Jump to content

kukuruz


JaneMk

Recommended Posts

Jedan stariji sarandzija mi je tako rekao. Skuvam ja kukuruz, ohladi se, dodam aromu i antibiotik, mislim da sam palitreks ubacio, taman mi ostalo jer sam bio prehladjen. I ako mi verujes evo jos se nije ukiselio. Ali skuvao sam malo onog belog, tipa za jednu teglu od kilogram.

Link to comment
Share on other sites

Jedan stariji sarandzija mi je tako rekao. Skuvam ja kukuruz, ohladi se, dodam aromu i antibiotik, mislim da sam palitreks ubacio, taman mi ostalo jer sam bio prehladjen. I ako mi verujes evo jos se nije ukiselio. Ali skuvao sam malo onog belog, tipa za jednu teglu od kilogram.

Šta misliš, da li je to dobro za ribu?

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, ako je dobro za coveka, mislim da ni ribi ne moze da smeta. Antibiotici jos nikome nisu odmogli. Iskreno jos uvek nisam probao taj kukuruz na vodi, jer nisam imao vremena. Ali ako me ubedis da moze na neki nacin da steti ribi vise od silnih aminokiselina, atraktora i ostalih hemijskih sranja koja se ubacuju u bojle, prihranu... Drage volje cu sve prosuti. Ne zelim po svaku cenu da upecam ribu, a tek da joj naudim. Treba i sutra izaci na vodu, treba moja deca da pecaju sutra i td.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da nikakva hemija ne moze da bude dobra po coveka. Ali onda uzmimo prirodni antibiotik, zbnaci beli luk, postoji mogucnost da ce imati isti efekat na kukuruz, da se ne ukiseli. A opet taj isti beli luk moze da znaci u pecanju. Ako se ne varam.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Kukuruz potopiti u vodu,sve sto ispliva baciti!

Oprati kukuruz u nekoliko hladnih voda zatim to ponoviti sa vrucom vodom!

Kukuruz kuvati dok ne ispuca i dodati dosta soli da bude poprilicno slan!

Zamrznuti ga dan-dva,otkraviti i kukuruz je spreman za hranjenje a tako isto i za udicu!

Perfektan miris kukuruza samo jako je bitno da se kukuruz dobro opere!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva je razlika ako ga potopis na 24 ili 48 sati i kuvas ga sat ili dva, ili ga stavis u lonac bez natapanja i kuvas dva, tri ili cetri sata?

Mislim da je ovaj drugi nacin neuporedivo kraci?!

Nebojsa, pravilna priprema zitarica podrazumijeva namakanje u vodi prije kuhanja,pa cak i proklijavanje, a to se radi da bi se otklonili antinutritijenti iz zitarica. Tim procesom neutralizujes inhibitore enzima. Njihovom neutralizacijom omogucavas povecanje proizvodnje enzima i laksu probavu ribama, pa tako da riba iskoristi puno vise vitamina iz zitarice.

Sjeme kada ga natapas, pocinje da misli da je vrijeme za rast pa krene tako i da se ponasa, odnosno pocinje proces izbacivanja izdanaka, odnosno klijanje. Klice su ionako pune enzima, minerala i vitamina.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nebojsa, pravilna priprema zitarica podrazumijeva namakanje u vodi prije kuhanja,pa cak i proklijavanje, a to se radi da bi se otklonili antinutritijenti iz zitarica. Tim procesom neutralizujes inhibitore enzima. Njihovom neutralizacijom omogucavas povecanje proizvodnje enzima i laksu probavu ribama, pa tako da riba iskoristi puno vise vitamina iz zitarice.

Sjeme kada ga natapas, pocinje da misli da je vrijeme za rast pa krene tako i da se ponasa, odnosno pocinje proces izbacivanja izdanaka, odnosno klijanje. Klice su ionako pune enzima, minerala i vitamina.

Svaka cast na pojasnjenju ali natera mi suze na oci s ovim "pocinje da misli". Sad se pitam o cemu li razmislja dok ga kuvamo  :rofl:    Sala mala, ne ljuti se  :good:

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na pojasnjenju ali natera mi suze na oci s ovim "pocinje da misli". Sad se pitam o cemu li razmislja dok ga kuvamo  :rofl:    Sala mala, ne ljuti se  :good:

hebem li ga, nisam znao kako da se izrazim drugacije :rofl:

 

nema ljutnje naravno :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hahahahahahhaha  8P

Opet previse palamudjenja oko kukuruza..........ko ima vremena potapa ga,ko nema odmah u lonac i kuvanje,takva je situacija na terenu ako cemo posteno.....i radi i jedno i drugo bez razlike,ako ga ostavis malo duze u vodi na otvorenom ima da svirne malo sto nekome smeta ali kada je malo ladovina vreme kukuruz mozes drzati u vodi i 5 dana pre kuvanja i tad ga raskuvas ocas posla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

hahahahahahhaha 8P

Opet previse palamudjenja oko kukuruza..........ko ima vremena potapa ga,ko nema odmah u lonac i kuvanje,takva je situacija na terenu ako cemo posteno.....i radi i jedno i drugo bez razlike,ako ga ostavis malo duze u vodi na otvorenom ima da svirne malo sto nekome smeta ali kada je malo ladovina vreme kukuruz mozes drzati u vodi i 5 dana pre kuvanja i tad ga raskuvas ocas posla.

A da li je bitna veličina kukuruza?
Link to comment
Share on other sites

Naravno da jeste,od sorte zavisi ulov,moji drugari i ja smo godinama uzimali tu u Krnjesevcima u Zavodu,odkako je pod kljucem postalo je tesno s nabavkom .

U kojem promjeru ste nabavljali taj kukuruz iz tog zavoda?

Link to comment
Share on other sites

Daj bre nemoj da jos neko neupucen pomisli da smo ozbiljni pa da pocne da trazi kalibrirani kuruz.......jedne godine covek na Borkovac poneo Jupol kantu punu svinjskog djubreta i kesu kukuruza ali suvog i na licu mesta rukama mesao to i bacao  u vodu,taj vikend je imao X sarana i mnogo vise babuske,haos napravio dok su svi ostali samo nemo gledali sta se desava........i da neko ne kaze to je jednom i fala,ne,taj baca ubija ribu na kukuruz koji kuci izbusi busilicom i nize direkt na udicu a mi koji ne vatamo ribu kuci madjijamo oko mamaca i trosimo skupo vreme i pare za nista!

Link to comment
Share on other sites

Daj bre nemoj da jos neko neupucen pomisli da smo ozbiljni pa da pocne da trazi kalibrirani kuruz.......jedne godine covek na Borkovac poneo Jupol kantu punu svinjskog djubreta i kesu kukuruza ali suvog i na licu mesta rukama mesao to i bacao  u vodu,taj vikend je imao X sarana i mnogo vise babuske,haos napravio dok su svi ostali samo nemo gledali sta se desava........i da neko ne kaze to je jednom i fala,ne,taj baca ubija ribu na kukuruz koji kuci izbusi busilicom i nize direkt na udicu a mi koji ne vatamo ribu kuci madjijamo oko mamaca i trosimo skupo vreme i pare za nista!

Pa što onda ti ne bušiš kuruze kući i mešaš ih sa balegom nego pecaš na famozne boile u izvedbi limar bait i ostalo... Hahahaha... A što se tiče kuruza ja ga natapam 48h i onda kad ga kuvam ubacim sode bikarbone i raskuva se lepo i onda može da se hrani...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...