Jump to content

Sarulesti


gmboki

Recommended Posts

U Maju sledece godine planiramo 7 dana na Sarulesti, pa bih molio sve kolege koji su bili tamo da napisu utiske i iskustva - u kom delu jezera su pecali, na sta, vise ili manje hrane.....

Posebno me zanima u kom delu jezera ste pecali, jer sad je cena podeljena  - levo od hotela 300 EUR-a , desno od hotela 500 EUR-a.

Ako dobro razumem,okvirna orijentacija - levo od hotela je ka Bukurestu, a desno ka Crnom moru?

 

Link to comment
Share on other sites

obicno svi idu levo od zaliva zato sto je kao bolji... tamo je i cuk zaliv,i mesta "kod dalekovoda" i ono cuveno bekerovo mesto ako se ne varam je levo,i groblje je levo...

odkud da je desno skuplje nije mi jasno... jedino ako ja nesto nisam pobrkao
Mi smo pecali desno od hotela u selu sandulita. Mesto na obali nema ni jednu grancicu ni jednu trskicu ma nista...ledina sunce przi od 5 ujutru do 9 uvece bez prestanka.... nemas gde da pobegnes
Situacija u vodi je od prilike ovakva

 vukli smo na 270m i pecali u dubini 1.3m.Preko puta nas je bilo neko polu ostrvo sa srusenom crkvom i potopljenim grobljem ali tto nije ono cuveno groblje nego neko drugo malo groblje. I mi smo pecali u groblju ali bukvalno,verovatno je to groblje nekada bilo na brdascetu pa je zato dubina 1.3m a ispred toga oko 4m. Tu smo pecali sa 6stapova i pokrili nekih 100-130m a 3 stapa smo drzali u polu ostrvu...
U principu posle koliko smo kroz pricu skontali to gde smo mi pecali i nije saransko mesto tu obicno dolaze smudjarosi...
ali mi smo se bas napecali,bas je bilo extra. 
Hranjenje  jako malo bez spoda,ili samo sa sakom kukuruza po stapu  i boile 18,20,24mm
Vecina ljudi je tada kad smo mi isli pravilo gresku sto su bacali spod i isli onom logikom "bacam spod,pelete i seckane boile a stavljam na udicu boilu 30mm... i takve nebulozne price" a kad bacas tamo spod uci ce ti sarani po 4-5kila na tone i onda mozes da stavcljas i kosarkaske lopte opet ce on da se kaci...
mesta ima koliko hoces,mi nismo videli komsije ni sa leve ni sa desne strane 7 dana.... ali vazno da su se od 50ekipa sto je krenulo odavde 30svadjalo 3 sata ko ce na koje mesto na jezeru od 500i nesto hektara.....
jezero je stvarno veliko i mislim da nema nesto puno nekih kao favorit pozicija,vise mislim da se na nekim mestima vise pecalo pa je zato i bilo vise uhvacenihj velikih riba
Znaci ukratko taktika po meni,hranjenje samo boilom i pomalo kukuruzom ali bas malo. Dobro da pretrazis mesto sonarom jer ima nekih pozicija gde se peca i na preko 300m,i da nadjes mesta sa bar malo hlada jer ako ti riba bude jela danju neces moci da spavas od vrucine nocu od ribe... tako da od 3 dana krece insomnia... :) 
i moram da ti kazem koliko god to kostalo pa i da je kostalo i 10 puta vise,vredelo je svaku paru. Nesto neponovljivo
od prilike ovako je  izgledalo nase mesto
gallery_1274_10_93326.jpggallery_1274_10_1198197.jpg
 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja odoh ponovo, makar i sam. A najviše bi voleo sa starom ekipom. To je prava avantura i doživljaj i šaranski ribolov u svoj svojoj težini i draži!!!

Zvuci vise nego primamljivo ali je ufur za sedam dana pecanja najmanji trosak u ovoj avanturi :sorry:

Link to comment
Share on other sites

ufur i jos dva puta toliko. a ako se stisnes malo moze i za manje. 50-60kg dobrih domacih boila zavrsava posao za trojicu ribolovaca. Ja ne bi nosio nista drugo osim boila. Gorivo, hrana, malo rezervnog pribora(koji kalem najlona rezerve, udice, predvezi, jedno stotinak olova...) i to je to otprilike. Ko ide da peca. A ko ide da kampuje i da se sprda onda treba mnogo vise. 

Link to comment
Share on other sites

Znam da je bilo iz ns organizovanog prevoza i pecanja   na toj destinaciji povoljno a koliko je to para bilo neznam .Ali je  to san  barem moj da jednom barem za života tamo zabacim  i upecam  barem jednu ribu 

Link to comment
Share on other sites

ufur i jos dva puta toliko. a ako se stisnes malo moze i za manje. 50-60kg dobrih domacih boila zavrsava posao za trojicu ribolovaca. Ja ne bi nosio nista drugo osim boila. Gorivo, hrana, malo rezervnog pribora(koji kalem najlona rezerve, udice, predvezi, jedno stotinak olova...) i to je to otprilike. Ko ide da peca. A ko ide da kampuje i da se sprda onda treba mnogo vise. 

Kolega ispod 600 eur ne moze pa kako god da okrenes.  Jedino da nadjemo neke sponzore hahahhaha sto je u nasoj drzavi lak posao!

Kao sto neko gore napisa to je san vecine sarandzija pa i moj ali bojim se da ce san da ceka! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Zanima me koliko kosta dozvola za sedam dana.Bozo derikozo varira ta cena koju ces za ostalo potrositi.Nije isto kada ja krenem corsom koja trosi tri litre i jos na plin a nije isto gl koji trosi ko titanik.Ponecu pekmeza i dzigernjace i jaja,pa koje pile cu da ponesem.VAljda ce gazda dati deo frizidera da ga koristim.Jos ako trosak podelis na trojicu, to je super.600 eura.pa ja sam u grckoj potrosio 600 eura a da ti pravo kazem ni u kom slucaju nisam oskudevao ni sa hranom ni sa sladoledom ni sa picem ni sa nicim,a kamoli sa pivom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh !

Kad se sjetim prve ture.

Dakle uzeo godišnji pripremio 60kg boila(20 i 30milimetara) .

Pripremio se ko nikad u životu jer sam več imao iskustvo pecanja na velikim jezerima i na vodama prepunim krša.

Dan prije polaska mi ribički partner javi da ne može iči a, ja kao :vava: :vava: :vava:.

Link to comment
Share on other sites

Nas je cela ekspedicija izasla oko 350 jevreja po osobi. Sa sve gorivom, 50kg boila i hranom za nas. Sto se tice potrosnje jako zavisi od toga kako ces tamo da se ponasas, da li ces piti pivo iz radnje ili ces toceni Carlsberg u hotelu. Da li ces kupovati meso za rostilj ili ces jesti deverike. Sve u svemu sa 400e u dzepu mozes da ides bez brige.
Link to comment
Share on other sites

Nas je cela ekspedicija izasla oko 350 jevreja po osobi. Sa sve gorivom, 50kg boila i hranom za nas. Sto se tice potrosnje jako zavisi od toga kako ces tamo da se ponasas, da li ces piti pivo iz radnje ili ces toceni Carlsberg u hotelu. Da li ces kupovati meso za rostilj ili ces jesti deverike. Sve u svemu sa 400e u dzepu mozes da ides bez brige.

Kao i svagde....Ali za pecanje i za kampovanje mislim da nema potrebe da se hrani u hotelu.Bitno je da je radnja blizu da pivo ostane hladno.A ako me bas zelja mine popicu i taj calsberg pa nije to bogatsvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lako je tebi da pricas o pivu kad kuci imas pivaru za decu do 18g sad si porastao i vidim malo ti je ...nadam se da ti je ova tura isto dobra kao i prosla a sto se tice sarulestija jos uvek nisam raspolozen za to bar da mi sale poraste koju godinu pa onda ovako pecacemo na manjim i blizim destinacijama ..

:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :camac: :ribica3: :pecanje: :a034:

Link to comment
Share on other sites

Nas je cela ekspedicija izasla oko 350 jevreja po osobi. Sa sve gorivom, 50kg boila i hranom za nas. Sto se tice potrosnje jako zavisi od toga kako ces tamo da se ponasas, da li ces piti pivo iz radnje ili ces toceni Carlsberg u hotelu. Da li ces kupovati meso za rostilj ili ces jesti deverike. Sve u svemu sa 400e u dzepu mozes da ides bez brige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nas je cela ekspedicija izasla oko 350 jevreja po osobi. Sa sve gorivom, 50kg boila i hranom za nas. Sto se tice potrosnje jako zavisi od toga kako ces tamo da se ponasas, da li ces piti pivo iz radnje ili ces toceni Carlsberg u hotelu. Da li ces kupovati meso za rostilj ili ces jesti deverike. Sve u svemu sa 400e u dzepu mozes da ides bez brige.

Jel daje Raduta da deverika zacvrci na tanjiraci?

Link to comment
Share on other sites

http://img94.imageshack.us/img94/762/img4760ts.jpg

 

Bio sam par puta na Sarulestiju , dozivljaj koji se pamti . Kada se vratite jedno tri - cetiri meseca neide vam se u ribolov

Ovo je odlicna prilika da i ove godine opet odem, pozdrav Glodu !

 

Jel daje Raduta da deverika zacvrci na tanjiraci?

 

 

Kolko oces

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://img600.imageshack.us/img600/5253/mn5t.jpg

 

Jedna od mojih najdrazih i najinteresantna fotografija. Snimljano na Sarulestiju 2010 , ako ne bi bilo mog komentara svako bi pomislio da smo nas trojica krenuli da pomazemo dami.

E nije tako, samo kolega u sredini pomaze Ja i kolega desno imamo vec ribe u meredovima i cekamo trecu koja koleginica vadi .

Nezaboravno :good:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...