Jump to content

Nova Fox Mashina


Recommended Posts

sve je to lepo ali ipak mislim da nemoze da se nosi sa shimanom :)

Mozdan 1 ili 2 modela Shimana je bolji od Fox masine,naravno one najskuplje........Kao sto rece Zile,jedna od retko retkih masina koje nemaju gram lufta,koje rade perfektno i na kraju koje su na oko UZIVO fenomenalne!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bas treba da kupim masine i tu se dvoumim oko ultegre i fox fx11. O ultegri sam dosta cuo i video a fox fx11 nisam, prelepo mi izgleda a verujem i da mora da bude dobra... pa me zanima bas vase misljenje... Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se slozio sa misljenjem Limara i Maxa da su ultegre neozbiljne masine. Naprotiv, daleko su robusnije i pouzdanije os fox masina. Fox xt11 ima duzu spulnu i slaze najlon gusce zato sto ima takav mehanizam. Sa njom se dalje zabacuje i to je njena prednost. Ultegre su masine a fox je masinica
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne koristim Simano ali iz kratkih susreta sa oba seta masina zakljucak je da je Fox daleko ozbiljnija masina od pomenute Simano

Pa dobro, na osnovu cega si zakljucio da je fox ozbiljnija masina, sta si zamerio ultegrama tokom tih kratkih susreta? Imao sam priliku da malo vrtim nove ultegre XSC i od fox-a 12000FS 12000S i 12000XT ... XSC mi je ostavio utisak deleko, daleko ozbiljnije, robusnije, pouzdanije masine od bilo kog navedenog Fox-a... Kad sam uzimao Fox u ruku iskreno sam se iznenadio, imao sam osecaj kao da sam uzeo maketu te masine a ne pravu masinu... FX11 nisam vrteo... To je samo prvi utisak, veca iskustva ni sa jednom od pomenutih masina nisam imao tako da je vrlo moguce da gresim... Zato pitam kakva su iskustva...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mico,ne zameram nista,nemam razlog.....Kad budes otpecao koje pecanje sa pomenutim masinama onda cemo prodskutovati......a ako je Fox XT ljuti Kinez onda stvarno nemam ideju sta bi moglo biti dobro 

Link to comment
Share on other sites

Mico,ne zameram nista,nemam razlog.....Kad budes otpecao koje pecanje sa pomenutim masinama onda cemo prodskutovati......a ako je Fox XT ljuti Kinez onda stvarno nemam ideju sta bi moglo biti dobro 

Nisam reko da je XT nije dobar, vec samo kakav mi utisak ostavlja u ruci i na oko... U ruci ne uliva vece poverenje od ultegre, sto ne znaci da je los, a na oko mi izgleda kao kineska Z-maj masinica a to je opet stvar ukusa. Mozda ja nemam ukusa. 

 

Kazi mi prednosti i mane obe pa da te stvari uzmem u obzir pre nego sto se odlucim za kupovinu. Ne kazem da sam u pravu, trazim ti da cujem tvoje razloge. Lako cemo da diskutujemo ako treba kad ih budem kupio a do tad mi pomozi da se ne zajebem. Ako kazes da nista ne zameras Ultegri onda bih pre izabrao nju jer meli licno izgleda kao avion naspram fx11

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se slozio sa misljenjem Limara i Maxa da su ultegre neozbiljne masine. Naprotiv, daleko su robusnije i pouzdanije os fox masina. Fox xt11 ima duzu spulnu i slaze najlon gusce zato sto ima takav mehanizam. Sa njom se dalje zabacuje i to je njena prednost. Ultegre su masine a fox je masinica

srki nisi me dobro razumeo u kom kontekstu sam napisao da ...

Link to comment
Share on other sites

meni je ultegra  najbolja masina zato sto sam pre nje imao krs masinu i neznam za bolje foksa sam video jednom pre par godina neku masinu i  nije mi privukla paznju .da sam imao magnezijum ili basiju mozda mi ultegra bila krs ......naravoucenije izvucite sami 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znaci u sustini i jedna i druga je dobra... e sad ko sta vise voli, ja iskreno ne patim ni od koje marke ni Shimana, Fox-a..., gledam samo sta mi je bolje tj korisnije...
Vecina vas su koristili ultegre i vidim da ste svi zadovoljni, to mi je bilo bitno da cujem... Fox-a kao sto sam i mislio da je jako malo koristilo sto ne manjka da je losa...
Znaci i jednu i drugu u ruke pa sam izaberi sta ti treba :D

Link to comment
Share on other sites

Dobre su obe... neces pogresiti sta god odlucio. Ultegra je mnogo duze na trzistu i pokazala se u mnogo situacija, Fox fx11 je nova masinica na trzistu, treba tek da se pokaze. Lepe su, mana je sto su crne , lako  se ogrebu ako ne pazis, znam zato sto ih imam. Odluci sam... poz za Vocnjak od Efedrine :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobre su obe... neces pogresiti sta god odlucio. Ultegra je mnogo duze na trzistu i pokazala se u mnogo situacija, Fox fx11 je nova masinica na trzistu, treba tek da se pokaze. Lepe su, mana je sto su crne , lako se ogrebu ako ne pazis, znam zato sto ih imam. Odluci sam... poz za Vocnjak od Efedrine :)

Lepo receno Nikola. Znam da imas fx 11, cak sam Branetu govorio da pogleda kod tebe, pa da se odluci. Verujem da je odlicna masina iako nisam imao iskustva sa njom, ali fox sto napravi tesko da moze biti lose. Doduse, ja sam vise nekako za Ultegru (pouzdanost, izgled, tezina, slaganje najlona, a ponajvise jer sam imao priliku da je koristim i jaaaako mi se dopala), iako sam ljubitelj i korisnik foxovih proizvoda.

Takodje veliki pozdrav za majstore Efedrince!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene je to privuklo da ih uopste gledam :) ...to sto su crne najvise mi se dopada od svega :D

Video sam ti slicice na fejsu, dosta su lepse sa najlonom...

 

i

 

Baća limara nemoj da uzimaš za ozbiljno... Jeste dobar lik al je zaljubljen u foksa.. Ima i gaće od foksa da kupuje još malo... On beži od shimana ko djavo od krsta... Niko ne kaže da te fox ne valjaju ali to je pozeraj... Ultegra je ultegra ko što sremac kaže provereno i kraj priče..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...