Jump to content

Državno Prvenstvo Srbije 2018


Recommended Posts

Zavrseno prvo kolo, epilog jedan ulovljeni saran i ovom prilikom cestitam Kristijanu na nesvakidasnjem ulovu. Jako je losa situacija sa pustenom ribom, nesto je uginulo, a i dobar deo zivih su izranjavane i jedva plivaju... Dodatni problemi, narocito tokom dana, su mnogobrojni, od kajakasa, plivaca, pasa koji se kupaju, pa cak je bilo i ronilaca, samo izrone iz vode u zoni pecanja... Sve u svemu jako lose pecanje. Mi smo prvu noc imali dobar run, ali ga nismo realizovali, nas problem, ali vecina takmicara 56 sati nije imala ni potez... Da, bilo je i deverike i to krupne, ali to ne umanjuje los rezultat svih nas.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko rece da je ubaceno 2 tone i 700kg!

 

A haaa, jest jest, al' 2 tone laži i prevare!

 

Nije tu ubačeno ni 100kg.

 

Da jeste, ribe bi bilo na udicama.

Ne pali vatru dzabe ni 5t na tu povrsinu vode ne pije vodu. Tako da je diskutabilno hoce li se uopste uhvatiti koja riba iz poribljavanja. Prvo je ogromna povrsina drugo prilagodjavanje ribe nakon poribljavanja. Da smo normalni poribljeno bi bilo jos jesenas ali posto smo stoga i 20t bi pokrali do odrzavanja prvog kola lige a ne svetskog prvenstva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne pali vatru dzabe ni 5t na tu povrsinu vode ne pije vodu. Tako da je diskutabilno hoce li se uopste uhvatiti koja riba iz poribljavanja. Prvo je ogromna povrsina drugo prilagodjavanje ribe nakon poribljavanja. Da smo normalni poribljeno bi bilo jos jesenas ali posto smo stoga i 20t bi pokrali do odrzavanja prvog kola lige a ne svetskog prvenstva.

 De ti to pricaj kome drugom da 5 tona ribe ne pije vode na tu povrsinu vode. Nema to veze nikakve sa prilagodjavanjem ribe na vodu. Ti ocigledno nikad nisi pecao ni na manjoj a ni na vecoj vodi koja je svjeze poribljena ribom iz ribnjaka pa da vidis kako ta riba kidise na udice. 

 

Kod nas je u BiH liga pecala prosle godine na jezeru Drenova koje je poribljeno sa 2 tone sarana i nije nista manje od Ade Ciganlije po prostornoj kvadraturi. Ada duza ali plica i kraca u sirinu dok je Drenova na dijelovima sira duplo i dublja duplo od Ade. 

 

Mi se napecali u poredjenju sa ovim smijesnim ucinkom proslog kola vase lige. Ovim ne umanjujem znanje vasih sarandzija nego nazalost ljudi su prevareni od strane vasih ljudi iz saveza. Da se ista poribilo vidjelo bi se na udicama 1000%. 

 

Neko nekog zajebava u cijeloj toj prici. 

Link to comment
Share on other sites

Poribljeno jeste cim ima mrtve ribe,i mislim da se poribljavanje nesme raditi pocetkom proleca

Pitanje dal je crkla sve Niva riba ili je bilo i stare

Na nekim slikama su mrtvi dugački divljaci pravi savski,a bilo je slika i mrtvih i raspalih stuka

A bilo je i slika babuski i bandara

Link to comment
Share on other sites

Pitanje dal je crkla sve Niva riba ili je bilo i stare

Na nekim slikama su mrtvi dugački divljaci pravi savski,a bilo je slika i mrtvih i raspalih stuka

A bilo je i slika babuski i bandara

O tome pricam zarazena riba je ubacena a ona je prenela virus na ostale ribe,a svega nebi bilo da je poribljavanje uradjeno jesenas ili zimus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocigledan primer kako funkcionise drzava,niko ne razmislja korak u napred nego ono,kako cemo-lako cemo,klasican biznis,lova otisla na neki racun a u vodu neka ZNJ riba,zalosno sto se sve to vidi i u ribolovu .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi dokle vise stim “kakva je drzava” poredjenjem. Kakva je takva je, nasa je. Drugu nemamo. Pa nemoze drzava biti za sve kriva. Krivi su pojedinci koji imaju podrsku slicnih ljudi( dupelizaca) i mi ostali kiji okrecemo glavu na drugu stranu ili seremo po internetu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema to nikakve veze sa državom. Vi što vam je država kriva za sve, ustanite malo od monitora pa krenite da menjate nešto polako. Činjenica je da savez ne zanima šaranski ribolov i tu je kraj svake priče. Samo poribljavanje Ade govori o tome, a da ne pričam o drugim stvarima. Prvobitna priča je bila da će prošle godine u jesen biti poribljeno za 10t, i sad na proleće sa 10t. Da će se zabraniti rekreativni ribolov na Adi do održavanja svetskog prvenstva. Zašto to nije učinjeno? Zato što su u savezu zauzeti oko toga koliko će ko da bude dobar na smeštajnim jedinicama za vreme svetskog prvenstva? Zato što Adom gazduje ribolovačko udruženje iz Arilja?!  Zato što treba da se radi nova fasada na kući? Sramota je da za vreme kola državnog prvenstva, ne zatvore deo jezera na kome se peca, za kajake, kupače itd. Živo me zanima da li se to desilo ikad plovkarošima? 
Kapa dole svim ekipama koje su prijavile državno prvenstvo ove godine i želim vam svu sreću na preostalih par kola. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni samo jedna stvar nije jasna. Zar ne bi bilo logicno da je organizator ovog cirkusa seo sa korisnikom vode i sa predstavnicima kajak klubova itd i da su se dogovorili lepo, ljudi takva i takva stvar, taj i taj termin, kakvo god da je takmicenje drzavno je majku mu. Bira se neka reprezentacija. Dajte da ne idu veslaci na tu stranu, ima dovoljno jezera za veslanje i sve ostale aktivnosti i ako se izuzme tih 300m koliko je bila dugacka staza. Verujem ds bi oni imali razumevanja za sve to i da ne bi isli tuda. Kao ni plivaci. Ljudi koji su setali obalom, a bilo ih je na hiljade su bili vrlo tolerantni i postovali su uglavnom i sudije i trake i sve ostalo. Tako je moglo da bude i na vodi da je bilo volje da se to organizuje kako bog zapoveda. Po svemu se stice utisak da to niko nije uradio. Ista stvar se desila i kad je bilo gotovo sve u pola 6 juce popodne pa nam nisu dali da udjemo kolima na pistu do 7. Tj do 7.20. Pa smo sedeli tamo kao budale skoro 2 sata. To je isto moglo da se dogovori i preduhitriti unapred pa da ako vec ne daju ranije zbog setaca da ulaze kola, u petak pocnemo lepo kasnije a ne ovako. Ceka se odluka vecine pa da se ide sa predlogom da se neke stvati menjaju pod hitno. Svi nestrpljivo cekamo razvoj situacije. Jako je puno bilo predstavnika drugih reprezentacija na pisti za vikend. Svi su videli situaciju i svi su zabrinuti sta i kako ce biti na svetskom.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svega ovoga ne bi bilo da drzava funkcionise momci,da je drzavni aparat funkcionisao ne bi potamanili ribu od poribljavanja pred proslo SP,znao bi se red kako se postupa u pripremama za jedno svetsko takmicenje,totalno urusavanje sistema! Jedan covek me podseti na zakon o ribarstvu,da bi se poribila neka voda za to su potrebna strucna lica a ta strucna lica su rekla ta zapremina vode se sme poribiti sa toliko kg ribe,kraj price....e sad sto je to 2000kg to je vec problem za organizatora SP jer stranci nece da pecaju u supljoj vodi,da je drzava reagovala na vreme u jezeru bi do sada bilo XXX tona ribe....ali ne,koga bole kitica za ribu,daj samo lovu!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobijanje svetskog odradjeno na silu, a zna se ko ce od toga profitirati, lopurda i veciti miner sarandzija, Boskovic! Treba da izgubimo svetsko!

Dok je stoka na celu Saveza sportskih ribolovaca Srbija,  sarandzijama napretka nema!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pored gomile voda u srbiji zbog lopovluka i odnosa nas samih ribolovaca mi nemamo nijednu ozbiljnu vodu za ovakva pecanja,cim se nesto poribi procuje se i tada sledi najezda ribolovaca do potpunog istrebljenja ribe onda prelazimo na sledecu vodu,velika steta za adu ciganliju koja je takoreci u gradu ali nazalost nije nikome interesantna da bi se na njoj riblji fond odrzavao,niko u ribolovu na Savskom jezeru ne vidi nikakav prihod da bi uradio bilo sta sa tom vodom,ostace izgleda samo veliko jezero za kupanje i druge sportove na vodi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo da dam i ja neko naše viđenje ovog kola. Daleko od toga da je država kriva za sve što se dešavalo na ovom prvom kolu, jer jednostavno postoji organizator čiji je posao bio da predvidi sve ove stvari koje su se dešavale a nisu trebale da se dešavaju. Smatram da je nedopustivo da nam kajakaši, psi pa čak i kupači paradiraju kroz boksove dok se peca državno prvenstvo i to je moglo vrlo lako da se predupredi a ne da urlamo tamo sa obe strane kao neki divljaci i da se svadjamo sa tim ljudima, jer nije ni u njima problem. Većina njih se i okrenula i otišla kad im je rečeno da je takmičenje u toku i da im je to neko rekao kad su krenuli verovatno ne bi ni ulazili u zonu pecanja. Mi smo prvi put učestvovali na ovom takmičenju i mogu slobodno reći da smo razočarani, ne zbog toga što nismo imali ribu, već samom organizacijom, jer smo smatrali da idemo na najozbiljnije takmičenje u zemlji, a ispalo je da je organizovano poprilično amaterski. Takođe ne mogu da razumem da organizator nije bio o stanju makar po jedan montažni VC da postavi na pistu sa obe strane, nego smo morali da bauljamo po šumama kao tarzani. Pravilnik takmičenja takođe katastrofa, svaki sudija ga tumači drugačije, i niko ne zna da objasni neke stvari koje tamo pišu, a s druge strane ako već tako piše onda mora tako i da se primenjuje.

Na kraju, očekivao sam bar da će nam se neko ispred saveza obratiti i barem izvinuti ili bar nešto reći, međutim većina njih je odmah nakon zvižduka za kraj takmičenja uhvatilo gas.

Sve u svemu sprdačina jedna, koja nas takmičare izuzetno mnogo košta. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evo da dam i ja neko naše viđenje ovog kola. Daleko od toga da je država kriva za sve što se dešavalo na ovom prvom kolu, jer jednostavno postoji organizator čiji je posao bio da predvidi sve ove stvari koje su se dešavale a nisu trebale da se dešavaju. Smatram da je nedopustivo da nam kajakaši, psi pa čak i kupači paradiraju kroz boksove dok se peca državno prvenstvo i to je moglo vrlo lako da se predupredi a ne da urlamo tamo sa obe strane kao neki divljaci i da se svadjamo sa tim ljudima, jer nije ni u njima problem. Većina njih se i okrenula i otišla kad im je rečeno da je takmičenje u toku i da im je to neko rekao kad su krenuli verovatno ne bi ni ulazili u zonu pecanja. Mi smo prvi put učestvovali na ovom takmičenju i mogu slobodno reći da smo razočarani, ne zbog toga što nismo imali ribu, već samom organizacijom, jer smo smatrali da idemo na najozbiljnije takmičenje u zemlji, a ispalo je da je organizovano poprilično amaterski. Takođe ne mogu da razumem da organizator nije bio o stanju makar po jedan montažni VC da postavi na pistu sa obe strane, nego smo morali da bauljamo po šumama kao tarzani. Pravilnik takmičenja takođe katastrofa, svaki sudija ga tumači drugačije, i niko ne zna da objasni neke stvari koje tamo pišu, a s druge strane ako već tako piše onda mora tako i da se primenjuje.

Na kraju, očekivao sam bar da će nam se neko ispred saveza obratiti i barem izvinuti ili bar nešto reći, međutim većina njih je odmah nakon zvižduka za kraj takmičenja uhvatilo gas.

Sve u svemu sprdačina jedna, koja nas takmičare izuzetno mnogo košta.

Jeste li razmisljali da ulozite zvanicni prigovor savezu kao I njihovom nadzornom odboru, prigovor koji bi sigurno potpisali svi ucesnici takmicenja. Na to su duzni pismeno odgovoriti po nekom zakonskom roku. Prosto nekad je ljude potrebno pritisnuti I natjerati ih da se osjete ugrozeno da bi poceli da rade posao koji svakako treba da rade.

 

Od ovih pisanija na forumima, socijalnim mrezama, prakticno nema nista sem trolade trolova koji ce uvijek napisati isto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesmo i koliko sam upoznat, trebalo bi u narednim danima da se održi sastana Zajednice šaranskih klubova, na kojoj ću prvi ja reći sve što sam ovde napisao, iako sam već to i rekao usmeno u telefonskom razgovoru predsedniku foruma.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gospodo,nije korektno sad da kukate na organizatora i savez...Svi ste znali sta i kako ce biti,a samim tim sto ste prihvatili da ucestvujete u kako kaze Kristijan "cirkusu"i sami ste postali deo istog...sto je najgore svojim ucescem DAJETE legitimitet savezu i ljudima na koje sada kukate...Ovo je tek pocetak sramote i vasih muka...Samo razmislite sta ce biti sa ligom i reprezentacijom za Svetsko 2019.koje se odrzava vec u februaru sledece godine...zna li neko za plan i program? Ne zna,jer i ne postoji...jos jednom,ko ucestvuje taj daje legitimitet i aminuje sve nasta kuka...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...