Jump to content

Promotol L


Recommended Posts

Zasto ne probate sa Promotol L, umesto Multimina?  Po meni mnogo dobra stvar i ima ga skoro svaka poljoprivedna apoteka u Srbiji. Licno imam odlicnog iskustva, a mozda je i bolji nego ovi amino dodaci koje sam koristio od poznatih firmi. Doziranje je ca.5ml. u kg.mixa, a o ceni da i ne govorim 1l ca 2200din.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam strucan niti mogu to da tvrdim,ali licno sam misljenja da je promotor samo jedna od mnogobrojnih prica ribolovne indusrtije koju kupujemo u vidu multimina ili stimulin amina... itd. a sa notama mirisa se danas najlakse poigrati...No,kako u danasnjem savremenom takmicarskom saranskom ribolovu prezentovati mamac a da sve to ne iziskuju 4-5 puta vise para, pa ne ide :) Nego, za jedno sam i vise nego siguran, a to je cinjenica da se sve vise udaljavamo od prirode, pocev od proizvodnje hrane i nase ishrane, preko farmacije... pa sve do onih ciklusa gde preterana filozofija bas i nije neophodna...a danak vec placamo...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ispravio bih te limun-ruma

Ne radi se o "mnogobrojnim pricama ribolovne industrije" vec o dodatku ili nazovi kako hoces koji se dodaje izmedju ostalog i pcelama i koji je 100% prirodan.

Sastav  i cena su mu takvi da je to neko prepoznao kao alternativu raznim Multi i Nutraminima koji su sve losiji i losiji...

Danak placamo jer smo sami krivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispravio bih te limun-ruma

Ne radi se o "mnogobrojnim pricama ribolovne industrije" vec o dodatku ili nazovi kako hoces koji se dodaje izmedju ostalog i pcelama i koji je 100% prirodan.

Sastav  i cena su mu takvi da je to neko prepoznao kao alternativu raznim Multi i Nutraminima koji su sve losiji i losiji...

Danak placamo jer smo sami krivi.

Druze slazem se sa sustinom tvog komentara i u potpunosti sam ga razumeo,samo sto je moj akcenat bio na necem sasvim drugom.Ne opovrgavam cinjenicu da je promotor prirodan i nesumnjivo koristan u mnogim sferama, taman posla,igrom slucaja je on ovom prilikom tema, u sprezi sa multiminom ili stimulin aminom...Da banalizujem,onako najsirovije,aludirajuci na sve "cudotvorne" bocice koje smo slepo voljni da platimo basnoslovno,ubedjeni da kupujemo ekstra produkt koji daje siguran preduslov dobrom ulovu,pod okriljem etikete na bocici i dobrog marketinga...ni ne sanjajuci u bezbroj slucajeva da recimo placamo dva decilitra obojenog jestivog ulja sa malo arome,ili mozda decilitar babinog sirupa iz spajza,iliti mozda kilu aromatizovanog brasna,,,i bog te pita cega sve,cije cene ne premasuju ni sto dinara...Sustinski problem je u tome sto kod nas ne postoji niti jedan garant u bilo kojoj sferi nabavke bilo to semena u poljoprivredi,rezervnog dela u mehanici,cak i lekova u bolnici...o opravdanosti kvaliteta i cene istog...

Za danak se isto slazem sa tobom :)  , a isto tako verujem da kada bi neko dokazao da cijanid i pored sve katastrofe super peca ribu,bilo bi musterija a da ne pitaju posto je bocica...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za svaku komponentu za izradu boila ili vec za bilo koji proizvod govore rezultati,promotor nije izvikan i ne mnogo ljudi zna za njega pa je uvek u drugom planu,kao i svako ko pocinje sa izradom boila uvek se prvo opredeljuje za renomirane proizvodjace jer misle ako plate debelu cenu necega da je to automatski pun pogodak sto uvek bas i nije tako.

Daleko od toga da nepostoje kvalitetni dodaci kao sto su carpmino,stimulin amino i marine amino bar za mene,ali ako vec pravim godisnje vecu kolicinu boila uvek cu se pre opredeliti za promotor koji nezaostaje po kvalitetu za gore navedenim a i bitna stavka puno puno povoljniji.Ako nesto valja u opste me neiteresuje koje ime pise na boci a jos usput to daje rezultate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Promotor L je vrlo koncentriran, i količine više od 2 ml razrijeđene u nekoj drugoj tekućini i više su nego dovoljne. Uz još neke dodatke koje često spominjemo u mixevima kao pivski kvasac boilu čini pravom hranom za ribu. Pitati se o vrijednosti i kvaliteti toga proizvoda je normalno, odgovore pak možemo naći u jednoj činjenici a ta je da se ujedno upotrebljava za prihranjivanje pčela zimi. Pošto su ga one prihvatile i to jako dobro bolje preporuke nema. Jedino što je, ponavljam, visoko koncetrirani proizvod. Zato je i intezivan po mirisu(ne prejako) , i industriski proizvođaći od litre naprave čuda, ko Isus odprilike 8) za naše potrebe.  

Link to comment
Share on other sites

Ja stavljam 5ml iznutra, a kada se boile izvade iz vode posle kuvanja dok su jos tople prelijem ih dipom i tek onda ih ostavim da se prosuse. A dip se sastoji: promotol 5ml,swietner 2ml, aroma 1ml, 10ml vode, kafena kasika betaina i jedna kafena kasika glm. Boile stavim u plasticnu kesu i prelijem ovim dipom, to sve dobro promuckam i ostavim u kesi nekih 3-4 sada da boile upiju sav dip. Ovo mi se lepo pokazalo i na divljim i na komercijali. Za spod ga nisam koristio, a alternativa nije sigurno nego jedna stvarno dobra stvar mozda i bolja nego neke renomitani proizvodi.

To je barem moje iskustvo!

Link to comment
Share on other sites

Da malo bude jasnije svima a i meni :)

 

 

Promotor L je dobro izbalansirana kombinacija esencijalnih vitamina i slobodnih masnih kiselina. Vitamini koji se nalaze u Promotoru L su u istom rastvoreni, isto kao i aminokiseline, dobijene u hemijskom obliku L i skoro su u potpunosti slobodne, što ovom proizvodu daje potpunu raspoloživost i brzinu asimiliranja i efikasnost.

 

 

Sastav

Vitamin A 10.000.000 ij Vitamin D3 2.000.000 ij Vitamin K3 500 mg Nikotinamid 16,250 g D-pantenol 7,500 g Vitamin B1 1,750 g Vitamin B2 2,500 g Vitamin B6 1,125 g Vitamin B12 1,250 mcg Vitamin B15 0,500 mg Biiotin 1,000 mcg Inozitol 2,500 g Alanin 11,5 g Arginin 6,1 g Aspartanska kis. 9,5 g Fenilalanin 5,5 g Cistin 2,1 g Gluitaminska kis. 21,5 g Glicin 9,6 g Histidin 4,7 g Hidroksipolin u tragovima Izoleucin 6,0 g Leucin 12,5 g Lizin 9,5 g Metionin 2,2 g Prolin 9,5 g Serin 7,0 g Treonin 5,0 g Triptofan 2,0 g Tirozin 5,3 g Valin 6,2 g Enzimi u tragovima
 
Link to comment
Share on other sites

EVO JEDNOG PRIMERA KOLIKO JE PROMOTOR L DOBAR.PORED RIBOLOVA BAVIM SE I GOLUBARSTVOM GDE SE OVAJ PREPARAT DOSTA KORISTI .KADA SU GOLUBOVI U TRNINGU I HRANE SE MAXIMALNO A TO JE 25-30GR HRANE  DOVOLJNO JE IZDVOJITI JEDNOG GOLUBA I U KLJUN MU KAPNUTI DVE KAPI PROMOTORA L.SUTRADAN CE SAMO TOM GOLUBU GUSA BITI PRAZNA TJ NJEGOV METABOLIZAM CE BITI UBRZAN DOK CE OSTALIMA BITI POTREBNO JOS NEKOLIKO SATI DA BI SVARILI HRANU.TREBA SAMO KAO STO ZAC KAZE BITI OPREZAN SA DOZIRANJEM .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre par godina,od druga koji je golubar,dobio sam pola litra Promotora,koji je njemu neko doneo iz Španije.

Bio je veoma gust i nema pene kad se promućka.

U razgovoru sa njim,saznao sam da i ne treba da peni,i da je pena znak da je razblazivan.

A ovaj kod nas,kao vodica :sorry: ,al radi i on !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...