Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Ja sam jutros u 9:30 stigao na jezero,u planu da malo prosecem oko jezera i upoznam nove prijatelje,dok se Makedonci spakuju i onda da zauzmem poziciju 22 koju sam vec idavno rezerviso,medjutim vec u to vrijeme ljudi na 22 nisu pecali jer su premoreni od ribe!!!

Obavljam sa njima razgovor i dobijam korisne informacije te se polako montiram na poziciju.Dok druzenje traje ja zabacujem moje stapove napamet samo da su u vodi i bacam se na ostali dio posla,kad ono bippppp,ja spetljano i iznendjeno reagujem i gubim prvu ribu sto je za mene los znak!Riba do 12 sati razvaljuje citavo podrucje poz.22 uz obalu lupa kao divlja svinja.al uz taj pocetak mrijesta prestaje da se hrani,poslje podne se smiruje lupa i ja imam pravi runn,dok dizem stap riba je vec u granju (pecam uz obalu desno pid drvecem)i nakon rovovske borbe ja gubim bitku.Polako al sigurno gubim strpljenje i pocinjem se nervirat.U 20:15 minuta griz i to zestok ja kontriram u sekundi i realizujem prvi ulov,vaga pokazuje 16,60 kg!Momentalno je zatisje na svim pozicijama,vjerovatno zbog mrjesta slabo se lovi,al ja sam zadovoljan

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tarikov prijatelj na poz.5 josh prvo vece je imo 25+ kg,zamolili nas da vagamo i slikamo ribu,na poz.14 bili neki hrvati Jane je bio kod njih kad su mjerili dve ribe 26,3 i 23,4 kg

slovenac rekorder na pelagic na poz 20 vec prvi dan imo 4 ribe iznad 20 kg

 

Bez razlike na gazde jezera koji se stalno mjenjaju GREOTA je ovakvu vodu uopste staviti u usta u negativnom kontekstu

Neznam za vas al ja i Jane i dalje cemo da jurimo svoj rekord na ovoj vodi 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za Janeta i ekipe iz Makedonije. Jos da mi nisu pobjegli pa da smo se uspjeli upoznati bilo bi super.

Zadnji njihov dan sva riba sa jezera je usla na 22 i pocela mrijest.

Ono nisam u zivotu vidio.

Granu debelu kao ruka riba udara i savija kao kuvanu spagetu.

Paponja je imao tu srecu da je upao na poziciju u takvim okolnostima i riba jednostavno se ne hrani.

A tako i ostatak jezera manje-vise.

Juce se mrijest smirio i za ocekivati je da danas krene.

Link to comment
Share on other sites

lepo  druzenje lepe ribe i dobri domacini,, pelagicevo je voda koja svaki ribolovac mora bar jednom da je poseti radi riba i sama priroda,,

pecali smo na 22 poziiciju koja je dobra u ovaj period i zahtevna,, riba je bila na mrest i kad smo dossli i ulazila u granju povremenu,, na desnsne strqane gde smo pecali sa 3 stapa nismo imali udar 14 saati a riba se kupala iznad sisstema.nismo mogli da nadzemo tvrdo dno. presondirali smo citavu desnu stranu 2-3 puta i konacno smo nasli tvrdo dno koje od predhodno hraniliste bio je par metara a nismo imali ni tit,, na nova lokacija riba je odma pocela da radi,, ovo pricam iz razloga da i pelagic nije voda koja zabacis stap i dobijas ribu, treba rada i odgovornost,, merili smo 850 kg i zadnjih 16 saata nismo pecali da ne bodemo ribu i situacija kod nas nijebila bas najbolja u makedonijii ..pecali smo na domacu boilu labavu kao za divu vodu , nismo bacali spoda kako i uvek, radili samo kobra.. klasika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja sam odpeco svoju rundu na Pelagicevu poslje Makedonaca na poz.22.Prvi dan po mom dolasku riba je bila u mrjestu,al je jos pomalo i grizla,ja sam imo samo jednog Sarana od 16,600 i to je to,ni na jednoj poziciji nihe bilo bajno,al obzirom na vremenske uvjete i mrjest opet se upecala i poneka riba.Sve u svemu ja sam zadovoljan opet sam upozno nove ljude i prijatelje i uzivo u prirodi.Za poziciju na kojoj sam peco mogu rec da je veoma teska i zahtjevna,racunajuci krs u vodi jedna od najtezih pozicija na jezeru ako ne i najteza.
Link to comment
Share on other sites

To je bojli kup 6 dana. Iskljucivo bojle i pelete.

28 ca je dobra pozicija i za slobodno i za takmicenje. Mnogi misle da je to 29 ili 1. Ali bas ta dva mesta se suceljavaju, pa ako se umesa 2 i 3, pa preko 5 onda je tesko.

Na 28, nema konkurencije sa leve strane. A preko je konkurencija na br. 6.

 

Nek im je sretno

Link to comment
Share on other sites

Poruka od Srkija:

Mi 3 amura,2,3,4 po amura,11 sarana 17 kg,17 2 kom 15 i 23 kg 19 jednog sarana.i valjda.22 1 sarana.Kilaze sam pisao onako po secanju.Mozda i 20 ima sarana.Taj deo jezera tamo je bio pun sarana zbog mresta pa se malo i zadrzao po coskovima.

Link to comment
Share on other sites

Ujutro u 8 pocinje fishermans partner kup. Srki i Nesa izvukli poziciju 28. Moglo je i bolje ali poznavajuci njih i sta su spremni da naprave neka se ove svabe spreme i nek odmah obuku kozne gace :)

Bojim se da nece dobro proci. Ispred njih je nezahvalna pozicija. Sa najvecim dubinama ispred sebe na jezeru. A riba je jos uvijek po zalivima. 

Da sam na njihovom mjestu opredijelio bih se da pecam amura jer je u proteklih 7 dana uglavnom on bio na udicama sa izuzetkom sarana po zalivima. Znaci na otvorenim pozicijama, a 28 je jedna od njih, u amuru je spas, osim ako kisa nekakva ne padne al da rolja dan ili dva da ohladi vodu malo i da sarana potjera iz zaliva na otvoreno.

Ali tek je pocelo pa cemo sa nestrpljenjem da pratimo izvjestaje.

 

Neka im je bistrooooooo

 

:pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Ako je riba u 22. jesno je otkud problemi oko granice sektora. Malo statistike

 

 -prosle godine nije pecala 22. a pobedila je 20. sa upecanih 1,5 t, druga je bila 19. (Misa i Braca) sa 1,2 t., a treca 4. sa 500 kg.

 -2013 je pobedila poz. 6, druga je bila 7. , treca poz 28. Pozicija 20 je bila 8, a poz 19 zavrsila na 10. mestu. 

2014 je pobednicka ekipa uhvatila skoro koliko sve 3 u plasmanu 2013 - Delom jer je riba napredovala, a vecim delom jer najvise ribe bilo bas u 22.

 

Dakle matematka je jasna (crva nije ni bilo), ako si na poziciji gde je riba, ne gine ti prvo mesto ili 2. mesto - ako nisi mozda mozes da se boris za trece. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce ovaj kup biti drugaciji, tj. da ce ekipe u plasmanu biti iz razlicitih sektora-pozicija, na osnovu ovogodisnjih pokazatelja. Nisam siguran da ce ovog puta sektor C biti dominantan, bez obzira na skorasnji mrest, visok vodostaj i temperaturu.

Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam informaciju da 17,19 a izgleda i 20 dobro pecaju,bice verovatno kao prosle godine.Mozda se nesto pozitivno desi nocas na 28,videcemo,za sad samo amuri u njihovom sektoru.

Link to comment
Share on other sites

Bojli je Kup Neso. Narednih dana kad upekne on ide ka 14-11-25 i dalje, potpisujem :sorry:. Nemogu da ga zadrze s hranom.

Naglasavam da ima najmanje 2 tone ribe u desnom zalivu izmedju pozicija 5 i 6. Ja licno gledao svojim ocima proteklih 7 dana. Samo nije htijela da jede skoro pa nikako. Uspio sam iscackati nesto ribe od tamo. Mrijest je zavrsio za 2 dana i cekao sam ga da krene da jede nakon njega. Ni nakon par dana cekanja nisam docekao momenat kad mete sve ispred sebe poslije mrijesta. Kada je kisa pala mislio sam da ce ga istjerati ali ne lezi vraze, ostade riba tamo. I jos se kupa kao da provocira.

Ovi sto su na tim pozicijama naspram tog zaliva, trebaju cekati da se riba pokrene od tamo i izadje na otvoreno. Onda moze da bude dar mar.

Isto tako dosta je ribe bilo na plazi, samo ne znam ko i kako peca niti kako su okrenuti boxovi.

 

Mozda odem da obidjem da vidim situaciju na licu mjesta.

Link to comment
Share on other sites

Sa ove liste sto je Neso objavio, ocigledno je da ribe malo ima u 22 ci. Ali je zato je pecaju na 17 ci. Vecina koji odlaze tamo znaju da je to prolazno mesto, ono sto ima da se upeca u onom G zalivcicu to je....riba se krece ka 14-25-11 ;).  Na osnovu i mojih info, mnogo je ima tamo gde si i napisao Tarik, vide je kazu.

Na osnovu svega toga....ponovo kazem da nece biti ni blizu dosadasnjih kupova

Link to comment
Share on other sites

Sa ove liste sto je Neso objavio, ocigledno je da ribe malo ima u 22 ci. Ali je zato je pecaju na 17 ci. Vecina koji odlaze tamo znaju da je to prolazno mesto, ono sto ima da se upeca u onom G zalivcicu to je....riba se krece ka 14-25-11 ;).  Na osnovu i mojih info, mnogo je ima tamo gde si i napisao Tarik, vide je kazu.

Na osnovu svega toga....ponovo kazem da nece biti ni blizu dosadasnjih kupova

Strasno koliko je tamo ima u tom zalivu. Ako se pokrene i ovi na 6ci bi mogli da joj sjeku put odmah. Al' kao sto rekoh,ne znam kako su okrenuti boxovi. Cuo sam da pozicija broj 5 peca a da peca 4ka, pa onda i ona moze da se ubaci u cekanje te ribe tamo iz tog zaliva.

Link to comment
Share on other sites

21 i 22 vrvi od ribe,ili nece da jede zbog mresta ili su na 22 tantuzi neki,sto i nije tako lose. :D

Neso care, mrijest je po meni, po onome cemu sam licno prisustvovao na vodi, bio i prosao. E sad, jedino ako je ostalo ribe koja se nije ispraznila.

 

Link to comment
Share on other sites

Slovenac Kristof je bio na jezeru 7-8 dana i pecao je na 20. Svu ribu je dobio ukoso na 19 jer je zakupio i nju kako mu niko ne bi smetao.

S obzirom na to i na cinjenicu da je vodostaj toliki koliki jeste (a i maj je mjesec) ja mislim da ce prvi i drugi biti iz tog coska.

Naravno, pod uslovom da nisu neki pajseri i da znaju pecati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...