Jump to content

Sarulesti


gmboki

Recommended Posts

Uf, ne stižem i ovde i kod mene na sajt i na mejlove i na Fejs, izvinite. Non-stop odgovaram na pitanja, interesovanje je veliko.

Čamac na vesla je 50 evra za 7 dana. Malo su kabastiji, treba muški veslati.

Ako možete ponesite mali gumeni, ma i majušni - lakše je.

Odličan sator Safari južnoafrički za dve osobe je takođe 50 evra za 7 dana - bude vam postavljen na mesto.

Kreveti, 10 evra komad za 7 dana.

Link to comment
Share on other sites

Molim vas, javljajte mi se na mejl jovanovdr@gmail.com za sve što vas interesuje!

Teško mi je da otkrijem ko je ko i odakle je, ko s kim peca - vi se znate i po nikovima s foruma, ali meni trebaju imena i prezimenima. Hvala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje u vezi placanja,da li se placa po ribolovcu ili po rod pod-u?

Pitam jer jedan sam ne moze pecati,a pri razvlacenju je potreban bar jos jedan covek koji je tu kao pomoc i ne mora da ima stapove za pecanje.Da li taj pomocnik placa punu cenu?

Bilo bi pozeljno da moze biti bar dvojica u kampu na jedan rod pod a samim tim se i troskovi smanjuju za 50% sto je povoljno za mnoge koji nemaju para a hteli bi da idu na jezero.Mislim da organizator ne gubi nista jer broj stapova je isti.

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, pa ljudi pecaju, ne pecaju rod podovi. Iskreno, prvi put čujem za plaćanje po rod podu?!

Naravno da se plaća po ribolovcu, jer bi u protivnom bilo po svakom rod podu 3-4-5 ribolovca "pomagača", posmatrača, "ćaleta, kojeg smo poveli samo da nam kuva", itd.

Nego, šta ako neko ne peca sa rod poda, jer je za Sarulešti praktičnije običan držač - može se svuda ubosti, glina je - pa usmeriti štpove u raznim pravcima.

Ljudi, prijatelji, drugari... broj štapova vam niko neće brojati - ali i te kako će Raduta (tj. Niko - njegov menadžer) redovno brojati ribolovce.

Razumem ja da se nema novaca, stoga sam i organizovao više nego duplo jeftinije pecanje. Pecanje za sećanje!

Link to comment
Share on other sites

Vama je mozda smesno ali druzenja idu po kotizaciji a ne po coveku.Ovde se ne radi o pecanju samo vec 7 dana provedenih na vodi.Ja licno i ne moram da pecam a mnogi bi bili akteri tu da se vidi jezero i upoznaju ljudi.Lepo je postavljeno pitanje a broj stapova nije bitan a naveli ste da je to tri za saranski ribolov plus jedan za belu.Mislim da niko ne ide tamo da bi se brukao ili pecao na garnituru stapova vise.

Pitao sam dali ste odgovor,vi organizujete i takva su pravila,pa ko voli nek izvoli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugari, nije takmičenje, nema sudija i strogih propozicija. Sve je dozvoljeno osim pecanja smuđa za tu cenu.

A cena je svega 135 evra po osobi ukoliko uplati celu sumu do kraja decembra! I to u odličnim terminu!

Inače je redovna cena 300 evra.

Znaci, možete pecati i na 4 stapa sarana ali verujte, ukoliko ste dva ili tri ribolovca u ekipi da je 8 ili 12 stapova previše!

Ima mesta da se svi razvuku, zabace... ali nema potrebe. No, kako želite.

Po meni je 3 puna kapa, a cetvrtim pecajte recimo deveriku i uzivajte.

Rod podovi vam nisu neophodni, prakticnije su ubadaljke - svuda je zemlja, glina, mogu se ubosti i rasporediti u lepezu.

Umoričete se brzo budete li pecali na 12 štapova! Nije to vikend pecanje, nego 7 dana - i noci!

Deceniju i po vodim sarandžije ili na takmicenja ili na slobodna pecanja, verujte mi, znam tacno sta će biti.

Nemojte razbacivati boile, kukuruz ne nosite da ne navucete deveriku.

MALO hranite - MALO! I po šakom boila dohranite, bacite JEDNU saku pored pove kad ribu izvucete i ponovo razvucete.

No, ima vremena o tome, u detalje cu vam sve opisati, sada da vidimo koliko će nas biti, ne mogu da se pokupim ko se kako zove, sta mu je nik, odakle je i sa kim peca. Stoga mi se javljajte na moj mejl: jovanovdr@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

300e je cena ako ides u svojoj reziji. Znaci nevezano za ostale. Tri stapa je sasvim dovoljno tamo. A ko se ne snadje sa tri, nece uhvatiti ni sa 44! Treba i razvuci tolike stapove. Vecina hot spotova je daleko od obale, preko 200m. Ako dune onaj vetar, po kojem je jezero cuveno, bice muka pravilno postaviti i jedan stap, a ne 4 po ribolovcu
Link to comment
Share on other sites

Kako ja razumedoh da je 135 ko uplati do NG, posle NG cena je 150 ili najvise 175 ko uplati do polaska.....odakle cena od 300 odjednom...samo pitam da ne bude zabune...

Razumite me, ne mogu svima pojedinačno odgovarati jedno isto. Evo ponovo - pročitajte:

 

1. Cena u decembru je 150 evra po osobi, ako uplatite rezervaciju (kaparu) od 50 evra u decembru! Isplata ostatka (100 evra) je do kraja aprila.

 

2. Uz uplatu cele sume odjednom, do kraja decembra, cena je svega 135 evra. Znači ko uplati do kraja decembra 135 evra za njega pecanje iznisi samo 135 evra.

 

3. Od 1. januara 2014. cena je 170 evra. Ali opet je potrebno što pre uplatiti kaparu (rezervaciju) od 50 evra do kraja januara najkasnije, a ostatak od 120 evra do kraja aprila.

 

Znači, možete da birate, imate 3 opcije: da vas pecanje košta 135, 150, ili 170 evra, ali je uvek potrebna rezervacija (kapara) da bih mogao sve da organizujem na vreme i da tačno znam koliko nas ide, da pripremimo dovoljno dobrih mesta, itd. Ne dolazi u obzir da u aprilu ili maju primam uplate! Verovatno će se grupa popuniti još u decembu, eventualno 100% kompletirati u januaru, jer vlada prilično interesovanje i već imam dosta prijava i bezbroj pitanja.

 

No, u slučaju odustajanja, rezervacija se do kraja aprila može preneti na drugu osobu.

 

Prilikom prijave dobijate broj – redosled za izvlačenje mesta, koja će unapred biti određena i obeležena.

Rezervacije se primaju do popune mesta – broj je ograničen!

 

Sve informacije možete dobiti putem imejla jovanovdr@gmail.com ili na forumu sajta www.trofej.info ili na broj telefona +381 (0)62 624222.

Link to comment
Share on other sites

kristijan,reci mi ako si bio tamo i ako nije tajna jel su uredu 20mm i 22mm boile ili treba vece? i interesuje me sta jede voce ili meso? mozda je nekom smesno ali zelim znati da ne bacam pare u prazno...

mi smo pecali na 2x20mm boile. I sada cemo :)  Tamo radi sve, ribe su divlje i nisu izbirljive. Bilo koji kvalitetan domaci mix ce ti zavrsiti posao. Po meni, najbolje kombinacije dve arome, vocne i mesne

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam na mnogim vrhunskim saranskim jezerima sirom Evrope i kod nas...ALI ne postoji tako lepa, velika i bogata velikim saranima voda ni kod nas a i ni u celoj Evropi...riba je divlja i borbena izuzetno...pecanje je tesko i zahtevno...cetiri puta sam pecao kod Radute na jezeru i uvek je bilo zanimljivo...period kraj maja i pocetak juna uvek daje naj bolje rezultate...moj savet je onima koji prvi put idu da se informisu kod onih koji su vec bili o detaljima jer ima dosta sitnica koje vam mogu odrediti sudbinu na tom divljem jezeru...to kazem jer znam da su mnogi veliki ribolovci tamo prolazili ko bosi po trnju! Sto se tice organizacije to ne treba nikog da brine jer je gdin Jovanov svaki put bio odlican organizator...svima koji hoce da pecaju na odlicnoj divljoj i bogatoj ribom vodi preporucujem da ne propuste priliku i upoznaju se nadam se sa nekim od Radutinih sarancica...ja cu se odmarati, rostiljati, suncati i po malo pecati kao i svaki put do sad...pa mozda i padne neki 20+...pozdrav za g.Jovanova i vidimo se na Radutinom jezeru na velikom tocenom...Stupar
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

od nas 4-oro sto ide niko nije normalan u glavu,tako da cu moliti boga da se vratimo zivi i zdravi iz Rumunije... :D ali sve u svemu bice lepo pecanje uz rakiju,deveriku na talandari i dobar ladan spricer... :)

Sviđa mi se kad vidim da ima ribolovaca koji su pre za uživanje nego za takmičenje. Suština je ko će lepše pecati a ne ko će više.

7 dana i noći je mnogo, ko forsira već treću noć postaje umoran, nervozan...

Prvu noć spavajte - naspavajte se. Obično prvo kreću amuri, a veći šarani tek drugog dana (noći).

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da po recima gloda i po obecacnjima (a vidi se da covek zna sta prica),njegova organizacija i sva priprema je za pohvalu.Medjutim  vezan sam za posao pa nikako nemogu da znam termin kada bih mogao otici na pecanje,stoga mi je zao sto cu morati da izdvojim 300 evra za pecanje a ne 130 ili 170,pa sa mojim saigracem u ribolovu krenem put Rumunije sledece godine.A i malo zameram na tim odredbama(naravno ne tebi Glod)nego onima na jezeru ,da se cena drasticno menja ako covek odluci sam da krene,ipak je to 42km obale,ne vidim razliku sam ili grupno,al nema veze.Pozdrav za buducu ekspediciju i zalim sto necu sa vama popiti piva ladnoga i jesti deveriku u ponoc:-))pozz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...