Jump to content

Komponente za izradu boili


Recommended Posts

Potrebno mi je brasno od buce cije sjeme nema ljusku nego onako golo......ja bio nabavljao od obicne ove seljacke buce ali nije dobro,nisam ukapirao o cemu se radi.......koje ti imas?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

gallery_3715_427_49481.jpg

Imas Bundevino brasno (od odmascene bundevine golice) u prodavnicama zdrave hrane 200gr / 200 din. Ja ga od skoro koristim i jako sam zadovoljan. Mozes ga naci i pod imenom bundevino proteinsko brasno ista stvar.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Postovani,

citam vec neko vreme forum i jako sam zadovoljan sa informacijama na koje nailazim,posto sam pocetnik u pravljenju boili trebam pomoc oko odabira hemije i proizvodjaca.

Pravio bih s&o/jagoda i jagoda nemam pojma sta!?

Posto od hemije nemam nista,potrebno mi je sve,a ja sam se odlucio za sledece,a Vas molim za sugestije.

  • betain hcl nutra
  • stimulator amino solar
  • zasladjivac tecni solar
  • aroma s&o solar
  • official secret s&o solar
  • aroma jagoda DT
  • club mix solar

Ovo je koliko sam ja zakljucio kao laik citajuci na vodi davalo rezultate,skupa varijanta jeste,ali obzirom da nisam cesto na vodi mogu da se ispruzim.

Unapred hvala na komentarima!

Link to comment
Share on other sites

Postovani,

citam vec neko vreme forum i jako sam zadovoljan sa informacijama na koje nailazim,posto sam pocetnik u pravljenju boili trebam pomoc oko odabira hemije i proizvodjaca.

Pravio bih s&o/jagoda i jagoda nemam pojma sta!?

Posto od hemije nemam nista,potrebno mi je sve,a ja sam se odlucio za sledece,a Vas molim za sugestije.

  • betain hcl nutra
  • stimulator amino solar
  • zasladjivac tecni solar
  • aroma s&o solar
  • official secret s&o solar
  • aroma jagoda DT
  • club mix solar

Ovo je koliko sam ja zakljucio kao laik citajuci na vodi davalo rezultate,skupa varijanta jeste,ali obzirom da nisam cesto na vodi mogu da se ispruzim.

Unapred hvala na komentarima!

Ovako, od ovoga pobrojanog ja bih ti savjetovao sledece:

 

-betain, mozes i ne moras uzeti, ako ipak uzmes nemoj ga stavljati u miks vec izvana prilikom hladenja boila i to na nacin kad izvadis boile iz kuvanja/parenja sacekas 5 min da budu blago tople i onda sa tri prsta"posolis" boile izvana

 

-stimulin amino, mislis da si na njega mislio. Skupa ali dobra aminokiselina, Doziranje je od 10 do 30ml, savjetujem 10ml s tim da takodje ides pola unutra pola izvana

 

-zasladjivac, nema potrebe da se trosis na Solar, kupi Huxol i udri, ako je bird miks 20ml a za riblji do 30ml na kilo boila

 

-Solar aroma, dobro ti je Vlada rekao, uzmi DT, manje se dozira i jaca je od Solara, Solar je skup i moras ga ici 5 do 7ml sto je skupa opcija

 

-official secret SO, radije kupi Squid brasno, em jeftinije em bolje

 

-jagoda DT, apsolutno da, zavisno od miksa idi 2ml u kombinaciji sa S/O

 

-club miks takodje moze ali razbij ga sa pticjom hranom, palentom, domacim miksom i slicno, dosta je spor pa ti nece odraditi kako treba na kratkim pecanjima

 

Eto, nadam se da sam pomogao   ;)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dal ima potrebe ili nema o tome može da se piše do prekosutra....

Uporedjivati čoveka i sarana je glupost kakve nema i o tome može da se piše do nakosutra....

 

Ja lično nikad ne stavljam zasladjivac u mesne boile,stavljam isto kao sto Zoki kaže so

So je odličan prirodan stimulator,konzervans, i pojačivač ukusa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu sladiti mesnu boilu? To mu dodje kao da na krmenadlu sipas secer. Mislim da je nepotrebno

Apsolutno u svaki miks mozes dodavati zasladjivac bez ikakve bojazni da ces nesto pokvariti,prvenstveno zbog te ukusne note kada proba boilu,a izuzetno dobro reaguje na slatko. Naravno moze se koristiti i so ili kombinacija i jedno i drugo,tako da to poredjenje ishrane coveka i sarana je glupost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno u svaki miks mozes dodavati zasladjivac bez ikakve bojazni da ces nesto pokvariti,prvenstveno zbog te ukusne note kada proba boilu,a izuzetno dobro reaguje na slatko. Naravno moze se koristiti i so ili kombinacija i jedno i drugo,tako da to poredjenje ishrane coveka i sarana je glupost.

 

Moze u svaki mix svasta da se stavi,ali treba napraviti dobitnu kombinaciju!dani provedeni na vodi i testiranje ce ti pokazati realnu sliku.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...