Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Prvi dan kad sam dosao na jezero pa narednih 24 sata nije se izbacila nijedna riba u ovom trouglu 5-6-29.

Nenormalna tisina je vladala i to me uplasilo.

Tek sutradan ujutro je krenulo ali bas sa desne strane od poz.25-26 pa sve polako se premjestao do 29-ke i kad je i ona zauzeta jato je otislo na plazu.

Riba bjezi od ljudi da to nije normalno.

Kako se koja pozicija popunjava ona se samo pomjera tamo gdje nema nikoga i gdje je niko ne ometa.

Kad su popunjenje sve pozicijie u ovom djelu( 1,3,5,6 te 29,28 i 27) riba je dosla na 7 i 8 i tu se neprekidno izbacivala.(ta strana sve do 11 je bila prazna)

Link to comment
Share on other sites

Ovo je stvarno za ne povjerovat da se riba preselila u jedan dio jezera i da samo tamo uzima mamac,jezero je ogromno i obiluje mnostvom ribe,a sad da je riba toliko podmukla pa da se sakrila u zaljev 22 je veoma cudno,ali sve upucuje na to.

Ja sam peco na 18ki i non stop se bacala u kanalu ispred 18 i u zaljevu 22,ali je ipak grizla i kod kolege na 6ici,a sad sve mrtvo na tom djelu jezera stvarno cudno!!!

Link to comment
Share on other sites

Ovo je stvarno za ne povjerovat da se riba preselila u jedan dio jezera i da samo tamo uzima mamac,jezero je ogromno i obiluje mnostvom ribe,a sad da je riba toliko podmukla pa da se sakrila u zaljev 22 je veoma cudno,ali sve upucuje na to.

Ja sam peco na 18ki i non stop se bacala u kanalu ispred 18 i u zaljevu 22,ali je ipak grizla i kod kolege na 6ici,a sad sve mrtvo na tom djelu jezera stvarno cudno!!!

ja sam ovo ljeto bio 7 dana na 5ici, sa mnom je bio jedan koelga nijemac, nije se mogao nacudit jezeru, sad jeriba  kod nas u tom dijelu jezera, sad ubijaju oni na 20, na kraju je pitao jel se moze prebacivati sa pozicije na poziciju ihiiihi

tko misli da ce na Pelagi samo tako naklepat se 20+ riba taj se u startu zajebo, treba si prvo dat truda, pogodit poziciju prikladno godisnjem dobu i situaciji, i naravno malo i znat pecat  :prijatelji:

osobno ima dvije vrste izlazaka na vodu..ili idem pun ko brod i dajem si maksimalno truda ili idem odkulirat vikend na vodu..sad jbg uvijek prodem bolje u prvoj varijanti  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

@Dalibor: pa me interesuje sve o poziciji br 10

Dalibore,

Na toj poziciji imas lepih mesta. Meni i drugarima se redovno dobro pokazuje jedan lep plato.

Stanes na desnu belu sektorsku liniju (od kreča), onda u pravcu nje vidiš, otprilike desnu ivicu 25-ce (gledano od tebe). Taj veoma lep plato je otprilike malo prema sredini 25-ce i desno do posle jednog spica koji vidis na drugoj obali (tamo iza 24-ke). Daljina je negde oko preko 90 metara, ali nije preko 100. Mnogi moji drugari promaše to mesto, jer pri markiranju traže "karakteristično" zapinjanje olova po kamenu. Greška, na tom platou nema takvog zapinjanja, nego olovo klizi kao po staklu, tvrdo-utabano, jbg? Ako nadješ to mesto, garantujem da češ se napecati, jer se tu redovno zadržava.

Ovako kako sam ti opisao, proizilazi da pecaš malo izvan svog sektora. Medjutim treba da znaš da se u slobodnom pecanju peca do polovine površine između dve pozicije.

Bistro

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi super da bude takvo vrjeme u decembru,mada su slabe sanse sobziro na ovu zimu vec u ranu jesen.

 

Bilo bi super da bude takvo vrjeme u decembru,mada su slabe sanse sobziro na ovu zimu vec u ranu jesen.

ja vise po takvoj zimi ne idem, 12.2. ove godine, na 5ici, ne da sam se smrznio, nego sam odrvenio, koji uzas, vama decki zelim bistro ali ja radije ostajem kraj peci u toplom... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

ja vise po takvoj zimi ne idem, 12.2. ove godine, na 5ici, ne da sam se smrznio, nego sam odrvenio, koji uzas, vama decki zelim bistro ali ja radije ostajem kraj peci u toplom... :yahoo:

He he i ta ti je pametna uz pec i toplu rakiju,mada je i na vodi ljepo po zimi usator se zavuc ukljucit grijalicu,prokuhat rakiju ili vino i domace meze,,uh nigdje kraja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se jezero sviđa i nemam nekih zamerki, voleo bih da je još divljije nego što jeste. Jedino mi nije jasna jedna stvar...

http://www.youtube.com/watch?v=sv9K46EAHqE

evo na ovom linku se lepo vidi kako Rusi koriste stari kukuruz i dušek za ribu najobičniji, bez stranica, a kamo li "kadicu". Takođe kad sam bio letos video sam preko puta mene da su Austrijanci redovno hranili starim kukuruzom i to u ogromnim količinama i takođe imali običan dušek, koji su do duše retko koristili :) imali su samo jednu ribu a i nju su stavili na travu!!! Još se mnogi žale na to da su viđali Rumune i Austrijance kako koriste kukuruz bez problema. Pa samo ne bih voleo da steknem mišljenje kako se pravila selektivno primenjuju u zavisnosti od "geografskog položaja" ribolovaca. 

Link to comment
Share on other sites

dobro si primjetio,a i meredov im je nekakv djeciji.I ja kada sam bio zadnji put bili su momci iz BiH na jednodnevnom ribolovu i koristili obicnu "matu"cak su i slike postavili na facebook sa ribom gdje se dobro vidi na cemu su drzali ribu.

Sto se tice kukuruza meni licno Jovo nije reko da se nesmije koristit niti pise na onom papiru sto mi je on dao!Mada ja nisam koristio iz razloga sto ga nisam imo,a od vas sam cuo na vodi da je zabranjen!!!

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se to kukuruzom i ne sprovodi.

Mnogo puta sam vidio rasut kukurut po pozicijama nakon sto neki odu kuci i nikom nista.

Na ovom vodostaju i ovoj temperaturi i nije toliko opasan, ali na onom hororu prosle i pretprosle godine itekako jeste.

Link to comment
Share on other sites

dobro si primjetio,a i meredov im je nekakv djeciji.I ja kada sam bio zadnji put bili su momci iz BiH na jednodnevnom ribolovu i koristili obicnu "matu"cak su i slike postavili na facebook sa ribom gdje se dobro vidi na cemu su drzali ribu.

Sto se tice kukuruza meni licno Jovo nije reko da se nesmije koristit niti pise na onom papiru sto mi je on dao!Mada ja nisam koristio iz razloga sto ga nisam imo,a od vas sam cuo na vodi da je zabranjen!!!

To su bili ovi iz Mastershita!

 

http://www.igreklik.com/slike/images/41015008855038637607.jpg

 

http://www.igreklik.com/slike/images/76539302096828749315.jpg

 

Rdjavom kurcu pricaj, muda pukose!

 

Izgleda da su slagali Jovanu da imaju potrebnu obaveznu opremu, u koju po novim pravilima spada i kada za ribu, a ne dusek.

 

Ili ih on nije ni pitao da li imaju. Na Sumbaru je to fino rijeseno. Ne interesuje ih nista tvoje sta god da doneses, nego jednostavno moras korisititi i uzeti njihov dusek, koji je usput jako siguran, i tacka.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...