Jump to content

erdevicko ili moharac jezero


Recommended Posts

Druze da su svi kao ti jezero bi bilo puno ljudi i ribe,nego svako radi sta hoce,ne prastaju nicemu,pecaju u mrestilistu,bacaju smece,zapustaju mesto,ostavljaju dzukele,a da ne pricam o postovanju lovostaja..
Link to comment
Share on other sites

DekiRU,ne pisem da ce sa Borkovca pocistiti ono ruglo,RSV je nemocan jer se za to pita opstina Ruma a tamo je vec neko napipao lovu.....Ja iznosim moje misljenje a info iz prve ruke je da ce bageri 99% ocistiti obale Moharaca.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DekiRU,ne pisem da ce sa Borkovca pocistiti ono ruglo,RSV je nemocan jer se za to pita opstina Ruma a tamo je vec neko napipao lovu.....Ja iznosim moje misljenje a info iz prve ruke je da ce bageri 99% ocistiti obale Moharaca.

Nek prvo srede 200 drugi stvari pa neko onda ociste obale. Nece oni nista uraditi jer je njima cilj da pokradu i to malo sto je ostalo. Kakvi su lopovi i vodu ce na kraju ukrasti.

Link to comment
Share on other sites

Ako pecas tamo stalno prvi ti krenes da malo zavedes reda,da apelujes na one buzdovane sa 27 stapova da to nije u redu,da ne pecaju ribu I prodaju je,da treba nesto I sutra pecati,da kad dodje cuvar kazes Mica je juce odneo sarana od 20 kila iako je lovostaj... kada se mi ljudi promenimo tada ce nam biti bolje jer I ti cuvari imaju neko radno vreme,imaju svoj privatan zivot I da ne nabrajam. Ima ovde na forumu par ljudi koji znaju sta ja radim kad vidim nekog majmuna tako na vodi,nema 2 zeca-3 zeca,jako je tesko ali ima svrhe,cilj je dostizan!
Link to comment
Share on other sites

Ako pecas tamo stalno prvi ti krenes da malo zavedes reda,da apelujes na one buzdovane sa 27 stapova da to nije u redu,da ne pecaju ribu I prodaju je,da treba nesto I sutra pecati,da kad dodje cuvar kazes Mica je juce odneo sarana od 20 kila iako je lovostaj... kada se mi ljudi promenimo tada ce nam biti bolje jer I ti cuvari imaju neko radno vreme,imaju svoj privatan zivot I da ne nabrajam. Ima ovde na forumu par ljudi koji znaju sta ja radim kad vidim nekog majmuna tako na vodi,nema 2 zeca-3 zeca,jako je tesko ali ima svrhe,cilj je dostizan!

Ja to i radim, i stalno se svadjam sa ljudima. I znas koji odgovor dobijem, boli me k. kad cuvari mogu nocu da pustaju mreze mogu i ja da pecam na 27 stapova. Kom cuvaru da kazem da je mica odneo sarana od 20kg kad taj isti cuvar za noc odnese 5 takvih komada? Da ti taj isti kenja sto pecas na boile kao teras sarana da jede i kad nije gladan. E moj druze, koju pricu mi pricamo. Ne znaci da da ako ti srovodis red kao cuvar da se svi isto tako ponasaju. Pitaj malo Igora sta se radi nocu u mrestilistu i koliko nas je puta nocu budio zvuk pente i lupanje u camcu. Uostalom dodji jednom na vikend kod nas pa ces videti sta se radi nocu i kako se ponasaju doticni. Pa ces drugu pricu pricati posle toga.

Link to comment
Share on other sites

Ako pecas tamo stalno prvi ti krenes da malo zavedes reda,da apelujes na one buzdovane sa 27 stapova da to nije u redu,da ne pecaju ribu I prodaju je,da treba nesto I sutra pecati,da kad dodje cuvar kazes Mica je juce odneo sarana od 20 kila iako je lovostaj... kada se mi ljudi promenimo tada ce nam biti bolje jer I ti cuvari imaju neko radno vreme,imaju svoj privatan zivot I da ne nabrajam. Ima ovde na forumu par ljudi koji znaju sta ja radim kad vidim nekog majmuna tako na vodi,nema 2 zeca-3 zeca,jako je tesko ali ima svrhe,cilj je dostizan!

Brate sve si u pravu nema sta ali problem je sto danas vise niko nije jak i nema najjaceg samo je pitanje ko je veca budaletina , hocu reci ti kao pojedinac nemozes nista bez podrske  ljudi . Sta ti treba da natrcis na neke budalcine , da  krenes da im objasnjavas da nije u redu da imaju 15 stapova a oni uvate pa te izlupaju ko kantu primera radi u najmanju ruku te iznapusavaju najstrasnije . Dovoljno je samo da ti kaze sta tebe zabole sa koliko stapova ja pecam i ja bi tu zavrsio celu pricu s takvim. Sta ti takvom coveku da kazes vise? Imao sam par slucajeva pa zato i kazem. Dok se u ljudima neprobudi savest i odgovronos i kad prestanu stvari da se desavaju ispod tezge nista se bitno nece promeniti . Nisam siguran da moze biti gore od ovoga jer smo dotakli dno tj razbili smo krcag . Ja nebih celu krivicu svaljivao na cuvare jer ni ti cuvari nemogu stici na sve strane verujem da kolika sredstva se izdvajaju za to jos se vode i dobro cuvaju jer cim im je skraceno radno vreme skracena im je i plata. A postoji i ona druga strana mozda sredstva zaista postoje ali neko fino drpa kintu . Sve dok se cuti tako ce nam i biti . Da je ovo problem samo u ribolovu pa i pomozi boze resilo bi se nekako ali ovo nam se desava na svakom cosku . Koga boli uvo za moharac kad oni ljudi prave Beograd na vodi , to ti je sustina i nasa realnost nazalost 

Link to comment
Share on other sites

Gagi,dolazim ja u Erdevik samo ne pecam sarana jer nam se kenja od onog tamo,luk-bastica-njivica-stazica....sam ne mozes ama bas nista,zato I kazem,pocne se prica pa prikupljas ekipu ljudi,pa nesto mora da se desi dobro,sve je dostizno kada postoji bolja ali jaka.Kod mene je od totalne anarhije za par godina postala mala oaza,debila naravno jos ima ali u brojevima bukvalno 2,imamo situaciju gde pecaros opominje visak stapova,v vatanje male ribe,vatanje velike ribe,bacanje smeca...sve se da nauciti.Dok recimo za one fajtere imamo 192 pa kad patrola dodje da vodi da vidis kako se postaje Manji od makovog zrna,nema ni pistolj ni nozeva ni bombi ni nicega! Poenta price nase,prvo ljudi da se promene pa ce I npr. Famozno poribljavanje imati nekog smisla...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Juce sam posetio coveka koji je od aprila non stop na jezeru i kaze da je od aprila do sad imao samo jednog sarana (8kg i nesto),a do pre par godina si to mogao upecati za par sati pecanja,nekad je znalo i tri komada za dva sata,prelepo jezero a upropasteno.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...