinosa.U Golubackim marinama poceo da se javlja sitan saran pored obilje babuske.Sarani koji su uhvaceni su tezine 1.5kg.informacija 100% tacna.Deliblato pre 2-3 dana 6 sarana do 6 kg ja ih video na slikama.Uhvato ih moj komsija
Link to comment
Share on other sites

na Tamišu šaran još nije ušao u mrest, ali uskoro će, takođe su i seljaci spremili mreže, bubnjeve i traktorske prikolice. Sledeći vikend ću opet u izviđanje, ali ovog puta nosim i aparat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas u novinama pise o poribljavanju jezera Tvrdenjava u Dobanovcima ubaceno je oko 2.5t sarana.Izgleda da je neko ozbiljno resio da popravi narusenu sliku o jezeru od prethodnih godina ili je samo marketinski trik u pitanju...??

U svakom slucaju gest za svaku pohvalu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TAkmičenje beše 28 i 29 03. I tačno je da je poribljeno sa 2.5 tone šarana i posle samo 7 dana od početka sezone slika je FANTASTIČNA. Obale su čiste,riba SE VRAĆA uvodu obavezno. Par ljudi je pokušalo da nas izmajmuniše

ali su im dozvole oduzete jer su svi oni pri kupovini dozvola potpisali pravilnik o ponašanju na jezeru( jedna greška -opomena ,druga greška -isključenje).

KONAČNO OVU VODU DOVODIMO U RED i pravo mi je zadovoljstvo što sam deo tog tima koji sve ovo uspeva!

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na Adi Safari pecali neki moji drugari riba radi ko luda da neverujes. Pecali su na 3,4,5 i bas su se lepo napecali imali su dosta velikih riba 14,15kgnajveci (jedno 7-8 komada),sad se bas pOkrenuo.Tako da ko nema malo vise slobodnog vremena moze da se lepo napeca na jezeru u samom centru Beograda.Mada znam da dosta ljudi ima neke predrasude prema tom jezeru. :?: POZDRAV I BISTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

na dobrodolu radi babuska sarana nema jos ni na vidiku,u Pavlovcima koliko god novine da pisu slabo se peca.

Saran nikako a babuska tek po koja,bio samo jedan dan kad je bio vredan i vise nista.

U jarkovcima poceo jesti sitan saran,barica u golubincima gde najveci ima nekih pet kila radi onako solidno.

Max 90 glavni pecaros tamo,poceo decko da daje casove. :ugeek:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dunav usce Peka,selo Pozezeno

Riba se mresti u obali,a dobro jede na 40tak metara-Verovali ili ne.

 

U kontroli-raciji sa policijom proslog vikenda kod dva pecarosa u kolima nadjeni sarani.Oduzet pribor uz krivicnu prijavu.Prvi put u zadnjih desetak godina da se desilo nesto na tim prostorima :!:

 

Kako li bi tek ja prosao da su zavirili u moj pribor :?:

 

http://www.postimage.org/aV1OXiL9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

VBK

u poslednje tri nedelje na VBK u Somboru invazija rakova! Na potezu udaljenom oko 500 metara od mog mesta moj dobar prijatelj revoltiran aktivnošću raka,koji su skidali-jeli dva zrna kukuruza u proseku za manje od sat vremena :shock: Postavio je vršku i za nedelju dana sa svog mesta je izvadio preko 700 komada rakova :shock:

Očito je da se radi o poremećaju biološke ravnoteže i da tu nešto neštima!!

Da li je nekom poznata ovakva pojava i da li rakovi imaju neki period kada miruju odnosno manje uzimaju hranu (parenje,briga o mladima)??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...