Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Paponja ne sikiraj se. Tebe moze zajebat samo to da Ti riba ne bude u tom dijelu u to vrijeme.

A ovo je sve normala na Pelagicevu. Jos uvijek je voda hladna i jos uvijek je rano ocekivati neke odlicne ribolove. Malo se ljudi zalete i zaboravljaju da je tek polovina aprila plus na to sve dodas cinjenicu da je jezero dobilo jos vode kolicinski. Treba to prvo da se zagrije. Onom ko prati situaciju iz ranijih sezona, ovo je kao sto rekoh sve normalno.  Jos uvijek kalendarski i u ovom datumu svaki ribolov sa po 2 do 5 riba tamo je dobar ribolov. Tek tamo krajem aprila i pocetkom maja ce da bude lom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam jos nesto prosle godine u skoro isto vreme razlika par dana kasnije smo pecali na poz 1 i lepo smo prosli i vreme toplo i riba je na svim pozicijama lepo uzimala mamac, doduse bila je sajla prema plazi ,a sada je nije bilo pa su momci sa poz 1 mogli pecati jos blize plazi prilikom rezervacije mi to nismo bili obavesteni. Ali sta sad , kao sto rekoh jos jedno iskustvo za nas novajlije na ovoj vodi . Bistro !

Link to comment
Share on other sites

Druze i ja tako razmisljam jos je hladno onda u zadnje vrjeme promjena klime itd. sve je to utjecalo na ribolov,al ja se bojim loseg vremena i u daljnjem periodu jer sjeti se Maja prosle godine katastrofa poplave i td.

Ma ne vjerujem da se onoliki kijamet moze ponoviti dvije godine zaredom. 

Link to comment
Share on other sites

Bpteam svaka cast na izvjestaju... ja sam bio na poz 28 od 8 do 11 aprila...  bez ribe,  samo nekoliko nedefinisanih bipova. Na dijelu jezera oko moje pozicije za 4 dana nije se izbacila nijedna riba, tek u subotu je pocela neka aktivnost na povrsini, ne znam da li su to sarani ili sitna riba. Rumuni su dobili dvije ribe u zalivu iza poz  br 5,  i ekipa iz Austrije na poz br 4 petak na subotu noc je imala ribu 22kg. Nadam se da ce slijedeca kampanja biti bolja, rezervisao sam poz 14 u maju, prije Fishermans kupa...

 Pozdrav svima i Bistro... 

Link to comment
Share on other sites

Kao laik u da kazem u problematici oko jezera Pelagic i Zabar,da li neko ko je vise upucen moze da napise sta se tu desava?u smislu da se u poslednje vreme mnogo vise forsira-reklamira jezero Zabar a nekako mi Pelagic potpuno u drugom planu?

Link to comment
Share on other sites

Veoma jednostavno,zabar je voda u razvitku i jako ouno ulazu u nju,a sve to dobeo reklamiraju da bi privukli posjetitelje.Sa druge strane Pelagicevo je jezero poznato sirom Evrope i ima klientelu tokom citave sezone tako da su se opustili i slabo ulazu u jezero i infrastrukturu,a reklama im vise nije potrebna.Moje misljenje je da uprava Pelagiceva treba krenut naprjed sa obnovom i borit se sa konkurencijom imena "zabar"
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Veoma jednostavno,zabar je voda u razvitku i jako ouno ulazu u nju,a sve to dobeo reklamiraju da bi privukli posjetitelje.Sa druge strane Pelagicevo je jezero poznato sirom Evrope i ima klientelu tokom citave sezone tako da su se opustili i slabo ulazu u jezero i infrastrukturu,a reklama im vise nije potrebna.Moje misljenje je da uprava Pelagiceva treba krenut naprjed sa obnovom i borit se sa konkurencijom imena "zabar"

Zabar ne moze da bude jos uvijek konkurencija Pelagicevu. U neko dogledno vrijeme, mozda. Riblji fond u Pelagicevu sa prosjecnom tezinom negdje oko 15kg je fascinantan i riba napreduje fino iz godine u godinu.

Postala je normalna stvar da kada pecas mozes da ocekujes ribu 20+. Od prosle godine krenule su da izlaze van i ribe 30+. Jako malo ce trebati da prodje kad bude normalno ocekivati i 30+ ribu na Pelagicevu jer ima dosta riba koje su tu oko 28 kg. To u Bosni i Hercegovini nema vise nigdje. Barem zasad. 

 

Istina da se Pelagicevo ne reklamira kao nekada, ali kao sto i sami znamo, Pelagicevo je ugostilo puno poznatih licnosti iz saranskog miljea, puno poznatih licnosti zna za tu vodu i dolazilo je i hvatalo sarane na njoj.

I ja se slazem da reklame nikad nije dosta, a pogotovo sada Pelagicevu treba reklama jer ja ne poznajem vodu za koju je vezano toliko neistine i lazi, raznih dezinformacija i slicno, kao sto je to vezano za Pelagicevo. 

Ljudi nevjerovatno puno sire dezinformacije i gluposti o toj vodi da je to postalo smijesno. 

 

Nema ribe, riba se prodaje, ribu kradu, nema uprave, nema nista..... a onda dodje Maj, dodje Fishermans kup, ljudi se napecaju. Popricam sa Jovom otvoreno na tu temu, kaze covjek, ma Tarik kupujemo ribu, donesi ako imas 10+ slobodno, dodje covjek iz Slovenije pa uhvati ribu 30+, dodju Austrijanci pa uhvate ribu 30+... i tako dalje, i tako blize i tako vise.... 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da Pelagicu fali malo "sveze krvi" u vidu poribljavanja. To ne moraju biti kapitalni primerci, ali da ljudi vide da se uprava trudi. Mi letos pecasmo na 29.a mrcina od 20kg pluta u obali...dosao Jova i kao sad cu kolica da doteram...ma zabole ga, nije se vise pojavio.Da se postave nove klupe....barem u Bosni ima drva. Da se to malo izreklamira....na reklamni udarac kontrom. Ovo je neko moje zamisljanje. Nista lose ne mislim ni o jednom jezeru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da Pelagicu fali malo "sveze krvi" u vidu poribljavanja. To ne moraju biti kapitalni primerci, ali da ljudi vide da se uprava trudi. Mi letos pecasmo na 29.a mrcina od 20kg pluta u obali...dosao Jova i kao sad cu kolica da doteram...ma zabole ga, nije se vise pojavio.Da se postave nove klupe....barem u Bosni ima drva. Da se to malo izreklamira....na reklamni udarac kontrom. Ovo je neko moje zamisljanje. Nista lose ne mislim ni o jednom jezeru

Pametno razmisljanje ja sam slicnog misljenja,barem sto se tice infrastrukture.Nove klupe stolovi uredjenje boxova,a uz to i wc+tusevi sazrelo je to sve za obnovu!!!

Nisu to ogromna ulaganja a puno bi ljepsi dojam dala.Ujedno i reklama koje nikad nije dosta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da Pelagicu fali malo "sveze krvi" u vidu poribljavanja. To ne moraju biti kapitalni primerci, ali da ljudi vide da se uprava trudi. Mi letos pecasmo na 29.a mrcina od 20kg pluta u obali...dosao Jova i kao sad cu kolica da doteram...ma zabole ga, nije se vise pojavio.Da se postave nove klupe....barem u Bosni ima drva. Da se to malo izreklamira....na reklamni udarac kontrom. Ovo je neko moje zamisljanje. Nista lose ne mislim ni o jednom jezeru

 

Sa ovim se slazem u potpunosti. A iskreno kada bi bilo jezero i bez klupa, meni licno ne igra nikakvu ulogu. Dosao sam da pecam i zanima me ono sto je u vodi, a sjedit i lezat mogu na stolici i lezaljci koje sam licno donio. 

 

Ima ono balvana po Bosni koliko hoces  :D

Link to comment
Share on other sites

Pelagicevo je Pelagicevo, voda poznata sirom Evrope...  prosle sedmice su Rumuni snimali dokumentarac o jezeru. Moje misljenje je da im ne treba reklama vec malo da se uprava pokrene i rijesi neke probleme oko uredjenja jezera, da li stolove , klupe, wc ili pozicije, bilo sta samo da se vidi da i dalje zele da Pelagicevo bude br 1 saranska voda na balkanu.

Malo svjeze krvi definitivo treba, sa novim ribama ce se i stare pokrenuti i uzimati na cijelom jezeru a ne samo na pojedinim pozicijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo bili sad na jezeru dobili smo informaciju od drugara iz Pelagiceva da ih sad ne imenujem da bi trebalo da se poribi ove godine sa oko 1800 kg ribe razne , to naravno nije zvanicno nego samo kroz pricu da tako planiraju iz uprave , jedan deo sarana ce se ubaciti pre fisermans kupa a ostatak do kraja godine. Rec je o primercima od 3 do 6 kg kolko sam razumeo , sto je za svaku pohvalu, al za pocetak . Sto se tice uredjenja pozicija klupa i stola, mislim da ce ljudi iz uprave resiti taj problem jel nije to velika stavka sto kaze Carp Yo Yo drva ima u okolini u izobilju. Kad smo se obratili ribocuvaru Jovi za bilo kakav problem , informaciju ili sta god , covek je odmah sa reci presao na dela i uradio svoj posao. Ja bih samo predlozio za dobrobit svih , ako je moguce neke pozicije ponovo vratiti u funkciju , barem sto se tice slobodnog ribolova bilo bi lepo , poz  12 , poz 13 , poz 21, plaza  ....Verujem da ce svako reci ej pa tu sece ovaj onoga pa nece biti pecanja pa ovo pa ono, toliko jezero treba da ima pun kapacitet svih pozicija koje su na samoj mapi izlozene na ribocuvarskoj kucici. Jer jezero Pelagicevo sa takvim primercima ribe, ambijentom prirode, geografskom polozaju i dostupnosti mnogim ribolovcima  zasluzuje pun kapacitet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ubace tu kolicinu ribe, onda ce da bude ludilo. I ovako je sto se mene tice voda koju tesko bilo ko u ovom dijelu moze da dostigne.

Pelagicevo je u top 5 voda ex yu, svidjalo se to nekome ili ne. 

Ova informacija o poribljavanju me raduje pravo. Kako li ce je docekati oni koji sire dezinformacije o toj vodi. Sigurno uz casu vode i kocku secera. 


 

Link to comment
Share on other sites

Pelagicevo je Pelagicevo, voda poznata sirom Evrope...  prosle sedmice su Rumuni snimali dokumentarac o jezeru. Moje misljenje je da im ne treba reklama vec malo da se uprava pokrene i rijesi neke probleme oko uredjenja jezera, da li stolove , klupe, wc ili pozicije, bilo sta samo da se vidi da i dalje zele da Pelagicevo bude br 1 saranska voda na balkanu.

Malo svjeze krvi definitivo treba, sa novim ribama ce se i stare pokrenuti i uzimati na cijelom jezeru a ne samo na pojedinim pozicijama.

Drago mi je sto to cujem od svih Vas,zato sto je i moje licno misljenje da Zabar zasad nije ni blizu Pelagica!!A reklama treba i "Coca Cola" a kamoli Pelagicevu!

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje,ako ti neko uzima pare,hocu i da ulaze odredjena novcana sredstva u to jezero i ajde sad da se zapitamo po cemu je Pelagicevo u odnosu na Zabare bolje?Ako je cilj i svrha pecanja da hvatamo samo ribe preko dvadeset kila i da se samo zbog toga jedna voda svrstava u top 5 voda,onda smo se malo pogubili u tome sta je pecanje i sta je njegova {bar za mene} svrha?
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zašto više ne volim Pelagićevo?

Prvo:

-Pelagićevo nije nikakav zaštićeni revir i tamo po zakonu važi godišnja dozvola koju izdaje Sportsko ribolovni savez RS i koja košta 78km godišnje.Svi mi koji to znamo,ćutimo zbog toga što je među,nazovi sportskim ribolovcima,veliki postotak stoke koja bi nemilice nosila ribu i vrlo brzo uništila tu vodu.Rukovodstvo jezera zloupotrebljava tu činjenicu i protivzakonito naplaćuj dnevne dozvole  sa protivzakonito formiranim cijenama.I preko toga prelazimo jer sam i sam sto puta rekao i naglas i u sebi da bih dao i 100km(50e) samo da na miru pecam.

Da bi se registrovali kao revir ili da dobiju koncesiju na tu vodu treba da plate xy novaca savezu tj ministarstvu,a oni to neće.Godišnje prijave par prodatih godišnjih dozvola i to je to,a ostali novac završi ko zna gdje.Dokaz za to je i činjenica da im je inspekcija prije par godina našla da su jedan od sponzora odbojkaškog kluba iz Pelagićeva,a registrovani su kao neprofitabilna organizacija.

Drugo:

-Odnos prema ljudima koji dolaze da pecaju je više nego očajan.Kako nisam bio 3-4 godine,ne znam da li se šta promijenilo ali me niko nije još uvijek uvjerio u suprotno.

Treće:

-Imam apsolutno pravo da komentarišem da li neko gazduje tom vodom dobro ili loše jer je ta voda još uvijek opšte dobro,a pogotovo kad platim da pecam i ne želim da trpim da me tamo neki Đuro i Pero ispituju da li sam rekao ovo ili ono i zašto sam to rekao...da razmišljam da li je ribočuvar dobre volje...da li je mamuran .. i da me dovode u situaciju da se neprijatno osjećam. 

Četvrto:

Svako ko kaže da ne nedostaje ribe ili nije svjestan šta govori ili laže.Jezerom plivaju još samo 2-3 velika jata šarana i gdje legnu to je to.Statistika sa takmičenja,a pogotovo Fišerman kupa gdje Austrijanci istresu par tona kvalitetne hrane u vodu više je nego nerelevantna jer u maju riba bukvalno izlazi iz zime mrtva gladna.Da ne pominjem što se voda poslije 5-6 godina vratila na normalan nivo pa se tek sad vidi koliko nedostaje ribe.

Peto:

Komfor koji pruža domaćin za cijenu dozvole je 0 bodova.Trava je najčešće nepokošena.Kante za smeće sa trulim dnom su najčešće neispražnjene i predstavljaju dobru metu za sve vrste glodara.Klupe i stolovi nisu neophodni,ali ako postoje treba da su ispravni,a ako ne onda treba da ih sklone a ne da služe kao oronuli spomenik nekim lijepim vremenima.

Na kraju krajeva i odziv na otvaranje sezone je dobar pokazatelj onoga što ja tvrdim.

Ne želim zlo toj vodi pogotovo što sam i sam skromno učestvovao u stvaranju Pelagićeva i ne mislim da Žabari i Pelagićevo treba da budu jedno drugom konkurencija ali ako se ništa ne promijeni Pelagićevo kreće na put bez povratka..Ta dva jezera imaju umupno 40-45 pozicija i sramota bi bilo da nisu popunjene i zato tvrdim da ne bi trebalo da budu konkurencija

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje,ako ti neko uzima pare,hocu i da ulaze odredjena novcana sredstva u to jezero i ajde sad da se zapitamo po cemu je Pelagicevo u odnosu na Zabare bolje?Ako je cilj i svrha pecanja da hvatamo samo ribe preko dvadeset kila i da se samo zbog toga jedna voda svrstava u top 5 voda,onda smo se malo pogubili u tome sta je pecanje i sta je njegova {bar za mene} svrha?

Velika riba-Macani!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moje licno misljenje sto se tice uprave pelagiceva, da se ta uprava trenutno zove Jova!!  a konzesija izlazi ove god. ako se ne varam, A to sto im netreba vise reklama za to je naj vise zasluzan Misa!! lik koji trenutno upravlja Zabar barom a kako upravlja vidimo iz dana u dan i sve pohvale sta je sve uradio za ovo kratko vreme, Da je ostao na Pelagi izgledale bi obala, klupe, kante za smece itd. itd. mnogo mnogo bolje nego sada, u to sam ubedjen.  A po nekim nezvanicnim informacijama konkurisace ove godine za koncesiju Pelagiceva, ako je to stvarno tacno i ako uspe da dobije koncesiju verujem da ce Pelaga dobiti opet svoj sjaj koje i zasluzuje kao jedna od najboljih saranskih voda na balkanu. E sada ima dosta ljudi koji spekulisu ako bi dobio koncesiju uzlovio bi krupnu ribu i ubacio u zabar ( a znamo posto se krecu sarani preko 20kg i kako ih je tesko nabaviti)  tako da bi Zabar bio za strance i elitu sa jakom vecim cenama dozvola a Pelaga ostao za neki srednji stalez sa saranima do ca. 15kg.  Za mene licno su to sve samo spekulacije i price!!  Ali mozda ima tu i neke istine!!?

Link to comment
Share on other sites

Prilicno si upravu.Samo cu te malo ispraviti

Miso je prije svega predobar covjek i dok je on bio predsjwdnik vec  krenulo naopako jer se on nikad ni sa kim nije htio zamjeriti a od toga u ozbiljnom poslu nema vajde.On je  moj prijatelj ali sam mu krivicu za sunovrat Pelagiceva sto putai spocitao.Sad je direktor/sef na Zabaru ali ipak iznad sebe ima vlasnika koncesije cija je uvijek zadnja.Sto je u misinom slucaju idealno.

Za sve vrste reklama i materijalnih i virtuelnih je bio zaduzen Stanko Stankovic i nikad ni dinara/marke nije uzeo za to.Samo mu je jedan dan saopsteno-ko te j... jer je postavio kljucno pitanje:"Ljudi gdje su pare?"

I da pojasnim.

Koncesija se daje u RS na 30 godina minimum i moze konkurisati samo firma koja ispunjava stroge uslove konkursa.

SRD Saran  iz pelagiceva je udruzenje gradjana i oni su privremeni korisnik i upravljanje jezerom im se dodjeljije svake 4 godine jer nema ozbiljnog kandidata za koncesiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje,ako ti neko uzima pare,hocu i da ulaze odredjena novcana sredstva u to jezero i ajde sad da se zapitamo po cemu je Pelagicevo u odnosu na Zabare bolje?Ako je cilj i svrha pecanja da hvatamo samo ribe preko dvadeset kila i da se samo zbog toga jedna voda svrstava u top 5 voda,onda smo se malo pogubili u tome sta je pecanje i sta je njegova {bar za mene} svrha?

Kakve pare ti uzima naprimjer Pelagicevo?

 

Samo za dozvolu koliko ja znam, a voda puna riba 20+.

Ako ti je puno, uzmi fino pa idi tamo gdje mozes da potrosis 1000 eura po izlasku. Sto bi uopste isao na Pelagicevo, Zabar itd. Idi na Ebro, idi na Sarulesti.

 

I da naravno, pecanje, ribolov (uzmi kako hoces) jest odlazak na jezero u potrazi za ribom, a to sto su balkanci pecanje pretvorili u tovljenje guzica na istom pa im fali svaki komfor, to je drugi par cipela.

 

Pecanje je pecanje i ono se zna kakvo je. Sator, stapovi, primama, trazis ti ribu, ona te jebe jer nece da jede tvoju primamu,a ti na obali kontas kako da je natjeras da uzme ponudjeno.

 

Mani me okretanja janjetine za vrijeme pecanja i ocekivanja da ti cuvar gladi jaja dok si na jezeru. To nije ribolova vidjelo. To se moze radit i na obliznjoj livadi kod kuce bez da pecas, samo umjesto cuvara nadjes budalu da ti gladi jaja dok ti okreces janje i pijes pivkana.

Link to comment
Share on other sites

Moje licno misljenje sto se tice uprave pelagiceva, da se ta uprava trenutno zove Jova!!  a konzesija izlazi ove god. ako se ne varam, A to sto im netreba vise reklama za to je naj vise zasluzan Misa!! lik koji trenutno upravlja Zabar barom a kako upravlja vidimo iz dana u dan i sve pohvale sta je sve uradio za ovo kratko vreme, Da je ostao na Pelagi izgledale bi obala, klupe, kante za smece itd. itd. mnogo mnogo bolje nego sada, u to sam ubedjen.  A po nekim nezvanicnim informacijama konkurisace ove godine za koncesiju Pelagiceva, ako je to stvarno tacno i ako uspe da dobije koncesiju verujem da ce Pelaga dobiti opet svoj sjaj koje i zasluzuje kao jedna od najboljih saranskih voda na balkanu. E sada ima dosta ljudi koji spekulisu ako bi dobio koncesiju uzlovio bi krupnu ribu i ubacio u zabar ( a znamo posto se krecu sarani preko 20kg i kako ih je tesko nabaviti)  tako da bi Zabar bio za strance i elitu sa jakom vecim cenama dozvola a Pelaga ostao za neki srednji stalez sa saranima do ca. 15kg.  Za mene licno su to sve samo spekulacije i price!!  Ali mozda ima tu i neke istine!!?

To bi bilo svjesno unistavanje jedne vode. Ko to pozdravlja, ja ga nabijem na k....

 

Umjesto da pravimo sto vise voda oko nas, mi ih unistavamo. Treba nas atomskom zatrpat.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...