Jump to content

Ribnjak Becmenska Bara


ribnjakbecmen

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Danas sam pogledao raspored takmicenja na Becmenu za ovu godinu,ima ih toliko da ne postoji ni jedan vikend za slobodno pecanje.Taj revir je drzavno vlasnistvo,mislim da bi trebalo da sluzi za slobodno pecanje a ne za nelegalno kockanje.Ribokradice su me oterale sa reka a kockari sa revira,razmisljam gde bih mogao da pecam.Sta vi mislite o tome slobodni pecarosi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas sam pogledao raspored takmicenja na Becmenu za ovu godinu,ima ih toliko da ne postoji ni jedan vikend za slobodno pecanje.Taj revir je drzavno vlasnistvo,mislim da bi trebalo da sluzi za slobodno pecanje a ne za nelegalno kockanje.Ribokradice su me oterale sa reka a kockari sa revira,razmisljam gde bih mogao da pecam.Sta vi mislite o tome slobodni pecarosi.

Link to comment
Share on other sites

Dugo dugo godina smo mi slobodni pecarosi izdrzavali Becmensku baru broj 2.Nije bilo takmicenja u ovoj meri kao danas.Ekipe koje se sada takmice su se smejale Becmenu gde je prosek sarana 3 kg,ne znam sta se desilo otkud svi oni sada na Becmenu,mozda zbog tuseva.Mnogo slobodnih pecarosa mi se zalilo na raznim revirima da i kada ima slobodan vikend ne mogu nista da upecaju,jer na takmicenju bace 5 tona spoda,raznih tigrovih oraha i gumeni kukuruz umocen u nesto sto zovu parfem.Cudim se da na ovome forumu ne postoji ni jedan slobodni pecaros,da iznese svoje misljenje,pozdrav od pecarosa koji voli da peca a ne da peca za novac.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imaš ti ljudi sto ne pecaju za novac i idu na razna druženje i ti isti bace po pola tone hrane tako da nisi u pravu prijatelju..... da bi se kupila krupna riba i ubacila u jezero treba prikupiti sredstva a ta sredstva se dobijaju tako da se što više takmičenja odpeca i prikupi što više para...
Link to comment
Share on other sites

Dugo dugo godina smo mi slobodni pecarosi izdrzavali Becmensku baru broj 2.Nije bilo takmicenja u ovoj meri kao danas.Ekipe koje se sada takmice su se smejale Becmenu gde je prosek sarana 3 kg,ne znam sta se desilo otkud svi oni sada na Becmenu,mozda zbog tuseva.Mnogo slobodnih pecarosa mi se zalilo na raznim revirima da i kada ima slobodan vikend ne mogu nista da upecaju,jer na takmicenju bace 5 tona spoda,raznih tigrovih oraha i gumeni kukuruz umocen u nesto sto zovu parfem.Cudim se da na ovome forumu ne postoji ni jedan slobodni pecaros,da iznese svoje misljenje,pozdrav od pecarosa koji voli da peca a ne da peca za novac.

Ima na slobodnjaka dosta ovde na forumu.Konkretno ja sam prestao da pecam komercijale jel mnogo vece zadovoljsto sam pronasao na divljoj vodi.Nadjes lokaciju,nisi uslovljen sa cime i kako pecas/hranis...e sad ima i druga strana medalje-ribe ne pecas kao na traci,nema serija po 10-15 riba za 2 sata kad ti riba udje na hranu kao na komercijali...ali mnoge stvari na divljoj vodi znaju da nadomeste ovaj nedostatak.Svako bira sam ono sto mu je draze i sto mu vise lezi !!!

Bistro !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Ide neka prica o organizovanoj kradji i prodaji ribe u Surcinu, organizovanoj od strane samih cuvara i nekih funkcionera sa jezera. Da li je tacna ne znam i ne mogu da proverim, ali se prica vec rasirila kod pecarosa. Kazu da se masovno izvlacila riba krajem sezone. Cinjenica je i da se od kraja septembra niko nije napecao na Becmenu. Informaciju ne mogu da proverim tako da se izvinjavam ako nije tacna. Uopste mi nije cilj da blatim ovu vodu, niti da omalovazavam i blatim cuvare jer BAS volim da pecam ovde kada nemam vremena za nesto bolje i ozbiljnije.

Zaista bi bila OGROMNA steta da se razj... !!!

Link to comment
Share on other sites

Istina ziva da se niko od septembra, a i pre nije napecao na Becmenu, a to se vidi i po rezultatima sa takmicenja. Prica se da dolazi nova direktorka, koja hoce da se zauzme za ovu vodu i da nesto uradi, a ostaje nam da vidimo da li stvarno hoce. Ali Becmen se pre svega treba debelo poribiti, kako jezero 2, tako i jezero 1 i ubaciti veci broj krupnijih glava (sto je tesko izvodljivo). I naravno stati na put iznosenju ribe, sto isto nije lako i sigurno da se desava...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prica ide oko neke ribarnice u Surcinu preko koje se saran prodavao.U svakom slucaju bi trebalo malo se raspitati i ko ima saznanja o tome lepo napisati a trebalo bi i malo prijaviti!! Mozda neko misli "drzavno je-opstinsko, ko ga jebe i koga je briga, riba je ionako za jelo, a bolje ja da se ogrebem dok mogu"!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvih sve olosa ima  uopste ne sumnjam da je sve istina sto ste naculi.Na zalost.Ja sam da kazemo pobegao glavom bez obzira sa Save zbog opšteg haosa a koliko vidim da ni na barama nije mnogo drugacije.Ako ne kradu šusteri-ribojedi onda kradu ribocuvari,gazde slabo gazduju  iliti blago receno nezainteresovani.U povoju svakog jezera,koliko sam mogao da propratim,traje euforija,nesto se radi,ulaže,organizuje,reklamira ali traje izvesno vreme I bu.a.Kraj.Ajd da imamo sto vise takmicenja jer je tu sigurna lova I njima ne smeta ako I nema bas sve uslove.Dovoljno je nesto ribe I to je.Mislim da bi bilo realno voditi racuna o svim profilima ribolovaca ako vec gazdujes nekom vodom.Ali I mislim da smo mi tri svetlosne godine udaljeni od ovog mog misljenja.Mozda neko misli drugacije ili zna nesto sto ja ne znam pa sam rad da saslusam?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Juce jezero bilo popunjeno skroz,upecan je jedan od 15+,box 1 je imao 3 kom i jedno spadanje,box 4 imali su 4-5kom,box 19 je imao 9 kom,to je ono sto sam dobio informacije

 

Hvala  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...