Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

Gamakatsu G line flex je dobar, dok je G line element golo g...o, nikad gori najlon nisam imao...

 

 Ja sam baš zadovoljan sa Gamakatsu g line element, po meni jedan od boljih žutih najlona...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ne znam koji su najbolji ali sam gotovo siguran da nije problem u samom najlonu već da je roba stara i ko zna kako čuvana. Uvaljuju nam kako stignu i pri tom nas deru da sve zvoni... Ista stvar je i sa strunama i svim ostalim... Bukvalno više ne znam ni gde ni koji najlon kupiti a da ne košta živaca a i para poprilično...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kolko ovde ima kontradiktornih ljudi... Čitam postove, lik hvali rubilon x zoga, pljuje gamakatsu flex, i posle dve god hvala i Gamakatsu flex... Sve sam čitao od 2014 pa do sada.... 4 najbolja najlona i najpouzdanija ili pet su :prologic mimicry, fox soft Steel camou, gamakatsu g line flex, shimano tehnium, i prologic xlnt.... I Cao i doviđenja... Ostalo sve govna... Iskreno...
Link to comment
Share on other sites

Svako piše svoja iskustva...najbolji najlon je nov najlon...ako već mora neka marka...po meni Xzoga busterlon je jedan od boljih, i u njega imam najviše poverenja. Nisam čuo da je neko imao loše iskustvo sa njim. Jedina mana je crna boja što ga čini slabo vidljivim...
Link to comment
Share on other sites

Drugar uzeo Berkley connect cm50 0.28mm i 0.34mm pre nekih mesec dana i donese mi da vidim pošto sam hteo i ja da uzmem. Probam da prekinem 0.28mm, odmotam metar najlona sa rolne i namotam na jednu ruku i na drugu ruku po dva kruga i onako na celac bez čvora probam da ga prekinem, puca kao paučina. Probam 0.34mm isto tako na celac, puca i on lagano. Šta tek očekivati na čvoru... Užas.

Na kraju odem u prodavnicu, pregledam najlone i pitam da otvorim da probam kakvi su na čvoru i čovek mi dozvoli. Posle dosta probavanja kupim Carp Pro sport line 0.31mm, bio sam jako skeptičan prema tom najlonu ali kad sam ga probao oduševio sam se. Neverovatno koliko je jak najlon.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Pozdrav kolege ribolovci. U potrazi sam za najlonom 0.33-0.35 1000m do 2500 din.Pecao bih uglavnom na kanalu amure i ponekad sarana na manjim komercijalama. Pošto zadnjih godina slabo pratim sta je novo po radnjama a nisam u situaciji da mogu da probam svaki najlon, moram ga narućiti poštom pa ne bi hteo da kupim najlon koji stoji 3-4 god negde i posle da mi puca kao paučina. Tako da mi je svaka pomoć i sugestija dobrodošla. Evo nekih koje sam ja našao da mi se svidjaju:

 

Fox Adaptive Camouflage Soft Steel

0.35/1000m 2420 din

 

DAM Damyl Tectan Superior Carp Green

0.35/1000m 2300 din

 

Katran Synapse Wild Carp

0.32/1000m 2090 din

 

KKarp Xtreme Camo

0.35/1000m 2490 din

 

Gardner Pro Carp

0.35/920m 1530 din

 

Prologic Density Carp Mono green

0.35/1000m 2700 din

 

Trabucco T-Force Pro Carp

0.35/1000m 2400 din

 

Nekako bi najradje uzeo Fox, Dam ili Prologic al neznam koji je najsvežiji..

Edited by Daka88
Link to comment
Share on other sites

Evo da se pohvalim da sam kupio najlon ????

Fox Adaptive Camouflage Soft Steel 0.35 1000m. Uzeo ga u Carpologiji pošto su počeli da drže i fox. Najlon je uvežen ove godine, svež je. Rade ga braća kinezi ????

Šta znam..... ide u konzervi, pakovanje top ????. Boja od svetlo braon pa do skoro crne. Probao sam ga kidati na običnom čvoru...drži dobro.... da bi pukao treba dobro da se cimne, kad samo vučem nemogu ga pokidati. Izbaždaren je na svakih 250m, mada meni nije bilo od koristi pošto stavljam na 3 masinice.

Edited by Daka88
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle godine presao na Shimano jer nisam uspevao da nadjem G-line Flex vise,ne znam da li ga sada ima negde…Pa sam bunario sta bi bila dostojna zamena…Pun naziv Shimano Technium Invisitec QP PB.Malo je reci da sam prezadovoljan.Cak mi se i vise dopada od Flex-a koji je bio vrhunski.
Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je da je Flex neuporedivo kvalitetniji najlon od Invisitec-a. Koristio sam i jedan i drugi paralelno, na istim mašinicama... naspram flex-a ovaj drugi ispadne bukvalno za jednokratnu upotrebu. Jako brzo gubi na kvalitetu, postaje krut, uvrće se, puca... flex se može mnogo duže koristiti
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam takvo iskustvo.Koristim 0.40 zbog mesta gde pecam jer ima mnogo granja i stabala u vodi…ovo ce biti druga godina sa istim najlonom na spulni,tj nisam menjao prvobitno namotan.A vec sam izlazio na vodu.Apsolutno je bez memorije i nije krut iako je 0.40 u pitanju.Toga sam se bojao kada sam ga porucio,upravo zbog debljine,medjutim nikakva ni mrsenja nisam imao,niti spadanja sa spulne i slicno,memorija gotovo da ne postoji…I dalje je kao kad sam ga uzeo.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam druze u Italiji,a Gamakatsu generalno ovde gotovo da ne postoji.Nesto od sitnica se mozda i nadje,a sve ostalo je upitno…Ovde sam prvo trazio.Medjutim nigde nisam mogao da ga nadjem.Ne znam sada kakva je situacija konkretno za najlon,ali Gamakatsku kao firma ovde gotovo da nije zastupljen.Cak i u jednoj radnji sto imaju nesto njihovog programa,covek mi dao katalog i nisam ga nasao u ponudi.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...