Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

Mozda već ima tema o ovome...kakva su vaša iskustva sa fluroscentnim, tj. žutim, ili drugim najlonima upečatljivih boja...crvena, ljubičasta itd? Neki kažu da mogu da odbiju oprezniju ribu jer su uočljiviji u vodi, neki opet da riba ne razlikuje boje tako to nema veze, odnosno da se takvi najloni u vodi ne primećuju...
Link to comment
Share on other sites

Uzmi parce vristeceg najlona i potopi u vodu i verovatno ce ti se sve samo reci....

 

 

Zabaci zuti fluo najlon pa zaroni pa vidi. Boje najlona su za ribolovce, ne za ribe

 

 

Do sada nisam koristio "vrišteće najlone", pa zato i pitam...voleo bih da čujem vaše mišljenje o istima, pre nego što eventualno uzmem takav najlon i sam ga probam...  :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda već ima tema o ovome...kakva su vaša iskustva sa fluroscentnim, tj. žutim, ili drugim najlonima upečatljivih boja...crvena, ljubičasta itd? Neki kažu da mogu da odbiju oprezniju ribu jer su uočljiviji u vodi, neki opet da riba ne razlikuje boje tako to nema veze, odnosno da se takvi najloni u vodi ne primećuju...

Iskljucivo koristim fluroscentne zute i crvene najlone zbog bolje vidljivosti nocu,pecam divlje vode i ne vidim neku razliku u odnosu na kolege koje koriste manje upadljive boje najlona.Mozda je u zadnje vreme na komercijali riba postala opreznija,to neka ti objasne i docaraju kolege koje vise vremena provode na komercijalama  ;)

Link to comment
Share on other sites

Do sada nisam koristio "vrišteće najlone", pa zato i pitam...voleo bih da čujem vaše mišljenje o istima, pre nego što eventualno uzmem takav najlon i sam ga probam... :)

Slobodno uzmi i ne brini se nista. Nece biti razlike u ulovima jedino ces ti bolje videti gde ti ide najlon, pogotovo nocu dok vadis ribu zna da bude od koristi. Ja od tih drecavih koristim Gamakatsu G line 0.28mm i prezadovoljan sam njim. Katran Synepse Neon jako puno ljudi koristi, takmicara pogotovo i onih koji zele da dobace na malo vece udaljenosti. Jos jedna bitna stvar, kod svakog zabacaja na 100+ metara ionako dobar deo najlona lezi na dnu, tako da je boja najmanji problem

Link to comment
Share on other sites

Celu proslu godinu sam odpecao sa fluorescentno narandzastim nalonom,i zaista nisam primetio nikakvu razliku u ulovu u odnosu na ranije kad sam koristio neke kamuflazne boje(jednako slabo lovim i sa jednim, i sa drugim ????????????). Koristio sam formax-ov LUMIX u debljini 0.25mm, lovio i na divljoj vodi i na komercijalama,i ukratko, prezadovoljan. Ima veliku nosivost,a mek, odlican za zabacivanje..spulne punim do vrha,a nisam imao problem da se najlon kao opruga spada sa masine. Sve u svemu, nemem nameru da prelazim na neki drugi,pogotovo ako se uzme u obzir da mu je cena oko 400din za 300m.Moja jedina zamerka je sto ga nema u vecim pakovanjima (1000m), jer mi je 300m malo za spulnu...
Link to comment
Share on other sites

ja sam jednom  bio uzeo onaj sufix tritanium....onaj drecavo crveni....djubre nevidjeno...necu da gresim dusu...mozda sam nalete na los kotur.....uvija se, ufrcka se, izbledeo skroz postao je roze a ne crven.....ali verujem ovo Kiki sto kaze za Gamakatsu da je super taj zuti je bas dosta godina na trzistu i dosta ga ljudi hvali....

Ovde u Srbiji dosta ljudi zapostavlja Anaconda najlone...ali uopste nisu losi.....pogotovo onaj crni peacemaker ....koristio sam 0.25mm bez problema sa shockom i nije pucao .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je broj 1 najlon iznad svih najlona tehnium pa dva slobodna mesta pa ostali najloni , jedina mana po meni tehniuma je boja jer da je fluo zbog bolje kontrole ribe nocu mislim da nikada nebi razmisljao o nijednomn drugom najlonu. Koristio sam i gamakatcu g line i flex koji je isto vrhunski ali nemoze prici tehniumu. Prosle i preprosle god menjao cisto radi probe i mimicar i busterlon i catran synaps probavao sve i svasta jer svake god menjam da bi mi najloni bili svezi tako da sam dosta dosta raznoraznih isprobao i opet kazem po meni tehnium broj jedan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kupi technium invisitec pa javi kako si prošao. ahahah

Najveće govno od najlona koje postoji. Niđe veze sa običnim techniumom

samo obican nijedan drugi a trenutno imam synaps neon samo zbog boje i da probam i po meni jedan od boljih neona jer nema toliko istezanja jer ja nevolim najlone koji se dosta razvlace
Link to comment
Share on other sites

ja sam jednom  bio uzeo onaj sufix tritanium....onaj drecavo crveni....djubre nevidjeno...necu da gresim dusu...mozda sam nalete na los kotur.....uvija se, ufrcka se, izbledeo skroz postao je roze a ne crven.....ali verujem ovo Kiki sto kaze za Gamakatsu da je super taj zuti je bas dosta godina na trzistu i dosta ga ljudi hvali....

Ovde u Srbiji dosta ljudi zapostavlja Anaconda najlone...ali uopste nisu losi.....pogotovo onaj crni peacemaker ....koristio sam 0.25mm bez problema sa shockom i nije pucao .....

Ovo za crveni Sufix potpisujem,bas je govno od najlona,sav se ufrcka posle par pecanje,posle pet pecanja sam ga skinuo i bacio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo za crveni Sufix potpisujem,bas je govno od najlona,sav se ufrcka posle par pecanje,posle pet pecanja sam ga skinuo i bacio.

Ne znam kako vam se to desava.Ja ga koristim zadnjih 4-5 godina s tim sto na pola sezone premotam(okrenem) najlon na spulnama.Nijednom mi se nije desilo da kad otvorim spulnu najlon iskoci ili se zamrsi.Sve je ok i nemam potrebe za skupljim i brendiranim najlonima dokle god sufix sluzi.Koristim 0,30mm + buldozer 0.40mm kao sok lider,pecam uvek na +100m(zabacujem) ne razvlacim najlone camcem.Ko razvlaci najlone camcem nema potrebe da se zali na uvrtanje najlona jer to se u najmanju ruku ocekuje od svakog najlona koji se razvlaci na taj nacin...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako vam se to desava.Ja ga koristim zadnjih 4-5 godina s tim sto na pola sezone premotam(okrenem) najlon na spulnama.Nijednom mi se nije desilo da kad otvorim spulnu najlon iskoci ili se zamrsi.Sve je ok i nemam potrebe za skupljim i brendiranim najlonima dokle god sufix sluzi.Koristim 0,30mm + buldozer 0.40mm kao sok lider,pecam uvek na +100m(zabacujem) ne razvlacim najlone camcem.Ko razvlaci najlone camcem nema potrebe da se zali na uvrtanje najlona jer to se u najmanju ruku ocekuje od svakog najlona koji se razvlaci na taj nacin...

ako Sufix nije brend onda ne znam ko je. :)

p.s. izvini kolega bilo je jače od mene. ahahahah

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako Sufix nije brend onda ne znam ko je. :)

p.s. izvini kolega bilo je jače od mene. ahahahah

Vidim da MNOGI pljuju po sufixu,tako da ispade da su ga unazadili u doba kada se pecalo na zlatnu kornjacu ....

Nema potrebe da se izvanjavas,sve je OK ...

Link to comment
Share on other sites

Menjao i pecao sam na mnogo najlona,počeo sam sa sufix sinergy,bez zamjerke,posle shimano technium crni,odličan,malo krut i za bacanja ima i boljih uz to cena da te glava zaboli,u to vreme ga ispod 30 eura nisam mogao dobiti,posle njega daiwa infinity maskirne boje,bez zamjerke,sledeči koji sam koristio trabuco pro carp,odličan ali malo lažu što se tiče promjera,posle sam prešao na žute najlone jer dosta pecam sam i to ti noču puno olakša stvari,moj izbor je pao na katran synapse neon,veliki promašaj,u proleče sam dobio svežu robu i na prvoj kampaniji bez problema,za dobar mesec idem ponovo,tad gubim 1 šarana,puknuo najlon,mislim da je slučaj,kad uveče malo veči šaran pred podmetačem i opet pukne,tad ga uzmem u ruke i pri svakom malo jačim trzajem pukne,nisam mogao verovati jer to mi se još nikad nije dogodilo,navodno je i hrvatska reprezentacija imala problema sa pucanjem na svetskom prvenstvu tim najlonom ali niso puno pričali jer je katran bio jedan od sponzora,posle sam prešao na prologic xlnt žuti,odličan, uz to skoro smešna cena,prošle godine ga nisam mogao dobiti u debljini koju sam htio pa sam opet došao na sufix xl žuti 0,27 mm, :good: palac gore za njega, uz to jeftin,več tražim svežu robu za ovu godinu,moram da napomenem da pecam samo najlonima izmedju 0,25 i maksimum 0,30 mm,jer lovim jedino na bacanje,to su moja skustva o najlonima u 18 godina mog šaranskog staža i slažem se sa moja dva prethodnika da je sufix brend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po mojim iskustvima i menjanje raznih najlona

Tehnium nema konkurenciju jedina mana malo jača cena a li ko i sve ostalo koliko para toliko muzike

Xzoga masterlon plavi odličan najlon 1500m 1500din najlon za svaku preporuku mekan,lepo leti a jak izdrzljiv

Prošle godine sam narucio iz amerike berkly big game 0.30mm beli i najlon je ful apsolutno nikakvu zamerku nemam na njega a cena je 9$ za 1300m. Ubedljivo najbolji best buy

Pre jako davno sam koristio članci najlone bili su crveni i crni,crveni mekši crni kruci odlični su bili ali ih nisam video godinama,ostalih 30koje sam probao svi su imali manje ili veće zamerke ili nisu opravdavali cenu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uzeo za ovu sezonu da probam Gamakatsu G Line element žuti - 0,35 mm. Preferiram sistem sa što manje čvorova, pa zato ova debljina, jer ne koristim shock predvez :shok: Čini mi se kao da je najlon deblji od ovoga što piše, kada ga uporedim pod rukom sa nekim drugim najlonima...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam proslu sezonu pecao upravo sa njim i u toj debljini, imam ga jos na rezervnim spulnama. Najlon je pravi buldozer, videces to prvi put kad zakacis za nesto. U vecini slucajeva pucao mi je predvez ili udica, najlon nece. Moguce da je malo deblji, ali smatram da za komercijale bas i nije u ovoj debljini. Mora bas da se zapne da bi izasao na neku daljinu sa pva, a na komercijalama nema nekih prepreka iz kojih bi morao da cupas ribu ili sistem. Za divlju vodu da, za komercijalu max. debljina 0.30 (odnosi se na Gamakatsu G line).
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...