Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Paponja s obzirom da ne poznajes vodu i prvi put si pecao ja mislim da si sasvim solidno prosao.

Ne mali broj ljudi (racunajuci i sebe) je znao otici sa jezera podvijenog repa sa vrlo malo ili nimalo upecane ribe.

E druze nemoj pretjerivat sad ce ispast da sam profi!!!Zahvalnost dugujem tebi i ostalim kolegama sa foruma koji su mi davali savjete na forumu o ovoj vodi i samoj poziciji.

Kao sto sam vec gore naveo ja sam zadovoljan sa ulovom i atmosferom na jezeru,jedino mi zao sto smo bili daleko pa nismo mogli koju pivu vise popit i razmjenit misljenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Licno moje misljenje je da se slabo ulaze u jezero. Klupe su razvaljene. Nas su na 29.pacovi nocu razvalili!

Pricao sam sa Misom koji je podigao Pelagicevo na noge i 9 godina bio glavni u udruzenju. On licno kaze da se ne poribnjava. Ima velikih riba ali svake godine sve manje i manje glava! Otuda sledi da se riba nabija na pojedine pozicije. Cuo sam i da se vlast promenila i da im istice ugovor na koriscenje jezera. Ko zna sta ce biti sa jezerom

Link to comment
Share on other sites

Licno moje misljenje je da se slabo ulaze u jezero. Klupe su razvaljene. Nas su na 29.pacovi nocu razvalili!

Pricao sam sa Misom koji je podigao Pelagicevo na noge i 9 godina bio glavni u udruzenju. On licno kaze da se ne poribnjava. Ima velikih riba ali svake godine sve manje i manje glava! Otuda sledi da se riba nabija na pojedine pozicije. Cuo sam i da se vlast promenila i da im istice ugovor na koriscenje jezera. Ko zna sta ce biti sa jezerom

Slicnu pricu sam i ja cuo,a sad kolko je tu istine zivi nili pa vidili!!Kako si proso na 29???

Link to comment
Share on other sites

Licno moje misljenje je da se slabo ulaze u jezero. Klupe su razvaljene. Nas su na 29.pacovi nocu razvalili!

Pricao sam sa Misom koji je podigao Pelagicevo na noge i 9 godina bio glavni u udruzenju. On licno kaze da se ne poribnjava. Ima velikih riba ali svake godine sve manje i manje glava! Otuda sledi da se riba nabija na pojedine pozicije. Cuo sam i da se vlast promenila i da im istice ugovor na koriscenje jezera. Ko zna sta ce biti sa jezerom

 

To je svake godine ista Mišina priča....

Ima 30tak kom preko 20kg minimum, od 17-20 pedesetak

Kad je Miša bio tamo, najveca riba je bila 14kg i bilo ih je na prste jedne ruke da se nabroje (2006/7)

Link to comment
Share on other sites

To je svake godine ista Mišina priča....

Ima 30tak kom preko 20kg minimum, od 17-20 pedesetak

Kad je Miša bio tamo, najveca riba je bila 14kg i bilo ih je na prste jedne ruke da se nabroje (2006/7)

Pa sama cinjenica da je on clan bivse uprave dovodi u vjerodostojnost njegovu izjavu!Jer cudno bi bilo da je on clan bivse uprave ovog jezera i da dalje hvali isto!Koliko sam cuo on sad lobira za Zabar Baru

Link to comment
Share on other sites

E druze nemoj pretjerivat sad ce ispast da sam profi!!!Zahvalnost dugujem tebi i ostalim kolegama sa foruma koji su mi davali savjete na forumu o ovoj vodi i samoj poziciji.

Kao sto sam vec gore naveo ja sam zadovoljan sa ulovom i atmosferom na jezeru,jedino mi zao sto smo bili daleko pa nismo mogli koju pivu vise popit i razmjenit misljenja.

Ipak si ti odradio vecinu posla, dzaba svi savjeti ako ti zakazes.

 

Ma sledeci put idemo zajedno (sa brdom piva) pa necu morati da bjezim kad mi riba uzme hehe

 

Sto se tice ovoga o zapustenosti jezera, ima malo i toga ali mislim da razlog tome sto je Jovo prakticno ostao sam i nemoguce je sve stici.

Pacova je bilo 2011e godine jos vise nego sad i onda ih je nestalo na dvije godine i opet su se pojavili.

Pretpostavka je da ih je potamanio som, ali definitivno ima veze sa vodostajem, kad poraste voda eto i pacova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Davide moj ti je savet da pre nego odes pitas Jovu koja mesta pecaju. Jel moze da se desi da riba krene iz zaliva, ali samo pod uslovom da niko ne peca na 20,19,18,17. Ako tamo neko peca i hrani nema sanse da riba prodje dalje! Dok smo mi pecali pozicija 1,2,3,5,6,9,10 su takodje pecale. Totalna katastrofa u celom delu jezera!
Link to comment
Share on other sites

Kristijane, pecao sam tamo pocetkom decembra. Poz.29, sneg je bio oko 15 cm, pre nekih 7-8 godina. Jako lepo iskustvo.

Nema naglih promena, vetrova, grmljavine, nevremena itd. Unto vreme je najbolje u tom delu jezera.

 

Sto se tice stanja sa jezerom, tacno je da istice ugovor, cini mi se 2016 godine. Svakih 5 godina istice ugovor, pa se obnavlja, tu nista nije cudno. Svaki put za obnavljanje ugovora ima i drugih zainteresovanih, sto je normalno.

U vezi sa tim bih dodao i sledece: svaki zainteresovani za koriscenje nekog pa i tog jezera, pre svega razmislja o zaradi. Ne verujem da ima nekog ko misli da drugacije. Pitam se, da li bi mogli pecati u udarnim terminima na Pelagicevu, ako bi na primer tamo bio korisnik jezera neko kome je primarni interes organizacija takmicenja u udarnim terminima i udarnoj sezoni, sto je sasvim normalno, ali koliko bi to odgovaralo nama "obicnim smrtnicima" koji smo vecina ostvarili svoje licne rekorde bas na tom jezeru. Da ne pricam o tome sta se desava sa ribom na takmicenjima, a sta posle. Razmislite, kako postupate sa ribom od 20kg, kada je upecate, pretpostavljam kao prema malom detetu, a zamislite kako, gde i u kakvim uslovima ta ista riba stoji na takmicenju dok se ne izmeri, a gde je nacin vadjenja i sve ostalo.

Sto se tice ribe:

Secam se dobro, pre nekih 2-3 godine se govorilo da je tamo pomor ribe i da je uopste nema, pa onda - iznenadjenje, organizovan kup i upecano preko 4 tone. I tako redovno. Svaki put kada se desi da par dana neko nema ribu, zakljucak - nema ribe u jezeru, ili je manje ima...

Kad smo kod toga, mislim da ja drzim neslavan rekord......Pretprosle godine na poz.br. 8, pet dana nisam imao ribu, bas nista, ni soma, ni amura ni sarana.

Zasto se riba sve cesce pomera u neki kraj jezera? Mene je to mnogo zanimalo, jer je to redovna pojava na vecini jezera nakon nekog vremena, tako je bilo sa Satrincima, sa Pavlovcima, Maradikom.

Na to pitanje, najinteresantniji odgovor mi je dao jedan profesor sa Vetereniarskog fakulteta u Beogradu.

Nasmejao se i objasnio mi.... Na svakom jezeru u kojem se vrsi pocetno vece poribljavanje, saran nije autokton, ne krece se po ustaljenim stazama i nema stalna i ujednacena boravista, drugim recima-ne zna gde je.

Vremenom on upoznaje jezero, prati vetrove, strujanja, vodostaj i krece se i boravi u odredjenim delovima, iz samo njemu poznatih razloga, odnosno, polako se formira neka vrsta zajednica sa vodjama. Ako se kojom prilikom ubacuje nova riba u manjoj kolicini, ona se vrlo brzo privikava na ta kretanja i boravista starijih riba, a ako se ubaci velika kolicina nove ribe, onda se, kako mi kazemo "pokrene" stara riba.

Medjutim, sta je sa kiseoniko, ako se ubaci nova riba. Jezero ima strucnu studiju od strane nadlezne Institucije, a mi smo samo pecarosi, a ne strucnjaci. U toj studiji decidnompise da tamo ima mnogo ribe za kolicinu vode.

Drugo sto zelim da kazem, a sto u praksi potvrdjuje sto mi je taj profesor rekao.

Ako razmatramo da li tamo ima malo ili unsuprotnom dosta ribe?

Dodje Nesa sa ekipom iz Borce i na jednom kraju jezera za 3 dana upeca tonu ribe i jos oko 300 kg mu otpadne, ostali upecaju oko tonu. To je znaci ukupno 2-3 tone ribe. Ako bi te 3 ili uobicajenih 4 tone ribe koje se ukupno upeca na takmicenjima bilo rasporedjeno na 15 ekipa koje pecaju, to bi bilo oko 270 kg po ekipi, a to je otprilike 18 lepih riba za 3 dana, odnosno 6 riba dnevno.......

Da li to znaci da tamo nema, ili ima malo ribe? Meni ne, ali zavisi ko kako posmatra....

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 

Ipak si ti odradio vecinu posla, dzaba svi savjeti ako ti zakazes.

 

Ma sledeci put idemo zajedno (sa brdom piva) pa necu morati da bjezim kad mi riba uzme hehe

Vazi druze!!

 

Sto se tice pacova ja na 18ki za pet dana i noci nisam vidio ni jednog,te dolazim do zakljucka da je 29 redovno posjecena i puno se rasipa hrane(partikli i boili) po njoj te pacovi je nocu obilaze u potrazi za hranom!!!

 

Da bi se u jezero trebalo malo ulozit slazem se,stolovi i klupe su dotrajali,pozicije su malo zarasle,al nije to toliko strasno.Ja sam cuo da ugovor istice ove godine i da je zainteresiran Fischermans partner Salzburg za gazdovanje jezerom,te neki Talijan,a naravno i sdr Saran Pelagicevo,kome ce ministarstvo dodjelit vodu vidicemo.Ovu informaciju sam dobio na jezeru od covjeka koji je iz Pelegiceva i svaki dan je na jezeru.

Na osnovu ove informacije dolazim do zakljucka zasto se momentalno ne ulaze u jezero,zasto bi neko ulago pred istek ugovora dok jos nezna dali ce vladat jezerom u narednom periodu!!!

 

Ja se toplo nadam da ce jezero ostat u vlasnistvu sadasnje uprave i drustva i da ce oni nakon produzenja ugovora sve dovest u idealno stanje.

 

Link to comment
Share on other sites

Kristijane, pecao sam tamo pocetkom decembra. Poz.29, sneg je bio oko 15 cm, pre nekih 7-8 godina. Jako lepo iskustvo.

Nema naglih promena, vetrova, grmljavine, nevremena itd. Unto vreme je najbolje u tom delu jezera.

 

Sto se tice stanja sa jezerom, tacno je da istice ugovor, cini mi se 2016 godine. Svakih 5 godina istice ugovor, pa se obnavlja, tu nista nije cudno. Svaki put za obnavljanje ugovora ima i drugih zainteresovanih, sto je normalno.

U vezi sa tim bih dodao i sledece: svaki zainteresovani za koriscenje nekog pa i tog jezera, pre svega razmislja o zaradi. Ne verujem da ima nekog ko misli da drugacije. Pitam se, da li bi mogli pecati u udarnim terminima na Pelagicevu, ako bi na primer tamo bio korisnik jezera neko kome je primarni interes organizacija takmicenja u udarnim terminima i udarnoj sezoni, sto je sasvim normalno, ali koliko bi to odgovaralo nama "obicnim smrtnicima" koji smo vecina ostvarili svoje licne rekorde bas na tom jezeru. Da ne pricam o tome sta se desava sa ribom na takmicenjima, a sta posle. Razmislite, kako postupate sa ribom od 20kg, kada je upecate, pretpostavljam kao prema malom detetu, a zamislite kako, gde i u kakvim uslovima ta ista riba stoji na takmicenju dok se ne izmeri, a gde je nacin vadjenja i sve ostalo.

Sto se tice ribe:

Secam se dobro, pre nekih 2-3 godine se govorilo da je tamo pomor ribe i da je uopste nema, pa onda - iznenadjenje, organizovan kup i upecano preko 4 tone. I tako redovno. Svaki put kada se desi da par dana neko nema ribu, zakljucak - nema ribe u jezeru, ili je manje ima...

Kad smo kod toga, mislim da ja drzim neslavan rekord......Pretprosle godine na poz.br. 8, pet dana nisam imao ribu, bas nista, ni soma, ni amura ni sarana.

Zasto se riba sve cesce pomera u neki kraj jezera? Mene je to mnogo zanimalo, jer je to redovna pojava na vecini jezera nakon nekog vremena, tako je bilo sa Satrincima, sa Pavlovcima, Maradikom.

Na to pitanje, najinteresantniji odgovor mi je dao jedan profesor sa Vetereniarskog fakulteta u Beogradu.

Nasmejao se i objasnio mi.... Na svakom jezeru u kojem se vrsi pocetno vece poribljavanje, saran nije autokton, ne krece se po ustaljenim stazama i nema stalna i ujednacena boravista, drugim recima-ne zna gde je.

Vremenom on upoznaje jezero, prati vetrove, strujanja, vodostaj i krece se i boravi u odredjenim delovima, iz samo njemu poznatih razloga, odnosno, polako se formira neka vrsta zajednica sa vodjama. Ako se kojom prilikom ubacuje nova riba u manjoj kolicini, ona se vrlo brzo privikava na ta kretanja i boravista starijih riba, a ako se ubaci velika kolicina nove ribe, onda se, kako mi kazemo "pokrene" stara riba.

Medjutim, sta je sa kiseoniko, ako se ubaci nova riba. Jezero ima strucnu studiju od strane nadlezne Institucije, a mi smo samo pecarosi, a ne strucnjaci. U toj studiji decidnompise da tamo ima mnogo ribe za kolicinu vode.

Drugo sto zelim da kazem, a sto u praksi potvrdjuje sto mi je taj profesor rekao.

Ako razmatramo da li tamo ima malo ili unsuprotnom dosta ribe?

Dodje Nesa sa ekipom iz Borce i na jednom kraju jezera za 3 dana upeca tonu ribe i jos oko 300 kg mu otpadne, ostali upecaju oko tonu. To je znaci ukupno 2-3 tone ribe. Ako bi te 3 ili uobicajenih 4 tone ribe koje se ukupno upeca na takmicenjima bilo rasporedjeno na 15 ekipa koje pecaju, to bi bilo oko 270 kg po ekipi, a to je otprilike 18 lepih riba za 3 dana, odnosno 6 riba dnevno.......

Da li to znaci da tamo nema, ili ima malo ribe? Meni ne, ali zavisi ko kako posmatra....

kao i svaki put potpuno si u pravu, količina ulovljene ribe je potpuno poremećena jedinica u poslednje vreme i moderno je da se svaki ribolov sa manje od 10 riba preko 10kg dnevno smatra promašajem. Niko ne uzima u obzir pritisak koji se neprestano vrši na tu konkretnu vodu i da je tako već godinama. Ribe su već videle sve i svašta i iskusile svakakve situacije i normalno je da neće više ko nekada u naletima da bezglavo gutaju sve što im se baci u vodu. Pre dve nedelje sam bio na jezeru,pecao na tom sada toliko hvaljenom mestu 20. drugar i ja pecali ukupno na 4 štapa (što je sasvim dovoljno po mom mišljenju) i imali smo između 25 i 30 udaraca. Potpuno besmisleno pecanje po meni,više bi voleo da smo imali 5-6 krupnih riba ukupno ali da smo se za njih pomučili svojski i sa njima se nadmudrivali nego ovako. Činjenica je da tamo ribe ima mnogo,ali je takođe i činjenica da se u različitim dobima godine različito ponaša i reaguje na različitim delovima jezera,to je nekako normalno i ne bi bilo dobro da je drugačije,bar ne meni. Muka je kad se pređe veliki put, pa se finansijski dobro istroši za mamce i ostale potrepštine pa se dođe na neku vodu i onda neće riba. Ali bože moj, to je ribolov, niko ne može ništa da ti garantuje. Ja poznajem ljude koji su nulirali na nedeljnom riblovu na Euro Aqua jezeru!!! Ali zato imaju u svom foto albumu divlju ribu iz rumunije preko 30kg, to je posao!!! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da pre svega treba ostati neutralan i puno ne k....i i baviti se rekla kazala varijantom tipa ovaj mi rekao ovo onaj mi rekao ono.Ja od tog jezera netražim ništa više nego što mi pruža i hvala i prošlim i sadašnjim garniturama što su ga takvog napravili .
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Problem sa pacovima i pozicijom br.29 je sto je ukopana, a brdasce sa leve strane je prepuno rupa od pacovskih jazbina iz kojih nocu izlaze ove nemani i penju se na rod pod, kante, klupe....ma znaci invazija! Imali smo mira nekih pola sata kada je jedan lep komad upao u meredov te ga je moj kolega posteno istreskao dok nije uspeo pobeci kroz rupu. Nakon toga su se ostali iz druzine umurili...ali ne zadugo...i tako sve do jutra...a onda na scenu nastupaju misevi! Znaci uzas!!!
Link to comment
Share on other sites

Bilo je pacova i na 6ci ali posto smo imali dva psa sa dobom oni su ih uredno tjerali cim se pojave.

Njih najvise privlaci hrana za ribu pa gledajte da sto manje rasipate prilikom hranjenja i ne ostavljate nista vani preko noci.

Ja sve spakujem u auto prije spavanja i nemam toliko problema sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim 0,30 prologic xlnt i olovo od 100grama kopija fox-a.

Stap je 13 ft 3,5 lb i leti sasvim dovoljno daleko da pokrije sve situacije.

I ne puca mi prilikom zabacaja osim kad se zapetlja negdje hehe

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko probao da lovi na pelagicevu u decembru ili januaru? Naravno kad ne zaledi? Planiram ove godine par zimskih pecanja pa da vidimo bas da li zimske taktike pale i kod onih tamo sarana :)

63407_1732728833135_636225_n.jpg?oh=90d0

14,5 kg  na -5 stepeni C

 

18.12. 2010. godine

 

20 minuta nakon sto sam ga izvadio jezero je zaledilo! Ujutro je izgledalo ovako

 

163209_1732731193194_1543630_n.jpg?oh=7d

 

163887_1732735473301_4751103_n.jpg?oh=5e

 

Izmjerena temperatura je bila -14 C u 6:00 ujutro.

 

Sledece godine, 17. decembar 2011. ali bez snijega ovaj puta, 17,5 kg

 

381333_2825848360440_438189883_n.jpg?oh=

Oba puta sam bio na poziciji broj 29.

 

Bez problema se tamo peca riba na minusima i manjim temperaturama. Ali svakako treba naglasit da to nije ribolov za svakoga i da to nije ribolov: eh odo ja da uhvatim jednoga. Vrlo lahko se moze desiti da se ne dobije niti jedan bip, a kamoli griz. Poznavajuci Tebe i prateci Tvoje ribolove mislim da to vec znas i da si u startu u plusu nad nekim ko vec nije isao po ovakvim avanturama na vodu, a da pri tome ocekuje griz i sliku na kraju.

 

 

@Srkijan, uzmi pa prelistaj liste od Fishermans cup-a zadnje 4 godine i samo ce ti se sve kazat! Ono bas: 2+2=4!

 

Ljudi nije Pelagicevo bara na koju moze da se dodje i da se ode sa 50 riba dnevno. Treba dobro poznavati vodu, a treba se itekako i informisati prije puta na to jezero.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa sama cinjenica da je on clan bivse uprave dovodi u vjerodostojnost njegovu izjavu!Jer cudno bi bilo da je on clan bivse uprave ovog jezera i da dalje hvali isto!Koliko sam cuo on sad lobira za Zabar Baru

Miso je sad upravnik na jezeru Zabar. Treba li dalje?

 

Kad smo kod mjenjanja upravitelja vode, iskreno se nadam da ce SRD Saran da ostane, a ne da dodje neki usmrdjeli Austrijanac ili pak tamo neki zalizani zabar i da mi digne cijenu karte zato sto je sredio klupe i pokosio travu. Goni strance u tri lijepe pizde materine.

Nit' sjedim na tim klupama niti mi smeta sto su malo oronule. Ja bi prije uveo jos rigoroznije mjere i kazne za unistavanje imovine na jezeru jer evidentno je da se i ribolovci ne ponasaju u skladu sa kodeksom ponasanja na vodi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Srkijan, evo druze da se ne patis trazeci liste, ja sam to ranije uradio na jednom forumu pa cu samo udarit copy paste

Fisherman´s Partner maraton carp cup Pelagicevo 2010 godine

Konacni rezultati:
- Ulovljeno ukupno: 5079.32 kg
- 433 komada sarana i amura
- Prosjek ulova: 11.73 kg
Najveca riba 22.16 kg

Fisherman's Partner Carp Cup 2011 – Jezero Pelagicevo

Konacni rezultati:
- Ulovljeno ukupno: 3.166,66 kg
- 237 komada sarana i amura
- Prosjek ulova: 13,66 kg
- Ulovljeno 5 sarana preko 19 kg
- Ulovljeno 7 sarana preko 20 kg
- Najveca ulovljena riba na takmicenju: saran 24,22 kg

Fisherman's Partner Carp Marathon 2012 – Jezero Pelagicevo

- Ulovljeno ukupno: 4066.87 kg
- 273 komada sarana i amura
- Prosjek ulova: 14.90 kg
preko 15 kg tezine: 117 riba.
sarana preko 19 kg: 17 riba.
sarana preko 20 kg: 21 riba.
- Najveca ulovljena riba na takmicenju: saran 25.12 kg

Fisherman's Partner Carp Cup 2013 - – Jezero Pelagicevo

Konacni rezultati:
- Ulovljeno ukupno: 4.670,66 kg
- 318 komada sarana i amura
- Prosjek ulova: 14.69 kg
- Najveca ulovljena riba na takmicenju: saran 24,74 kg

Fisherman's Partner Marathon 2014.- jezero Pelagicevo
- Ulovljeno ukupno: 5.593,44 kg
- broj ulovljenih riba: 342 sarana i amura
- najveca riba 26,240 kg (box broj 30)
- prosjek ulova: 16,355 kg

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...