Jump to content

BAKA


smrki

Recommended Posts

Tasin,jesi li probao da stavis cream cajuser umesto 1ml Scopex-a.....mislim da on kao veoma suptilna aroma i nema neku ulogu pored Esterblenda i Tutija?

Jesam umesto estera i skopexa ali sam dodao 0,5ml krema i kajuzera isto toliko.. zato sto je jako jak.. peca i to.. msm da niko ovde nije gledao mix..

Ovaj mix ljudi peca... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razjasni? 

Evo divim ti se čoveče  sto si rešio da daš recept  , jer niko neda svoju tajnu , baku deku i td . Ti si jedan od retkih  koji nije strahovao da će njegovom boilom neko baš ribu koju on merači upecati .Samo to  jer da sam ja sudija svima bi iste boile podelio na tekmi pa onda dase pokažu majstori . e to sam mislio ništ loše

Link to comment
Share on other sites

Evo divim ti se čoveče  sto si rešio da daš recept  , jer niko neda svoju tajnu , baku deku i td . Ti si jedan od retkih  koji nije strahovao da će njegovom boilom neko baš ribu koju on merači upecati .Samo to  jer da sam ja sudija svima bi iste boile podelio na tekmi pa onda dase pokažu majstori . e to sam mislio ništ loše

samo da dodam milivoje ovaj recept daleko nema veze sa bakom osim onih 2kg fruit mix, inace recept je dosta komplikovan i mislim da je odlican ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo divim ti se čoveče  sto si rešio da daš recept  , jer niko neda svoju tajnu , baku deku i td . Ti si jedan od retkih  koji nije strahovao da će njegovom boilom neko baš ribu koju on merači upecati .Samo to  jer da sam ja sudija svima bi iste boile podelio na tekmi pa onda dase pokažu majstori . e to sam mislio ništ loše

Nisam ja iskompleksiran kao vecina tajanstvenih sarandzija... ;epo napisem sta peca i nemojte da slusate gluposti... 

Sta god budem otkrio da lepo peca ja cu ovde napisati.. E tako .. pa neka svi pecaju .. A znam da ce samo 1 covek ili 0 probati ovaj recept...

Ovo peca ljudiii.. probajte.. javite.. pozdrav..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobar dan moji prijatelji šarandžije! :pivopija1:

Već duže vreme posmatram vaše komentare na izlaganje mojih/vaših prijatelja šarandžija. Kako stoje stravi, problem je u receptu "Bake". Jedni objave, drugi ne, treći u to ne veruju, jer postave pitanje: "Ako mu peca, a mi smo mu kokurencija na vićini takmičenja, zašto je on javno objavio recep sve u mililitre i grame, odnosno podelio njegovu tajnu sa nama ???" 

Šarandžije, da bi napravili "Baku" koristite sve od WD-a (mix-fruit, amino, koncentrat, stimulin, sladilo, aditiv) onako kako je proizvodjač naveo, nista ne treba filozofirati. Dalje, što se tiče tekućih NUTRABAITS & CCMoore (Nutramino, Jaffa, EA TUTTI FRUTI, tečni Betain CCMoore) doziranje kako je proizvodjač naveo.

Aroma: donja granica i esseintial oil!!!!!

Aminokiselina: od 30-40ml, ako za Amura pripremate, smanjiti dozer aminokiseline.

Additive: Betain 20ml (Jer NutraBaits-ov nije vise ko sto je nekad bio, ovo je smejurija-šećer običan)

Ulje: NEMA POTREBE!!!!!!!!!!!!!!!!! Rola se vrhunski!!!!!!!!!!!

Napomena: Izbacite CAJOUSER CREAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za moju "Baku-PLAZMU" moze da potvrdi moj prijatelj Ivan Tašin!!!! 8)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se sa tobom da je betain obican, cak stavise je odlican al ja ga uzimam iz engleske

 

sto se tice bake ima dosta josh nego sto je napisano.recept znam al kako je meni neko pokazo taj neko ako oce nek postavi, ja nisam merodavan da otkrivam njegove recepte.a peca za sve pare

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se sa tobom da je betain obican, cak stavise je odlican al ja ga uzimam iz engleske

 

sto se tice bake ima dosta josh nego sto je napisano.recept znam al kako je meni neko pokazo taj neko ako oce nek postavi, ja nisam merodavan da otkrivam njegove recepte.a peca za sve pare

Kod nas u Srbiji Betain HC1 nije kvalitetan( boja i miris), meni nema ko da nabavi iz Engleske, zato sam primoran da koristim od CCMoora! Da je najbolji Betain HC1 bio je, al vise nije!!! Čak i mixevi koji su nekakda bili vrhunski sad se prodaju samo zbog imena. Potrebno je više jaja, nema tu boju, struktura mixa se menja. Al da ne zalaziumo u tu temu, ovako pravljena "BAKA" radi!!!!

Link to comment
Share on other sites

ovde nije mesto al ima tema betain pa da ti pojasnim koja je ogromna razlika od cistog betaina,secernog betaina i betaina hcl

 

bitno je tebi baka radi a to je u ovoj temi najbitnije a ne ko sta sve stavlja u miks.najbitniji su rezultati na vodi ne ovde na forumu ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovde nije mesto al ima tema betain pa da ti pojasnim koja je ogromna razlika od cistog betaina,secernog betaina i betaina hcl

 

bitno je tebi baka radi a to je u ovoj temi najbitnije a ne ko sta sve stavlja u miks.najbitniji su rezultati na vodi ne ovde na forumu ;)

kazi jane jer je ica teo da se otruje od jacine betaina kod mene u garazi kad je probao pravi  a ne one igracke xaxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

citam ove recepte oko bake i ne mogu da svatim jedno, dali ovaj recept za baku radi na neka diva voda,  ne na one zoo vrtici oko beograda, iako sam je probao licno od mecarosa 2006 god,,\

 

dobro bre ljudi kolko je to hemija za ovaa boila nije mi jasno i dali misli neko da je ovo premnogo za normalni saranski ribolov, il sam ja nesto pogresno procenio..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ovde nije mesto al ima tema betain pa da ti pojasnim koja je ogromna razlika od cistog betaina,secernog betaina i betaina hcl

 

bitno je tebi baka radi a to je u ovoj temi najbitnije a ne ko sta sve stavlja u miks.najbitniji su rezultati na vodi ne ovde na forumu ;)

A koja je razlika izmedju cistog betaina i hcl betaina? :)

Link to comment
Share on other sites

citam ove recepte oko bake i ne mogu da svatim jedno, dali ovaj recept za baku radi na neka diva voda,  ne na one zoo vrtici oko beograda, iako sam je probao licno od mecarosa 2006 god,,\

 

dobro bre ljudi kolko je to hemija za ovaa boila nije mi jasno i dali misli neko da je ovo premnogo za normalni saranski ribolov, il sam ja nesto pogresno procenio..

kad nema veze hemija sta lizes hemiju kod mene xaxa :rofl:  :rofl:  :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...