Jump to content

Century C2 Vs Fs His 13Ft 3,5


Recommended Posts

Quote

druze sve se lomi budi siguran , ja imam 110 kg i daj meni koji oces stap garan cu ga napraviti u treske ako znas sta su treske. a lomovi nastaju po meni iz tri razloga najbitnija. prvi razlog dobro ne ustekan stap ili od dosta zabacaja se stap izsteka ili od vlage preko noci pa popusti zato pri svakom zabacaju ja to proveravam onda drugi razlog ostecenja u transportu i treci nepravilno opterecen stapolovom i silovanje sa nedovoljno ili pa previse opterecen stap. jer evo zadnje moje pecanje je bilo sa his i sa focalima oba su 13ft 3.5 lb a nemozes isto opterecivati ta dva stapa focal trazi i 20 gr teze olovo .

sve mi je to jasno,opet kazem da nisam nikad cuo da je pukao ng,a his-a 4 kom.

jel zna neko nekog ko je sjebao ng?

Link to comment
Share on other sites

Sva sreća što nije zima ko zna gde bi ovo otišlo. Ja lično znam kome je pukao NG, a to što ti nisi čuo ne znači i da nije nikom pukao štap, isto tako posedujem His-a koji su još uvek čitavi.

Pa zato i pitam vas jer nisam cuo !!!

Link to comment
Share on other sites

Kako znas da nisu u istoj klasi,probao si i jedan i drugi? :crazy: U cenovnoj klasi nisu ali realno je namena ista samo sto je ovde zvaka bolja,3d smola matrix i ostala sranja.Ng+ je mnogo dobar stap pa ne vidim razlog da ne pecas mnogo godina na isti,ali nismo svi isti,tvoje pravo je da radis kako ti volja. :pardon:

Jbg za svaki stap je namena ista ali nije primenjiv u svakoj situaciji  ;) ...ja sam pocetkom godine narucivao stapove i opasno sam se dvoumio imedju C2 i FMA2...medjutim posto vec imam NG+ a shodno mojim potrebama odluka je pala na FMA2...mada ako budem pri parama C2 bi mi dobro dosao.Ne znam nikoga ko peca sa njima tako da misljenje o njima stvaram samo na osnovu piskaranja po netu,na samom sajtu proizvodjaca su ovaj stap izdvojili u posebnu kategoriju stapova "multirange" i navode da su sa ovim stapom pokrili sve situacije i potrebe na vodi.Kostao je manje za nekih 50eur po stapu pocetkom godine sada su podigli cene.Sad da li je stap skup ili ne i da li mi imamo potrebe za tako necim to je vec samo odlluka samog ribolovca.Nazalost ovde za nas je je sve skupo koliko nema para,da je malo bolja situacija sumnjam da ne bi biuo zanimljiv stap...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slazem se Krle uglavnom sa tobom,medjutim ja ne volim da menjam,naviknem se i onda mi je problem da promenim.Stap biram iskljucivo po tome koliko mi lezi i sta mogu da postignem sa njim.Na primer-probao sam veliku vecinu stapova 13;; 3,5lbs i najvise mi je legao Century FG,Kupio sam i uskoro doziveo prozivku kako pecam na najeftiniji Century,kako je to djubre od stapa,aj reci el to normalno?Ja ga sad ne bi menjao za bilo koji,ma koliko kostao taj drugi.Siguran sam da gomila ribolovaca pomalo pati od skupog pribora,da se vidi sta se ima,par hiljada evra na rod podu a vozim Yuga truleksa koji jedva ide i zickam za dozvolu,i to nema smisla.Nije stvar u imanju ili nemanju para kod mene,dovoljno sam lud da se zaglavim najstrasnije da bi kupio nesto sto mi se svidi.Stvar je u nekom principu da necu da placam nenormalne cene za neke stvari koje to ne zasluzuju.

Tvoj Ng+ kosta oko 100 funti kad se napravi u fabrici,ko nam zavrce usi za jos 200 dok dodje u nase ruke?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imao sam hisa a igrao se sa C2 u Bugarskoj u prodavnici.evo ovako.Opet je his lakshi.tanji u verziji 3,5 lb.C2 je jaci dvaputa i nebi se slozio da je all rounder jer je zamjena za stari SP znaci jedna klasa dole od FMA.Medjutim ogroman utisak mi ostavio stapic 2,75 lb sa 50-om.To je stap dovoljno jak da izbaci i pva iznad 100 metara a toliko tanak i dovoljno mekan za uzivanje.Nisam mogo da isprobam hisa u 3 lb jer 2,75 nema.AL verujem da je his meksi i u toj verziji.

 

All rounder.Daleko je C2cod allroundera.Ustavri i zavisi za koga kako.JEdno kod centurija se zna a to je u po klasi bacanja odnosno parabole

NG

NCS-stari sada je zamjena ADV-1

Focali

SP-zamjena C2

FMJ-zamjena FMA

 

Kako xam pecao i sa NCS i sa NG C2 je tri puta jaci stap od ovih

 

Sad dal cena opravdava kvalitet to sigurno dal nama to treba je stvar meraka.Svaki merak se placa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sad dal cena opravdava kvalitet to sigurno dal nama to treba je stvar meraka.Svaki merak se placa.

Sa ovom konstatacijom se slazem 100% ali da li bas igranje u radnji medju rafovima moze da ti docara pravi utisak o stapu ???  nisam bas siguran, ne sumnjam da si promenio dosta stapova i da nekakav osecaj postoji ali treba malo pecanja da bi se dao nekakav sud o tome kako ti stap lezi a ne da li je dobar ili ne...

Jedino sto je nedoreceno a to je razlika izmedju C2 i HIS mislim da ce i ostati tako jer niko nema oba stapa da bi napravio nekako poredjenje a i to bi bilo cisto subjektivno...sad sta je bolje ...pokazace vreme C2 je relativno nov stap

Link to comment
Share on other sites

hebem ja sve slepce u usta koji prozivaju kolege zbog opreme na koju pecaju. Pa j... li ti sve ja sam za te stapove radio kao konj,odricao se svacega da bi me neko prozivao.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

izgleda da ovde nema kompetentnih ljudi da daju kvalitetan sud o nekom stapu ili delu pribora za pecanje.

klasika za nas narod je da " svaki ciga svog konja hvali" kao i da komsiji crkne krava .

steta je sto je tema koja ima dobar naslov narusena sujetom , ljubomorom , zaviscu i vredjanjem .......

 

Ali sta ces takvi smo ti mi .........

 

odgovor valaj pronaci na stranim sajtovima .

 

pozdrav , 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poz drugari, mislim samo da je pitanje za uporedjenje dva stapa preuranjeno doslo, barem sto se tice C2. A evo neko malo iskustvo, pecao sam na Hutchije,NG stare, a sad na Focale i svaki stap je bio za sebe i na svojstven nacin na ribi i u bacanju. Svaki od pomenutih ima vrlinu i manu, ali tereni na kojima pecamo nas nekad navedu, za potragom neceg novog. Kad su FMA stigli kod Krleta i Srdjana, na prvom pecanju, Srdjan nije mogao sa PVA da baci do sajle, (razocaravajuc utisak) a onda malo strpljenja, sledece pecanje i malo prakse, eto ga ide kao dobar dan na sajlu na Miki.Naravucenije , covek mora da upozna mogucnosti, svog stapa, da bi izvukao maksimum iz njega. A to moze samo u praksi, ne u radnjama, na netu, ili ko zna kako Krle,Nesa , Shiki ili ja bacam, pa su sa istim stapom , razlicite perfomanse, izasle na videlo.

E zato nema uporedbe za C2, dok nebude bio u siroj upotrebi kod nas. Pre nekoliko godina su i nasi stapovi kostali kao doticni C2, a neki su i dan danas 100e gore dole, sa pribliznom cenom.

Nije covek los ribolovac ako nema C2, Spirite itd niti ga ,recimo, bilo ko treba kroz opremu proceniti, ali nemoj ni taj koji nema dobar stap ili masinicu, da zavidi onome ko moze sebi  luksuz da priusti, pa kaze samo se sminka i kurebecanje placa, jer sigurno i on bi voleo da bude, jos jedan kurebajzer medju nama.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

Imao sam hisa a igrao se sa C2 u Bugarskoj u prodavnici.evo ovako.Opet je his lakshi.tanji u verziji 3,5 lb.C2 je jaci dvaputa i nebi se slozio da je all rounder jer je zamjena za stari SP znaci jedna klasa dole od FMA.Medjutim ogroman utisak mi ostavio stapic 2,75 lb sa 50-om.To je stap dovoljno jak da izbaci i pva iznad 100 metara a toliko tanak i dovoljno mekan za uzivanje.Nisam mogo da isprobam hisa u 3 lb jer 2,75 nema.AL verujem da je his meksi i u toj verziji.

 

All rounder.Daleko je C2cod allroundera.Ustavri i zavisi za koga kako.JEdno kod centurija se zna a to je u po klasi bacanja odnosno parabole

NG

NCS-stari sada je zamjena ADV-1

Focali

SP-zamjena C2

FMJ-zamjena FMA

 

Kako xam pecao i sa NCS i sa NG C2 je tri puta jaci stap od ovih

 

Sad dal cena opravdava kvalitet to sigurno dal nama to treba je stvar meraka.Svaki merak se placa.

 

a sto vise ne pecas na his koji je razlog,na sta sad pecas???

Link to comment
Share on other sites

sve mi je to jasno,opet kazem da nisam nikad cuo da je pukao ng,a his-a 4 kom.

jel zna neko nekog ko je sjebao ng?

Ima jedan ovde koji je polomio bas taj fantasticni stap :-D-
Link to comment
Share on other sites

a sto vise ne pecas na his koji je razlog,na sta sad pecas???

Na C3.JAci je od Hisa.Slobodno baca 120 gr dalje.Savije se odlicno-malo bolju parabolu i kosta 160 eur.E sad nemogu da sporedim kvalitet.Medjutim u ovoj recesije meni zavrsava sve potrebe na svim terenima.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ta dva stapa su razliciti skroz neznam kako ih uopshte mozete uporediti jedan sdrugim.His je za uzivanje a C2 za rad.Ustvari kad razmislim Century i nema adekvatan odgovor na hisa
Link to comment
Share on other sites

Sa ovom konstatacijom se slazem 100% ali da li bas igranje u radnji medju rafovima moze da ti docara pravi utisak o stapu ???  nisam bas siguran, ne sumnjam da si promenio dosta stapova i da nekakav osecaj postoji ali treba malo pecanja da bi se dao nekakav sud o tome kako ti stap lezi a ne da li je dobar ili ne...

Jedino sto je nedoreceno a to je razlika izmedju C2 i HIS mislim da ce i ostati tako jer niko nema oba stapa da bi napravio nekako poredjenje a i to bi bilo cisto subjektivno...sad sta je bolje ...pokazace vreme C2 je relativno nov stap

Krle C2 cak i na 2,75 nemrda.Krut stap.Tezi je od hisa.Imitira spiritov carbon efekt al slabo.Konstatacija je jedno dal su isti i koji je bolji.JA pricam o razlikama stapova a ne koji mi lego bolje u ruci.Nekome odgovara jak i krut stap a nekome lagan i savitljiv(ovde nepricam o Glindzi).Tu konstataciju o kvalitetu izrade i osobini stapa odma moze konstatovati i ukoliko si peco ko ja na sve te stapove doneti zakljucak.DAl ce da ide preko 150m il ne to je vec ono sto si ti rekao kako ce da legne.Al ta dva stapa nemozes nikako uporediti.Po meni C2 mozes uporediti sa H-is ivom cak je jaci i od njega i kruci.

Link to comment
Share on other sites

Sad si ga preterao jane pecao sam i sa his i sa his-ive sam imao i drzao sam c2 . Jedino sa c2 nsam bacao niti sam pecao sa njim i c2 nije jaci i cvrsci od his-iva milion posto i c2 se vise savija.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sad si ga preterao jane pecao sam i sa his i sa his-ive sam imao i drzao sam c2 . Jedino sa c2 nsam bacao niti sam pecao sa njim i c2 nije jaci i cvrsci od his-iva milion posto i c2 se vise savija.

 

Apsolutno se slazem sa ovom konstatacijom. 

Link to comment
Share on other sites

Sad si ga preterao jane pecao sam i sa his i sa his-ive sam imao i drzao sam c2 . Jedino sa c2 nsam bacao niti sam pecao sa njim i c2 nije jaci i cvrsci od his-iva milion posto i c2 se vise savija.

Po tvom misljenju je C2 bolji od his-a?

Link to comment
Share on other sites

Sad si ga preterao jane pecao sam i sa his i sa his-ive sam imao i drzao sam c2 . Jedino sa c2 nsam bacao niti sam pecao sa njim i c2 nije jaci i cvrsci od his-iva milion posto i c2 se vise savija. Po tvom misljenju je C2 bolji od his-a?

U sta bolji.Sta zelis od stapa????

Puno toga je razlicito kod oba stapa.

Link to comment
Share on other sites

Evo da odgovorim posto sam zastupnik Century firme za Europu, a ujedno i vlasnik seta C2 novi model.

Ubacit cu i koju sliku da ne bude pricam napamet:

 

http://www.zaslike.com/files/92to13qg6ztmmza0tnv.jpg

 

http://zaslike.com/files/4bualce73rdj35pc9j5v.jpg

 

http://zaslike.com/files/tek9swfkvb8ljityv7.jpg

 

Ja posedujem C 12'  3,25lb, a prije ovog seta sam imao sve isto samo su bili 3,5lb.

Medjutim posto mi nije bila potrebna ta spravica od 3,5lb samo sam se spustio za sekundicu dole i dobio ono sto mi je potrebno.

Prvo sto moram reci je to da svako ima pravo za svoj novac kupiti ono sto misli da je najbolje za njega, ali isto tako nema pravo da kaze kako nesto nevalja, a nikad u zivotu nije uzivo video npr. ovaj stap, a kamol pecao s njim.

Da je cena visoke, jeste to stoji, a od skora je jos uvecana, ali vredi svaku paru, to se tek vidi onda kad ga kupite jer na osnovu prodrmavanja u rukama, tesko mozete dobiti pravu sliku o njemu.

Ova serija je nesto izuzetno visoko, a to nosi i svoju cenu pa ko moze da si priusti svaka cast, ali isto tako ima ljudi kojima nece sesti ovaj model stapa, pa i to je sasvim normalno.

Jer imamo ljudi da im Mercedes nije bas po cejfu pa uzmu npr. BMW itd.

Sve je to normalno.

Moji uslovi za odabir stapa su pomalo ludjacki i zelim da imam sve u jednom stapu jer ponekad nemogu da vucaram vise setova na ribolov.
Uslovi (koje je Century C2 pregazio duplo) su da ima:
- Lakocu
- Veliku preciznost
- Veliki domet
- Uzivanje u drilu
- Kontrolu koja mi je potrebna na krsevitim terenima
- Kvalitet (dugovjecnost)
- Dizajn

Sve ovo sam nasao upravo u Century C2 i prezadovoljan sam.

 

Evo jedan tekst koji sam pisao na Masterbih forumu jer sam dobio par upita o C2, iz tog razloga sam srocio nesto ukratko:

 

http://zaslike.com/files/dy7kc160s5z1tcz7j8qe.jpg

http://zaslike.com/files/xt9l7qnbrtqwaido0sd.jpg


Šaranski štap Century C2 (Command & Control)
Modeli koji postoje:
12' 2.75lb
12' 3.25lb
12' 3.50lb
13' 3.50lb

Model
C2 poznate firme Century je stap visokog kalibra koji je dizajniran po preporuci i savjetima (zahtjevima) vrhunskih ribolovaca, ali i u suradnji sa svjetskim prvakom u bacanju po imenu Danny Moeskop te znanju i iskustvu strucnjaka u samoj firmi Century..
Svi Century stapovi se izradjuju u Engleskoj vec 34 godine, a jedan svjetski poznati ribolovac je za ovu firmu rekao da je poput formule 1 u usporedbi sa obicnim automobilima (ostalim firmama).
C2 je poseban model stapa zadnje generacije, tj. 2 slova C sto oznacava (Command & Control) spojeno u jedno.
Ovaj model stapa je za razliku od drugih ili slicnih 65% jaci, a 25% laksi.
Na prvi pogled stap ima svemirski i pomalo cudan izgled kao da je jednu generaciju iznad od ostalih stapova sto mu daje jos jednu unikatnu notu.
Poseban dizajn, fantasticno odradjene vodilice i drzac role te unikatne rucke sa laserskim graviranjem.
Hi Perfomance resin, takodje poseban momenat izbacivanja snage iz samog stapa sto pogoduje intenzivnim ribolovima te bez ikakvih problema i
smaranja mozete dobaciti na zavidne daljine.

Sve ovo odradjuje stap i nema potrebe da divljacki zamahujete.
Blank ima 2 vrste karbona koji su posebno spojeni smolama koje trpe izuzetno velike otpore.
Alsp 3 drzac rolne i rosted titanium farba mu daje jedan bogat izgled, ali i ugodnost u ruci.
Fuji SIC anti tangle (ne mrsece vodilice) dolaze do izrazaja kad pocnete pecati sa ovim stapom jer tek tad primjetite sta vam se sve desavalo ranije sa drugim stapovima.
C2 postize solidne daljine bez velikog naprezanja, takodje i sa pva, ali ujedno ima i veliku snagu ako je potrebno da zabacujemo mnogo dalje.
Sve navedeno sa sobom vuce i nevjerovatne bacacke mogucnosti u kompletu sa veoma ucinkovitim kontrama i zamaranju krupnih riba koje rijetko kad spadaju jer stap odlicno amortizuje sve udarce i jako brzo zamara ribu.
Stap ima veoma lijepu paraboliku i dobar rad pod ribom pa su spadanja i otkacivanja na samom minimumu.
Prilikom zamaranja osjecate svaki trzaj ribe i imate potpunu kontrolu, ali i snagu ako je potrebno da brzo izvadite ribu iz loma itd.
Ova karakteristika se posebno osjeti kad dnevno morate da izvadite mnogo riba ili da zabacujete stotinama puta sto moze biti jako zamorno, ali sa ovim stapim je to uzivanje.
Veoma je tanak i opticki uskladjen, izuzetno lagan da ga i ne osjecate u rukama, osim vase role koja mu daje balans i osnovu za izbacaj.
Ovaj model stapa spada u visoku klasu i jedan je medju najboljim na svijetu po svim karakteristikama.
Kako to inace biva (sto je i normalno), C2 Century ima i visoku cijenu, ali svaka ulozena para u ovaj model sigurno vrijedi.
Ko si moze priustiti bilo koji Century stap uzivat ce maksimalno i biti ponosan, a pogotovo ako to bude model C2 gospodarskog kalibra, kako to u Century rekose: The Master’s Rod!

 




Vazno je napomenuti da su svi Century stapovi poskupili od Aprila meseca 2013 godine jer su materijali za izradu ovih stapova papreno skupi i firma je to morala da uradi.



Bistro.

Link to comment
Share on other sites

Uslovi (koje je Century C2 pregazio duplo) su da ima:
- Lakocu
- Veliku preciznost
- Veliki domet
- Uzivanje u drilu
- Kontrolu koja mi je potrebna na krsevitim terenima
- Kvalitet (dugovjecnost)
- Dizajn

Sve ovo sam nasao upravo u Century C2 i prezadovoljan sam-Ove karakteristike nema ama bas nijedan stap na zemaljskoj kugli!!!!!cista reklama!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...