Jump to content

Starbaits-hot demon


ivan06

Recommended Posts

Zadnjih nekoliko godina Hot-Demon je jedna od 5-6 najcesce i najuspesnije koriscenih biola u Evropi. To je boila pretezno za hladniju vodu ali je sasvim upotrebljiva cele sezone. Ubitacna kombinacija je 1/2 Demon+disk penasti podizac+1/2 Instant Frenzi.

 

Da i sto treba naglasiti za pecanje na divljim vodama za hranjenje tek po par boili na pva-a i bez hranjenja sa njim!!!! Samo za udicu,moze dipovan-a ako je voda hladnija i ima manje cverglana,ako se cverglan radi :D pogotovo nocu bez dipa i provera na svakih pola sata,sat jer ga nalazi gde god je bacio :D a da daje sarana ,daje to bez dileme :D

Link to comment
Share on other sites

Da i sto treba naglasiti za pecanje na divljim vodama za hranjenje tek po par boili na pva-a i bez hranjenja sa njim!!!! Samo za udicu,moze dipovan-a ako je voda hladnija i ima manje cverglana,ako se cverglan radi :D pogotovo nocu bez dipa i provera na svakih pola sata,sat jer ga nalazi gde god je bacio :D a da daje sarana ,daje to bez dileme :D

 

Ako pricas generalno o divljoj vodi i hranjenju Hot Deamonom onda se nikako ne bi slozio sa tobom. Naravno da mozete hraniti sa njim po potrebi i u zavisnosti od situacije. HD je kvalitetan kupovan mamac koji je saranu atraktivan i druga pa i treci dan tako da tu nema nikakvog problema. Primera radi na Tamisu kod Tomasevca zaledjene pogace sa Demonom i partiklama odlicno daju ribu, a ista je situacija i na drugim divljim vodama. Deliblato koje za mene jeste divlja voda u potezima gde sam pecao pre nekoliko godina je odlicno davao ribu sa solidnim hranjenjm hot demonom. Ada ciganlija koju mozemo klasifikovati kao nesto izmedju je voda koja je prepuna cverglana sto svi znaju, ali uz obilno hranjnje hot demonom i pecanje sa dipovanim HD donosi odlicne rezultate.

Ako pricas o divljoj vodi koja je napadnuta cverglanima cesta provera mamca u ovom slucaju Hot Demona je jedini lek. Koriscenje dipa naravno da pojacava atraktivnost Demona ali kako je dopadljiviji cverglanu, tako je jos vise dopadljiviji i saranu, a cverglan svakako pojede sve sto mu bacis na spot izuzev tvrdog kukuruza koji retko ko koristi tako da njega mozes nahraniti praskastom.

Ja ga obicno balansiram sa penom i kao rezultat imam da balansirani mamac lakse ubode i cverglana. Meni je to i te kako znacajno jer u slucaju da ga ne ubodem moram da menjam sistem jer je po defaultu uvrten i upetljan.

 

Sam sastav naravno niko ne zna ali kada je otvorite i uporedite sa bilo kojim kupovnim boili-jem primeticete da je prepun semenki i ko zna cega i da se ne radi o klasicnom brasnastom instant kupovnom mamcu.

Link to comment
Share on other sites

dali neko zna ovaj hot demon da li je na bazi ribljih brasna ili birdfood/mlecnih proizvoda?

 

mislim da bi to najvise pomagao na originalno pitanje ove teme...

 

 

edit : samo sto sam primetio da je prvi post star pola godine :blush:

Link to comment
Share on other sites

Bilo i u carp shopu kod ilije.

 

Beni niko nezna koja je osnova,mada nebi iskljucio da ima ribinog brashna ali nije riblji mix.Toliko je zacinjen da znam sa sigurnoshcu da ima peppera i robin reda ostalo nemogu da detektujem ma koliko pokushavo.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od retkih boila koja dobro upakovana ne gubi svoja svojstva rekao bih i 10 godina kada bi je cuvali,tako da li su proslogodisnji uvoz ili svezije ne igra nikakvu ulogu! Sada vec davno pre jedno 8 ili 9 godina na jednom od medjunarodnih takmicenja na Tresetistu,neki lik,Austrijanac,mislim da je i predstavnik te firme,odneo je totalnu pobedu sa svoje tri ekipe bas na tu boilu i tom prilikom mi poklonio kutiju od 2.5 kg Hot demona,meni tada a i mnogima od nas totalno nepoznate boile.Koristio sam ih samo za udicu,probao na svim vodama,pecala je bukvalno svugde,negde sa vise uspeha negde manje, ali ribi je definitivno atraktivna!Uspeo sam nekako da razvucem tu kutiju na par godina i cinjenica je da je i poslednja boila imala svojstva kao i ona prva!Posle toga pokusavali smo i sami nekako da izbalansiramo sve ne bi li napravili istu takvu ali i ne bas uspesno,posto na kutiji nije pisalo koja je bolia u pitanju a darovatelj nam nije rekao o kojoj se boili radi :) Ubrzo zatim negde u prodaji smo sasvim slucajno nabasali bas na nju i od onda ona je neizostavni deo na mojim heklicama :)
Link to comment
Share on other sites

pa nije pre 8-9 jer taada nije ni postojao nego pre 4 il 5 al ipak je odneo pobedu a ekipa i jeste starbaits hot demon

 

Bice da je tako druze,ako znas zasigurno,meni to sada vec deluje kao da je vecnost prosla,zaista sam bio ubedjenja da je to bilo jos davnije :) No kako god,jedino se secam njegove velikodusnosti, a i vezano za temu,moje prve spoznaje te boile i njene istrajnosti i ucinkovitosti ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Izgleda da samo ja nisam imao uspeha na hot demon.Forsirao sam na jedan stap tu boilu kao izvidjaca(4 kampanje po 4,5 dana),sa nekoliko secenih boila na pva,ali na jezeru na kome ja pecam(divlja voda),ni da pomirise.Probao sam da ga secem i sa jagodom,ali bez uspeha.Za pakovanje i svezinu boile-svaka cast.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...