Jump to content

Mika Alas


Recommended Posts

Izvestaj sa Mike.Zakazao sam pozicije 10 i 11 pre dve nedelje za ovaj vikend.Ujutru puna prikolica stvari i puntic i nas cetvoro,stizemo na jezero ok 05 i 30,i kako prilazimo blize rezervisanim pozicijama vidimo da su zauzete obe platforme,jos komentarisemo verovatno pecaju do ujutru i to je to.Naravno da nije bili tako ,dve ekipe rumuna pecaju od cetvrtka .Uz obicajan dobro jutro na engleskom,cisto da proverim misle li pakovati skoro da mi preuzmemo mesta,a njihov odgovor je da oni pecaju do srede.Nema sta zovem Gorana,prijatelju ima neki problem sa rezervacijama,upucen je u to i stize odmah do mesta.Njegov odgovor je sledeci rumuni su rezervisali jos mesta kod Kulete pre mesec dana,a Kule je u medjuvremenu napustio funkciju i nije preneo novom cuvaru rezervacije ,i tu je nastao problem.Na brzinu trazimo neko resenje,pa nisam valjda putovao 120 km dzabe.Pregledava njegov tefter i uzduz i popreko ,i jedino mesta slobodna su 12 i 13,sad sta je tu je daj sta das,Selimo se na nove pozicije uz obilne psovke u raspakivanju.Taman se smestili,stize cuvar Goran sa novim informacija da mozemo da ostanemo na novim pozicijama subota dan i subota noc,jer vec neki novi dolaze na ove pozicije u nedelju ujutru.Opet jedna kolicina psovki diskretnim tonom.Imali smo plan da ostanemo dan-noc-dan.Sad malo i o ulovu,na dve platforme ukupno uhvaceno 3 ribe dva sarana i jedan amur,jedino su na pozicijama 7 i 8 imali malo vise ribe ,ako se dobro secam 8 i 6 komada,a ostale platforme tuga komad,dva ili ni jedan.Voda je kao iz bojlera ,riba ceo dan je non stop na povrsiniu jatima.Znaci bukvalno ih pogadjam olovom,uplivavaju u najlon ,strasno.Tek pred vece se spustili ,ali opet nista od ulova.U 6h ujutru spakovali i otisli sa jezera.Po mojim saznanjima trenutna situacija na jezeru ,nije bas sjajna,po recima Gorana cuvara ,on je tu postavljen na neko probno vreme da gazde provere da li jezero moze da posluje sa zaradom odnosno da li se isplati drzati jezeru.(Gazda i cuvar Goran su kumovi),i sad ako vide da tu ima neke zarade onda jezero ostaje ,ako ne onda se ne zna dalja sudbina jezera.Navodno jos ni jedna riba nije prodata.Goran nam obecao jedan da gratis pecanja na sledecoj kampanji zbog ovih neprijatnosti koje smo imali sa rezervacijama

Link to comment
Share on other sites

I mi smo dobili informaciju što se tiče jezera,a to je isto kao što je kolega napisao:Treba da provere isplativost jezera.

Mi smo pecali subota noć i nedelja dan na 1 i 2.Kolege na 1 su imali 9 riba a mi na 2 smo imal 13 riba.Na jezeru je se osećao takav smrad kakav nije bio do sada.Našli smo 4 ribe koje su uginule i verovatno je i uticalo na neprijatan miris.Jedna riba po mojoj proceni je imalo oko 24-25kg a ove druge su bile manje oko 15kg.Ima i puno uginule babuške.Biće prava šteta ako ovo jezero prestane sa radom

Link to comment
Share on other sites

Jednu stvar ne kontam, a to je. Uzeo neko da vodi jezero Miku Alas i tek onda gleda isplativost samog jezera? Jesam dobro razumio? Nesto tu smrdi, a nisu uginule ribe.

Link to comment
Share on other sites

To jezero na godišnjem nivou ne zarađuje koliko bi zaradilo da se koristi za komercijalni uzgoj. Taj problem nije nov,traje od kada je Kule poćeo da vodi jezero. Zato je i počelo sa silnim takmičenjima. A opet su ta takmičenja dovela do smanjenja broja slobodnih ribolova. Ja prvi nisam pecao zadnje 4god tamo,a nekada sam bio svaki četvrti dan. Sada gazdarica ima krupnu ribu koju može da proda za dobru lovu,a nakom toga da koristi jezero kako joj se ćefne
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To jezero na godišnjem nivou ne zarađuje koliko bi zaradilo da se koristi za komercijalni uzgoj. Taj problem nije nov,traje od kada je Kule poćeo da vodi jezero. Zato je i počelo sa silnim takmičenjima.Sada gazdarica ima krupnu ribu koju može da proda za dobru lovu,a nakom toga da koristi jezero kako joj se ćefne

sve je obajsnjeno u par recenica 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ozbiljna je vrednost tih riba. Po kuletovoj prici ima preko 1200 glava pa puta 200e mozda to je cifra a gazdarica to rasproda pa opet ubaci one od 2-3kg pa idemo ponovo.
Link to comment
Share on other sites

A ozbiljna je vrednost tih riba. Po kuletovoj prici ima preko 1200 glava pa puta 200e mozda to je cifra a gazdarica to rasproda pa opet ubaci one od 2-3kg pa idemo ponovo.

 1200 glava 20+ riba koliko mogu da razumijem?

 

Pa gdje su te ribe na slikama u rukama ribolovaca?

 

Mislim da sa tom cifrom ko god da barata, usr'o je i sefa i stanicu. To nema na Euro aqua da ima tamo na Miki Alasu.

Link to comment
Share on other sites

1200 glava 20+ riba koliko mogu da razumijem?

Pa gdje su te ribe na slikama u rukama ribolovaca?

Mislim da sa tom cifrom ko god da barata, usr'o je i sefa i stanicu. To nema na Euro aqua da ima tamo na Miki Alasu.

ne 20+ . Nemogu da lupam cifru ali mislim da su ribe sve preko 10 a prosek je mozda 14 neznam vidi na listama od takmicenja koj8 je prosek
Link to comment
Share on other sites

1200 glava 20+ riba koliko mogu da razumijem?

 

Pa gdje su te ribe na slikama u rukama ribolovaca?

 

Mislim da sa tom cifrom ko god da barata, usr'o je i sefa i stanicu. To nema na Euro aqua da ima tamo na Miki Alasu.

Ima jako puno krupne ribe,15+kg
Link to comment
Share on other sites

Mika Alas je jedna od najacih nasih saranskih voda i ima kolko hoces grdosija sarana. Nego ti ljudi sto drze jezero nista im ne znaci radilo ne radilo. Bilo je isto pitanje pre nekoliko godina da li hoce da radi dalje ili nece pa je na nasu srecu uz Kuletov trud nastavilo da zivi. Ako se ovo jezero izbrise sa mape saranskih voda to ce biti nenadoknadiv gubitak. Sto se mene tice ja bi pisao peticiju da se to nekako zastiti da se ne dira na nivou grada.. Mozda malo karikiram ali ozbiljno bi tako nesto uradio da mogu..
Link to comment
Share on other sites

ne 20+ . Nemogu da lupam cifru ali mislim da su ribe sve preko 10 a prosek je mozda 14 neznam vidi na listama od takmicenja koj8 je prosek

Ma sve uredu, al' te ribe nisu 200 eura po glavi, to je dosta manje bolan. U nas bi za njih dobio oko 80 eura po glavi maximalno. Plus kada se to kupuje na veci broj ide dole cijena jos. Stipu kraju pricu o tih 200 eura po glavi....

Link to comment
Share on other sites

Mika Alas je jedna od najacih nasih saranskih voda i ima kolko hoces grdosija sarana. Nego ti ljudi sto drze jezero nista im ne znaci radilo ne radilo. Bilo je isto pitanje pre nekoliko godina da li hoce da radi dalje ili nece pa je na nasu srecu uz Kuletov trud nastavilo da zivi. Ako se ovo jezero izbrise sa mape saranskih voda to ce biti nenadoknadiv gubitak. Sto se mene tice ja bi pisao peticiju da se to nekako zastiti da se ne dira na nivou grada.. Mozda malo karikiram ali ozbiljno bi tako nesto uradio da mogu..

To je u privatnom vlasništvu. Tu radi lova a ne peticija.
Link to comment
Share on other sites

Ma sve uredu, al' te ribe nisu 200 eura po glavi, to je dosta manje bolan. U nas bi za njih dobio oko 80 eura po glavi maximalno. Plus kada se to kupuje na veci broj ide dole cijena jos. Stipu kraju pricu o tih 200 eura po glavi....

ma ok neka je i 100e po glavi jer tu ima dosta dosta riba 15+ i 20+. Opet je ozbiljna cifrava a vec imaju veliki uzgoj sarana pa samo ubace mladj i idemo opet. Neznam ali moze biti tako.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...