Jump to content

Ribnjak Becmenska Bara


ribnjakbecmen

Recommended Posts

Nova sezona na ribnjaku Becmenska bara pocela vrlo uspesno. Ribnjak broj jedan poribljen sa pet tona sarana i pet tona babuske. Na ribnaku broj dva grede se nove platforme (boksovi) za pecanje, kao mi komletna infrastruktura (suncobrani, klupe, toaleti...). Uredjuju se prilazi ribnjaku, posadjeno je 600 sadnica sibirskog bresta. Restoran je renoviran u potpunosti, a uskoro gradimo i novu bastu, a uredjujemo i eksterijer oko restorana. sve u svemu mnogo novosti, a sve u cilju da nasi ribolovci dobiju maksimalan komfor. Vase je samo da uzivate. Bistro!!!!

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/531305_105298126273599_1980403410_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dali možeš da mi pojasniš koji je ribnjak 1 a koji 2. Kakav će režim sada da važi na jezeru gde je dilo dozvoljeno odnošenje ribe? Koje se jezero poribilo i dali je pojačana ribočuvarska služba i naravno koje su cene? Pozdrav pa se možda uskoro vidimo!

Link to comment
Share on other sites

Dozvoljeno je nosenje ribe i to mnoge dovodi na ovu vodu...

 

Voda je dugo sistemski unistavana, kralo se na veliko i voda nije na najboljem glasu kod sportskih ribolovaca... mnogo vise se bavilo delom jezera na kom je dozvoljeno nosenje ribe, dok je sportski deo totalno zapostavljen...

 

Voda ima veliki potencijal, uprava je skoro promenjena i radi se na bolje i to obecava, ali je povecanje cene ribolova potpuno neopravdano i razocaravajuce...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nove (povecane) cene koriscenja revira apsolutno nisu u skladu sa  uslovima zivota i ekonomskom situacijom vecine onih koji bi trebalo da dodju i koriste tu ribolovnu vodu. Takav nedostatak "sluha" moze i da se osveti. Jeste lepo u sto kracem roku sto vise zaraditi, ali ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Specificnost ove vode je ta sto na nju dolaze ljudi da drpaju na sve strane i sto je opeljese vrlo brzo!! Na njoj bi lopovi dali i više para za dnevnu dozvolu, a tek za nocnu ne mogu ni da zamislim!! Verovatno su zato cene visoke!!  Prost racun- das 800 kinti, jednog do 4 kg poneses legalno i jos kojeg pride i budes zadovoljan za 800 kinti!!! 

Mene ne zanima nosenje ribe i za 800 din cu da odem na Miku i da se nauzivam , a Becmen  necu videti!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postovani prijatelji ribnjaka, dugujemo vam jedno objasnjenje, koje ce otkloniti nedoumice oko cena na ribnjaku.

Nesto zbog stamparske greske, nesto zbog neprecizne formulacije, nesto zbog specificnosti ribnnaka (razlicita pravila za svako jezaro) doslo je do nesporazuma. Evo preciznog objasnjenja cena.

Prvo jezaro ( sa kog se nosi riba)   dnevna dozvola  800, nocna 800,  24 sata 1600, dannocdan 2400 itd...

Drugo jezero (uhvati pusti)              dnevna dozvola  500, nocna 700,  24 sata 1200, ...

trece jezero sve isto kao na prvom

p.s. kao sto vidite cene su povecane samo na komercijalnom delu, a i ova cena je krajnje neekonomska, i ne pokriva ni delimicno troskove, ali smo morali da je povecamo.

zahvaljujemo sa na vasim sugestijama, i verujemo da su one dobronamerne.

Bistro!

Link to comment
Share on other sites

Dejane, u svom predhodnom postu sam ti delimicno odgovorio na tvoja pitanja, ali evo jo[ nekih pojedinosti.

Jezero 1 je najposecenije,komercijalno jezero. Sa njega se moze nositi ulov po odredjenim pravilima ( babuska do 5 kg ukupno, jedna glava plemenite ribe tezine od 1 do 3 kg, ostalo se vraca). Ono je poribljeno za sada sa 5 t sarana, i 5 t babuske, a ovih dana stize jos sarana.

Jezero 2 je namenjeno iskljucivo pravim sportistima, i peca se po sistemu uhvati pusti. Ono je jesenas obogaceno krupnim primercima sarana i amura, a bogato je i stukom i babuskom.

Jezero 3 je izvanredno prirodno mrestiliste i staniste stuke. Na njemu nismo intervenisali da nebi narusili jedinstveni ekosistem. tu se moze vrlo uspesno loviti stuka i babuska, a pravila su kao i  na prvom jezeru.

Na svim jezerima ima jos i tostolobika, smudja, soma.

Link to comment
Share on other sites

Specificnost ove vode je ta sto na nju dolaze ljudi da drpaju na sve strane i sto je opeljese vrlo brzo!! Na njoj bi lopovi dali i više para za dnevnu dozvolu, a tek za nocnu ne mogu ni da zamislim!! Verovatno su zato cene visoke!!  Prost racun- das 800 kinti, jednog do 4 kg poneses legalno i jos kojeg pride i budes zadovoljan za 800 kinti!!! 

Mene ne zanima nosenje ribe i za 800 din cu da odem na Miku i da se nauzivam , a Becmen  necu videti!!!

Mala digresija, cena ya sportiste na dvojci je 500 din.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Dejane, u svom predhodnom postu sam ti delimicno odgovorio na tvoja pitanja, ali evo jo[ nekih pojedinosti.

Jezero 1 je najposecenije,komercijalno jezero. Sa njega se moze nositi ulov po odredjenim pravilima ( babuska do 5 kg ukupno, jedna glava plemenite ribe tezine od 1 do 3 kg, ostalo se vraca). Ono je poribljeno za sada sa 5 t sarana, i 5 t babuske, a ovih dana stize jos sarana.

Jezero 2 je namenjeno iskljucivo pravim sportistima, i peca se po sistemu uhvati pusti. Ono je jesenas obogaceno krupnim primercima sarana i amura, a bogato je i stukom i babuskom.

Jezero 3 je izvanredno prirodno mrestiliste i staniste stuke. Na njemu nismo intervenisali da nebi narusili jedinstveni ekosistem. tu se moze vrlo uspesno loviti stuka i babuska, a pravila su kao i  na prvom jezeru.

Na svim jezerima ima jos i tostolobika, smudja, soma.

 

U Bečmenu sam bio na pecanju par puta na jezeru 1 pre par godina čini mi se 2010. Stekao sam utisak a verujem da negrešim da cilj onih koji su "gazdovali" tom vodom je bio da prodaju što više dozvola, misleći da će se obogatiti,tako da su ribolovci sedeli jedni drugima na glavi a o kradji ribe da ni ne govorim. Hvalili su mi se neki kako su i po 22 kom sarana odnosili kući. Ribočuvar prodje ujutru i nevidim ga više. Moj savet vezano za ovo jezero ako bi da ga sačuvate a ne da se desi da u septembru mesecu kada dodjem na vodu nema žive duše jer nema ribe jer je pokradena je taj da označite pozicije za pecanje odnosno mesta i da za taj dan prodate samo toliko dozvola koliko ima mesta i to da mesta budu samo sa jedne strane recimo desne. Ribočuvari moraju da se non stop krecu po obali i kontrolišu ulov i samo na takav način će ta voda da opstane. Ponavljam to je samo moje mišljenje a vi će te uraditi onako kako mislite da je najbolje i ja to poštujem ali sigurno neću doći ako se bude sedelo jedno drugom na glavi i mrsili sistemi sa onima preko puta! Pozdrav!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako smem da pitam ima li neka slika sa ubacivanj ribe u 2 deo i ima li neka informacija šta je sa pokradenom ribom( štuka , šaran) iz trećeg dela koju su lično čuvari raznosili. ima li ikakvih informacija o tome? lepo je tu Janošević oprao pare zato je sad i tamo gde je ali izgleda da i ovi tzv. novi nisu ništa bolji:

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, mramo priznati da mnogo toga nije bas najbolje funkcionisalo u predhodnom periodu, ali sada stvari stoje sasvim drugacije. Ribocuvarska sluzba je porpuno reorganizovana, kradje su ndovedene na nivo statisticke greske.

Naravno uvek ima toga sto se jos moze unaprediti, i bice, i na tom se radi.

Slike sa poribljavanja trojke ce biti postavljene, kao i sa poribljavanja jedinice, cim budemo imali tehnickih mogucnosti, tj. uskoro. U medjuvremenu posetita nasu fb stranicu, i tamo cete pronaci neke zanimljive slike o aktivnostima na ribnjaku.

BISTRO!

Link to comment
Share on other sites

Najnovije vesti sa ribnjaka.

STUKIJADA 13. aprila, na jezeru br. 3; takmicenje pojedinacno; 4 stapa, balerina, ziv mamac; informacije na tel:

0605002244; 0637545611

CARP Cup 1.mqj; otvaranje sezone; od1. do 3. maja, na jezer br.2; ekipno 4+1; kotizacija po ekipi 5500 din; Sve uplate idu 100% u nagradni fond; prva nagrada 50%, druga 30%, treca 20%; sve informacije na tel: 0698637593, 0631462622

DAN RIBNJAKA 1. maj, promotivna cena pecanja na jezeru br. 1, dnevna dozvola 400 din

 

BISTRO!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najnovije vesti sa ribnjaka.

STUKIJADA 13. aprila, na jezeru br. 3; takmicenje pojedinacno; 4 stapa, balerina, ziv mamac; informacije na tel:

0605002244; 0637545611

CARP Cup 1.mqj; otvaranje sezone; od1. do 3. maja, na jezer br.2; ekipno 4+1; kotizacija po ekipi 5500 din; Sve uplate idu 100% u nagradni fond; prva nagrada 50%, druga 30%, treca 20%; sve informacije na tel: 0698637593, 0631462622

DAN RIBNJAKA 1. maj, promotivna cena pecanja na jezeru br. 1, dnevna dozvola 400 din

 

BISTRO!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...