Jump to content

erdevicko ili moharac jezero


Recommended Posts

Pecace on i dalje,samo ne šarana.Preko dana radi na njivi,posle podne vozi motor a noću peca smudja!

Pecacemo mi i sarana druze, da pokazemo ovima na jezeru kako se peca za jednu noc sto oni ne mogu za celu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pre otprilike nedelju dana su preko celog jezera bile postavljene mreze sa izgovorom da izlovljavaju amura i tolstolobika kojeg u jezeru skoro i nema tako da su i ono malo ribe sto je bilo izvadili..
Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo da je jezero puno kapitalnih sarana i somova i tolstolobika. Ne znam odakle vam informacija da je jezero selektivno izlovljavano kada mi decko koji je cesto na jezeru kaze da je radjena procena ribljeg fonda i da ce se raditi poribljavanje jezera. Sve kucice se sklanjaju sa jezera. Cak ce Ceca i Aca Lukas biti na poribljavanju. Ako lazem ja ...ubio me Total!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izvadjen som od 50 kila i nekoliko tolstolobila 35,40 kila,ostala riba nije dirana,vrsi se procena stanja ribljeg fonda radi poribljavanja jezera,trenutno korisnik vrsi izlov na Satrincima gde imaju ulovljene deverike do 7kg komadi...

Link to comment
Share on other sites

Nije izlov , postave se mreze na par pozicija i vrsi se procena da li treba ubaciti jos ribe ili ne .

PS Limare , koliko ti je pouzdana informacija ? Ja cuo sasvim suprotno , da ni bodorke nema ????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije izlov , postave se mreze na par pozicija i vrsi se procena da li treba ubaciti jos ribe ili ne .

PS Limare , koliko ti je pouzdana informacija ? Ja cuo sasvim suprotno , da ni bodorke nema

Zaboravio kako se ta sluzba naziva,profi alasi rade posao pod nadzorom nekih strucnjak za ribarstvo,uglavnom ne love da bi prodavali nego da bi se videli stanje ribljeg fonda...
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio kako se ta sluzba naziva,profi alasi rade posao pod nadzorom nekih strucnjak za ribarstvo,uglavnom ne love da bi prodavali nego da bi se videli stanje ribljeg fonda...

A sto su onda kako ti kazes odneli soma od 50kg? Da ga ispituju na institutu?

Link to comment
Share on other sites

u erdeviku je samo trska ostala ahahahahaha majkara moj drug i ja smo ga lepo pecali hahaahahahahhaahahahah

Nije brate Aco ima ribe i to na gomilama. Jata se podignu i voda pocrni. Smudj 16kg, som cepa mreze, saran 38kg. Nego mi sa strane to ne mozemo da vidimo jel nismo cesto na jezeru. Ono sto smo mi pecali je tek mali deo onoga sto tamo zapravo ima.

Link to comment
Share on other sites

Brate,sta je lose u svemu tome? Osim sto je ljudima uvek neko drugi kriv osim njih samih? Isto to se radilo pre nekoliko u Dobrodolu i Jarkovcima,ne vidim nista cudno tu...koliko znam pored Alasa koji fizikalisu tu su ribocuvari koji prste situaciju A sve njih nadgledaju inspektori,duboko sam ubedjen da Nema mesta mahinacijama na koje ljudi aludiraju.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako kazu,velika kolicina saranske Mladji i odredjena kolicina konzumne ribe koja ce biti maksimalno cuvana,naravno da ce to biti nemoguca misija ali za sve ima leka....zasto ste uvek na kraj srca i bas tako negativni,dajte malo ljudima koji se kako-tako trude,kod mene u Pazovi gazduje to isto preduzece,uz nasu nesebicnu pomoc,udruzenja Lifam i svih koji su normalni veliki red se zaveo na lokalnom jezeru,uz licno moju divovsku borbu doslo je do tog stadijuma da ribolovac koji savestan kulturna opominje ribolovca koji je neispravan,cuvari kada dodju pisu prijave da samo pljusti! Ako je tebi Srki i Aci ostalo do Erdevika pomozi te NPu,za koju godinu bice mnogo bolje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta da mi pomognemo majke ti kada ljudi koji zive u okolini ubise sve zivo u jezeru! Da se zavede red. Slazem se, ali na tom jezeru je rasulo opste. Pogledaj samo obalu. Ne mozes da pecas ako nekome ne sednes u kucicu!

Jedno od najlepsih jezera na kom sam pecao je unisteno!

O kakvoj mladji sarana pricas kad su tamo kormorani velicine pelikana!

Toj vodi fali 100t sarana i 50t amura i to na keca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...